ZTE Blade III

Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Re: ZTE Blade III

Post od mezzano »

Evo par slika. Nisam primeto da mi je osvetljenje bilo na najvisem nivou. "White balance" mi je na auto, a pored toga, ima i neka dodatna opcija, kojom se povecava/smanjuje osvetljenje. Elem, ovo sam na brzinu slikao. Sutra cu napraviti malo bolje fotografije. Nadam se da mozete videti kako, otprilike, slika Blade III.
SlikaSlika Slika Slika

ricma985
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Pon, 28. Avg 2006. 16:57

Re: ZTE Blade III

Post od ricma985 »

U pa slike uopste nisu lose, stavise odlicne su. Ljudi svasta pricaju :)

Btw, sad mi je u opciju upao i htc desire x posto moze na rate :D Taman izbacih g300 iz jednacine, a upade nova promenljiva. U svakom slucaju cekam na review ;)

Hvala za post.

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Re: ZTE Blade III

Post od mezzano »

Dakle, kao sto sam obecao, evo jednog kratkog reviewa ZTE Blade III.
Prvo da napomenem da, bez obzira na titulu na forumu, nisam neki vrsni poznavalac telefona, tako da review uzmete sa dozom rezerve, pre svega zbog toga sto nisam dolazio u dodir sa puno telefona. Za 10-11 godina, kako koristim mobilne telefone, promenio sam 6-7 (neki na forumu promene toliko za jednu godinu) :D

Spoljni izgled i izrada:
Telefon je dosta dobro izradjen. Nista ne skripi, ne klima se i ne mrda. Materijal od koga je izradjen je sasvim zadovoljavajuceg kvaliteta, u odnosu na cenovni rang. Poklopac baterije je od neke vrste gumirane plastike. Lepo naleze, prijatan je na dodir, nema tragova prstiju, i onemogucava klizanje telefona. Ivica telefona se sastoji od dva dela. Srednji deo (izmedju poklopca i displeja) je od (verovatno) plastike koja je ofarbana u neku sivo-metalnu boju. Ne znam koliko ce izdrzati pre nego pocne da se guli, ali ne izgleda lose. Deo koji "okruzuje" ekran se, takodje, sastoji iz dva dela. Veci deo, koji ide sve do samog dna telefona, do softverskih tastera, je od (ponovo verovatno) plastike, koja je ovde tamnije boje i ima metalni sjaj, dok je donji deo, koji pocinje, tu otprilike gde se zavrsava ekran od slicnog materijala kao poklopac baterije. Da li je gumirana plastika ili guma, zaista ne znam, ali odaje utisak kao da je guma.
Sa leve strane se nalazi taster za kontrolu tona, i mislim da je mogao malo bolje da bude uradjen, jer ima malo (oko 0.5-1mm) lufta. Malo je izbacen, i dobro reaguje na pritisak. Sa gornje strane se nalazi ulaz za 3.5mm dzek i jedna rupica, za koju nisam siguran cemu sluzi, ali mislim da sam negde procitao da je to mikrofon za diktafon. Na gornjem delu, s desne strane, nalazi se dugme za gasenje/paljenje/otkljucavanje telefona. Solidno je odradjeno, mada mislim da bi bilo bolje da je na desnoj strani, gledano od napred. Na dnu telefona, na sredini se nalazi micro USB ulaz. Ono sto mi se ne svidja je sto nema nikakvog poklopca za njega, pa verujem da ce, posle duzeg koriscenja da se nahvata prljavstina u tom delu.
Zaboravio sam da spomenem da se na zadnjem delu nalazi socivo kamere od 5MPX.
Na prednjoj strani ima senzor za osvetljenje i led diodicu koja svetli kada se telefon puni/pali, ili kad imate propustenu poruku ili poziv.

Displej:
Displej je dobar. Brz je i precizan na odzivu, boje izgledaju, po mom misljenju, bas kako treba, niti su prezasicene, niti isprane. Rezolucja znate koja je. Po meni, sasvim dovoljno. Velicni je subjektivna.

Performanse/rad:
Sto se tice ovoga, nisam uopste strucan, jer mi je ovo prvi android telefon. U principu, radi fluidno, bez kocenja, mada hoce po nekad da "stucne". Recimo, kad su ukljucena nekoliko programa, pa ih onda pogasim, i hocu da udjem u meni. Takodje, primetio sam da se, ponekad desi da mi se, precice same pomere. Na primer, danas mi je Opera mini bila na drugom ekranu, i posle nekoliko instaliranih programa, ona se nekako nasla na trecem, a tu gde je ona bila bilo je prazno mesto. Nisam siguran da li je nesto bilo do mene, ili do telefona, ali samo da napomenem da se to desilo. WiFi hvata dobro, i brzo, ne gubi signal. GPS, takodje veoma brzo locira, i u zatvorenom prostoru. Sto se tice video produkcije, nisam ga bas isprobao. Ubacio sam jedan .mp4 fajl sa kompjutera, nekonvertovan, i malo mi je seckao, mada sad sam bas pogledao info tog fajla i vidim da ima 23fps, pa je moguce da sam zbog toga primetio seckanje u toku reprodukcije. Inace, sa Youtuba lepo rade i HD snimci.

Zvuk i audio:
Sto se tice zvuka u slusalici, odlican je. Dosta je bolji nego na prethodnim telefonima koje sam imao. Sagovornika cujem jasno i glasno, bez sumova i pucketanja. Zvucnik je sasvim suprotna prica. Toliko je slab i nekvalitetan da to nije normalno. Definitivno najslabiji deo telefona. Za razliku od zvucnika, reprodukcija preko slusalica (imam neke Genius in ear, platio sam ih 10-12evra) je odlicna. I glasna dovoljno i kvalitetna.

Kamera:
Mene licno nije impresionirala. Auto fokus je dobar, ali kvalitet slika me nikako nije odusevio. Video snimanje nisam toliko isprobao, ali utisak je da ni ono nije nista bolje nego slike. Misljenja sam da, recimo, Nokia 5230 pravi bolje slike, a video snimanje je sigurno bolje kod Nokie.

Baterija:
Meni baterija traje neka 2 dana, pre nego sto spadne na 20ak posto. Doduse, ne koristim ga mnogo. Sat vrenema poziva dnevno, pola sata WiFi, 20ak poruka...

Evo par slika telefona i slika slikanih njime.
Slika Slika Slika
Slika Slika

Slike nacinjene telefonom, sa automatskim podesavanjima.
Slika Slika Slika


Ukoliko imate neka pitanja, bicu rad da pomognem, ako mogu. Ako se setim jos necega, napisacu. Do tad, to bi bilo to.

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: ZTE Blade III

Post od antec »

mezzano, svaka cast, detaljno i lepo sroceno. :)

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Re: ZTE Blade III

Post od mezzano »

Hvala antec. 8) Na brzinu sam pisao, ali sam se trudio da to na nesto lici i da ima bar nekih korisnih informacija. Jer znam koliko znaci kad ima gde da se procita o nekom aparatu, pre nego sto se ode i kupi. Znaju ovakvi tekstovi da budu od koristi. :)

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: ZTE Blade III

Post od Deksi »

Bravo mezano, ponekad su ovakvi opisi telefona bas korisni i iz njih se moze saznati realna slika o telefonu. Kupila ga danas i jedna poznanica. Nije htela ot-995 za koji sam je ja ubedjivao nego je odabrala zte. I ona ga je kupila u telenoru.

ricma985
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Pon, 28. Avg 2006. 16:57

Re: ZTE Blade III

Post od ricma985 »

Hvala mezzano. Kao sto napisa neko iznad mene: ovo je pravi review :)

kuzobrat
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 06. Maj 2011. 19:17
:: Lumia 520

Re: ZTE Blade III

Post od kuzobrat »

Devojci istice ugovor sad 27-og. sad ne znam da li da uzme ovaj...ili da doda 4000 za ot 995...:)

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Re: ZTE Blade III

Post od mezzano »

OT-995 ima bolji hardver i bolju kameru. Ako voli da slika i snima, neka uzme OT-995, jer je na Blade III kamera dosta losa. Blade je, s druge strane, mozda primereniji zenskoj osobi nego 995, nekako je kompaktniji. Da su cene tu negde, i ja bih razmisljao izmedju Blade i OT, ali posto je to skoro 1/3 cene Bladea, onda sam se odlucio za jeftinije resenje.

kuzobrat
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 06. Maj 2011. 19:17
:: Lumia 520

Re: ZTE Blade III

Post od kuzobrat »

znam..ja imam ot 995.......odlican je..i bas me lepo sluzi...... 4000 je razlika..videcemo.:)))

slavisacenic
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Čet, 24. Jan 2013. 14:24
:: ZTE blade III
:: Nokia N958GB

Re: ZTE Blade III

Post od slavisacenic »

Od skora posedujem ovaj telefon pa me interesuje kako i na koji način mogu da skinem i instaliram navigaciju(iGO ili Gramin) na ovom telefonu.Unapred zahvalan!!!

cenobite
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 187
Pridružio se: Pon, 26. Maj 2008. 05:45

Re: ZTE Blade III

Post od cenobite »

Jel se isplati uzimati ovaj aparat?
Do skoro sam merkao Grand X, ali se ispostavilo kako je aparat jako bagovit...

nidza_m
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 22
Pridružio se: Pet, 29. Apr 2011. 09:39

Re: ZTE Blade III

Post od nidza_m »

Par pitanja pa ko moze da mi odgovori:
-kako se iskljucuje zvuk na kameri, posto i u silent modu on se cuju
-koji je najpouzdaniju program za iskljucivanje aplikacija i oslobadjanje rama
ako se stim jos kojih pitacu :)

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Re: ZTE Blade III

Post od mezzano »

nidza_m,
imas raznih programa za iskljucivanje aplikacija, ali posle par sekundi, aplikacije koje si "ubio" se ponovo startuju, tako da na duzi period ti nista nece znaciti.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: ZTE Blade III

Post od sugarcoated_ass »

nidza_m, nemoj koristiti nikakve task killere i sl. gluposti. To ce ti samo pojesti jos vise rama i smanjiti trajanje baterije. Kao sto je kolega mezzano napisao, aplikacija koju si "ubio" ce se sama ponovo ukljuciti. Jos gore ako cak namestis na automatsko "ubijanje" aplikacija jer dolazis do toga da Task Killer iskljuci aplikaciju koja ce se opet ukljuciti da bi je on ponovo iskljucio i tako u krug. Sve to znaci da mozes da zaboravis na deep sleep i na neko normalno trajanje baterije.
Android sam cisti RAM gasenjem aplikacija kad mu zafali. I nikako nemoj da gledas na to da imas sto vise slobodnog RAMa jer "Unused RAM is wasted RAM!"

nidza_m
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 22
Pridružio se: Pet, 29. Apr 2011. 09:39

Re: ZTE Blade III

Post od nidza_m »

hvala Vam na korisnim savetima, nov sam u svetu Android OS pa dok naucim :) :)

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Re: ZTE Blade III

Post od mezzano »

Imam Blade III iz Telenora. Povremeno, proveravam, u "Softvare updates" da li ima nekih apdejtova, i danas mi se prvi put pojavilo da ima apdejt od 6.94MB. Skinuo sam ga i instalirao, odnosno sam telefon je to odradio. Zna li neko o kakvom apdejtu je rec, posto je verzija androida ostala ista, a nema nigde podataka o tome sta je apdejtovano?

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: ZTE Blade III

Post od m@c|-|oR »

mezzano, na ovom sajtu stoji da je ekran 18-bitni (256k boja), dok gsmarena kaže da je 16-bitni (64k).

Šta je tačno?

Koja verzija softvera je otkako si dobio taj apdejt?

Sve ovo pitam jer se spremam da ga kupim kao poklon, pa da proverim pre kupovine...
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Re: ZTE Blade III

Post od mezzano »

m@c|-|oR,
verzija je ostala 4.0.4. Ne znam kako da proverim koliko ima boja ekran?

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: ZTE Blade III

Post od m@c|-|oR »

Blade III kupljen za prestolonaslednika. Vrlo zanimljiv telefon (za te pare)!
Ako se prelazi sa nekog jakog telefona, oseti se pad performansi, ali u suštini vrlo upotrebljiv za ulazak u Android svet.
Ima li neko iskustava sa rutovanjem, kastom ROM-ovima i slično? Hteo bih da skinem neke Telenorove zjbncije i da ga debrendiram.
Gugl mi je rekao da ne postoji fabrički ROM, xda je veoma tanak po pitanju informacija. Zato sam siguran da ću ovde naći odgovor! 8) 8)
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Odgovori