Huawei P30 / P30 Pro

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od Sale_M »

Deco, nemoj nista da brigate, sve ce da bidne ok sa gugl servisima. 8)
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

cekicm83

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od cekicm83 »

Sale_M, jel to iz pouzdanih izvora?Pozvao te Trump licno? :P

niko1a
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Uto, 27. Jan 2015. 23:46
:: android

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od niko1a »

ssrki, moze da radi bez google servisa naravno, ali ne u potpunosti, i da zaobidjes play store pa da instaliras "rucno" app opet nece sve da radi, jer nekim app trebaju odredjeni google servisi da bi radile, nije to bas samo tako crno/belo.

cekicm83

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od cekicm83 »

I zasto bi neko kupovao telefon na kome moras nesto da instaliras rucno.Nije problem, svojevremeno sam root radio na svakom telefonu i ubacivao razne romove ali sada niti me to zanima niti zelim to da radim.A i zapitajte se koliko njih znaju to da urade i kako obicnom korisniku-ci objasniti da nema gotov proizvod vec treba da ubacuje sam/a nesto.

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od Batak »

Pa ako ne bude google prodavnice bice neki huawei store i imaces da skines sve sto ti treba. Prosto i jednostavno.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

cekicm83

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od cekicm83 »

Batak, Huawei store sa aplikacijama zasnovan na kom operativnom sistemu?

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od Evindzer »

Srediće sve to Kinezi, samo se strpite... dve do tri godine. [emoji16]

cekicm83

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od cekicm83 »

Evindzer, bilo bi lepo.Da dobijemo jos jedan sistem.Samo bojim se da ce proci kao wp i microsoft.Google je svestan svoje snage i monopola i tesko ce ici sa probojem na trziste.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od Green »

cekicm83, Huawei jako dobro zna na koja trzista plasirati svoje telefone bez google servisa. A google moze da se protivi razvoju njihovog operativnog sistema koliko hoce. Ako korisnici to zele da koriste, ni 122 Trampa i ostalih bitangi to ne mogu da sprece. Mogu izmisliti da sistem moze lansirati nuklearke, dzaba...

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od Batak »

cekicm83 napisao:Batak, Huawei store sa aplikacijama zasnovan na kom operativnom sistemu?
Na buducim modelima, sadasnji ce imati google store i dalje.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

cekicm83

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od cekicm83 »

Da sadasnji ce imati google store ali niko sa sigurnoscu ne moze da tvrdi da google nece blokirati pristup svojim serverima tj google store.Tako da cu ja ipak sacekati da prodje jos neko vreme, do polovine decembra kada cu morati da kupim novi telefon, pa ako sve bude u redu kupicu p30 lite, taman ce i cena sigurno dodatno pasti mada je i sada prilicno niska.U mts za ukupno 2000 mesecno se moze uzeti.Telenor mi je na primer u odgovoru naveo da p30 serija za sada ima podrsku google ali da su u stalnom kontaktu sa relevantnim partnerima i da ce ako dodje do promene to javno objaviti.Niko ne zna tacno sta ce biti osim klovna Trampa.

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od Batak »

Pa ne moze da garantuje ali i ako ne bude google store bice alternativa. Ja bih kupio Huawei bez problema, ne bih ni razmisljao o tome sta bi bilo kad bi bilo.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk

cekicm83

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od cekicm83 »

Batak, postujem tvoje misljenje ali ipak cu sacekati.Mislio sam da kupim iphone 11 i vratim se na ios nakon wp koji koristim sada ali zivot mi je uskratio malo vise para sada tako da nemam iste za bacanje.Ne znam na kakvu alternativu mislis ali android aplikacije traze google servis ako se tako zove(ne mislim na google aplikacije) odavno se nisam druzio sa androidom pa sam zaboravio, ali kako god necu da rizikujem i bacam novac, hocu kompletan proizvod.Znaci google prodavnicu, da skinem sta mi je potrebno a bez ostalih google aplikacija mogu cak mi je drago i sto ih nema.Ameri su to sa njima se nikada nezna sta i kako unistise pola sveta i nikom nista.

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od Batak »

A sto ne gledas u pravcu nekog drugog proizvodjaca? Verujem da postoji neki model koji bi zadovoljio potrebe a nemas briga oko buducnosti google servisa.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk

cekicm83

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od cekicm83 »

Batak, ne bih osim samsunga i huawei.Razmatrao sam samsung a50 ali previse kritika na racun njega.Neznam koliko si upucen ali od par servisera iz ovlascenih servisa, moji prijatelji, cuo sam da je kvalitet telefona sve gori i gori.Tu ubrajaju i samsung i huawei ali bolje mi je da uzmem neki od njih nego xiomi i ostalo.Nisam pristalica tih proizvodjaca.Mozda gresim ali tako je.Generalno su mi rekli da je kvalitet mobilnih telefona veoma los i sve gori i gori, bez obzira na proizvodjaca.

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od Batak »

Kvalitet svega je sve gori i gori, ne samo telefona. Masovna proizbodnja cini svoje.
E sad, A50 me je prijatno iznenadio (trenutno ga isprobavam i pisem sa njega) i lagano bih mogao S8 da zamenim ovim telefonom.
Ekran je odlican, kamera takodje, sasvim lepo radi, baterija odlicna. Cena mu je sasvim pristupacna i imas moju preporuku za njega (inace se bavim prodajom telefona pa mi skoro svi modeli prodju kroz ruke).

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk

cekicm83

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od cekicm83 »

Uputili me na ovu stranicu
https://www.huaweimatters.com/rs/#sect3 mozda pomogne nekom, mada ne znam koliko su stare informacije na toj stranici i koliko tacne.

ssrki
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 604
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2011. 18:06
:: Huawei p30

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od ssrki »

Pa tacne su, ali i malo stare, nista konkretno nije receno. Ali ok.

Sent from my Honor 20 using Tapatalk
Huawei p30 aurora

ssrki
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 604
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2011. 18:06
:: Huawei p30

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od ssrki »

https://www.androidauthority.com/huawei ... s-1049482/

Sent from my Honor 20 using Tapatalk
Huawei p30 aurora

cekicm83

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od cekicm83 »

^^ kao da se stvari menjaju na bolje.Bar u zadnjih nekoliko dana kao da ameri polako popustaju.Bar po objavama skorasnjim kao sto je ova.

Odgovori