Huawei P8 lite

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
rex
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 685
Pridružio se: Uto, 10. Dec 2013. 01:21
:: lg g2
:: nokia

Re: Huawei P8 lite

Post od rex »

drustvo hvala vam puno na pomoc malo cu da izlistam ili da napravim poredjenje mate s i p9 pa cu vam se javiti sta sam odlucio

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: Huawei P8 lite

Post od novak »

Moja supruga koristi P9 pa ga i ja malo cackam. Skroz ok telefon. Ako te sta zanima, pitaj

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Huawei P8 lite

Post od sugarcoated_ass »

Aj samo dodajte kad pišete o modelima da li se priča o Lite modelima ili običnim... ovako sad sa P9 ste me zbunili na kraju. :lol: Jbg, smrt je noćna smena. :lol:

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Huawei P8 lite

Post od Azimuth »

I gledajte da se drzite teme tj P8 lite. Poslednje dve strane su offtopic. Za poredjenje postoji zaseban deo foruma, isto kao sto postoje teme i za ostale modele.

karanzeljko
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Sub, 25. Jun 2016. 19:21
:: xiaomi redmi 2

Re: Huawei P8 lite

Post od karanzeljko »

pozdrav....imam singl sim p8 lite,da li postoji servis koji radi promenu softvera da mi omoguci da mi slot za sd karticu prima sim karticu,tj da mi omoguci dual sim....hvala

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Huawei P8 lite

Post od Deksi »

Pisano je o tome na stranici mobilni svet specifikacija. To možeš i sam uraditi.

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Re: Huawei P8 lite

Post od Adams »

Koleginici se ugasi radio aplikacija kada udje u bilo koju drugu app. Nisam nasao nista na netu oko toga, imate li neku ideju?
Nokia Lumia 1520

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Huawei P8 lite

Post od Deksi »

Neka ide u podesavanja, zasticene aplikacije i tu neka je ukljuci.

hibiskus
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 666
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 01:34

Re: Huawei P8 lite

Post od hibiskus »

Dobio sam ovaj telefon kao službeni pre 7 dana. Prvi utisci su ok.
Izradjen od plastike i aluminijuma, od napred ništa posebno dok zadnja strana lepše izgleda. Čini mi se da je vrlo nežan telefon, tj da će lako da se grebe.
Ekran isto prosečan, čak i ispod proseka obzirom na 720p rezoluciju. Auto osvetljenje se pomalo gubi, paa često drži manji nivo svetla nego što bi trebalo. Kamera je kvalitetom OK, s tim što je software za kameru blagi užas obzirom da postoji samo auto mode i neke glupe zezalice. Tipa nema night mode, sport mode, macro itd. Nisam probao snimanje.
Ono što je najbitnije, u radu nisam primetio nikakvo štucanje nit pucanje aplikacija. Malo kočne kad izlazim iz Heartstonea, ali to je očekivano. Ima lažnih 16gb memorije, zato što ako se ne varam 6gb otpada na OS. Batreija je čini mi se slaba.
Trenutno je na 5.0.1 verziji Androida, a čak iako ima dosta članaka da je izašao 6.0 update, na zvanicnom sajtu nema update, dok na austrijskom Huawei sajtu ima da se skine.
Sve u svemu, prosečan all round telefon

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Huawei P8 lite

Post od sugarcoated_ass »

hibiskus napisao:Ima lažnih 16gb memorije, zato što ako se ne varam 6gb otpada na OS.
I po čemu je to lažnih 16GB? Telefon ima 16GB interne memorije i određen prostor je zauzeo OS. Koji to telefon onda ima „pravih“ 8/16/32/64 GB interne memorije?



Sent from HUAWEI P9 lite via tapatalk

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Huawei P8 lite

Post od Deksi »

Šta hvali ekranu, odlično se vidi po danu. Senzor osvetljenja radi u istu sekundu. Kamera ko kamera, meni odlična. Slikam cveće, postavim oglas na k.p. javi se kupac i biljka se šalje a ja trljam ruke, više mi i netreba. Pa ono svaki će da se izgrebe od ključeva i nepažnje, moj je idalje ko nov.

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: Huawei P8 lite

Post od ciklon »

Trenutno je na 5.0.1 verziji Androida, a čak iako ima dosta članaka da je izašao 6.0 update, na zvanicnom sajtu nema update, dok na austrijskom Huawei sajtu ima da se skine.
Treba samo malo guglanja:
http://huafirmware.com/huawei-p8-lite
Izradjen od plastike i aluminijuma, od napred ništa posebno dok zadnja strana lepše izgleda. Čini mi se da je vrlo nežan telefon, tj da će lako da se grebe.
Deluje tako, ali zato se kupuje silikonska zaštita i zaštita za ekran, čak i da je fon od kamena.

Auto osvetljenje se pomalo gubi, paa često drži manji nivo svetla nego što bi trebalo.
Ne gubi se osvetljenje, već je ono zaista slabo - to je najveća mana, uz slabiju bateriju. Jedino što je na šestici sama baterija duže traje zbog bolje optimizacije sistema - provereno.
Ima lažnih 16gb memorije, zato što ako se ne varam 6gb otpada na OS.
Ako ćemo realno, ti nikada i nećeš imati 16 GB ni na jednom medijumu, makar to pisalo džinovskim slovima. Ako piše "16 GB", znaj da je to realno "14,45 GB". TO ćeš najbolje proveriti tako što ćeš microSD karticu od 16 GB ubaciti u fon ili komp ili videti iz prve ruke.

Telefon je ta neka viša srednja klasa ili "budget middle class", ali vredi svaku paru. Navigacija odlično radi, zvuk prilikom reprodukcije na sluškama je super (samo ne na fabričkim sluškama, pošto su one tu reda radi).

hibiskus
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 666
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 01:34

Re: Huawei P8 lite

Post od hibiskus »

au brate, ko da sam vas u oko ubo. Elem,

sugarcoated_ass, radim u pekarskoj industriji i znam da se ne bi bas lepo proveli kad bi reklamirali tezinu hleba 500g, a on je u stvari 350g hleba i 150g kesa
ciklon, kao što sam naveo, telefon sam dobio od firme, ne pada mi na pamet da skidam nešto sa unofficial sajta i da brikujem telefon slučajno.
Ne deluje da je mek, tako i jeste. Imam Blackbery Passport kao privatni telefon, taj tenk mi je padao na asfalt sa visine pojasa 3 puta i vidi se samo malo oštećenje na čeličnom okviru a nemam nikakvu futrolu za njega.
I gubi se osvetljenje, zato što mi dosta varira kad imam upaljenu aplikaciju.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Huawei P8 lite

Post od sugarcoated_ass »

hibiskus, ja sam samo pitao pošto si to naveo kao manu ovog uređaja kao da je to nešto novo, a sve i jedan uređaj tako funkcioniše.
Poređenje ti je skroz pogrešno, btw, ali nema veze.

Sent from HUAWEI P9 lite via tapatalk

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: Huawei P8 lite

Post od ciklon »

ciklon, kao što sam naveo, telefon sam dobio od firme, ne pada mi na pamet da skidam nešto sa unofficial sajta i da brikujem telefon slučajno.
Onda, evo ti sa oficijalnog sajta:
http://goo.gl/Pmh1NC
Ne deluje da je mek, tako i jeste.
Šta, već si ga bacao, pa znaš?
sugarcoated_ass, radim u pekarskoj industriji i znam da se ne bi bas lepo proveli kad bi reklamirali tezinu hleba 500g, a on je u stvari 350g hleba i 150g kesa
Porediš babe i žabe. Svaki telefon, bilo da on od interne memorije ima 8 ili 16 ili 32 GB, nikada, ali nikada nema toliko slobodnog prostora - MTS (na primer) navede za neke modele koliko ide krajnjem korisniku. Dalje, nijedan prazan DVD nema 4,7 GB, nijedan fleš USB na kome piše 16 GB nema toliko slobodnog prostora, niji ijedan hard disk od 500 GB nema toliko prostora. Tako je bilo i tako će biti.
I gubi se osvetljenje, zato što mi dosta varira kad imam upaljenu aplikaciju.
To je onda do tvog primerka problem, pošto ja sa svojim apsolutno nemam problema.
Poslednja izmena od ciklon u Uto, 16. Avg 2016. 12:34, izmenjeno 2 puta ukupno.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Huawei P8 lite

Post od Deksi »

Neki kazu da mu je ekrat taman, ne osvetljen dovoljno sta li vec. Od lumie 520 je bolji i to mnogo, buraz ima htc 610 i od njega je bolji. E sad ako ga poredite sa telefonima 400+e. tu mozda gubi.
Telefon ima rom memoriju od 16 gb. I sad gde da smeste softver i aplikacije, pa normalno da ce tu i on vise nema 16 nego oko 10 gb. sto je i normalno. Znaci ako Huawei laze za rom memoriju onda i svi ostali proizvodjaci lazu.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Huawei P8 lite

Post od sugarcoated_ass »

Pa i na kompu moraš negde smestiti OS tako da koliki god hard da strpaš opet deo računaš da gubiš na OS... [emoji38]
Ali dobro... Imao sam ja jednog genija kad sam radio u Hendiju koji se žalio da smo ga prevarili za flešku od 16GB i „ukrali“ mu 2GB prostora tako da me i ovakve izjave ne čude mnogo. [emoji38]

Sent from HUAWEI P9 lite via tapatalk

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: Huawei P8 lite

Post od kvaka33 »

Coek se ne razume u tematiku ,nista strasno ,ni prvi ni zadnji
Batalite raspravu i objasnjenja jer nema svrhe ,niti on zna o cemu vi pricate niti ce ako se ne informise znati

Baker man is baking bread [emoji6]

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

Stole Balkanboy
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 124
Pridružio se: Sub, 12. Nov 2011. 23:42
:: Xiaomi Mi 9 Lite
:: Huawei P8 Lite

Re: Huawei P8 lite

Post od Stole Balkanboy »

Imam problema sa Bluetooth-om na Huawei P8 Lite. Ne mogu da primam fajlove niti da šaljem iste.. Vidljivost je uključena. Do čega može biti. Uradio sam mu fabrički reset ali ni to nije pomoglo. Da li da ga nosim u servis pošto još imam garanciju na njega ili imate neko rešenje?
Takođe imam isti problem sa radiom kao što je jedan član gore pomenuo. Kad uključim radio i prebacim ga na zvučnik i ulazim u druge aplikacije ili browser nebitno, radio jednostavno počne da se gasi, da li znate možda zašto?
Poslednja izmena od Stole Balkanboy u Sre, 17. Avg 2016. 15:26, izmenjeno 1 put ukupno.

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Huawei P8 lite

Post od bata bogdan »

Aktiviras Bluetooth, i onda imas i opciju vidljivost, mozda to nisi okačio? Kažem možda.... Probaj, proveri

Gesendet von meinem HUAWEI M2-A01L
Huawei

Odgovori