Palm Treo 750 mini review

fain2daniel
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1645
Pridružio se: Pon, 14. Feb 2005. 03:04
Lokacija: Jönköping
Kontakt:

Palm Treo 750 mini review

Post od fain2daniel »

Treo 750 dolazi kao naslednik Treo 700W modela koji je bio prvi Palm uredjaj baziran na WM platformi umesto dotadasnjih sa Palm OS-om koji je izazvao prilicno pozitivnu reakciju za WM OS fanove a suprotnu za Palm orijentisane.Slika (Treo 750 je redizajniran za razliku od 700w ostao je bez antene i smanjile su mu se dimenzije za nijansu sto je kasnije dovelo do potpunog mesanja 750 sa 680 modelom koji su bukvalno indenticni sem OS-a) Neke detalje o specifikacijama samog uredjaja su da je to quad-band EDGE telefon koji funkcionise na svim mrezama u celom svetu 850/900/1800/1900 i 850/1900/2100 visokih brzina 3G UMTS/HSDPA servisom.Dolazi sa Windows Mobile 5.0 edicijom,128MB ram memorije od kojih je oko 60MB dostupno korisniku,Samsungov CPU koji radi na 300 MHz,tezinom od 154g,rezolucijom ekrana 240x240 16-tno bitnim sa 65.000 boja kristalno jasnim,miniSD card slot koji podrzava do 4GB cini mi se na upgradeu WM6 mada nisam probao jer imam od 2GB koja radi savrseno kao i ceo sistem koji je dosta brzi od WM5,Baterija od 1200mAH Li-ion drzi do 4dana klasicne upotrebe a do 2 dana mucenja,mozda ni toliko.Bluetooth ver 1.2 sa podrskom za stereo slusalice,infrared,audio ulaz 2.5mm,kamera od 1.3MP sa 2x digitalnim zumom,koja snima video u 3gp formatu rezolucije do 352x288,video je solidan kao i slike koje sam postavio na forumu u (slike sa mobilnih telefona strana 49)Slika Zanimljiva stavka je na gornjem delu uredjaja swich koji sluzi za prebacivanje iz klasicnog rezima u silent mode sa vibrom tako da nema potrebe za jurcanje po profilima ako vam nesto hitno iskrsne i morate da ucutkate vas PPC na brzinu.Slika Potpuna qwerty tastatura pomalo robusna kao i sam uredjaj deluje jako trajno i evo skoro godinu dana mog koriscenja i dalje je u savrsenom stanju kao prvog dana,uredjaj pored TS displaya i olovcice savrseno se moze kontrolisati i upotrebiti sve njegove funkcije i jednom rukom,boja je jako tamno plava.Slika U paketu dolaze stereo slusalice koje su odlicnog kvaliteta ali malo neudobne za setanje,punjac,USB kabel,disk sa drajverima i dosta starijom ActiveSync aplikacijom dok na netu ima da se skine svezija varijanta koja sinhronizuje kompletno uredjaj sa racunarom cim se ukljuci usb kabel. Sto se upgradea sa WM5 na WM6 tice ima nekoliko poboljsavanja a to su pored sinhronizacije USB kabel moze posluziti i kao punjac i dok je racunar ugasen sto je dobra opcija jer mu dodje kao dodatni punjac,za nekih 20% brzi odziv sistema na komande pod opterecenim ramom,brze otvaranje aplikacija,pdf,word,exel,ppoint,sync itd. i nekoliko dodatnih opcija.Slika Sto se stabilnosti OS-a tice mogu reci da nisam video tako stabilan WM OS na nekom uredjaju,desi se jako retko da zabaguje,mozda 2 puta mesecno trazi reset dok svi znamo da neki PPC uredjaji traze i do 2-3 puta dnevno reset u intenzivnom koriscenju.O WM-u nemam sta reci isti je kao i na drugim uredjajima sem pisanja mailova,smsa koji je ostao isti kao na PALM OSu...Slika nesto kao chat fazon koji je ekstra pregledan i zanimljiv,o Palm OSu ne bih mogao da komentarisem jer sam ga samo u prolazu video tj nisam ga nikad koristio ali o Palm uredjajima mogu reci da deluju jako kvalitetno mada mi jos nije ispadao na beton i sl.Sto se tice square ekrana i podrske za 240x240 ne treba nikog da brine jer mozda nekih 5% od ukupnih appova koji se mogu naci na netu ne podrzavaju tu rezoluciju dok ce se vecina najnormalnije snaci i lepo prikazati preko celog dispaya.
Svako ko se odluci za ovaj uredjaj nece se pokajati,bar ja nisam ;)
One Man's Vision,Mankind's Salvation RAPTURE Nov 5 1946........Xperia Z3

kefalo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 854
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2007. 19:46
Lokacija: beograd

Post od kefalo »

svaka cast.
bas si ekspeditivan, nisam ocekivao ovako brzo.
iznenadjen sam baterijom, jer to je bas pristojno trajanje sobzirom da uglavnom citam negativne komentare, jer je na T650 bila 1500mah, a kod tebe 1200mah.
reci mi jel ima gdje drugo da se kupi osim u Ct-u jer tamo kosta 300 i nesto, a na netu sam nasao i ponudu od 250 +pdv do isteka zaliha ali nije vise aktivna.
Kakva mu je vidljivost na suncu, tj. da li ekran blijedi, jer meni je w950 vrlo los, tj. mogao bi i bolje, pa sam mu u tu namjenu skinuo i onu zastitnu foliju.
Koliko je ako nije tajna, tebe dosao prije godinu dana.
Doktor Foster, krenuo za Gloster u vrijeme strasne kise.... U baru je stao, do pasa propao u Gloster ne ide vise....
SE W950+senheiser sluske, MOto F3

Masterokrata
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1355
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 20:10

Post od Masterokrata »

fain2daniel, bravo, svaka cast na iscrpnom opisu, sad lepo ljudi procitaju ovaj i opis Treo 650 od Araphel-a, pa mogu da uporede i skontaju sta im odgovara a sta ne....
5130+Koss the plug....

fain2daniel
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1645
Pridružio se: Pon, 14. Feb 2005. 03:04
Lokacija: Jönköping
Kontakt:

Post od fain2daniel »

Baterija meni zadovoljava kriterijum jer mi je punjac kuci a usb kabel nosim u autu tako da mi posle 3 dana nije pb puniti ga na bilo kojem lapu ili desku,video sam na ebayu za smesne pare baterije i jaceg kapaciteta.Vidljivost na suncu mu je mogu reci onako,nista narocito ali je mnogo bolja nego na W950 i to sa sve zastitnom folijom,malo mi se folija ostetila i ne znam gde da nadjem da uzmem koju,na ebayu ima za smesne pare a ovde u VSu lik u shopu ladno trazi 10E za komad sto je idiotizam i bezobrazluk...Meni je drug doneo iz Nemacke za 350E na kredit dok je za kesh bio nekih 550E,zato mi je tastatura qwertz umesto qwerty ali to je sve,najbitnije mi je bilo sto nije sa mreze tj za free upotrebu. :wink:
One Man's Vision,Mankind's Salvation RAPTURE Nov 5 1946........Xperia Z3

igord
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 354
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 21:46
Lokacija: Novi Sad

Post od igord »

Dobro napisan review. :roll: .

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

BTW,ima ga za 10,590 dondzi uz mix 1000 paket sa MT:Sa,ukoliko se ugovor sklopi u nekoj ComTrade radnji :wink:

Masterokrata
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1355
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 20:10

Post od Masterokrata »

araphel napisao:BTW,ima ga za 10,590 dondzi uz mix 1000 paket sa MT:Sa
Da to je o5 neka sema sa tarifiranjem i zackoljicama u ugovoru koji ce se promeniti za mesec-dva, oni su tako lepo ogradjeni od svojih korisnika da korisnik ima samo pravo da placa racun i cuti, a besplatni minuti, prenosenje istih i slicne pogodnosti se menjaju kako njima odgovara.
5130+Koss the plug....

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

pa sta ynam....ja imam taj mix 1000 i za sada su mi samo povecali minute i poruke sa 250 na 325.....a realno meni i odgovara tolika mesecna pretplata,mada nemam nameru da kupim Treo.....kad prodam n91 8Gb,onda mozda razmislim o nekoj win opciji.

fain2daniel
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1645
Pridružio se: Pon, 14. Feb 2005. 03:04
Lokacija: Jönköping
Kontakt:

Post od fain2daniel »

Lik je juce u oglasu na benchu dao NOV Treo750 iz MTSa sa sve papirima,garancijom,2GB miniSD za 220E :wink: ali koliko sam video po slikama skinut je sa Vodafone mreze...
One Man's Vision,Mankind's Salvation RAPTURE Nov 5 1946........Xperia Z3

kefalo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 854
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2007. 19:46
Lokacija: beograd

Post od kefalo »

fain2daniel, evo sam ja danas bio u kontaktu sa tim treo aparatima a doticni treo 750 bez ikakve kartice je 200 evra i skidan je sa Vodafone.
Mozda je to isti lik.
Doktor Foster, krenuo za Gloster u vrijeme strasne kise.... U baru je stao, do pasa propao u Gloster ne ide vise....
SE W950+senheiser sluske, MOto F3

nick6
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 317
Pridružio se: Čet, 12. Okt 2006. 21:20
:: Cubot Note S
:: Lumia 640
Lokacija: BG

Post od nick6 »

fain2daniel, svaka cast za review, pa jos i fotke... :D

Ako moze, imam dva pitanja :

Da li ima instaliran neki Call Filter Program ?
Kako radi sa slanjem/primanjem mejlova ?
Motorola Moto G

fain2daniel
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1645
Pridružio se: Pon, 14. Feb 2005. 03:04
Lokacija: Jönköping
Kontakt:

Post od fain2daniel »

Nema call filter ali imas na netu brdo appova za install,vezano za mail sinhronizacija sa outlookom radi ok kao i ostali nalozi koje mozes koristiti,yahoo,gmail,hotmail itd.dok se provera majlova vrsi klasicnim send/receive klikom tj da ponovim,ne razlikuje se WM OS od ostalih PPCa :wink: .Inace sto se signala tice,mislim da mi je to promaklo u reviewu :dry: Signal je odlican u gradskim uslovima sto je i normalno ali van grada dosta varira tako da je moguce dok se putuje negde da ga izgubi skroz.Moguce je pricati sasvim komotno cak i sa preostalom jednom linijom signala tj mreze.
One Man's Vision,Mankind's Salvation RAPTURE Nov 5 1946........Xperia Z3

VladaII
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 309
Pridružio se: Ned, 14. Jan 2007. 09:20

Post od VladaII »

Telefon je stvarno sjajan i zahvalan, ali malo je glomazan i tezak ...mada o5 to je individualno... 8)
Apple Iphone 4S, Nexus S 16gb, Nokia E71, Nokia 7110

luckyyy
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 78
Pridružio se: Sre, 23. Jan 2008. 19:32

Post od luckyyy »

Ima li jos neko iskustvo sa ovim PPC? I da li postoji ovlasceni servis u Srbiji?
Bilo bi lepo kad bi culi jos neke utiske vlasnika. P.S. ima ga na 230e od lika iz Novog Sada,,, 8)
Old Nokia ::: Asus Zenfone Max Leather Black

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Zvanični uvoznik mu je RCC DiFo,pa pretpostavljam da postoji i ovlašćeni serivs.Ako ne zahtevaš Wifi,definitivno dobra ponuda za te pare,pošto pored WM versatilnosti i gomile programa nudi i neke klasiče Palm cake,kao mute switch i threaded sms,koje ukupan utisak o lakoći korišćenja čine još boljim.Nećeš čuti ovde još mnogo utisaka vlasnika,mislim da je fain2daniel jedini sa foruma koji ima ovaj aparat.Ja sam bio jakoblizu kupovine,ali sam se u poslednji čas predomislio,i sad mi je pomalo žao,moram priznati.

luckyyy
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 78
Pridružio se: Sre, 23. Jan 2008. 19:32

Post od luckyyy »

Hvala Araphel, sve stoji sto si napisao. Za te pare je odlicna kupovina, posebno me raduje stabilnost OS kao i naravno WM 06.
I naravno ima ono sto mi najvise treba: WM, Touchscreen, qwerty (obavezno), Office, cvrsta gradja i sl.
Najverovatnije uzimam pa javljam utiske.
P.S. mada mi malo zao Blackberry-ja Curve 8310, danas se rastajemo... :cry:
P.P.S. sto se WiFi tice, najveovatnije cu ga nadomestiti kroz Asus Eee, fali mi jos malo para, tako da ce uz Treo biti solidna kombinacija.

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

luckyyy, to će biti super kombinacija.Samo imaj u vidu da Treo stiže sa WM5,a moraš ga sam flešnuti na šesticu.

luckyyy
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 78
Pridružio se: Sre, 23. Jan 2008. 19:32

Post od luckyyy »

Pozdrav druze, hvala na savetima, a flash nije problem. Mislim da covek prodaje sa fabrickim flash-om na WM 06 sa Vodafona. Kupujem! :oops:
Old Nokia ::: Asus Zenfone Max Leather Black

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

To je onda ok...još navodno Vodafon ima neki svoj kul interfejs koji dodaje na WM telefone,ne znam da li ga ima i na ovom modelu ali na treo 500 je fenomenalan!

fain2daniel
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1645
Pridružio se: Pon, 14. Feb 2005. 03:04
Lokacija: Jönköping
Kontakt:

Post od fain2daniel »

Bas sam pre par nedelja procitao par reviewa za Treo 800W...kompaktniji dizajn,jaca rezolucija ali o5 square,wi-fi,gps,2MP cam,256MB ram podeljeno itd,itd. sve u svemu nista revolucionarno ali blagi pomak i solidan naslednik Trea 750...
One Man's Vision,Mankind's Salvation RAPTURE Nov 5 1946........Xperia Z3

Odgovori