Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
ssrki
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 604
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2011. 18:06
:: Huawei p30

Re: Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Post od ssrki »

Viber vec ima u huawei storeu. Eto vidis, takodje xiaomi ni ja, samsung ipak preskup, iPhone nikad

Sent from my P30 using Tapatalk
Huawei p30 aurora

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Post od Sale_M »

Cekic, pa tvoj telefon ima gugl servise, sta se koji djavo toliko brines ? Valjda kapiras da ne mogu da tek tako nestanu iz tvog telefona. [emoji28][emoji28]

Huawei P20
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

neogeo
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 418
Pridružio se: Čet, 23. Feb 2006. 10:15
:: Huawei P30
Lokacija: Kruševac

Re: Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Post od neogeo »

Servisi ne mogu da nestanu ali Google može da ih cut-off i kraj, kao što se i desilo prošle godine ;)
Na par sati doduše...

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
Iacta Alea Est

cekicm83

Re: Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Post od cekicm83 »

Sale_M, kao sto neogeo napisa, mogu da izgube pristup istim iako su google aplikacije tu.Ne brinem se care, verovatno necu ni cekati 15. maj pa kupiti telefon, vise se interesujem sta kupiti.Ni jedan brend me ne vuce posebno.Legao mi ovaj telefon odlicno.Ali odabracu vec nesto.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Post od Sale_M »

cekicm83, nemoj da brigas, brigas, Huawei se stara, dok bude Gugla bice i para ( tj servisa) . :D :D :D
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

cekicm83

Re: Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Post od cekicm83 »

Sale_M, hahaha dobar si.Nasmeja me. Neka drugi isprobavaju HMS ja cu ipak da promenim brend.Samo da nadjem koji. :lol:

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Post od m@c|-|oR »

Kako koji - pa Xiaomi.
:roll:
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Post od Sale_M »

Nemoj Shaomi, on je cistokrvni kinez, ima tendenciju da mu rikne softver ( aka Gservices to dissapear) :D :D
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

cekicm83

Re: Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Post od cekicm83 »

m@c|-|oR, Sale_M, necu Xiomi, nesto nemam poverenja, mada mi se dopao note 10 pro.Lepo uradjen telefon.Mnogi se zale nakon nekoliko meseci koriscenja Xiomi.Nece Xiomi izgubiti podrsku iako je cistokrvni kinez :lol: nisu ugrozili Iphone, prodaju manje od 100 miliona telefona godisnje tj plan im je da ove godine dostignu tu cifru od 100 miliona prodatih telefona.Samo mi nije jasno kako Iphone ima rast prodatih telefona u Kini ocekivao sam da ce ih kinezi bataliti.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Post od Apolo »

Evo nekih novosti oko funkcionisanja aplikacija.

https://m.gsmarena.com/appgallery_revie ... -41973.php

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
Festina lente.

cekicm83

Re: Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Post od cekicm83 »

Taman sam zeleo da napisem moje neko zapazanje i uzmite u obzir da mi je ovo prvi android nakon mnogo mnogo vremena, prvi Huawei ikada i to da do sada nisam proveravao ovu situaciju koju cu navesti tj nisam ulazio i trazio apk huawei na google store.Naime pre neki dan izbaci mi Huawei galerija da imam najnovije azuriranje za Weather.Odem da azuriram i izbaci mi da aplikacija nije dostupna za moj region.Izadjem iz te aplikacije, koja je inace fabricka nisam instalirao druge, ukucam u pretrazivacu ime aplikacije i nema je u Huawei prodavnici.Odem u google prodavnicu i ni traga.Nakon toga zaintrigira me da vidim sta je dostupno na google prodavnici od huawei apk jer mi u zadnje vreme huawei apk se azuriraju preko huawei prodavnice.Na google prodavnici pronadjem samo par apk.Nema na primer, Quick App Center, Huawei music player, Huawei video,itd.A ovih apk kojih ima nisu najnovije verzije, kao npr Phone clone, koji se u zadnje vreme azurira samo preko Huawei prodavnice.Naravno Google aplikacije mi se azuriraju redovno preko Google play ali Huawei apk kao da su izbacene ili se vise ne plasiraju u play prodavnici te su dostupne samo starije verzije.E sada da li sam izlupao ili nisam ne znam ali znam da su Huawei apk na mom telefonu se azurirale ranije preko google play sada isklucivo preko Huawei prodavnice.

neogeo
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 418
Pridružio se: Čet, 23. Feb 2006. 10:15
:: Huawei P30
Lokacija: Kruševac

Re: Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Post od neogeo »

Hmmm.
Vidis, ja ne obratih paznju kako se koje apdejtuju ali kod Xaomia, njihove apk, u glavnom, ide preko, nekog, njihovo apdejtera to je to. Ne vidim zasto bi kod Huaweia bilo drugacije...
Mozda gresim.
Iacta Alea Est

cekicm83

Re: Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Post od cekicm83 »

neogeo, isle su koliko mi se cini kroz Google prodavnicu ali sada je svaka Huawei aplikacija na Google prodavnici je stare verzije.E sada da li je to Huawei tko odlucio ili ameri to ne znam.Ima i mnogo nelogicnosti.Npr. Huawei Video kada potrazis u Huawei prodavnici izbaci aplikaciju ali nemoguce je preuzeti ili azurirati jer izbaci "nije dostupno u vasem regionu" a imam je u fonu predinstalirnu.Messages je Google aplikacija i nema je u Huawei prodavnici a nema ni azuriranja na istoj.Aplikacija Saveti "nije dostupno u vasen regionu", Indetifikator broja je takodje Google apk, FM radio je Google apk, Prognoza vremena "nije dostupno u vasen regionu" a na google prodavnici je nema iako je ista dosla predinstalirana", Video snimak ekrana je Google apk, Snimac zvuka Google, Sinhronizacija kontakta Google, Kompas Google, Email Google, Ogledalo "nije dostupno u vasen regionu".E sad gore navedoh da dugo nisam bio na androidu, tako da ako lupam izvinjavam se ali nije mi jasno kako huawei misli da isfunkcionise ako se na google prodavnici ne azuriraju apk koje su predinstalirane a u huawei prodavnici u vecini apk izbaci "nije dostupno u vasen regionu" a telefon je dosao sa tim apk?! Uopste mi nije jasno.Osim ako sam potpuno neupucen.

ssrki
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 604
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2011. 18:06
:: Huawei p30

Re: Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Post od ssrki »

Huawei p30 aurora

cekicm83

Re: Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Post od cekicm83 »

ssrki, ovo je trenutno resenje druze, kao sto pise u tekstu bilo je i za mate 30 ali blokirali su.Koliko citam u tekstu vec danas ne uspeva.

ssrki
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 604
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2011. 18:06
:: Huawei p30

Re: Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Post od ssrki »

Naravnoda js trenutno, ali je i najlakse do sad.

Sent from my P30 using Tapatalk
Huawei p30 aurora

cekicm83

Re: Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Post od cekicm83 »

ssrki, pisi propalo druze.Bar ja menjam brend ako izgubim pristup google jer su mi najpotrebnije apk Gmail, Viber, Whatsapp.Borice se oni, smislice nesto ali mislim da ce proci slicno microsoft-u!Sta mi vredi neka zamena za npr Whatsapp koji najvise koristim ako korisnici nisu na njoj.Gmail cu i zameniti npr nekim drugim klijentom ali kako da zamenim Whatsapp?I zamisli ove danasnje devojcice koje kupuju telefone po broju megapiksela kamera iskljucivo zbog Insta kad cuju da na telefonu nema doticne mreze?Pa kupice bilo koju drugi brend samo kako bi opstale na Insta. :wink:

ssrki
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 604
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2011. 18:06
:: Huawei p30

Re: Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Post od ssrki »

Cekic gmail ti radi i preko huawei mail klijenta, i to odlicno, viber imas u huawei store, od napomenutog ti fali watsup, koji je lako zamenljiv prelaskom na viber

Sent from my P30 using Tapatalk
Huawei p30 aurora

cekicm83

Re: Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Post od cekicm83 »

ssrki, pre cu ja druze preci na neki drugi brend, najverovatnije iphone, nevoljno ali sto se mora mora se.Samo bice troska jer treba kupiti i supruzi i deci nesto.Mene ova situacija zanima i pratim je iz drugog aspekta.Zanima me sta ce smisliti Huawei i kakav odgovor ce imati.Koje aplikacije ce ubaciti u HMS, koje alternative ce napraviti, kako ce to funkcionisati i koliko ce se sve to prihvatiti.Zanima me i kakva ce prodaja biti Huawei.Zanima me i to ako prodaja znacajno opadne i Huawei poklekne kakve ce reciprocitete preduzeti Kina iliti PRC uvesti Usa ili ce ostati neizjasnjenja.Naravno zanima me i koliko ce Huawei imati udela u 5G s obzirom da USA sve vise uspeva da ubedi zemlje da ne potpisuju ugovore sa Huawei.Zanima me jednostavno ovaj trgovinski rat.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Post od Apolo »

Evo još jedne alternative.

https://www.gizchina.com/2020/03/19/hua ... ogle-apps/

Bio sam radoznao da probam YouTube Vanced na svom Samsungu i aplikacija radi, slušanje muzike sa YouTube može kao player I dok je zaključan telefon.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
Festina lente.

Odgovori