Huawei P20 i P20 Pro

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Huawei P20 i P20 Pro

Post od Sale_M »

Sve u svemu, ima da kosta kod operatera skuplje nego M10 Pro sto ponovo inhibira pracenje cene trenda Galaksija. A taman M10 Pro ima lepu cenu u Vipu. U Telenoru ce P20 Pro da kosta dva bubrega ovog puta i 3/4 levog plucnog krila.

Sent from my DUK-L09 using Tapatalk
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Ensiferum
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 834
Pridružio se: Pet, 07. Nov 2008. 21:13
:: Xiaomi Mi 9T 6/128
:: Nokia 8 4/64
Lokacija: Stepa Stepanovic, Voždovac

Re: Huawei P20 i P20 Pro

Post od Ensiferum »

Interesantno je to rešenje za skrivanje obrve,ili kako već da nazovemo. Ne znam sta ste svi zapeli za bezicno punjenje i IP68, necu da pravim podvodne fotografije sa mobilnim telefonom. Meni je najbitnija optimizacija,baterija ,dizajn i cena, odnosno dobijeno/ulozeno. Ovde za optimizaciju ne sumnjam, dizajn diskutabilan,bateriju cemo videti, cena previsoka, koliko god da su kamere vrhunske. :?
"U svetu bez iluzija, covek je stranac" A.Kami

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Huawei P20 i P20 Pro

Post od Evindzer »

niko1a napisao: do juce (dok su neki bili uvek najvise ocenjivani) su se ovde svi kleli u njihov sud al je sad sprdnja :D
Meni su i do juče bili sprdnja, svejedno koji brend ili model da hvale. :)
znemanja napisao:Sa čisto dizajnerske tačke gledišta telefon je frankenštajn (...)
Prednja strana stvarno jeste, posebno zbog kombinacije otiska prsta dole i obrve gore. Zadnja je (bar meni) interesantna.
znemanja napisao: Nedostatak bežičnog punjenja na telefnu pretežno izrađenim od stakla je protivno logici.Takođe, veliki je minus što manji model ima samo iP53 standard, dakle nije vodootporan.
Očigledno su gledali da uštede na čemu god mogu, što je još veće razočarenje, jer će cenom najverovatnije ciljati glevne konkurente.
-----
https://www.youtube.com/watch?v=j4jaVT3oDfI
Najlepši i najnoviji havajac, jedan do drugoga. ;)

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Huawei P20 i P20 Pro

Post od Sale_M »

Ako ne bude preskup bice moj jednog dana :lol: :oops: :lol:

full guide: https://www.youtube.com/watch?v=Vk0u9gUf-Pw
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Huawei P20 i P20 Pro

Post od janka_88 »

Jednostavno je po meni Huawei sada sa P20 Pro modelom oduvao konkurenciju, pogotovo na polju kamere. Jedan Samsung top modele još drži na 64GB interne memorije dok je kod Huawei modela to Lite verzija :D

Svakako me jedino interesuje u praksi kako će se pokazati Pro model, obični je u rangu Mate 10 Pro sa specifikacijama pa čak i slabiji. Čisto me interesuje jer mi to najavljuje kakav će novi Mate biti krajem godine kada mi ističe ugovor. :D

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Huawei P20 i P20 Pro

Post od Evindzer »

Sale_M napisao:Ako ne bude preskup (...)
Ma neće, kod nas će verovatno biti između 800-900€. :D
Sale_M napisao: (...) bice moj jednog dana [emoji38]
Već zaboravio i Nokiju i Soni XZ2? [emoji14]
janka_88 napisao:Jednostavno je po meni Huawei sada sa P20 Pro modelom oduvao konkurenciju, pogotovo na polju kamere.
Ne mora da znači, i za S9+ smo se nadali vidnom unapređenju, pa je ispalo da i nije toliko vidno.

AndroMan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1039
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 13:25
:: Galaxy Note 9 N960F
:: BB Passport; N808PV

Re: Huawei P20 i P20 Pro

Post od AndroMan »


Kamera na Pro modelu radi neku vrstu PV oversemplinga, kao kod Nokije 808:
The main camera sensor uses a Quad Bayer structure with a total pixel count of 40Mp. It outputs data binned in 2 × 2 pixel units, resulting in 10Mp image output.
Kako mi se čini na prvu loptu, daleko je ovo od nekadašnjeg Nokija PV-a. 8)
Poslednja izmena od AndroMan u Uto, 27. Mar 2018. 21:30, izmenjeno 2 puta ukupno.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Huawei P20 i P20 Pro

Post od Apolo »

Evindzer napisao:DxO je sprdnja, isto kao i sintetički testovi. Apolo,Slika
Nešto im ne ide da se ugledaju na Xiaomi Mi Mix 2 kako je rešio problem "obrve". :) Znam da je sve stvar ukusa ali brate ovo ovo bode oči. Međutim kamera u low light uslovima je top, bolja od X I Pixela.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Festina lente.

niko1a
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Uto, 27. Jan 2015. 23:46
:: android

Re: Huawei P20 i P20 Pro

Post od niko1a »

obrva jeste ruzna, i kod svih vuce taj osecaj od kad je izastao IpX, ali sve zbog toga sto je sve skroz neoptimizovano za nju. trebalo bi da bude sve to drugacije sa izlaskom android P, posto ce biti sistemski sredjeno da podrzava obrve, a evo i ovde je neko vec kacio primere gde to izgleda skroz prihvatljivo i cak simpaticno. s druge strane po meni je ubacivanje to obrve ok samo kod modela koje pucaju na to da im ceo prednji deo bude ekran, a ovi sa bezelima, iako smanjenim, si mi besmisleni onda sa tom obrvom. ako se softverski odradi kako treba moze da bude to skroz ok, ne bi bilo lose da postoji opcija npr gde biras da li ce taj deo ekrana da ti ostane rezervisan uvek za sat, not i sl, ili da ti npr samo potamni to kad gledas video ili si u nekoj full screen app, ali ovo kako je na X mi je debilana sa tim odsecenim video i delovima app koji se tu ne vide..

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Huawei P20 i P20 Pro

Post od Green »

Obrvicu tipa Essential Phone još i mogu nekako da svarim, ali sve što podseća na šugavi iPhone X, jok. Ne zanima me softversko skrivanje iste. Ja i dalje znam da je prisutna. Kupiti takav telefon, pa je sakriti nema smisla.
Što se kamere tiče, sumnjam da je bolja od Pixelove. Trebaju im 3 kamere da bi rezultat bio isti ili bolji. Za te dxo markove me zabole ćošak.

darkonda
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 840
Pridružio se: Pet, 01. Avg 2008. 01:12
:: iphone 5s 32gb
Lokacija: Beška

Re: Huawei P20 i P20 Pro

Post od darkonda »

Dokle ide to kopiranje iphona od strane hwaveija, da kopiraju i greske[emoji3]

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Huawei P20 i P20 Pro

Post od Evindzer »

Green napisao:Ne zanima me softversko skrivanje iste. Ja i dalje znam da je prisutna.
Upravo tako

Ensiferum
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 834
Pridružio se: Pet, 07. Nov 2008. 21:13
:: Xiaomi Mi 9T 6/128
:: Nokia 8 4/64
Lokacija: Stepa Stepanovic, Voždovac

Re: Huawei P20 i P20 Pro

Post od Ensiferum »

darkonda, sta bi bilo da je obrnuto , da je Huawei prvi objavio telefone sa "obrvom", da li biste govorili obrnuto, da je Apple kopirao nekog kineza? :dry: Taj "notch" je postao trend koji svi ubacuju, samo je mala razlika u dizajnu i velicini same obrve.
Iskreno, meni se ne svidja, ali sta sad. Manje vise svi proizvodjaci proizvode dizajnerski slicne telefone, tesko da ce tu biti nesto revolucionarno. Po meni Xiaomi i Meizu imaju neka interesantna resenja, ali izgleda da ce i oni podleci trendu. :dry:

E, sad, kamera, da li 3 kamere, 5 sociva, sta vec, koga je briga. Za prosecnog korisnika bice vise nego dobre. E sad, DxO testovi, da li su ispred S9 ili ne, to je neki reper, da se otprilike uporedi kvalitet kamera na tim flagship telefonima. Svi gledaju neki prestiz, samo bod vise da se ima od konkurencije, kao da je bitno... :P
"U svetu bez iluzija, covek je stranac" A.Kami

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Huawei P20 i P20 Pro

Post od novak »

Ovaj test na dxo pokazuje osjetno bolje slike u odnosu na X i Pixel. U ovom trenutku vjerovatno najbolja kamera na trzistu.
Jedino mi nije jasno kako ne mogu prednju kameru napraviti da valja. Dzaba da je 124mpx kad su slike ocajne

Sent from my iPhone using Tapatalk

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Huawei P20 i P20 Pro

Post od Sale_M »

Po neki mu zameraju sto chipset nije poslednje generacije.Isto je uradila i Nokia, ali stvar je u tome da su ovi zadnji Kirin procesori toliko dobri i optimizovani da ni po cemu nebzaostaju za Snapdragonom.
Jel video neko koji model ima audio dzek, jedan ima, mislim da je Pro.
Valjda ce se odmah pojaviti kod operatera.

Sent from my Nokia 8 using Tapatalk
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Joker123
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 284
Pridružio se: Sre, 27. Jul 2016. 22:46
:: //
:: //

Re: Huawei P20 i P20 Pro

Post od Joker123 »

Specifikacije su svakako vrhunske,ali ta obrva... E da,meni se sviđa home taster iako je kopija ranijih Samsung telefona,bezveze mi je što je to Samsung izbacio.Možda sam jedini koji tako misli,ali taj taster daje neki šmek telefonu. :)

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Huawei P20 i P20 Pro

Post od Sale_M »

Pojavili se u Vipu za online narucivanje. Cena Pro nidela isto kao S9, opet nije prestrasno. Prvim kupcima poklon 100 gb Vip Drop.

Sent from my Nokia 8 using Tapatalk
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

rock9855
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1288
Pridružio se: Sre, 15. Jan 2014. 20:23
:: MS Lumia 950
:: OnePlus 7T

Re: Huawei P20 i P20 Pro

Post od rock9855 »

Dizajnesrski sa prednje strane katastrofa. Kombinacija dva najomrazenija meni telefona. Pozadi korektan. Harverski brutala. Sve u svemu Mate10p ima najbolji odnos ulozeno/dobijeno/hardver... Ako zeli neki novi Huawei sa brutalnim kamerama neka ceka mate 11 (nadam se da nece imati pogrdnu obrvu).
Svakako ne bi mogao da predjem preko dizajna i pored brutalnog hardvera. Iz istog razloga su mi odvratni i Samsung S8/9 i IPX

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: Huawei P20 i P20 Pro

Post od novak »

Sale_M napisao:Pojavili se u Vipu za online narucivanje. Cena Pro nidela isto kao S9, opet nije prestrasno. Prvim kupcima poklon 100 gb Vip Drop.

Sent from my Nokia 8 using Tapatalk
Mislis cijena kao S9+?


Sent from my iPhone using Tapatalk

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Huawei P20 i P20 Pro

Post od 1808 »

rock9855 napisao:... Ako zeli neki novi Huawei sa brutalnim kamerama neka ceka mate 11 (nadam se da nece imati pogrdnu obrvu).
Zašto da čeka M11, kad je takođe predstavljen i Mate RS Porsche Design sa identičnom kamerom kao P20 Pro, a još bez obrve?

Odgovori