Huawei Ascend P8

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Huawei Ascend P8

Post od bata bogdan »

Napisi za par dana detaljan Review,što se svega tice, i okači ovde par slika u svim uslovima.
Huawei

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: Huawei Ascend P8

Post od antec »

Otkljucan bootloader, rutovan, pobrisane gluposti, leti.
Okacicu slike uskoro.

drdekzar
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 390
Pridružio se: Ned, 06. Jul 2014. 11:28
:: Lenovo Vibe Shot
Lokacija: Beograd

Re: Huawei Ascend P8

Post od drdekzar »

Postavi neke slike, neku nocnubi neku makro .

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: Huawei Ascend P8

Post od antec »

Evo samo par slika. Biće još, ne sedam za komp uopšte.

https://drive.google.com/folder/d/0BxLN ... g0bVU/edit

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: Huawei Ascend P8

Post od antec »

Ubacio viper audio mod. Ako je neko rutovao a trebaju mu instrukcije neka kaže. Svakako ću napisati kad imam vremena.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Huawei Ascend P8

Post od Baraba »

antec, kakvi su utisci? Može li još slika Kakav je zvuk sa nekim boljim sluškama? baterija?

drdekzar
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 390
Pridružio se: Ned, 06. Jul 2014. 11:28
:: Lenovo Vibe Shot
Lokacija: Beograd

Re: Huawei Ascend P8

Post od drdekzar »

Mislim da je Antec zamenio za lg flex2

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Huawei Ascend P8

Post od Baraba »

Znači da nije bio zadovoljan ...

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Huawei Ascend P8

Post od bata bogdan »

Pisao je mislim i na bm bas dok je imao p8,pa pročitaj tamo :)
Huawei

drdekzar
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 390
Pridružio se: Ned, 06. Jul 2014. 11:28
:: Lenovo Vibe Shot
Lokacija: Beograd

Re: Huawei Ascend P8

Post od drdekzar »

Verovatno, gledao sam i ja flex2 jako lep uredjaj sa dobrim hardverom

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Huawei Ascend P8

Post od bata bogdan »

Evo šta je na bm pisao u vezi p8

[QUOTE=antec;4274183]Da se upišem i ja. Desetak dana koristim telefon, probaću da sumiram ukratko. Ekran jako prijatan za oči, vidljivost na suncu tu i tamo, nisam previše oduševljen. Kamera ništa specijalno, g3 i dalje pravi bolje slike po meni, prednja je doduše odlična ko voli selfije. Baterija do sada nije uspela da umre za jedan dan ali da drži dva dana je naučna fantastika, znači nemoguće. Meni nijednom stvarno nije zakočio, imao sam up time od pet dana do malopre, doduše nisam probao sa hiljadu tabova u pretraživaču. Izrada je perfekcija, u tom segmentu sam jako zadovoljan stvarno, čista desetka. Ona opcija za šerovanje ekrana je poluproizvod, dešava se da se aktivira prilikom normalnog korišćenja, iritantno je pa sam ugasio, do nekog sledećeg apdejta kada eventualno srede. Ali dobra ideja. Koliko sam video nema dupli tap za paljenje ekrana. Zvuk ovako fabrički tokom razgovora dovoljno glasan i jako čist, bilo preko slušalica ili headspeakera. E sad reprodukcija muzike stvarno kristalno čista ali po meni previše slaba. Primetio sam da je namerno pojačan zvuk za razgovor preko slušalica, znači jače se čuje sagovornik nego mp3 fajl, mnogo jače. Ovo bi neki kernel lagano mogao da reši, nadamo se.

Naravno nisam izdržao, otključao bootloader, rutovao telefon, obrisao šta mi ne treba. Ubacio sam viper audio sa xda za malo bolji zvuk i sada sam mogu da kažem jako zadovoljan. Morao sam malo petljati da sve namestim ali konačno radi. Napisaću u posebnom postu kako i šta. Ubacio nova launcher, nešto za kontrolu procesora i još par korisnih stvari pa ćemo videti kako se drži sad. Naravno pitajte ako vas nešto zanima.[/QUOTE]


[QUOTE=antec;4285886]Stvarno je strava telefon. Ja zamenio svoj i sad mi je mozda malo krivo. Fino zaokruzen telefon iako mozda nema top specifikacije.[/QUOTE
Huawei

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: Huawei Ascend P8

Post od antec »

Baraba napisao:antec, kakvi su utisci? Može li još slika Kakav je zvuk sa nekim boljim sluškama? baterija?
Utisak je da je jako zaokružen telefon. Radilo je sve bez štucanja iako možda nije bio top što se specifikacija tiče. Kamerom sam bio zadovoljan, pogotovo prednjom. Nisam probao kvalitetnije slušalice mada ne sumnjam da bio bio znatno bolji zvuk. Baterija sa mojim korišćenjem nije mogla da izvuče preko 4 sata sot-a, doduše ja poprilično čačkam telefon. Izrada još jednom da kažem perfekcija. Iskreno mislim da bi trebalo da probaš telefon :)
Baraba napisao:Znači da nije bio zadovoljan ...
Nije da nisam bio zadovoljan nego sam g flex 2 merkao od kad je izašao i eto uletela je prilika za zamenu pa sam menjao :)

zarkotekica
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sub, 25. Jul 2015. 06:29
:: huawei p8
:: alkatel idol 3

Re: Huawei Ascend P8

Post od zarkotekica »

poz ja sam zarko iz nisa vlasnik jednog prelepog i predobrog tel huawei p8. tel.sam uzeo odmah nakon prezentacije u beogradu i prezadovoljan sam dizajnom i samim telefonom.sto se tice kamere uporedjivali smo je sa s6 galaksi i mogu vam reci da je u rangu pa cak i mozda za nijansu bolja,evo par slika
slika u potpunom mraku
http://s7.postimg.org/a9wzcbmh7/1174871 ... 0794_n.jpg
selfi
http://s27.postimg.org/ryiur4k5f/117510 ... 2037_n.jpg
zadnja glavna kamera
http://s18.postimg.org/f9srus3g9/117511 ... 1958_n.jpg
slika sa nekih 20 m udaljenosti
http://s8.postimg.org/6he5jomwl/1176862 ... 3472_o.jpg
jos jedan selfi
http://s10.postimg.org/ld972e2s9/117791 ... 1772_o.jpg

pandemonijum
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Čet, 09. Maj 2013. 21:15
:: nexus 4
:: xperia z

Re: Huawei Ascend P8

Post od pandemonijum »

Kako si zadovoljan sa baterijom i ekranom na suncu?

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Huawei Ascend P8

Post od Evindzer »

Žarko, pozdrav za Niš, moj omiljeni grad u kome ću braniti disertaciju kad je završim! ;)
Slike stvarno nisu loše - jeste li istovremeno slikali i sa S6, pa ste mogli da poredite, ili je to tvoje lično mišljenje?
Nego, ko još pije Merak pored Staropramena? ;) :D
Poslednja izmena od Evindzer u Sub, 25. Jul 2015. 20:42, izmenjeno 1 put ukupno.

zarkotekica
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sub, 25. Jul 2015. 06:29
:: huawei p8
:: alkatel idol 3

Re: Huawei Ascend P8

Post od zarkotekica »

ovako oko baterije kao i svaki android drzi uvece do spavanja znaci jedan dan dok sam ga cackao sada drzi dan ipo ,mada ga ja punim cim mi se ukaze prilika,a oko ekrana na suncu nerazumem pitanje

Evindzer, sto se tice slika da slikalismo uporedno sa oba telefona ali kvalitet slike je isti ekstra

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Huawei Ascend P8

Post od El Laki »

Cenim tvoje mišljenje, ali mislim da kvalitet slika ne može biti ni za porediti sa S6\G4. Pitanje je i sa generacijom '14 kada bi poredili kakva je situacija.

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: Huawei Ascend P8

Post od antec »

Da kažemo da je s6 bolji ali ne preterano. Ovako na ekranu telefona se skoro i ne primećuje razlika ali kada se prebace na komp da. S obzirom na mnogo povoljniju cenu p8 modela on je jako dobra kupovina i ja bih ga svakom preporučio.

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Huawei Ascend P8

Post od bata bogdan »

Konačno da neko drugi kaže iskustvo i poređenje o čemu sam ovde pisao, bravo.... ;)
Huawei

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Huawei Ascend P8

Post od Baraba »

Cena meni nije opravdanje za kupovinu. Zanimao me je ovaj model, ali polako odustajem zbog kamere (primeri slika koje gledam na flickr), zvuk. Telefon mora biti odličan i po povoljnoj ceni, sve odlicno, a ne sve prosek. Cena, ono jeftiniji je od S6, ali skoro kao S6. Razumete me? Da bih ga kupio on mora biti identičan i čak bolji od skupljeg, brendiranog i dokazanih modela, za koji svako zna, koji će bolje držati cenu, koji cu i lako prodati ako mi se ne svidi. Znači ne samo kamera, tu je dosta stvari. A kamera ovog Havajca nije ni prići modelu S6. Da li vredi ta razlika? Vredi, ako nešto hoćeš gde je sve kako treba, onda kupiš to. Ili jednostavno ovaj model nije za poredjenje sa S6, poredite ga kao što se obično kod nas porede telefoni, po ceni, do 300e ima da se kupi to i to, najbolji za te pare je taj i taj. Havajac pokušava da se probije na tržište, izgleda sjajno, fali mu skener otiska prsta, baterija sa predhodnog modela (koju ste ovde nahvalili na 7), bolja kamera, bolji zvuk... pa da počnem da ga poredim sa S6. Do tada, on mi izgleda kao pokušaj top modela. Možda promenim mišljenje kada ga uzmem u ruku.

Odgovori