Huawei Ascend Mate7

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Huawei Ascend Mate7

Post od El Laki »

Pa sad, zavisi.. Ali ni sa 50e koje daš na takvu garanciju ne možeš ništa, tako da ono.

Cinderella
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 131
Pridružio se: Uto, 03. Jun 2014. 18:39
:: Huawei P8...

Re: Huawei Ascend Mate7

Post od Cinderella »

Ima imei broj,rucno ispisan,sad sam pogledala I pecat telekomov pored,kao i datum prodaje.
Mada ne pise nigde da je vreme trajanja garancije 3,a ne dve godine,niti da ima premium garanciju,radnica je rekla da se to kao podrazumeva... ajde dobro. Nikakav fiskalni isecak mi nisu dali.

Sto se tice ove price,nesto mi ne pije vodu,roamingovu overenu garanciju (sa njihove strane),mozes lako nabaviti. Radila sam u firmi koja saradjuje sa roamingom,imala sam tih garancija na tone... one bez overe od strane prodavca nista ne znace. Ja sam tada od roaminga secam se uzela fon,dakle direktno od uvoznika,i oni su mi overili garanciju duplo. Nisam imala fiskalni,ali sam ga bez problema odnela u servis,ali opet znali su iz koje firme dolazim i da je fon uzet direktno od njih :-)

drom
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 818
Pridružio se: Čet, 28. Avg 2014. 06:54
:: Samsung S7 Edge Gold

Re: Huawei Ascend Mate7

Post od drom »

U pravu je Cinderella. Imao sam nekoliko Mate 7 koji su poreklom iz MTS-a.
To je sada tzv "saobrazni list", dakle tu je pecat Roaminga, imei broj i uglavnom nista vise osim toga - nikakvi fiskalni racuni i tome slicno.
Otprilike, servisiranje / primena garancije funkcioniše tako sto u ovlascenom servisu po imei broju u bazi proveravaju da li on spada u one koji su legalno uvezeni i to je to. Svaki legalno uvezen Mate7 ima 2 godine garancije, a u toku prve godine vazi i tzv premium garancija.
Dakle, fiskalni racun / potpisi / itd - to uglavnom necete naci kod Mate7 kupljenih u MTS-u, ponavljam na papiru je uglavnom samo PEČAT i IMEI broj, a papir se zove "izjava o saobraznosti" / "saobrazni list".
Ovo je Srbija, svasta se radi, a i mi smo deo toga - svi bismo jeftino, a da bude sve u fulu. E, ako cete da budete sigurni sta kupujete, onda ili Mate7 iz MTS-a, ili pravac u neku legalnu maloprodaju (oko 70.000 su u jednoj poznatoj, da ne reklamiram).
Sve ostalo zaobidjite, jer je velika sansa da cete biti prevareni.

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Huawei Ascend Mate7

Post od El Laki »

Cinderella napisao:Ima imei broj,rucno ispisan,sad sam pogledala I pecat telekomov pored,kao i datum prodaje.
Ono što ja sve vreme pričam. Hvala!

djordje12kv
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 91
Pridružio se: Uto, 02. Jun 2015. 01:15
:: Note 2

Re: Huawei Ascend Mate7

Post od djordje12kv »

El Laki napisao:Meni su iz Huawei Srbija rekli da ne postoji takva kombinacija. Kaže postoje nagodbe da ljudi dobiju telefone u zamenu za usluge ali u full neotvorenom pakovanju sa overenom garancijom i na ime te firme koja je odradila posao.

Što se tiče blanko garancije, viđao sam ali ja uvek idem na ovo provereno - potpis, pečat, datum, imei (fiskalni ako je operater) i nemam brige. Sačekam par dana ako nema na oglasima ili doplatim 10-20-30e ali sam miran. Ili jednostavno uzmem bez ikakve garancije dosta jeftinije. Neću da plaćam šatro poluvažeće garancije.
Definitivno da firma PIN COMPUTERS daje odredjenim svojim posrednicima blanko garancije, koje su pecatirane. Tako sam ja prilikom kupovine Mate 7, na licu mesta dao zeni podatke koja je popunila garanciju, sa sve datumima, IMEI brojem, serijskim brojem, mojim podacima itd...Na kutiji je imao bar kod sa svim podacima telefona i sve je bilo regularno. Imao sam problem, koji sam vec ovde pisao, nosio sam uredjaj u ovlasceni (prokleti) MESC servis, i garancija mi je bez problema uvazena. Eto samo informacija :) Ako nekome treba kontakt, mogu vam dati odakle sam ja kupio, sa legalnom garancijom PINa :)

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Huawei Ascend Mate7

Post od Baraba »

El Laki napisao:Da jesu imali bi fiskalni račun i papire iz mts.
Ti kao stara kajla koja trguje na KP trebao bi da znaš, da MTS ne izdaje fiskalni račun osim ukoliko telefon nije kupljen za keš. Ako se kupuje na rate i plaća preko računa ne izdaju fiskalni.
Dakle, MTS garancija jeste važeća bez fiskalnog.

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Huawei Ascend Mate7

Post od El Laki »

Dobro, lapsus. Ali svakako ima kao što Cinderella reče pečat, potpis, datum, imei...

djordje12kv
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 91
Pridružio se: Uto, 02. Jun 2015. 01:15
:: Note 2

Re: Huawei Ascend Mate7

Post od djordje12kv »

Znam da je bilo pre price oko ovoga, ali da li se ikako moze resiti ovaj problem sa kasnjenjem poruka s Vibera, tj poruke stizu tek kada se udje u aplikaciju? Hvala

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Huawei Ascend Mate7

Post od acamatic »

Ili ažuriranje na novu verziju ili vraćanje na prethodnu koja je dobro radila.

djordje12kv
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 91
Pridružio se: Uto, 02. Jun 2015. 01:15
:: Note 2

Re: Huawei Ascend Mate7

Post od djordje12kv »

Pa nijedna nije radila, bilo vec 3,4 azuriranja u ovih 3 meseca

woona
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 169
Pridružio se: Sub, 27. Sep 2014. 11:53
:: Nexus 4

Re: Huawei Ascend Mate7

Post od woona »

Cini mi se da moze da se podesi da aplikaciju stalno drzi budnu.

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Huawei Ascend Mate7

Post od bata bogdan »

Tako je, može da se podesi, ides u opcije, pa nadji zaštićene aplikacije, i čini mi se da imas opciju alow i notify, e pa stavi na notify, i mora da bude ok...
Huawei

drom
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 818
Pridružio se: Čet, 28. Avg 2014. 06:54
:: Samsung S7 Edge Gold

Re: Huawei Ascend Mate7

Post od drom »

Pisalo se na xda da mnogo novih Huawei modela na lollipopu ima problem sa raznim notifikacijama - nikakva podesavanja ne pomazu, pa ni zastita aplikacije u "protected apps".
Ukratko, nema ima taj problem, neko ne. Nije samo viber u pitanju.

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Huawei Ascend Mate7

Post od bata bogdan »

Ovde na forumu i na bm, mislim da vas samo dvoje ste imali ili imate takav problem sa notifikacijama, sem ovog slučaja sad sto je član pitao, niko se konkretno nije žalio na te probleme, ne kazem da nije ne moguće da takav problem ne postoji, mozda je i do same app, npr viber?
Evo kod mene na x2 sa Lolipop, svaka zaštićena app za notifikacije, redovno izveštava.
Verujem da ima i korisnika koji uopšte to nisu podesili kako treba na svom Huawei telefonu...
Huawei

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: Huawei Ascend Mate7

Post od kvaka33 »

Zanima me da li neko instalirao najnoviji apdejt B327 I da li je instalirao I onaj pre njega B324
Da napise ima li bagova I koji su
Citao sam da ne rade senzori,da pravi problem sa karticom I da ne radi lte
Na xda su poprilicno konfuzni odgovori ,te jednima radi ovo ne radi ono itd
Moze li neko da napise sta radi a sta ne radi ,konkretno
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: Huawei Ascend Mate7

Post od kvaka33 »

Apdejtovao mate na lizalicu ,b342
Prvi utisci odlicni,naravno mora to jos da legne par dana ,da bi se videli pravi ucinci
Onako na prvu loptu
Izgled odlican,generalno lizalica izgleda bolje od kk
Fluidniji rad ,neke nove opcije,nove opcije za kameru, za bateriju prerano reci ,mada kazu da duze traje,ima tu jos par stvari ali otom potom
Generalno lepa promena
Za par dana konkretnije cu napisati sta I kako
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Huawei Ascend Mate7

Post od Baraba »

kvaka33, jesi li siguran da nisi promenio telefon? Da si samo prešao sa kk na lizaljku? :lol:

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: Huawei Ascend Mate7

Post od kvaka33 »

Ahahaha a cuj mozda I jesam samo se ne secam
Slika
Mislim da je ovo odlican rezultat na lizalici 5.1.1
Nema mnogo boljih,sve stock
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Huawei Ascend Mate7

Post od El Laki »

Znači možda bude M pre 2017. :D

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: Huawei Ascend Mate7

Post od kvaka33 »

Rekose krajem januara
Inace ovo je apdejt od 30.09-5.1.1
Tako da nije nesto kasnio u odnosu na druge,al nema bagova ,to je najbitnije ,plus par odlicnih opcija
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

Odgovori