Huawei P30 / P30 Pro

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
NestorC
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 203
Pridružio se: Sre, 18. Sep 2013. 08:19
:: P30

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od NestorC »

Je l ocekujete Android 11 na P30, ili je to nemoguce zbog ban.a?

ssrki
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 604
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2011. 18:06
:: Huawei p30

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od ssrki »

Pise da bi trebalo da ga dobije

Sent from my Honor 20 using Tapatalk
Huawei p30 aurora

cekicm83

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od cekicm83 »

NestorC, ja bih na tvom mestu zaobisao Huawei pri kupovini, P30 serija je vise nego odlicna, ali svasta se pise na internetu, kako po vrlo priznatim sajtovima tako i po manje sigurnim.Sto se tice huawei sve je moguce.Neki pisu da cak i P30 serija moze ostati bez google play prodavnice, drugi pisu da je P30 serija i raniji telefoni sigurna, treci pisu da cak moze da se desi da ne rade ni FB, Viber, Whatsapp, Instagram i ostale americke aplikacije.Neki pisu da ce sve biti u najboljem slucaju sa P30 i ranijim telefonima.Svasta se pise i zakljucuje ali niko sa sigurnoscu ne zna sta ce biti.Android je otvoren sistem i kao takav dostupan je svakom proizvodjacu i P40 i ostali buduci huawei telefoni koristice android kao sistem, bez google aplikacijame ali sta ce biti na kraju sa huawei telefonima niko ne zna.

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od Drakenzen »

Kako se pokazala baterija na p30p? Kolega ga drži stalno na punjacu, ili taj nema struje kuci ili je nešto drugo problem [emoji1787][emoji1787]

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

cekicm83

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od cekicm83 »

Drakenzen, nije platio racune za struju.Geberalno p30 serija je sasvim ok sa baterijom.

NestorC
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 203
Pridružio se: Sre, 18. Sep 2013. 08:19
:: P30

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od NestorC »

cekicm83, pa to jeste, nigde ne mogu da nadjem zvanično obaveštenje... Iskreno sve mi se svidja kod s10e ali me jedino brine baterija, zato sam zainteresovan za P30

cekicm83

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od cekicm83 »

NestorC, nemoj ocekivati od S10e sto se tice baterije mnogo.Kolega ima s10e i mora svako vece na punjenje kako mi kaze pred spavanje baterija bude na 15-10%.Poslovan covek, ne zeza se, ne igra igrice ili slicno, koristi telefon onako poslovno, viber, whatsapp, poziv klasican i to je to.Meni sa istim koriscenjem, cak i malo jacim, baterija progura 2 dana ladno bez punjenja, na mom P30 lite.Mogu i da kazem slobodno sa jacim koriscenjem jer imam i drugi broj u telefonu dok kolega fura samo jedan.Ali zasto brinuti oko toga baterija ce ti sigurno izdrzati do pre spavanja kada stavis fon na punjenje i toliko.Ja bih vise brinuo oko Trump bana Huawei nego oko S10e baterije.Koristio sam, a i sada koristim i sa nje pisem ovaj post, Lumia 550 godinama i zbog prestanka podrske morao sam da predjem na IOS ili Android.Za IOS nisi bio pri parama a nerado za Android sam znao da cu uzeti huawei jer su mi svi govorili a i ja sam skapirao da su vec nekoliko godina najbolji.Nisam se dobro raspitao i nisam znao za S10e tada jer sam odmah odbacio samsung kao opciju.I pogresio sam.Da sam tada znao za S10e dodao bih malo para i uzeo njega.Daleko od toga da je Huawei los, bolji je, ali ovo oko bana deprimira.Uzeo sam, znajuci za ban, i na rizik p30 lite jer ni jedan drugi telefon mi se nije svideo.I veruj mi u ruci i na pogled uopste ne deluje kao uredjaj nize klase, uradjen je tako kao da je rec o premium uredjaju.Ali kada sam pre dve-tri nedelje video S10e i kako je uradjen, ne mozes da mu odolis.Isti dojam ostavlja i P30 ali S10e mozes ladno jednom rukom da upravljas.Jedino mi malo taster za ukljucivanje na S10e na kom je i otisak prsta malo vislje nego sto bi trebalo ali ok.Da mi neko ponudi sada izmedju P30 i S10e bez razmisljanja bih uzeo S10e.Samo zbog bana jer za razliku od ranije, kada sam telefone bukvalno menjao na mesec dana najvise, sada kupujem uredjaj koji ce me sluziti bar 2-3 godine.A sa banom amerike huawei ne zna se sta ce biti sutra a kamo li za 2-3 godine.Po mom misljenju niko se nece ni setiti huawei tada.A sada odoh na spavanje, radi se sutra, bio sam krajnje opsiran pa se nadam da ce ti pomoci moje misljenje.

NestorC
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 203
Pridružio se: Sre, 18. Sep 2013. 08:19
:: P30

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od NestorC »

cekicm83, E hvala ti puno, tako nesto sam i ja razmišljao oko svega ovoga, sreca pa mi je iphone 7 radio lepo do sada pa nisam imao potrebu ranije da menjam, inace bih uzeo P30 kad je izasao a od s10e mi je dovoljno da mi izdrži od 8 do 00h uz nekih 4,5h SoT.a svakako bih ga punio uvece.

mb011
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 922
Pridružio se: Pet, 07. Jul 2006. 22:18
:: Sony Xperia M4 Aqua
:: Nokia 208
Lokacija: Beograd

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od mb011 »

Ne razumem se, ali prosta je logika da ako postoji neki ugovor izmedju huawei i gugla oko podrske za odredjene modele, ne mogu tek tako da je uskrate retroaktivno, kinezi bi ih ogulili na sudu... Samo razmisljam... Zvanicno p30 je sigurna sto se tice podrske, i verovatno je svima u interesu da tako i ostane... A na netu se moze procitati svasta...

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk

cekicm83

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od cekicm83 »

mb011, mogu da zabrane koriscenje bilo cega sto je americko pod izgovorom ugrozavanja nacionalne bezbednosti.Kako su zabranili koriscenje google-u na novijim telefonima i microsoftu (doduse microsoft je dobio licencu nazad) tako mogu i da zabrane Facebook-u i svim njegovim aplikacijama (instagram, whatsapp) a sta ces s telefonom bez osnovnih aplikacija.Huawei i to misli da resi predinstaliranjem 70 aplikacija na novim telefonima (zavisno koje od regiona) ali ako, ponavljam, SAD bude odlucio da ukine huawei americke aplikacije opet nece ni na taj nacin, predinstaliranjem, huawei resiti problem sa aplikacijama jer nece smeti da instaliraju, Fb,Insta,Whatsapp itd.To su i sami objavili.No dajmo im sansu, preozbiljna su kompanija da bi tek tako zavrsili na kolenima.Sada imate insta, viber, whatsapp, facebook, google maps, play prodavnicu, itd. ali ko garantuje da kinezi nece napraviti bolje aplikacije?!Vremena se menjaju kao i navike ljudi, brzo se covek prilagodi necemu boljem.Ja bih voleo i da izbace novi os pa da vidimo sta nude.Kao sto ste se sa Fb vrlo brzo prilagodili na Insta i danas retko ko koristi fb i ako koristi to je 10% vremena od koriscenja Insta, tako mozda se prilagodimo i na nesto novo sto ponude kinezi.Sve u svemu da ne *upim vise, i sebi sam dosadio, vreme ce pokazati.

ssrki
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 604
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2011. 18:06
:: Huawei p30

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od ssrki »

Kakvi bolesnici https://www.benchmark.rs/vesti/sad_zeli ... awei-83068

Sent from my Honor 20 using Tapatalk
Huawei p30 aurora

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od Sale_M »

Moroncine smrdljive americke .
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

yocasylver1
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 258
Pridružio se: Uto, 24. Maj 2016. 01:50

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od yocasylver1 »

Mislim da je Huawei postao ozbiljan igrač i da neće tako lako da se povuče, bez borbe i otpora.
Biće tu svačega.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od Sale_M »

Sto se tice ovog zadnjeg, to bi ukoliko bude tako mogao biti problem bar neko vreme za Havajce. Jedno je proizvodnja softvera, a drugo hardvera.

Huawei P20 black
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od Green »

Ovo je vec za rubriku "Verovali ili ne". Da sad ne moze da se proizvodi nista sa americkim masinama. Prosto je neverovatno dokle doseze njihova drskost i arogancija.

Juce gledam neki klip u kakvom stanju je trenutno americka infrastruktura. Ono je stvarno tuga i zalost. Ima se utisak da je u pitanju drzava "treceg sveta". Ali, bitnije je trositi milijarde u razaranje i destabilizaciju ekonomija ostalih zemalja, nego u razvoj sopstvene.

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od ciklon »

Ovo je vec za rubriku "Verovali ili ne".
Кад већ помињеш ту рубрику, можда постоји скривена агенда Трампа и амаеричке администрације: они се, у ствари, боре против Гугла тако што Хвавеи стављају у позицију да направи свој систем који ће ослабити Андроид, а све због тога што шеле да Епл и Ајфон ојачају светске позиције. Мислите о томе... 8)

cekicm83

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od cekicm83 »

Postali su prejaki, za njima zaostajao Samsung, Apple, a o mreznoj infrastrukturi da ne pricamo uopste.Ajd' i nekako da razumem ban na izgradnju 5G ali zasto ban u vezi googla kada je to njihov sistem i kinezi nemaju veze s' tim.Ne mogu da vrse, bar koliko se razumem, spijuniranje putem google aplikacija vec podatke prikuplja Google kroz iste.Postali su prejaki i kazem morali su da ih uniste.Zamislite koliki bi se novac slio od samo izgradnje 5G mreze u skoro svakoj zemlji na svetub a mozda i svakoj.Ogroman, nezamisliv.Jednostavno nisu zeleli da toliki kapital udje u Huawei a samim tim i u Kinu.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od Sale_M »

Zbog bavljenja Huaweija infastukturom je i donesen ban.

Huawei P30 aurora
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

cekicm83

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od cekicm83 »

Ne verujem da ce stati dok ih ne uniste.Cak mislim i da je Huawei vec klinicki mrtav.Jak mozdani udar.Mogu da se koprcaju, softverskim resenjima ali hardver ce tesko uspeti da pokrenu svoj ili naci nekog ko ce im te komponente praviti.Jbg, kada sa amerma imas posla nikada nisi nacisto.A i Kina gleda propast svog najveceg tehnoloskog giganta i cuti.Ostasmo samo na apple i samsung realno.Drugi proizvodjaci jesu dobri ali daleko miljama od huawei, samsung, apple.

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od ciklon »

Лоша ти је претпоставка, cekicm83, од прве до последње реченице у претходном посту. Једино су погодио да (Јенкији), неће стати, али Хвавеи:
- нико неће уништити;
- није клинички мртав;
- ће наћи заменске компоненте (не баш лако, али ће наћи);
- са Америма је лако, исто као са Британцима, Швајцарцима и Бугарима - никада им не окрећи леђа.

Кина не гледа пропаст свог гиганта, јер би то значило да и сама пропада што је далеко од истине. Све компаније из Кине припадају самој држави на овај или онај начин.

Ако стварно мислиш да смо остали само на Еплу и Самсунгу, онда жалим што морам да ти кажем да си у невероватној заблуди. Уосталом, Кина је тржиште које би могло у потпуности да постане самодовољно јер и овако и онако производе апсолутно све што је другима потребно.

Odgovori