HUAWEI P40/P40 Pro

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: HUAWEI P40/P40 Pro

Post od znemanja »

Ovaj post je napisao član @v_electro na drugom forumu, ovde ga prenosim citiranog:

[QUOTE=v_electro;6074718]Evo kao developer da vam priblizim sta sve nece da vam radi :)
Nedostatak Googlovih servisa je veliki problem u danasnjem razvoju applikacija. Bukvakno, imao sam aplikaciju koja je zavisila totalno od servisa, tako da je provera na startu odlucivala da li ce vam se app pokrenuti ili ne...
Vecina aplikacija se oslanja na google servise.
Oni se ne mogu instalirati kao aplikacije.


Ako aplikacija koristi google client za fetchovanje lokacije (99%) nece raditi

Push poruke/notifikacije nece raditi ako aplikacije koriste firebase.

Aplikacije koje koriste playstore za mikrotransakcije(igrice, pretplate) nece raditi.

Aplikacije koje koriste reverse geocoding, geofencing, isto nece raditi.

Aplikacije sa dynamic feature-ima - verovatno nece raditi.
(Dynamic feature je kada po potrebi, nakon instalacije app-a, downloadujete novi feature- camera mod, filter za photoshop...)


Delovi aplikacije bice neupotrebljivi, ili ce jednostavno da crashuje.





Sent from my SM-G960U using Tapatalk[/QUOTE]

Sent from my Samsung Galaxy S10 Plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

cekicm83

Re: HUAWEI P40/P40 Pro

Post od cekicm83 »

znemanja, to se care zna i da nije napisao.Huawei nema sta da trazi van maticne zemlje.Jeste da su najbolji brend u svetu androida ali GMS je nezamenljiv.Na potpuno isti nacin ubili su najbolji sistem ikada WP.Ista taktika sada i za Huawei.Google ne dozvoljava svoje aplikacije na Huawei kao sto nije dozvolio i WP i sledi kraj.Google, kakav god da je, mora se priznati da su mnogo jaca kompanija od Huawei i tu ide tacka.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: HUAWEI P40/P40 Pro

Post od Apolo »

Нажалост у оваквим околностима Хуавеи ће бити полупроизвод у Европи, осим ако се нешто драстично не промени, са или без Гугла (ако је уопште и могуће без Гугла нешто направити). А није ми јасно како су оператери одмах уврстили нови Р40/про у понуду, а Мејт 30 Про који је такође одличан уређај и нема ГМС, нема га нигде.


Sent from my iPhone 8 using Tapatalk
Festina lente.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: HUAWEI P40/P40 Pro

Post od Green »

cekicm83 napisao:GMS je nezamenljiv.Na potpuno isti nacin ubili su najbolji sistem ikada WP.
Google ubio WP? Prvi put cujem. A bas sam pomno pratio sporo ali sigurno dezintegrisanje "najboljeg sistema ikada".

cekicm83

Re: HUAWEI P40/P40 Pro

Post od cekicm83 »

Green, neznam zasto se cudis, kada su to cinjenice?!Mozda imas neko svoje misljenje, postujem to, ali je tako.U trenutku kada je Android bio vrlo nestabilan pojavio se WP koji je bio vrlo fluidniji i na jeftinijim i na skupljim telefonima Lumia telefonima.Bas iz tog razloga Google nije dozvolio voje aplikacije u Wprodavnici.Konkurencija.

djole1989
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 374
Pridružio se: Sre, 17. Okt 2007. 01:07

Re: HUAWEI P40/P40 Pro

Post od djole1989 »

cekicm83 napisao:Green, neznam zasto se cudis, kada su to cinjenice?!Mozda imas neko svoje misljenje, postujem to, ali je tako.U trenutku kada je Android bio vrlo nestabilan pojavio se WP koji je bio vrlo fluidniji i na jeftinijim i na skupljim telefonima Lumia telefonima.Bas iz tog razloga Google nije dozvolio voje aplikacije u Wprodavnici.Konkurencija.
Decko WIndowsMobile se pojavio pre Androida tako da ti očigledno ni ne znas o cemu pricaš.....prestani da lupaš i da se blamiraš više.


Sent from my iPhone using Tapatalk
iPhone 13 Pro 256GB / iPad Air (3rd generation) 256GB

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: HUAWEI P40/P40 Pro

Post od Green »

cekicm83, sama cinjenica da je Microsoft pravio daleko bolje aplikacije za Android nego za sopstveni sistem ti govori ko je koga ubio. Zadji malo po WP temama pa citaj sta se sve pisalo. Mozda shvatis, mozda ne. Vrlo verovatno da neces, jer ste vi prozordzije uvek bili specificna vrsta ljudi...

cekicm83

Re: HUAWEI P40/P40 Pro

Post od cekicm83 »

djole1989, prvi android telefon pusten je u prodaju jos 2008. pod brendom HTC a 2009. je i Samsung pustio svoj prvi android.WP je prvi put izasao u prodaju 2010 godine i to na par modela, ne mogu sada da se setim koji bese, a 2011 u saradnji sa Microsoft Nokia krece da proizvodi Lumia telefone.Bilo je par pokusaja i na Samsung i cak Huawei telefona ali nije uspelo.

Green, ovo oko aplikacija se u potpunosti slazemo.Npr. outlook apk na androidu radi savrseno dok na WP procitas mail i ostane ti notifikacija da nisi procitao mail.Ali opet stojim iza toga da je nedostatak Google apk u Wprodavnici ubio WP.Neuporedivo bolji sistem od Androida i sa puno potencijala ali ugasen je.

ssrki
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 604
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2011. 18:06
:: Huawei p30

Re: HUAWEI P40/P40 Pro

Post od ssrki »

Čekić ja bih rekao da je tu i reklama odigrala svoje, naime, bio sam korisnik najjacih lumia i medju prvima uzeo i lumiu 920, telefoni su jeli za dkrucak sve androide, u prodavnici su bile dostupne sve potrebne aplikacije, a istina je da ih nije bilo toliko kao u play storeu, ali ionako su visak, znaci sve potrebno je bilo u prodavnici. Secam se kad sam isao u telenor sa zenom da uzmemo njoj telefon, sa etivao sam joj da uzme lumiu 720, i to je i uzela, ali dok smo gledali telefon, prodavacica je dosla i rekla nam: "znate to je windows telefin, nije android"
Onda sam je ja "napao" i pitao je u cemu je to problem i sta ne valja, naravno, nije imala odgovor. I dalje tvrdim da je windows bio perfektan, ali reklama, i jos par losih sipstvebih poteza su ga i unistili

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
Huawei p30 aurora

cekicm83

Re: HUAWEI P40/P40 Pro

Post od cekicm83 »

ssrki, slazem se u potpunosti.Ljudi su kupovali, posebno populacija srednjih godina, android a da pojma nisu imali ni sta je android ni kakve mogucnosti ima i kako se sve sa njim tj sistemom moze manipulisati.Kakvo crno otkljucavanje, root, ubacivanje custom rom, itd.Jednostavno bio si u modi ako koristis android.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: HUAWEI P40/P40 Pro

Post od Evindzer »

Srki, i ja sam imao isto iskustvo, ne sećam se više ni koje godine, ni u kojoj radnji, a ni koji sam model uzimao. [emoji23]
Ja sam samo klimnuo glavom odgovorio „Znam“, nisam se upuštao u raspravu jer mislim da im je bilo rečeno da naglase to, kako im kupci ne bi vraćali telefone usled svoje neinformisanosti.
Kad smo već kod toga, mislim da bi upravo za P40/P takva praksa bila odlična - da na licu mesta ukažu kupcu na nedostatak Gugla i time smanje eventualni procenat vraćenih komada.

Roda92
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 279
Pridružio se: Uto, 03. Maj 2011. 18:35
:: s10 plus

Re: HUAWEI P40/P40 Pro

Post od Roda92 »

Da li je neko nabavio ove nove huawei modele bez google apk? Vidim da se spominje phone clone apk i da ljudi uspesno tako prebace aplikacije, ali mi nije jasno kako ce kasnije da ih azuriraju bez naknadne instalacije play store-a i igranke sa tim.

ssrki
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 604
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2011. 18:06
:: Huawei p30

Re: HUAWEI P40/P40 Pro

Post od ssrki »

Roda, za sad to usoesno odradjuje aplikacija moreappps, e sad, do kad ce biti tako, videćemo

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
Huawei p30 aurora

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: HUAWEI P40/P40 Pro

Post od janka_88 »

Razumijem da ima načina za instalaciju samih programa i mimo prodavnice itd, ali mene generalno zanima baš kako rade te aplikacije koje se inače oslanjaju na GMS odnosno da li uopšte rade...

Sent from my Huawei Mate 20 Pro

djole1989
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 374
Pridružio se: Sre, 17. Okt 2007. 01:07

Re: HUAWEI P40/P40 Pro

Post od djole1989 »

cekicm83 napisao:djole1989, prvi android telefon pusten je u prodaju jos 2008. pod brendom HTC a 2009. je i Samsung pustio svoj prvi android.WP je prvi put izasao u prodaju 2010 godine i to na par modela, ne mogu sada da se setim koji bese, a 2011 u saradnji sa Microsoft Nokia krece da proizvodi Lumia telefone.Bilo je par pokusaja i na Samsung i cak Huawei telefona ali nije uspelo.

Green, ovo oko aplikacija se u potpunosti slazemo.Npr. outlook apk na androidu radi savrseno dok na WP procitas mail i ostane ti notifikacija da nisi procitao mail.Ali opet stojim iza toga da je nedostatak Google apk u Wprodavnici ubio WP.Neuporedivo bolji sistem od Androida i sa puno potencijala ali ugasen je.
[img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/202004 ... 81e95e.png[/img]


Sent from my iPhone using Tapatalk
iPhone 13 Pro 256GB / iPad Air (3rd generation) 256GB

Roda92
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 279
Pridružio se: Uto, 03. Maj 2011. 18:35
:: s10 plus

Re: HUAWEI P40/P40 Pro

Post od Roda92 »

ssrki, Hvala, jasno. Znaci ispratiti u narednim mesecima da li ce google blokirati taj nacin zaomilazenja kako bi se doslo do apk, pa videti da li preci na p40 pro. Samo mi operateri nisu jasni sto nisu ponudili i mate 30 pro, nego samo P seriju, ali to je sigurno huawei uplivao sa nekom dobrom ponudom..

cekicm83

Re: HUAWEI P40/P40 Pro

Post od cekicm83 »

djole1989, epa sad care ako bi tako gledali onda prvi pametni telefoni izaso je na trziste jos 1994. Proizvodila ih je kompanija Palm.Necemo sada od Pupina pa do danas.Ja generalno gledam na WP od lumia 520, ako se dobro secam, i windows phone 8 ako i sa ovom osmicom nisam izlupetao, bilo je odavno, pa do 10.I napominjem opet, nijedan bag nisam imao osim outlook apk a zasto taj bag nije ispravljen neznam.Tek sada pocinje pomalo da stuca, L550, ali posle toliko godina i nije cudo.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: HUAWEI P40/P40 Pro

Post od Green »

cekicm83 napisao:Ljudi su kupovali, posebno populacija srednjih godina, android a da pojma nisu imali ni sta je android ni kakve mogucnosti ima i kako se sve sa njim tj sistemom moze manipulisati.Kakvo crno otkljucavanje, root, ubacivanje custom rom, itd.Jednostavno bio si u modi ako koristis android.
A vidis, znam dobar broj ljudi koji su kupovali WP telefone, a da pojma nisu imali da su Windows, niti kakve mogucnosti imaju. Imas bezbroj clanaka i video klipova o tome zasto i kako je WP propao. Ali ni u jednom se ne spominje da je to zasluga (zlikovackog) Google-a.

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: HUAWEI P40/P40 Pro

Post od janka_88 »

I ja se slažem da je najmanje zaslužan Google i Android za propast WP. Veća prijetnja je bio iOS, a android nerijetko bagovit sistem i na skupljim modelima nije toliko prijetio. Kad se sjetim samo onog iz Microsofta što je preuzeo vođenje Nokie i bukvalno je uništio da bi je Microsoft kupio i počeo sa Lumia modelima... Tako je bilo i sa WP sistemom.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: HUAWEI P40/P40 Pro

Post od Evindzer »

Mislim da sam ja jedini od današnjih forumaca koji je koristio WM6.5 ali i WP7 - svi ostali su se priključili tek sa WP8.

Odgovori