Huawei Ascend Mate7

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Huawei Ascend Mate7

Post od El Laki »

Idu na to da će za 2 godine biti zastareo i da neće imati neku vrednost. Sad, da li su pogrešili vreme će pokazati.

somi92
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 859
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2014. 03:15
:: xperia p

Re: Huawei Ascend Mate7

Post od somi92 »

Jeste ali pazi sad ovo, za 2 godine da li ce ga uopste imati na stanju? Nekom sa foruma su dali novi m8 jer nisu mogli m7 da mu poprave, tako isto i za iphone 5 bi morali da daju bar 5s jer se i ne proizvodi vise telefon... naci cemo mi srbi foru, bar smo za to maheri :)
edit: sta tek reci za p8 koji ima 3 godine garanciju :D

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Huawei Ascend Mate7

Post od El Laki »

Da, o tome nisam razmišljao. Mada valjda su dovoljno pametni da ostave određeni broj baš zbog premium garancije. Svakako imaju uvid koliko je kad kupljeno, i do kad traju te garancije.

somi92
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 859
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2014. 03:15
:: xperia p

Re: Huawei Ascend Mate7

Post od somi92 »

Pa svakako stavljanje tih telefona na zalihe je samo zarobljavanje para, moraju ih kupiti i onda recimo 2 godine stoji i niko ne iskoristi garanciju, a tad ce taj telefon vredeti 70% manje para... Ne znam, videcemo sta ce biti ali prostora za manipulacije ima svakako :)

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Huawei Ascend Mate7

Post od Joxy »

El Laki napisao:Nema dalje.

E sad, zašto ovi na kp neretko pričaju drugačije... Svakako ne verujem ovima što imaju roming papire a da nije iz neke radnje ili od mts telefon. Ali zbog drugih koji će kupiti od njih.
Овај лик што има Роаминг гаранцију уз телефоне каже да су из мтс-а, за остале не знам али када је гаранција писмена и од овлашћеног увозника не сме бити никаквих проблема.

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Huawei Ascend Mate7

Post od El Laki »

Ma... Lako je kopirati romingov papir. Skeptičan sam ako nema bar i pečat mts, ne mora račun , imei zalepljen, itd. Ali samo roming papir...

drom
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 818
Pridružio se: Čet, 28. Avg 2014. 06:54
:: Samsung S7 Edge Gold

Re: Huawei Ascend Mate7

Post od drom »

somi92 napisao:...moraju ih kupiti i onda recimo 2 godine stoji i niko ne iskoristi garanciju, a tad ce taj telefon vredeti 70% manje para...
Somi, ko ih mora kupiti, ajd pojasni malo taj deo...

Ako mislis na mts, ne mora on nista da kupuje. U slucaju primene premium garancije, to ti resava servis u saradnji sa uvoznikom.

Mts je tu samo prodavac i nista vise.

somi92
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 859
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2014. 03:15
:: xperia p

Re: Huawei Ascend Mate7

Post od somi92 »

Pa ne znam ko ih mora kupiti, verovtno uvoznik koji distribuira dalje, zato i kazem da sumnjam da oni kupe 1 telefon za premium garanciju na svaki koji puste u prodaju, vec verovatno imaju recimo 10-20% na zalihama za takve slucajeve. Zbog toga i mislim da posle 2 godine nece biti u ponudi jer sumnjam da ce isto tako i kinezi praviti taj telefon i dalje, pa nas distributer jedino da uvozi neke druge kolicine ili da se snalazi vec nekako. To je samo neko moje misljenje.
p.s. odosmo u totalno drugi smer i off. :D

Renegade018
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Ned, 15. Maj 2011. 22:18

Re: Huawei Ascend Mate7

Post od Renegade018 »

Negde sam čuo da premium garancija važi jednu godinu, a standardna dve, jel ima neko informaciju o tome?
Da spomenem samo da sam oduševljen pojedinim temama za personalizovanje telefona, pošto ne volim svetle pozadine. Trenutno koristim nešto ovako
Slika

drom
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 818
Pridružio se: Čet, 28. Avg 2014. 06:54
:: Samsung S7 Edge Gold

Re: Huawei Ascend Mate7

Post od drom »

Ja sam ili lud ili kod mene nema opcije za promenu teme.
Gde se to tacno nalazi?! :D
-----
edit:
corav sam.
nasao sam. :)

Renegade018
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Ned, 15. Maj 2011. 22:18

Re: Huawei Ascend Mate7

Post od Renegade018 »

Hehe, i ja sam tek pre par dana provalio teme iako imam telefon već mesec ipo.

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Huawei Ascend Mate7

Post od bata bogdan »

Treba vam oduzeti fon, sram vas bilo hahahaha
Huawei

hynic
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 127
Pridružio se: Sub, 18. Avg 2012. 06:12
:: Iphone 11 Pro Max
:: Midnight Green
Lokacija: Pancevo

Re: Huawei Ascend Mate7

Post od hynic »

E hvala za pomoc u vezi tastature :) Jeste,roamingova je garancija ja sam je dobio u mtsu. Sad jeste , tesko je provaliti ako se kupuje na divlje jer se jako lako moze iskopirati.


Ja i dalje upoznajem telefon :D nije sramota ne znati, ja sam sa temama odusevljen.Nasao sam samo jednu manu telefona, to su slusalice koje idu uz njega.Jednom recju katastrofalne su :( ali lako se resi problem sa nekih 3-4 hiljade :) ostalo je sve perfektno.Zanima me da li mogu promeniti izgled galerije? Uvek kad udjem pokazuje mi timeline, moram da kliknem na listu dole da bih video slike koje su mi na sd kartici :( voleo bi da mi te slike stoje u prvom planu

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Huawei Ascend Mate7

Post od bata bogdan »

Ma zezam se ja, naravno da se malo treba priviknuti na EMUI.
Pa ja sam prvi na mom Huawei x1 posle mesec dana provalio da ima opciju Double Tap awake da otkljucam fon, kao što LG ima.
Kad se samo malo ulje u fazon oko EMUI, sve je onda super i sve jednostavno.
Uglavnom, menjanje tema je extraaaa opcija na Huawei telefonima :)
Imas pravo za sluške, ja moje nisam ni otvorio kad sam video kakve su :)
Koristim samsung sluške i meni su dovoljne, a još uvek se razmišljam dal da kupim neke kvalitetnije sluške, hmm....
Huawei

hynic
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 127
Pridružio se: Sub, 18. Avg 2012. 06:12
:: Iphone 11 Pro Max
:: Midnight Green
Lokacija: Pancevo

Re: Huawei Ascend Mate7

Post od hynic »

Nadam se da ce uskoro izaci ta lizalica 5.1 zeljno je iscekujem.Ljudi na XDA koji koriste betu kazu da odlicno radi ali da ima bugova za sada.Mom baterija mi u proseku traje 8 sati on-screen timea,nadam se da to nece upropastiti.Za razliku od galaxy s3 koja je jedva izvlacila 3 sata , za mene ovaj telefon dodje kao preporod.
Ima jako lepih maski na ebay-u narucio sam koznu varijantu negde za 5 dolara kad mi stigne javicu utiske :)
Sve u svemu , posle skoro 2 nedelje koriscenja , ja sam prezadovoljan ;)


To za note 4 je totalna laz , drug je kupio pre mesec dana telefon. Izvlaci 5-pet ipo sati na ekranu.Ne bi ni imalo smisla da je bolje kad ima 1000mah manju bateriju:) i na gsm-areni je besmisleno losiji skor mate-a od note-a :D malo je namesteno

hynic
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 127
Pridružio se: Sub, 18. Avg 2012. 06:12
:: Iphone 11 Pro Max
:: Midnight Green
Lokacija: Pancevo

Re: Huawei Ascend Mate7

Post od hynic »

Slika



Evo dokaza za bateriju onima koji ne veruju :D ni ja nisam verovao prvi put kada sam pogledao ;)

drom
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 818
Pridružio se: Čet, 28. Avg 2014. 06:54
:: Samsung S7 Edge Gold

Re: Huawei Ascend Mate7

Post od drom »

Sto da ne verujemo :)
A moze to i vise, ja kad sam na wifi, meni gura i po 10 sati sot.

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Huawei Ascend Mate7

Post od toda81 »

Aki se celog dana koristi samo wifi mogu se postici dobri rekordi za razliku od 2g i 3g
Note IV N9100 dual

hynic
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 127
Pridružio se: Sub, 18. Avg 2012. 06:12
:: Iphone 11 Pro Max
:: Midnight Green
Lokacija: Pancevo

Re: Huawei Ascend Mate7

Post od hynic »

Vidim na xda da uskoro krece OTA update.Izbacili su 5.1.1 vise nije samo 5.1 :) i dalje ima bugova ali pisu da ce sve popraviti brzo jer uveliko kasne sa lolipopom.Kazu da ocekujemo stabilni 5.1.1 prve ili druge nedelje avgusta

djordje12kv
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 91
Pridružio se: Uto, 02. Jun 2015. 01:15
:: Note 2

Re: Huawei Ascend Mate7

Post od djordje12kv »

Pozdrav evo me nakon nekog vremena, i dalje nisam kupio Mate 7 ali planiram u narednih 10 dana, interesuje me da li neko zna jel se malo promenila situacija i jel ima negde sanse da se nabavi legalan sivi telefon, mts mi otpada jer imaju samo crni :/

Hvala

Odgovori