Huawei Nova 5T

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Him
Banned
Postovi: 320
Pridružio se: Pet, 19. Jun 2020. 00:25
:: L550

Re: Huawei Nova 5T

Post od Him »

Primetio sam nesto i nisam siguran da li je normalno ili je bag. Kada u toku poziva postavim vodoravno telefon bez obzira sto prstom prekrijem senzor blizine telefon upali ekran. Prekrijem senzor skroz. Cim malo nakrivim telefon , dovolnjo da milimetar okrenem na stranu, ili podignem telefon uspravno senzor reaguje i ugasi ekran. Znaci samo u vodoravnom polozaju, senzor iako je prekriven, telefon pali ekran. Kako je kod vas? Da li je ovo normalno ili je u pitanju neki bag. Valjda ce neko da odgovori, ovaj forum prso.

mare-ss
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 394
Pridružio se: Pet, 16. Okt 2009. 18:18

Re: Huawei Nova 5T

Post od mare-ss »

Вероватно софтвер капира да телефон стоји на столу ако је у водоравном положају па нема потребе за гашењем екрана

Him
Banned
Postovi: 320
Pridružio se: Pet, 19. Jun 2020. 00:25
:: L550

Re: Huawei Nova 5T

Post od Him »

I ja kapiram tako nesto ali nisam siguran jer sam skoro kupio telwfon pa nisam ispratio tako nesto. Primetio sam po azuriranju na 10.1 pa ne znam da li je normalno ili bag? Odgovorice valjda neko ko ima 5T!

Him
Banned
Postovi: 320
Pridružio se: Pet, 19. Jun 2020. 00:25
:: L550

Re: Huawei Nova 5T

Post od Him »

Nakon primedbe na rad senzora blizine dobio sam potpuno nov telefon od prodavca. Medjutim i on tj senzor potpuno isto funkcionise. E onda sam, tragajuci za odgovorom, nasao na YouTube video koji pokazuje to isto. U pitanju je bag senzora blizine koji je prisutan i na 9.1,10.0 i 10.1,nisu ispravili. Evo videa na kome je to opisano. https://m.youtube.com/watch?v=BAHxkI5DsCw Hvala onima koji su napisali da je sve ok a nije kada sam pitao da li imaju prob sa senzorom. Namucio sam coveka samo. Da napomenem da senzor ne reaguje i u odredjenim uglovima.

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: Huawei Nova 5T

Post od yocasylver »

Sve pohvale za prodavca. .

Him
Banned
Postovi: 320
Pridružio se: Pet, 19. Jun 2020. 00:25
:: L550

Re: Huawei Nova 5T

Post od Him »

Da, sve pohvale, a usput sam se malo raspitao i radi se o prodavcu koji posluje vec 20 godina i to bez mrlje u poslovanju. Pa to ne rade ni operateri ni veliki lanci. Covek odreagovao na prvu. Pozalio sam se samo i pitao ga da mi predlozi sta cemo da radimo. Covek samo napisao "vrati ga na pocetna podesavanja, spakuj opremu, stavi ga u kutiju, donosim ti nov u toliko i toliko, imam na stanju plavi"! Ja se mislio sada kada mi uvali nekog polovnjaka a i pomisljao ovaj me lozi kakvo donosenje novog telefona. Ali tip ispostovao sve, vakum pakovanje, minut dva kasnio samo, pogledao nabrzaka prosli primerak da nisam nesto muljao ili da mi nije ispao, video da je sve ok i dade meni covek nov fon. Bez i jedne reci o servisu ili dijagnostici. Mada i ja sam prema njemu korektan bio, isto sve maksimalno ispostovano i sa moje strane pri kupovini. Tip je dobio vernu musteriju, mene, od sada svaki telefon kupujem iskljucivo kod njega. Do sada sam kupovao kod operatera, zbog garancije ali od sada znam kome da se obratim. Naravno, ima i on tu racunicu, mislim da ide politikom "zadovoljna musterija". Kako god od sada telefoni samo kod tog tipa. Oduzio sam post ali svaku rec sam zeleo onako iskreno da napisem. Krivo mi samo, najiskrenije, sto sam cimao tipa zbog baga koji je krivica Huawei programera ali kasno sam pronasao sta je u pitanju.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Huawei Nova 5T

Post od Sale_M »

Zanimljivo iskustvo svakako. Ima jos postenih ljudi .
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Him
Banned
Postovi: 320
Pridružio se: Pet, 19. Jun 2020. 00:25
:: L550

Re: Huawei Nova 5T

Post od Him »

Kakva vam je pozadina kod navigacijskih tastera dole u aplikaciji messages? Meni nakon danasnjeg azuriranja aplikacije postala bele boje.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Huawei Nova 5T

Post od Sale_M »

To zavisi od moda koji ti je primenjen na telefonu, ako primenis tamni rezim postace crna., tako bi trebalo da bude.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Him
Banned
Postovi: 320
Pridružio se: Pet, 19. Jun 2020. 00:25
:: L550

Re: Huawei Nova 5T

Post od Him »

Ma uljucen je tamni mod i dole kod navigacionih tastera je belo a ostatak je crno. Samo navigacioni tasteri tj ta linija gde su oni je bela ostatak je sve crno. Citam malo na google play u komentarima aplikacije messages pisu neki "gde je dark mod". Izgleda da su zeznuli nesto u aplikaciji samoj. Sve sam pokusao. I brisanje podataka, i deinstaliranje azuriranja, ponovni update i opet isto.

Odgovori