HUAWEI P40/P40 Pro

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
cekicm83

Re: HUAWEI P40/P40 Pro

Post od cekicm83 »

znemanja, da ne budem pogresno shvacen slazem se i sa tobom u vezi Huawei, to se itekako slazem i prvi cu i ako treba jedini goniti ih na sudu, pozivace se oni na te fore Google je kriv ali nagazicu ih do daske.I da naglasim nisi naporan znemanja, vec ukazujes na propuste.To sam i ja cinio ali su mi nadogradili razne epitete "paranoidni", "mracni" itd.Ali slazem se i sa filip11314, u vezi samsunga jer prodavati po istoj ceni uredjaje sa razlikom u najbitnijom karakteristikom nije u redu i treba istaknuti to jasno u specifikaciji.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: HUAWEI P40/P40 Pro

Post od Green »

Pa ko je kriv ako ne Google? Da nije Disney? Jasno je navedeno na kutiji svakog telefona da dolazi sa HMS. Sjasi vise s Huawei-a...

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: HUAWEI P40/P40 Pro

Post od filip11314 »

Veća je prevara prodavanje inferiornijeg telefona pod istim imenom nego ovo što Huawei radi.
Huawei na svim tržištima prodaje identičan P40 telefon, dok Samsung to ne radi. Drugi procesor (slabiji signal, lošija autonomija, primetno zagrevanje, lošije performanse, bez 5g modema iako je nebitan), drugi senzor kamere.
Huawei je koliko toliko naglasio da imaju HMS i AppGallery, dok Samsung nigde nije naveo da telefoni dolaze sa Snapdragon cpu i Sony senzorom i Exynos cpu i Isocell senzorom.
Pa odgovori objektivno, ko vrši veću prevaru? Koji korisnici su više oštećeni?
Za aplikacije ima neka alternativa, ali hardver koliko znam ne možemo da promenimo bez kupovine drugog uređaja.
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

cekicm83

Re: HUAWEI P40/P40 Pro

Post od cekicm83 »

Green, mogao bi i ti da sjases vise sa mojih postova. haha Ako ti se ne svidja nesto preskoci.Pricao sam o podrsci za uredjaje Huawei koji vec imaju Google servise a na mojoj kutiji ne pise niti da ima HMS i AppGallery ili GMS i Google play.Podrazumeva se da ima i jedno i drugo.A ja se tek spremam da zajasem Huawei.Isto smatram i za Samsung i njihovu politiku Amerika-Evropa.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: HUAWEI P40/P40 Pro

Post od Green »

Ne mogu cekicu, interesantan si mi. Jace je od mene.
Recimo da izgube Google podrsku jednog dana. Ti ces da zajases Huawei, jer su im Amerika i Google uskratili podrsku. Tako samo ti mozes razmisljati i niko drugi.

znemanja, ponuda potpuno odgovara karakteristikama proizvoda koji kupac kupuje. U radnjama su izlozeni modeli koji se nude, pa je onda kupac u mogucnosti da se upozna, proba i pita apsolutno sve sto ga zanima. Kada kupujes garderobu, ti prvo probas to sto si naumio da kupis ili ne? Ne probas, odes kuci i male ti pantole, tuzices prodavca? To tako ispada, slozio se ti ili ne.

Huawei ne krsi nikakav zakon ni jedne zemlje. Oni trenutno proizvode telefone bez GMS, ali nikog ne teraju da ih distribuiraju.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: HUAWEI P40/P40 Pro

Post od znemanja »

@Green, apsolutno nije tačno. Ti na pantalonama imaš istaknutu dužinu nogavica i širinu struka na etiketi, istaknu tip pantalona i sl, što znači da je ipoštovan zakon oko ponude proizvoda i pogedu karateristika proizvoda. Huawei ako nema istaknut podatak o nedostatku Google servisa krši odrebde zakon koje se odnose na ponudu proizvoda u pogledu karakteristika proizvoda. Prozvođač i distributer je dužan da pored uređaja istakne sve karakteristike bitne za uređaj, a Google servisi su krucijalni za pravilno funkcionisanje Androida te stoga mora kupca pre prodaje proizvoda (a to se zove ponuda) da upozna sa tom činjenicom.

Kako misliš nikoga ne tera da ih distribuira, a šta su operateri (Vip, Mts, Telenor) Gigatron, ComTrade i dr. ako ne distributeri. Ako Huawei nije dostavio taj podatak distributeru i time distributer dovede kupca u zabludu oko bitnih karakteristika uređaja, distirbuter odgovara, a može se regresirati od Huawei za štetu koju je pretpreo. Ako distributer svojm greškom u ponudi tog proizvoda nije naveo da uređaj radi sa HMS ili da nema Google servise, distributer je odgovoran za štetu što je kupca doveo u zabludu oko bitnih karateristika uređaja.

Sent from my Samsung Galaxy S10 Plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

cekicm83

Re: HUAWEI P40/P40 Pro

Post od cekicm83 »

Green, haha, ok, dobio sam fana.Huawei mi je potvrdio da nece izgubiti GMS servise i duzni su da to i ispune i pruze tu uslugu u garantnom periodu uredjaja.Da su napisali "ne znamo", "neizvesno je" onda bih ja bio taj koji je preuzeo rizik kupovinom.Uostalom i samom huawei je jasno da su stali iza te izjave i na mom pomenu tuzbe napisali su "Da naravno, jasno sasvim." Samo to je tesko razumljiva stvar za neke.Ja sam kupio telefon zbog Google i to je bilo presudno i posto su mi napisali da je siguran po tom pitanju moraju da ispostuju tu stvar.Hvala

P.S. posto si sada moj fan gledaj da odgovoris na svaki moj post. haha :lol:

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: HUAWEI P40/P40 Pro

Post od Green »

znemanja, karakteristika Huawei telefona je sada bez GMS, to apsolutno nikako ne utice na rad telefona. Pise na kutiji da poseduje HMS i tu App Gallery ili sta vec. Sta jos treba da se istakne da bi ti ego bio zadovoljan? Ogroman pano ispred svakog prodajnog centra gde bi pisalo "LJUDI, NASI TELEFONI NEMAJU GOOGLE APLIKACIJE, PAZITE DA SE NE ZEZNETE"? Koji to zakon propisuje da android telefon MORA imati Google servise da bi "ponuda bila u skladu s karakteristikama"?

Za distributere, je l' neko tera VIP, Telenor, Gigatron i ostale da prodaju Huawei telefone? I svi oni vrlo dobro znaju za trenutnu Huawei situaciju. Od misa si napravio tolikog slona da je to strasno, saljes mejlove okolo ko da ti je to poslednja stvar u zivotu. Pisi tuzbe za ovu gamad na vlasti, vidis sta rade od zemlje...

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: HUAWEI P40/P40 Pro

Post od znemanja »

@Green, pročitaj Zakon o obligacionim odnosima oko ponude za prodaju. Zilion putam sam objasnio da ponuda uređaja mora da sadrži sve bitne karakteristike proizvoda. Ne treba da pišu na panou da nemaju google servise, ali moraju da istaknu to u specifikacijama. To ne kapiraš šta je ponuda. Ponuda je kada odeš na bilo koji web shop ili u maloprodajni objekat da kupiš neki proizvod i kada vidiš pre nego što kupiš taj proizovod karakteristike tog proizvda i vidiš cenu. To se zove ponuda i ta ponuda je definisana Zakonom o obligacionim odnosima i ako proizvod sa karakteristikama sa mesta ponude ne odgovara stvarnom prozvodu koji kupiš, a kupio si ga zbog određene karateristke koja je stajala u ponudi ili ga kupiš zbog toga što bitna karakteristika nije navedena u ponudi, ti si doveden u zabludu od strane ponudioca.

Stoga, mail šaljem da ne bi Huawei uvalio svoje poluproizvode neupućenim kupcim jer treba da istaknu da nemaju Goigle servise ili da rade sa HMS u PONUDI na bilo kom fizičkim ili online prodajnom mestu.



@Sale_M, nemoj plakati za tvog kineza, neće propasti.

Sent from my Samsung Galaxy S10 Plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

cekicm83

Re: HUAWEI P40/P40 Pro

Post od cekicm83 »

Podrzavam apsolutno znemanju.I mts i telenor i vip (cak je Vip naveo da je android AOSP) naglasili su da Huawei dolazi bez Google servisa i time su zastitili prvo kupce sto je najvaznije a onda i sebe i Huawei.Mada samo telenor od pocetka je imao tu informaciju, Vip i Mts su imali u ponudi opciju narucivanja a nisu tada istakli ove informacije.Ali zato se Huawei na svojoj zvanicnoj stranici pravi jos uvek pametan i ne navodi nista od informacija niti da funkcionisu sa aosp niti da nemaju GMS.Akcenat stavili na kamere i osim toga nista jasnije o karakteristika P40 Pro. Evo linka

https://consumer.huawei.com/rs/phones/p40-pro/

Sto se tice Samsunga i njih treba goniti sve dok ne izjednace karakteristike uredja.U SAD prodaju uredjaj sa zmajem i to po nizim cenama a u Evropi nema zmaja a cena visa.Dok ne izjednace karakteristike ili bar istaknu razliku i naznace to u specifikacijama mozda ih treba bojkovati kupovinom.Ali postoji problem jedan i sto se Huawei i Samsunga tice.95% kupaca nije tog znanja da se raspituju da li Huawei ima Google a Samsung koji cipset koristi.Ljudi kupe uredjaj ne znajuci za razlike.Briga mene i za Huawei i Samsung ja sam za to da se postuju zakoni i ne dozvoli obmana kupca koristeci nepoznavanje materije istih.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: HUAWEI P40/P40 Pro

Post od znemanja »

Kada jedno lice ode do trafike da kupi Orbit žvake, verovali ili ne, to što su Orbit žvake poređane na onoj maloj stalažici na trafici i što je pored njih naznačena cena od 55 dinara to je punuda neograničenom broju lica za kupovinu tog proizvoda. Pri čemu ukus tih žvaka (npr. eukaliptus) i cena od 55 dinara bitni elementi tog ugovora o prodaji i kupac kada kupi te žvake kupuje ih jer se upoznao sa svim elementima tog proizvoda (ukus žvaka i cenu) putem PONUDE. I verovaili ili ne i na tu kupovinu žvaka na kupca se primenjuju odredbe Zakona o obligacionim odnosima i Zakona o zaštiti potrošača.

Kada jedno lice poseti web sajt nekog proizvođača ili distributera odeće npr. Zara i želi da kupi pantalone. Kupac nađe na sajtu pantalone koje želi da kupi pri čemu su bitni elementi boja, dužina nogavica, širina struka, cena i sastav materijala od kojih su napravljene te pantalone. Ako kupac kupi pantalone i kupi ih je jer je na sajtu Zare stajalo u PONUDI da su od pamuka i lana, a one u stvarnosti su napravljene od vune i poliestera, kupac je doveden u zabludu oko bitnih elmenata ugovora o prodaji, a to su svojstva proizvoda, jer proizvod Pantalaone u stvarnosti ne odgovara proizvodu iz PONUDE na sajtu Zare sa kojeg je kupio pantalone. Taj kupac ima pravo na naknadu štete, povraćaj novca i raskid ugovora o prodaji jer je doveden u zabludu oko bitnih sastojaka ugovora putem PONUDE na sajtu Zare u pogledu karakteristika tih pantalona.

Ako kupac poseti sajt Huawei ili sajt distributera (VIP, Mts, Telenor, Gigatron...) i želi da kupi P40 bitni elmenti su karakteristike tog uređaja i cena (ako kupuje preko operatera cena paketa operatera je bitan element), pri čemu verzija androida sa Google servisima predstavlja bitan element iz razloga što nedostak istih bitno utiče na rad samog uređaja. Kupac mora putem te PONUDE na sajtu Huawei ili sajtu distributera da budu predočene sve bitne karateristike uređaja, u suprotnom on je doveden u zabludu oko bitnih karakteristika uređaj jer proizvod u stvarnosti ne ogovara proizvodu iz PONUDE na sajtu, proizvod P40 sa sajta ne odgovara uređaju u stvarnosti jer uređaj u stvarnosti nema Google servise, a to nije bilo naznačen u PONUDI na sajtu Huawei ili na sajtu distributera. Kupac možda ne bi ni kupio uređaj P40 da su mu te bitne karateristike uređaja bile predočene pre kupiovne uređaja u nečemu što se zove PONUDA za zaključenje ugovora o prodaji tog određenog proizvod koja je putem sajta Huawei ili distributera učinjena neograničenom broju lica.

To što se kupac može informisati na nekom drugom mesto o karakteristikama uređaja, na YT ili pak na nekom desetom mestu je IRELAVANTNO sa stanovišta Zakona u pogledu definisanja PONUDE za zaključenje ugovora o prodaji.

Dakle, ta PONUDA nije ničija fikcija, to je nešto što je zakonom definisano i primenjuje se u svim aspektima kupovine od kupovine žvaka na kiosku do kupovine auta, stana, telefona i sl.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: HUAWEI P40/P40 Pro

Post od Green »

Zakon, zakon , pa zakon. Boli me bre cosak za odredbe zakona, irelevantno je da bih skontao da bespotrebno mutis vodu. Ti Nemanja ko da ne zivis tu gde zivis. Pozivati se na zakon u ovom slucaju je smesno, kada svuda oko tebe krsenja zakona koliko hoces. Neshvatljivo...

I sigurno postoji neki drugi razlog tvoje "borbe" od ne dovodjenja kupca u zabludu prilikom kupovine Huawei telefona. Tu pricu okaci macku o rep. Nesto drugo je u pitanju.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: HUAWEI P40/P40 Pro

Post od znemanja »

Green, Aha, kada nemaš argument onda ko šiša zakona. To što tebe zabole je kranje nebitno, distributeri očigledno ne misle tako, a neće ih boleti uvo kada neko tuži, pa kada dođu troškovi parničnog postupka, pa jedna tužba pa druga tužba. Preko potrošačkog savetnik putem tužbi u potrošačkim sporovima se i teraju proizvođači i distributeri da poštuju zakona, bilo da je to pitnaje ponude, reklamacije, probijanje roka za obaveštenje o izjavljenoj reklamaciji, nesaobraznost proizvoda ili pak nešto drugo sve je utuživo. Deset parnica svaka minimum 50.000 dinara (najjeftinije pod uslovom da sve bude gotovo na jednom ročištu) je oko 500.000 din, a to su troškovi samo suprotnog advokata, plus na to još toliko troškovi njihovog advokat, plus što moraju drugi proizvod ili nov proizvod da daju kupcu, a to sam naveo samo za deset parnica. Retko se kreće u takve sporove ako advokat nema minimum 30-40 spremnih tužbi i klijenata pa da se isplati tužiti sa stanovišta troškova i vremena.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

cekicm83

Re: HUAWEI P40/P40 Pro

Post od cekicm83 »

Green, u zabludi si, potrosaci su itekako zasticeni samo sto narod jos zivi u toj prici "nema zakona" a i imati jos i nedvosmislene dokaze je veliki plus, pola posla ako ne i vise.

znemanja, care, ne mozes nekom dokazati nesto ako on nije voljan da prihvati to.Mozes danima da se boris uzalud je.Neka mi taj neko samo objasni zasto na mojoj kutiji P30 ne pise "ima google servise i huawei appgallery+HMS".

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: HUAWEI P40/P40 Pro

Post od Green »

cekicm83, mozes li da navedes neke primere gde su potrosaci bili zasticeni i gde je zakon stao uz njih, a da su ti primeri slicni ovome o cemu ovde diskutujemo? Pises da su itekako zasticeni, pa ajde da vidimo u nekom konkretnom slucaju tacno koliko.

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: HUAWEI P40/P40 Pro

Post od janka_88 »

Spominje se primjer kupovine pantalona preko sajta gdje su jasno napisane karakteristike, jel tako? Kupac je obmanut ako dobije npr artikl drugog materijala od onog što je naveden na sajtu, jel tako? Tu smo se složili u potpunosti.

E sad ono što ne pije vodu vezano za nastavak posta koji se odnosi na Huawei, da ne kažem prelazi u nebulozu, je da prodavac mora navesti da dolazi bez Google servisa. Sad da pitam zašto? Samo posjedovanje Android sistema ne znači da nužno mora imati Google servise jer on kao sistem radi i bez njih, a to što su korisnici navikli da ima to nije problem prodavca niti proizvođača. Aplikacije koje ne rade bez njih neće ni biti dostupne za instalaciju na prodavnici koja postoji na telefonu. Huawei ni prodavci nigdje ne navode ni u najmanjem dijelu karakteristika da uređaj ima i najmanji trag Google-a tako da ne dovode nikoga u zabludu.

Po ovome što se govori npr. ispada da Zara mora navesti da je artikl od lupam poliestera u sastavu 100% i da nema pamuka u sastavu što je van svake pameti.

Isto tako da napomenem da su ti dopisi urodili plodom samo iz razloga da prodavci smanje eventualne žalbe (koje na sudu ne bi imale prolaza) jer je to u njihovom interesu da manje komplikacija imaju sa kupcima u vidu vraćanja uređaja itd, ali da bi imali pravne posljedice to sigurno ne.

Opet kažem i te Orbit žvake su jasno naznačene od kojeg su ukusa i npr. eukaliptus. Po tome ispada da Orbit mora naznačiti da u njima nema npr. ribizle? [emoji23][emoji23]

P. S. Predlažem da se Apple-u pošalje dopis da jasno naznače da njihovi uređaji dolaze bez Androida. [emoji23]

Sent from my Huawei Mate 20 Pro

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: HUAWEI P40/P40 Pro

Post od znemanja »

janka_88, Ne mora da navedu da nema Google servise, mogu da navedu da radi sa HMS servisima, jer je ta činjenica fundamentalono različita od svih ostalih modela iz Huawei serije. Samo P40 i Mate 30 modeli imaju tu razliku u odnosu na sve ostale modele iz Huawei serije. Stoga kupac mora da bude upoznat putem ponude da uređaj nema Google servise ili da rad sa HMS servisima jer to prema okolnostima konkretnog slučaja ( taj termin i zakon poznaje) je BITNA karakateristikta koja može da utiče na odluku kupca. Oznaka Andorid 10 podrazumeva i Google servise, a oznaka AOSP ne porazumeva, stoga ako stoji Android 10 kao verzija OS mora da sotoji bez Google servisa ili da stoji AOSP + HMS servisi.
janka_88 napisao:Isto tako da napomenem da su ti dopisi urodili plodom samo iz razloga da prodavci smanje eventualne žalbe (koje na sudu ne bi imale prolaza) jer je to u njihovom interesu da manje komplikacija imaju sa kupcima u vidu vraćanja uređaja itd, ali da bi imali pravne posljedice to sigurno ne.
Uz svo dužno poštovanje, ne poznaješ sudsku praksu u tom domenu u Srbiji, prošlo bi na sudu bez problema, prolazile su i banalinije stvari. Pre svega dopsi su upućeni da se ukaže na pravni propust koji su učinili, a razlog zašto su oni to stavil mi je irelavantan, bitno je to mora da stoji.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: HUAWEI P40/P40 Pro

Post od janka_88 »

Činjenica je da postoje razlike između država što je i logično u neku ruku pa postoji to odstupanje i uvažavam to.

Slučajnim pregledom na stranici VIP i Gigatron primjetio sam za npr. Samsung S20 Ultra uopšte ne piše koji je procesor u pitanju. Da li to predstavlja obmanu kupca onda jer nisu naveli to? Npr. kod MTS je jasno naznačeno da je u pitanju Exynos procesor sa radnim taktom. Kod VIP piše samo radni takt dok ne piše čiji procesor koristi dok kod Gigatrona uopšte ne pišu detalji o procesoru (bar koliko sam vidio na brzinu), a kod njih sam gledao npr. za Note 10+.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: HUAWEI P40/P40 Pro

Post od znemanja »

janka_88, Eto vidiš da se razumemo, u pravu si za te detalje za Samsung, to mora da bude naznačeno, tip procesora, radni takt i ostale bitne karakterisitke uređaja. Da li sada shvataš da je ponuda jedini zakonski način da se kupac upozna sa karakterisitkama proizvoda. Kada neko ko želi Samsung u ponudi VIP vidi da procesor radi na npr. 2.2 GHz, a ne vidi model i kupi proizvod, time je doveden u zabludu jer je kupac želeo možda Zmaja a ne Exynos, stoga doveden je u zabludu jer taj podatak nije naznačen na sajtu distributera gde je kupio uređaj. Isto tako je i kupac Huawei doveden u zabludu ako u ponudi stoji Android 10 bez naznake da nema Google servise ili bez naznake AOSP + HMS Servisi. Kupac želi Andord sa google servisima, ako mu to nije ukazano u ponudi on je doveden u zabludu, ako jeste ukazano u ponudi, onda je kupac upoznat sa tom činjenicom i doneo je odluku na osnovu znanja o toj činjenici i nema nikakvih pravnih posledica.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: HUAWEI P40/P40 Pro

Post od Apolo »

Da se vratimo na temu uređaja...

https://www.gizchina.com/2020/04/15/hua ... martphone/


Sent from my iPhone 8 using Tapatalk
Festina lente.

Odgovori