Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Post od Evindzer »

↑ Nemam pojma koja je igra u pitanju, to sam nešto gledao jednim okom, a drugim spavao pre mesec dana, dok sam bio na putu. 😅
A za YT kanal, nema veze da li si stručan za kamere i ostale stvari, ili ne - imaš pravo da izneseš svoje mišljenje. 👍🏻

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Post od yocasylver »

Pa u pravu si, nego ja se bas ne petlja sa telefonima. Mogao bih mozda ds napravim snimak 3 meseca posle ili da poredim sa P30Pro. Problem kod drugog videa je što ga koristi supruga a ona stalno igra neku igru. To jede bateriju pa bih izgubio objektivnost. Generalni problem je taj što klipove snimam ili jednim ili drugim telefonom pa sve dodatno komplikovano. Najlakše je da uradim za P40Pro, tri meseca kasnije. Taman toliko je prošlo.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Post od Apolo »

Festina lente.

Him
Banned
Postovi: 320
Pridružio se: Pet, 19. Jun 2020. 00:25
:: L550

Re: Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Post od Him »

Meni je trenutno najveci problem ako se Huawei odluci da nas prebaci na taj njihov Harmony jer koliko vidim tj citam danas pricaju da je to resavanje zavisnosti od Androida. Znaci, koliko kapiram iz teksta, Harmony nije zasnovan na androidu i to ce mi praviti problem u slucaju da nas primoraju jer su mi potrebne aplikacije koje rade na androidu a ne verujem da ce ih biti na tom sistemu jer su americke. Svakako, niko da izbaci tacan tekst, u cemu je razlika izmedju Harmony i Androida, pa ni Huawei.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Post od miodrage »

Empires & Puzzles, pa proveri da li radi. Takodje i uplate su bitna stavka.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Post od yocasylver »

U pravu si neće, instaliram he ali je be pokreće.
Ali zato žena cedi bateriju na P30Pro

Him
Banned
Postovi: 320
Pridružio se: Pet, 19. Jun 2020. 00:25
:: L550

Re: Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Post od Him »


znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Post od znemanja »

^Za 4g čipove je dobio privremenu licencu, ništa od 5G čipova.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Him
Banned
Postovi: 320
Pridružio se: Pet, 19. Jun 2020. 00:25
:: L550

Re: Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Post od Him »

Dobro je @znemanja dobro je. Znamo da si ti ultra fan sljamsunga koji otkako je androida na ovom svetu nike izbacio jedan kompletan uredjaj. Da, za 4G ali je ipak pomak.

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Post od yocasylver »

Ako izbace kompletan uređaj što bi kupio naredni model? Možda im je to politika?

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Post od znemanja »

Him napisao:
Sub, 14. Nov 2020. 23:52
Dobro je @znemanja dobro je. Znamo da si ti ultra fan sljamsunga koji otkako je androida na ovom svetu nike izbacio jedan kompletan uredjaj. Da, za 4G ali je ipak pomak.
Samsung je imao flagship modele dok Huawei nije znao šta znaci reč smartphone. Svaki S i Note model je kompletniji od bilo kog huawei telefona.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Post od yocasylver »

Svi su danas dobri kao što svi znaju da igraju fudbal. .

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Post od Apolo »

znemanja napisao:
Ned, 15. Nov 2020. 00:19
Samsung je imao flagship modele dok Huawei nije znao šta znaci reč smartphone. Svaki S i Note model je kompletniji od bilo kog huawei telefona.
И Нокија је била појам мобилне телефоније, тада нисмо знали шта је то Самсунг. Што се каже и баба је некад била млада, а више није. Хуавеј је упркос свему опет избацио најбољу камеру са најновијим моделом, могу слободно рећи и тренутно најбољи уређај јер поред Кирина њима СД уопште није потребан. Али ово је изнуђено решење. Неће се пуно претргнути јер неће бити 5G пошто је Хуа већ избацио довољан број модела са 5G па ко воли нек изволи. Међутим треба тек 5G да заживи.
Festina lente.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Post od znemanja »

@Apolo, tačnije dok je Nokia vladala tržištem Samsung je takođe izbacivao odlične modele i bio je dosta popularan, ne kao Nokia, ali svakako dosta zastupljen. Seti se E720 Samsunga iz 2005. godine, preklopni model u to vreme jedna od najpoželjnih telefona pored Nokie, zatim tu su Samsung D500, D600 itd. Kinezi u to vreme racunajući i Huawei (ako su uopšte postojali), nisu ni znali šta je telefon. Tako da Smasung ima podjednako dugu tradiciju u svetu telefona kao i Nokia.
To da li je Huawei  izbacio najbolju kameru je stvar preferencije, nekome je iP najbolja kamera, nekima Samsung. Pri tome zaključno sa P40 serijom video snimak  je svakako inferiorniji od konkurencije, tako da nikako to nije kompletna kamera. A bez google servija nema ni reči o nekom kompletnom uređaju. Sto se 5g cipova tiče, svakako novi modeli, flagship pre svega, treba da budu sa 5G podrškom. Što se Kirina tiče zbog zabrane TMSC kompanije da sarađuje sa Huawei oni ne mogu više da prave nove Kirin čipove, koriste ono što je na zalihama.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Him
Banned
Postovi: 320
Pridružio se: Pet, 19. Jun 2020. 00:25
:: L550

Re: Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Post od Him »

@Znemanja, po tebi samsung koji izbacuje modele koji jedva da izdrze od jutra do veceri baterijom izbacuje flagship modele? Pa po cemu su to ti modeli flagship? Vidi ja sam sa iphone presao na huawei, i to na huawei nizeg ranga, P30 lite, da lite, i ono sto je meni trebalo je odlicno funkcionisalo i na P30 lite. Odlicna baterija, cak i bolja od Iphone, kamera solidna, bez laga u radu. I to mi je bilo dovoljno. Sacekao neki mesec da vidim kako ce da se ponasa i uzeo dosta jaci uredjaj, Nova 5T. I nisam se pokajao a bio sam u fazonu, "sta radis majmune, Iphone je iphone."! Da nisam "otkrio" Huawei znajuci sebe sada bi pljunuo 1400€ minimum za Iphone. Da se razumemo, gledao sam i samsung kao mogucu opciju ali baterija koja izdrzi jedva od jutra do mraka mi ne treba jednostavno, neka to prodaju nekom drugom. Gledao sam i S10lite koji ima SD verziju i kao tu je baterija ok ali ne lezi vraze i tu su zabrljali, nisu izdrzali da ne zabrljaju, sa ekranom koji pati od grin tinta. Jednostavno nikada nisu izbacili komplentan uredjaj a da je Android tipa. Uvek nesto fali. Sto se tice vracanja u doba nokia i ostalih, pa tu je bilo toliko dobrih proizvodjaca da i ne treba puno o tome da pricamo a ne vidim ni svrhu vracanja u proslost. Sto se tice Google, moze se bez njega, nosio sam 10-tak dana P40 obicni i nije mi nedostajala ni jedna apk. Sve sto meni treba je radilo. I whatsapp, viber, insta, mobi banka, intesa, za youtube ide vanced, itd i nema problema sa nedostatkom google. Bar ne meni jer alternative su se odavno pojavile. Sto se tice 5G podrske, pa 5G je ok ali jos uvek nedovoljno razvijen a dok se razvije i 5G problem za Huawei ce biti resen. I da ne osuljes paljbu kako sam Huawei fan, ne ja sam iphone fan, i bio bi da nisam porodican covek i da nisu ti dani prosli, rasipanje novca, gledao sam ja i Samsung, bas zbog problema sa google, ali sam se i od google oprostio i ostao na Huawei pa kako bude sa google jer Samsung alternativu nema. Gledao S10e i bio resen da ga uzmem ali baterija od pola dana trajanja, neka hvala.

Him
Banned
Postovi: 320
Pridružio se: Pet, 19. Jun 2020. 00:25
:: L550

Re: Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Post od Him »

Ti bi mogao da mi pomognes oko neceg drugog. Ako se razumes. Npr. uzeo sam Nova 5T neotpakovanog 1. jula. Zaista kutija neotpakovana, sve folije na njemu. Nakon nekog vremena udjem u aplikaciju podrska i primetim da mi za istek garancije ispisuje 17. januar 2022. godine. Ne budem lenj pa proverim datum aktivacije i ispise mi 16.1 2020 godine. Po serijskom broju vidim da je proizveden decembra 2019. godine. E sad, zanima me kako to ide sa aktivacijom telefona i da li je moguce da se aktivacija izvrsi i ranije a da ne ukljucis telefon? Ili sam prevaren od strane prodavca? Do sada sam sve telefone kupovao kod operatera zbog garancije, nesto za kes nesto na ugovore, ali npr za P30 lite koji je isto kupljen kod operatera bio datum aktivacije je bio i onaj kada sam ga i kupio. E sada, da li je moguce da sam prevaren pri kupovini i telefon je bio vec koriscen bez obzira sto je dosao sa svim folijama ili je aktivacija moguca i ranije bez da se ukljuci aparat? Svako ko zna je dobrodosao da pomogne svojim postom. Hvala

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Post od znemanja »

@Him, a po cemu je Huawei flagship po trajanju baterije?
Samsung pravi kompletne telefone iz razloga što poslednja reč tehnike bude imaplementiran u S i Note model (najbolji ekrani, softver, kamere, zvučnici itd).
Huawei jedino po čemu se izdvaja jeste autonomija baterije, ali i tu je iPhone u većini slučajeva bolji.

Ti koristiš midrange uređja i ne možeš takav uređaj da porediš sa flagship uređajima, jednostavno nisu ista klasa. Ako pominješ midrange uređaje, Samsung A serija, kao i S10 lite koji su midrange imaju odlične autonomije baterije, osetno bolju autonomiju nego flagship S i Note modeli. Smasung flagship uredaji koštaju puno jer su najboji u Androd svetu, pri time i Huawei  svoje poluproizvode flagship segmenta bez google servisa ceni preko 1000€. Drugo u midrange segmentu je najbolji Xioami, nudi najviše za manje para.
Ako porediš uređaje, poredi iste klase, ne mozeš da porediš midragne i flagship.

Apsolutno su ti neosnovani navodi da Samsung nije izbacio kompletan uređaj, svaki S i Note model je najzaokruženiji uređaj u androd flagship segmentu. To što ti eventualno možeš bez Google servisa i app ne znači da mogu i drugi, pri tome kakva je to kompletnost Huawei uređaja kada pomoću štapa i kanapa treba nadomestiti nedostatak google servisa da bi nešto što je sasvim normalno na svakom drugom Androd uređaju moglo da radi na Huawei uređaju.

Sto se aktivacije uređaj tiče, ne znam kako si kupio taj trenutni model koji koristiš, preko oglasa ili...? Možda te je prodavac prevario u pogledu starosti uređaja ako si kupio polovnog.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Him
Banned
Postovi: 320
Pridružio se: Pet, 19. Jun 2020. 00:25
:: L550

Re: Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Post od Him »

Ne mogu da pisem kilometarske postove samo cu ti napisati da se vidi da nisi koristio ni Huawei kamo li ne daj Boze Xiaomi. Xiaomi je brendiran krs i nista vise od toga. Ne poredim ja razlicite klase telefona, jednostavno ni S10lite ni S10e nisu u rangu npr. mog sadasnjeg Nova 5T (S10lite jer ima prelivanje boja, grin tint a S10e bateriju koju punis 2x dnevno). Xiaomi je brendirani krs a tu je gde je zbog niske cene. Niko ali niko nece dati istu lovu za Samsung i Xiaomi a da nude isto. Toliko o Xiaomi.

Kupio sam kod jednog prodavca sa oglasa Huawei Nova 5T, vakum, sa svim folijama na njemu, ali sam tek kasnije video da pise da je aktiviran 16. januara 2020 a ja sam ga ukljucio i kupio 1. jula. Tako da zbog toga pitam da li postoji nacin da sam prevaren i da je telefon bio zaista aktiviran prvi put 16. januara i meni prodat ipak koriscen iako je dosao u vakum pakovanju i sa svim folijama?

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Post od znemanja »

@Him, Vidi se da ne znaš ništa o Xioami, to je proizvođač koji realno ceni svoje uređaje i koji pruža najbolji odnos uloženog-dobijenog a ne kao Huawei koji za poluproizvode traži cenu jednaku Samsungu ili Apple. Taj Nova 5T koji navodiš je klasičan uređaj srednje kalase daleko lošiji i u svakom pogledu inferiorniji od S10e koji je čistokrvnii kompakt flagship, a takođe je i od S10 lite lošiji uređaj u skoro svim segmentima. Taj nova 5t možeš porediti sa A51, a i tu A51 odnosi pobedu u nekoliko segmenata.

Pa ako si ga kupio od prodavca jel' ti dao neki račun kada je on kupio taj telefon ili kopiju ugovora ako je telefon kupljene kod operatera, tu piše datum kada je kupljen. Ako si ga kupio sa toalet papir garancijom onda sve dolazi u obzir, možda je refabrikovan.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Post od Apolo »

znemanja napisao:
Ned, 15. Nov 2020. 19:22
@Him, a po cemu je Huawei flagship po trajanju baterije?
Samsung pravi kompletne telefone iz razloga što poslednja reč tehnike bude imaplementiran u S i Note model (najbolji ekrani, softver, kamere, zvučnici itd).
Huawei jedino po čemu se izdvaja jeste autonomija baterije, ali i tu je iPhone u većini slučajeva bolji.
Ако се говори о комплетном телефону онда се говори и о аутономији батерије, а не само шта љубитељима тог телефона нешто одговара или не јер за огромне паре колико коштају ти телефони морају имати и добру батерију, а не само да буду брзи, да имају добар екран, камеру. Људима је више преко главе да пуне телефоне 2х дневно, а ко воли да носи додатних 400г екстерне батерије са собом стално да се телефон случајно не би угасио, само напред. Самсунг је у том смислу полупроизвод пошто су батерије катастрофа (нешто боља ситуација тек са СД чипсетом), а Ајфон је тек са моделом 11 је направио нормалну батерију. Љубитељи тог бренда ће да дижу у небеса како нема боље батерије на тржишту, док ће они који су користили или користе Хуавеј само да се смеју јер они одавно имају одличне батерије. Користио сам сва 3 бренда па знам о чему причам.
А што се тиче недостатка Гуглових сервиса на Хуа телефонима приметио сам да више коментаришу они који не користе те телефони, јер у мом окружењу нико не кука да им нешто фали од апликација или да им не ради. А телефони људи купују, то је чињеница. Сигурно не у оној мери као раније, али купују. Свидело се то неком или не.
Festina lente.

Odgovori