Huawei P8 lite

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
bonanza
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 188
Pridružio se: Pon, 30. Nov 2015. 13:43
:: Samsung J5 2016
Lokacija: Novi Sad

Re: Huawei P8 lite

Post od bonanza »

Lol os da kazes da si imao Lumiu 630? :D

btw hvala na brzim informacijama.

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: Huawei P8 lite

Post od ciklon »

Da, imao sam L630. Služio je svrsi sve dok sam mogao da tolerišem neke bagove. Posle njega sam imao LG G2 (polovan) i od juna ove godine P8 Lite (uzeh ga preko MTS-a). Jedino što mi stvarno na ovom Huawei-u smeta je previše taman ekran i previše slaba baterija. No, tako je to - koliko para, toliko i muzike.

EDIT: Nema na čemu - tu sam da pomognem koliko mogu. Ako se ipak razmišljaš oko nabavke P8 Lite-a i ako imaš nešto kinte preko, uzmi P9 Lite, pošto on vredi svakog dinara.

bonanza
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 188
Pridružio se: Pon, 30. Nov 2015. 13:43
:: Samsung J5 2016
Lokacija: Novi Sad

Re: Huawei P8 lite

Post od bonanza »

Iskreno ,ja bih najradije iphone 6s .. :roll: 8) ,ali ono ,razumes hahah. Samo da naznacim da i ja telefone uzimam preko operatera.

Ja sam njakao u Telenoru p8L i sta ja znam , i nije tako taman ekran , mada mi je jedan od pikova Samsung J3 ,ciji amoled ekran izgleda realno kao 17 generacija ispred ovog sto ima p8L ,ali opet p8L je sigurno bolji telefon od J3 po svemu sem u ekranu koji i nije presudni faktor ali i u bateriji koja je ipak bitna stvar.
Tako da sam u velikoj dilemi izmedju ova dva telefona , takodje u ovom cenovnom rangu mi je i iPhone 5s ,jeste mali i 3g mator al vidim na YT da ljudima radi besprekorno cak i na ios 10.
Nisam pametan ..

P8L mi se svidja i estetski i to sto je elegantan(tanak) ,tako da ja volim da dobijem sto vise info da bih znao sta mi najvise odgovara pa samim tim se i izvinjavam sto na raznim temama/telefona ,gnjavim sa istim pitanjima.

ps zaboravih da pitam ,koliko mu treba da napuni do 100%?

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Huawei P8 lite

Post od Deksi »

Od nule do 100% oko dva ipo sata.

Послато са ALE-L21 уз помоћ Тапатока

bonanza
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 188
Pridružio se: Pon, 30. Nov 2015. 13:43
:: Samsung J5 2016
Lokacija: Novi Sad

Re: Huawei P8 lite

Post od bonanza »

To je onda ok ,znaci verovatno od 20tak % do 100% bi bilo 2- sata.

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: Huawei P8 lite

Post od ciklon »

Između P8 Lite i J3 ne bi trebalo da bude dileme: Huawei, definitivno. Ponavljam, P9 Lite je bolji izbor, ali ako je kinta problme, onda P8 Lite. Ja se ič ne kajem što sam ga uzeo, stvarno sam prezadovoljan, a to što je ekran taman kada je sunlevoj svetlosti direktno izložen je samo jasan znak da ne treba da idem ulicom i kucam poruke/surfujem, haha.

bonanza
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 188
Pridružio se: Pon, 30. Nov 2015. 13:43
:: Samsung J5 2016
Lokacija: Novi Sad

Re: Huawei P8 lite

Post od bonanza »

Hahah eto ko zna mozda su i namerno to uradili da bi mislili o bezbednosti korisnika telefona :)

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: Huawei P8 lite

Post od ciklon »

Navigacija (Here) radi odlično u offline režimu, ako ti je to bitno. Vibracija je onako, mogla je biti bolja. Zvuk preko sluški stvarno super, s tim što su njegove fabričke osrednjeg kvaliteta.

bonanza
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 188
Pridružio se: Pon, 30. Nov 2015. 13:43
:: Samsung J5 2016
Lokacija: Novi Sad

Re: Huawei P8 lite

Post od bonanza »

Recite mi , msm mozda je glupo pitanje al jel EMUI moze da se apdejtuje? Tj jel to zavisi od modela fona ili za svaki moze da se radi apdtejt ako moze da se radi , odnosno dal je veza na neki nacin za android 5 ili 6 ...itd ?
A ako moze ,jel to nesto komplikovano?

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Huawei P8 lite

Post od Deksi »

Ako ti je stigao ota update onda mozes da uradis nadogradnju androida sa 5 na 6 i emui ce ti biti 4, nista komplikovano mada ja sam jos uvek na petici. Moze se to uraditi i manuelno kako pisali su ljudi na stranici gde je specifikacija ovog modela.

bonanza
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 188
Pridružio se: Pon, 30. Nov 2015. 13:43
:: Samsung J5 2016
Lokacija: Novi Sad

Re: Huawei P8 lite

Post od bonanza »

Nene ,ja nemam p8lite nego pitam posto mi je potencionalni novi telefon ,a pitam jer sam video da ima male razlike u skinu na p8lite i recimo honor 8 ili honor 7lite ili p9lite.. sta znam ,na tim recenzijama sto sam gledao, pa me zanima kako tu idu stvari oko tih apdejtova i dal ih uopste ima ili svaki fon dobije svoj i cao djaci.

ps jel se i kod te stare verzije EMUI takodje na ikonicama pojavljuje broj recimo poruka u smilsu crvenog kruzica? msm jel to vezano za EMUI ili sa anrdoid verziju?

btw vidim da se u telekomu moze uz pristojan paket za 1din uzeti ovaj fon ... jel zna neko koliko je kostao p9lite? posto ga sada nema u ponudi ,i takodje jer bolji ovaj fon ili honor 7lite?

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Huawei P8 lite

Post od Azimuth »

Za poređenje otvori temu u za to predviđenom delu foruma.

Sent from my SM-G935F

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Huawei P8 lite

Post od Deksi »

Moj telefon je na petici i ima kružiće koliko obaveštenja imaš za šta a to koliko će koji telefon imati podršku zavisi od proizvodjača i od telefona do telefona, ništa tu nije sigurno. Čuo sam da će ovaj dobiti i sedmicu.
Ako kupuješ od operatera ja bih p9l, mala razlika je u ceni a dobijaš godinu dana noviji telefon sem ako ti veličina ne smeta. Ako kupuješ p8l obrati pažnju na serije N15 i N15A serije, te serije hoće da imaju problem sa wifi.

Послато са ALE-L21 уз помоћ Тапатока

bonanza
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 188
Pridružio se: Pon, 30. Nov 2015. 13:43
:: Samsung J5 2016
Lokacija: Novi Sad

Re: Huawei P8 lite

Post od bonanza »

Deksi pisao sam ti m PP , da ne gusim ovde se sa pitanjima koji su vise saveti nego tema telefona.

Ensiferum
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 834
Pridružio se: Pet, 07. Nov 2008. 21:13
:: Xiaomi Mi 9T 6/128
:: Nokia 8 4/64
Lokacija: Stepa Stepanovic, Voždovac

Re: Huawei P8 lite

Post od Ensiferum »

Da se i ja ukljucim. Nakon update-a na 6.0, update-ovao se i EMUI na 4.0 od nekih 1.17GB. Koliko sam zakljucio, EMUI verzije 4.0 i 4.1 su verzije samo za Android 6 Marshmallow. bonanza, da, i na 4.0 imas crvene kruzice kao notifikacije na aplikacijama. Dodali su dosta detalja vezano za razgovor, sad tu ima vise statistike, od toga koliko je razgovor trajao, koliko je sekundi trajalo pozivanje ukoliko se taj neko ne javi, do opcija automatskog ponovnog pozivanja itd. Telefon radi bez problema.
bonanza, u mts-u uz MIX XL (1999din pretplata) P8 Lite je 1 din, a bio je 8700din. Huawei Honor 7 Lite ili Huawei Honor 5C je ipak noviji i godinu dana mladji telefon.
"U svetu bez iluzija, covek je stranac" A.Kami

bonanza
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 188
Pridružio se: Pon, 30. Nov 2015. 13:43
:: Samsung J5 2016
Lokacija: Novi Sad

Re: Huawei P8 lite

Post od bonanza »

@Ensiferum
znam da je honor 7l noviji fon ali je bio jako povoljan u istom tom paketu kao p8l za 3000din ali jako kratko vreme
btw hvala na poruci

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Huawei P8 lite

Post od Deksi »

Danas ubacio android 6 u telefon, telefon radi bolje ali nemogu gore da vidim trenutne temperature kao pre dok je bio na petici. Vide se samo ikonice od aplikacija.
Slika

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Huawei P8 lite

Post od bata bogdan »

Kod mate s kod moje žene isto tako posle Update na 6.0...zasto, ne bih znao...

Gesendet von meinem HUAWEI M2-A01L mit Tapatalk
Huawei

Ensiferum
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 834
Pridružio se: Pet, 07. Nov 2008. 21:13
:: Xiaomi Mi 9T 6/128
:: Nokia 8 4/64
Lokacija: Stepa Stepanovic, Voždovac

Re: Huawei P8 lite

Post od Ensiferum »

bonanza, jeste da sam otisao van teme, ponovo je Honor 7 Lite u ponudi mts-a.
Deksi, bata bogdan, ista stvar i kod mene. I jos me nevira sto padajuca lista nije cela vec samo 9 precica, koje naravno mozes da uredjujes. :unsure:
"U svetu bez iluzija, covek je stranac" A.Kami

bonanza
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 188
Pridružio se: Pon, 30. Nov 2015. 13:43
:: Samsung J5 2016
Lokacija: Novi Sad

Re: Huawei P8 lite

Post od bonanza »

@Ensiferum

Hvala na info , mada jos moram da se strpim malo aaaaaa :x .. cvrc gevezen zajn evo sad i u Telenoru ima 8) ,u svakom slucaju da budem u temi ,p8 lite jos uvek nema u mtsu.

Odgovori