BenQ-Siemens EF81

Odgovori
kico
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Ned, 24. Jun 2007. 21:03

Post od kico »

ixtis,goranj,Postovani
Dali mogu da vas zamolim da mi kazete gde mogu da download verziju softwera v58, i kako mogu da ga instaliram, i sta treba da uradim pre instalacije posto sada koristim v48(da li treba da obrisem v48, i kako?)
Molim vas da mi sve podrobno objasnite korak po korak jer se nerazumem bas najbolje,nikada do sada nisam to radio i nemam iskustva!
Unapred hvala! :oops:

goranj
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 80
Pridružio se: Pet, 04. Maj 2007. 17:33

Post od goranj »

kico napisao:
Nista nije potrebno brisati. Pre upgrade-a pomocu mobile phone managera treba napraviti backup.

Za linkove za download firmware-a i uputstva pogledaj npr: http://www.ef81.co.sr/

kico
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Ned, 24. Jun 2007. 21:03

Post od kico »

Hvala ali rekao sam da nemam iskustva (pripadnik sam mladje populacije) tako da neznam kako da napravim baskup!
I da li ti mozes da mi posaljes v58 i da mi objasnis postupak instalacije plz?

goranj
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 80
Pridružio se: Pet, 04. Maj 2007. 17:33

Post od goranj »

kico, ma naravno nemam pametnija posla nego da saljem po 50 MB svakom ko zatrazi :disgust:

Sve potrebne linkove za download firmvera i uputstva mozes pronaci na sajtu iz moje prethodne poruke.

ivan123
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Sub, 23. Jun 2007. 14:05

Post od ivan123 »

Redizajniro sam sajt www.ef81.co.sr .Pisite kako vam se svidja i sta trebam na njemu promeniti.
Ako vam se iz prve ne pokrene sajt, refresujte stranicu, pa ce vam se otvoriti.
Samsung i300

topan
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Čet, 21. Jun 2007. 06:38
Lokacija: Mladenovac

Post od topan »

Danas sam stavio v58 (GER) na ef81, sto se tice brzine i uopste firmwera jako sam zadovoljan. Ali nemogu a da ne primetim da mi je sada sgnal slabiji (bar gledano na displeju). Naime sada od 5 postojecih crta signala ja plafon imam tri i to na mestima gde sam sa v48 imao pun signal, ali isto tako cini mi se da bez problema razgovaram i kad imam samo jednu crtu odnosno nijednu. :o Kao da su te dve crte na kraju skrivene.

Da li jos neko ima ovako iskustvo ili objasnjenje, sto se mene tice ostavicu v58 na probu pa cu videti kako ce se pokazati kroz upotrebu.

supeme
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Uto, 27. Mar 2007. 15:52

Post od supeme »

I kod mene je isti slucaj sa v58, sve savrseno radi ali signal stalno varira na 2-3 crte iako sam blizu bazne stanice... Inace kvalitet zvuka se ne mijenja samo kao da ne prikazuje sve crte ...

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

ljudi imam jedno možda malo glupo pitanje ali šta da se radi.drugar me je pitao koji ima dai fon kako se isključuje zvuk na kameri?dakle probano je i pomeranje profila i isključavanja svih tonova ali zvuk i dalje ostaje.
ima li neko neku ideju?
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

goranj
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 80
Pridružio se: Pet, 04. Maj 2007. 17:33

Post od goranj »

Pogledajte ovo uputstvo sa benchmark foruma (oba linka u drugom je link za download potrebnih fajlova):

http://www.benchmark.co.yu/forum/showpo ... stcount=72
http://www.benchmark.co.yu/forum/showpo ... stcount=73

ili celu stranicu:

http://www.benchmark.co.yu/forum/showth ... 774&page=3

aleksandarLUD
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sre, 18. Jul 2007. 14:40

Post od aleksandarLUD »

e ubacio sam ovaj fw58 nemacki,sve je ok ali mi je sada telefon na OFFLINE i ne mogu da ukljucim BLUETOOTH,da li neko zna sta trebam da radim????inace mislim da je telefon mnogo dobar i zaljubio sam se u njega!!!!

aleksandarLUD
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sre, 18. Jul 2007. 14:40

Post od aleksandarLUD »

da li neko zna kako se u BREW MOBILU zove fajl za BLUETOOTH?????
i da li mozete da mi pomognete kako da telefon stavim na online......ne moze kao sto je pre moglo!!!!

Sarevok
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sre, 18. Jul 2007. 12:14

Post od Sarevok »

Imam windows98. Zna li neko odakle mogu da skinem drajvere za USB (Benq Siemens EF81)? Unapred hvala.

Masha EF81
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Ned, 22. Jul 2007. 14:17

Post od Masha EF81 »

Molila bih sve one koji su instalirali ovaj softver FW58 da mi posalju pp gde je navedeno:
Gde su skinuli (sajt)
Kako su instalirali
Koj (nemacki, ruski, engleski...)
Utisci (kako fon radi posle instalacije)
Znaci sve sto je potrebno da bi telefon super radio

Zaista mi je vazno da mi posaljete pp sa uputstvima

Puno hvala unapred onima koji su mi ucinili uslugu

:D

goranj
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 80
Pridružio se: Pet, 04. Maj 2007. 17:33

Post od goranj »

Sarevok, nigde. Siemens/Benq-Siemens nikada nisu napisali drajvere za Windows 98. Mozes instalirati Mobile Phone Manager ali nece raditi sa USB kablom vec iskljucivo sa bluetooth vezom.

Masha EF81:: Instalirao sam sledecu verziju:

EF81_IP17_2E0_2E14_ru_2DRussianRetail_58_0147_3GSwupFU_SGLPK.exe

Nije bilo problema tokom i posle instalacije. Telefon je sada kod rodjake ali nije se zalila da ima nekih problema.

Ne secam se originalne web adrese sa koje sam ga skinuo ali mozes datoteku preuzeti sa sledece adrese:

http://files.filefront.com/EF81+58rar/; ... einfo.html

Pre nego sto uradis firmware update obavezno napravi bekap telefona.
Pomocu Mobile Phone Managera mozes sacuvati sadrzaj foldera i adresar.
Pomocu Brew Mobile Commandera mozes uraditi eksport SMS poruka u Excel fajl.
I obavezno napravi bekap "nv itema" pomocu NV Editora kako bi izbegla evetualne probleme tipa "telefon ne vidi mrezu" i "bluetooth ne funkcionise".

Link: http://forum.allsiemens.com/download.php?id=65778

Izmenio i spojio:gameforce:Zabranjeno citiranje celih poruka ! Za dopunu koristi opciju "Izmeni"!

Sarevok
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sre, 18. Jul 2007. 12:14

Post od Sarevok »

Kako da podesim E-Mail Settings da bih mogao da saljem email poruke preko mobilnog telefona?
Kada pokusam da posaljem mail, pojavi mi se poruka "Can't contact server. Check settings and retry.."
(imam 064 broj, internet mi normalno funkcionise..)

goranj
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 80
Pridružio se: Pet, 04. Maj 2007. 17:33

Post od goranj »

Nazalost 064 SMTP funkcionise iskljucivo ako koristis telekomov nalog. Ako citas postu sa nekog drugog POP3 naloga moras imati aktiviran i instaliran telekom-ov nalog da bi mogao da saljes postu:
195.178.38.26 == x1.gm.telekom.yu

Ako slucajno imas nalog na beotelu imas srece - mozes koristiti beotel smtp (parametri su isti kao za PC).

U svakom slucaju optimalno resenje ti je da (ako ga vec nemas) aktiviras GMAIL nalog i instaliras GMAIL java klijenta.

IvanKrsmanovic
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Uto, 31. Jul 2007. 16:20

Post od IvanKrsmanovic »

Ja sam nedavno kupio EF81 i jako sam zadovoljan, pogotovo odnosom cijene i kvaliteta ali imam jedan problem. Kad pokusam da se konektujem na internet pojavi mi se poruka "Network down". Da li je moguce popraviti ovu gresku ali bez brisanja i instaliranja komletnog firmvera? Parametre sam podesio rucno a telefon ima T Mobile softver.

goranj
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 80
Pridružio se: Pet, 04. Maj 2007. 17:33

Post od goranj »

Da li si siguran da si sve dobro podesio i da su aktivni odgovarajuci profili?

Ko ti je provajder?

Ako si kod Telenora probaj sledece: obrisi sve http/gprs profile pa ide na telenorov sajt i posalji sebi automatska podesavanja. Ako si na VIP mrezi probaj da sebi posaljes parametre za neki drugi Siemens telefon (nije bilo EF81 kada sam gledao). Ako si na MTS mrezi obrisi sve i polako ponovo rucno unesi parametre.

IvanKrsmanovic
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Uto, 31. Jul 2007. 16:20

Post od IvanKrsmanovic »

Ja sam na m:tel mrezi u Republici Srpskoj i oni nemaju parametre za ovaj model. Pokusacu sa tvojim predlogom pa cu napisati da li sam uspio ali i ukoliko ne javicu se ponovo. Hvala!

nebo80bg
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Uto, 31. Jul 2007. 11:16
Lokacija: beograd

Post od nebo80bg »

ljudi jel je bolje kupiti ovaj fon ili se w300,cena je ista,e sada koji je bolji?jer na ovaj mora da se ubaci taj novi softver,kako radi kada se kupi fon,kakva je baterija?
zanimljiva sam osoba...

Odgovori