Huawei Ascend G510

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Huawei Ascend G510

Post od LittlePrince »

Slika

Body Dimens. 134 x 67 x 9.9 mm (5.28 x 2.64 x 0.39 in)
Weight 150 g (5.29 oz)
Display Type IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors
Size 480 x 854 pixels, 4.5 inches (~218 ppi pixel density)
Multitou. Yes
Sound Alert typ Vibration, MP3 ringtones
Loudspe. Yes
3.5mm Yes
Memory Card microSD, up to 32 GB
Internal 4 GB, 512 MB RAM
Data GPRS Yes
EDGE Yes
Speed HSDPA, 7.2 Mbps; HSUPA, 5.76 Mbps
WLAN Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi hotspot, DLNA
Blueto. Yes, v2.1 with A2DP, EDR
NFC Yes (market dependent)
USB Yes, microUSB v2.0
Camera Primary 5 MP, 2592x1940 pixels, autofocus, LED flash
Featu. Geo-tagging
Video Yes, 720p
Secon. Yes, VGA
Features OS Android OS, v4.1 (Jelly Bean)
Chipset Qualcomm MSM8225 Snapdragon
CPU Dual-core 1.2 GHz Cortex-A5
GPU Adreno 203
Battery Li-Ion 1700 mAh battery
Stand-by Up to 320 h (2G) / Up to 340 h (3G)
Talk time Up to 5 h 50 min (2G) / Up to 5 h 20 min (3G)



Овај телефон се већ неко време налази у понуди МТС-а, занимљиво да га нико не коментарише овде, мало сам га чачако и није лош. Мислим да у понуди МТС-а он има најбољи однос цена/добијено. Има мањак РАМ-а али ипак за те паре 4.5" екран мислим да нема да се нађе.

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Post od artifex »

Telefon je skroz ok,cackam ga vec par danaOvde u Spaniji ga prodaje samo 'Orange' pod imenom daytona...

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Huawei Ascend G510

Post od sugarcoated_ass »

Deluje zanimljivo na prvi pogled, ali mi 512MB RAM i Cortex-A5 ne ulivaju bas poverenje...

miki72off
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 32
Pridružio se: Pon, 24. Jun 2013. 19:48
:: lumia 630

Re: Huawei Ascend G510

Post od miki72off »

Kakvi su utisci pri koriscenju ovog telefona, osim problema koje izaziva viber... Najvise me interesuje kako se pokazalo ovih 512Mb pri koriscenju?

Mnogo ga nahvalise po prodavnicama operatera, cak i dotle da se bolje pokazao nego l7II i Idol... Tesko mi je da poverejum, ali tako kazu...

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Huawei Ascend G510

Post od janka_88 »

Ja imam prilike koristiti Y300 i malo pročačkati G510 koji su uglavnom skoro isti po pitanju procesora i sa istom količinom RAM memorije i mogu reći da bi meni bila patnja koristiti i jedan i drugi uređaj. To su jednostavno entry level telefoni i ne treba očekivati čuda od istih. Ja bi radije za te pare uzeo Lumiu 520 koja sigurno bolje radi od pomenuta dva modela.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Huawei Ascend G510

Post od sugarcoated_ass »

miki72off, ako hoces da Android telefon funkcionise koliko toliko normalno potrebno ti je bar 1GB RAM i dosta jaci procesor od ovog koji je u ovom telefonu. Ja bih se slozio ovde sa janka_88 da ti je bolje da uzmes Lumiu 520 koja ce ti mnogo bolje obavljati posao.
I veruj mi, nema sanse da se pokazao boljie od Idola...

AnGeL oF LoVe
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 958
Pridružio se: Čet, 23. Mar 2006. 22:18
:: Note 4
:: Note 10 lite
Lokacija: Vidi se po grbu

Re: Huawei Ascend G510

Post od AnGeL oF LoVe »

Drugar mi je kupio ovaj telefon preko operatera i razocaran je telefonom.Na prvi pogled telefon izgleda dobro,ekran odlican,kvalitetno uradjen i lep.Njemu se pokvario posle samo tri dana i bio je u servisu dve sedmice.Nije problem sto se njemu pokvario jer se to moze desiti i mnogo boljim proizvodjacima i skupljim modelima vec sto je veliki broj ovih modela kao i Zte G nalazi u servisima.Na pitanje,zasto se toliko dugo ceka na popravku telefona,radnica nam je pokazala punu kutiju reklamiranih telefona odvojenih za slanje u servis(u Bgd).Kaze,skoro da ova dva modela vise provedu u servisima nego kod vlasnika.
LG G2 Black,16GB

miki72off
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 32
Pridružio se: Pon, 24. Jun 2013. 19:48
:: lumia 630

Re: Huawei Ascend G510

Post od miki72off »

Hvala na odgovorima... Pitao sam za devojku, pre svega jer mi je bilo previse cudno da su toliko nahvalili telefon, i to kod dva razlicita operatera... Licno sam takodje milsio da je to malo rama za android...

miki72off
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 32
Pridružio se: Pon, 24. Jun 2013. 19:48
:: lumia 630

Re: Huawei Ascend G510

Post od miki72off »

Jel zna neko jel su otklonjeni problemi sa viberom ili je i dalje bezbedna samo verzija 2.2...!?

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: Huawei Ascend G510

Post od artifex »

Ja sam jos na leto ujaku ubacio tu stariju verziju jer nova nije htela... Od tada nije ni pokusavao novu. Jedino da instaliras i vidia da li su otklonjeni bagovi

ertz
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 225
Pridružio se: Sre, 16. Feb 2011. 19:18
:: Iphone 4s

Re: Huawei Ascend G510

Post od ertz »

Nisu otklonjeni problemi,sestra koristi ovaj telefon. Samo stara verzija radi sa pozivima,a poruke normalno dolaze.

miki72off
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 32
Pridružio se: Pon, 24. Jun 2013. 19:48
:: lumia 630

Re: Huawei Ascend G510

Post od miki72off »

A kakva je situacija kada bi tel radio sa nekim custom rom-om, mislim situacija sa viberom, logicno mi je da bi tad to trebao da radi bez problema? a i kad sam vec pomenuo, jel ima neko preporuku roma za ovaj telefon, tacnije g510-200!?

weska88
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1093
Pridružio se: Pet, 18. Okt 2013. 21:59
:: iP11pro

Re: Huawei Ascend G510

Post od weska88 »

Moj cale ima ovaj fon trenutno, dali postoji neki program za njega kao recimo sto ja za Samsung imam Kies, treba da sacuvamo kontakte i tako neke podatke za njega...?

nekac900
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pet, 17. Apr 2015. 17:54
:: dv

Huawei G510

Post od nekac900 »

Pozdrav,imam veliki problem sa navedenim modelom,tel izbacuje samo proces.com google je prestala sa radom,pa onda ova aplikacija pa ona,znaci svake sekunde,samo pise potvrdi,uradio sam hard reset,znaci pise uspjesno,ali kad uradi reboot,samo isto kao da sam ga ugasio normalno se upali,izbaci patern i sve opet isto,nevjerovatno,da li neko zna zasto nece da primi hard reset kad se uradi??Ili kako drugacije da rjesim problem???Hvala!!

DuDy11
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pet, 23. Okt 2015. 17:01
:: Huawei Ascend Y510

Re: Huawei Ascend G510

Post od DuDy11 »

Ja ga imam nemam problema sa njim samo sto imam fifa 15 ut pa onda bas baguje :P

KDM11
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sub, 07. Nov 2015. 03:26
:: samsungs5260

Re: Huawei Ascend G510

Post od KDM11 »

Postovani imam jedno pitanje :) Imam ovaj telefon,medjutim ispod maske na ekranu se uvukla prasina.Mislio sam da telefon otvorim sam i ocistim tu prasinu posto mi se ne nosi telefon u servis samo zbog toga,pa me zanima da li je to moguce izvesti "bezbolno"? :D Posto sam gledao na youtube neke snimke kako se otvara ovaj telefon i koliko sam skontao taj deo maske kod ekrana je nekako zalepljen,i maska mora da napukne na krajevima da bi se doslo do ekrana,ili gresim?Ako znate nacin kako da ovo uradim kazite mi.Hvala unapred :)

Odgovori