Kupujem Cect i9

bobans1983
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Sre, 08. Okt 2008. 01:54

Post od bobans1983 »

ja sam narucio sciphone i68 (kazu da je najbolji) Java ,Touch Flow i moze da se updatuje softwer ima shake kontrolu s2u stvarno full . lik za iz kg a pa ako hoces br da ti dam....

Radisa Rasa
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 191
Pridružio se: Sub, 15. Nov 2008. 23:14
Lokacija: Kragujevac

Post od Radisa Rasa »

E konacno i ja kupih kineza i to i9+.Opsti utisci o njemu je da za one pare koje sam dao dobio sam tacno ono sto sam i ocekivao.(koliko para toliko muzike) :) E sad postoje nekoliko problema pa bih zamolio moderatora ili da preimenuje temu ili da je obrise pa da ja postavim novu.Uglavnom tel.ima shake control....sto za mene predstavlja najvecu glupost,jer i na svaki mali trzaj tel..on promeni pozadinu...zna da zivcira.Sledeci problem je sto ne mogu da nadjem pozadine za njega.najveca moguca pozadina a ujedno i da mu odgovara da bude preko celog ekrana je 360*480....a ja takvih pozadina sam uspedo da nadjem svega 3 koje nisu ni za sta.Molio bih da mi neko kaze sta da radim povodom ove dve stvari navedene iznad da se sad ne ponavljam,kao i da mi kazu za sta ce mi java?odnosno cemu sluzi,kakve programe mogu da instaliram i gde mogu da ih nadjem.Puno pozdrava za sve koje procitaju temu,a jos vise za one koje mi pomognu :D

bobans1983
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Sre, 08. Okt 2008. 01:54

Post od bobans1983 »

Radisa Rasa,
Java ti sluzi za MSN OPERU COMANDER IGRICE..... Dobra stvar.
http://www.sciphone.net/

Radisa Rasa
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 191
Pridružio se: Sub, 15. Nov 2008. 23:14
Lokacija: Kragujevac

Post od Radisa Rasa »

Hvala na obavestenju,a dal neko zna sta da radim sa shake control i sa pozadinama koje ili su isuvise male ili isuvise velike...e da samo da napomenem pozadine sa original iphona lose stoje jer su male. :dry:

Edit:
Na ovom sajtu imaju ekstra pozadine,ali kad ih stavim ne popune ceo ekran.vec se vide i sa jedne i sa druge strane bele linije(i levo i desno),a za shake control da ne pricam koliko me izludjuje. :x

Edit:
Ok ljudi pronasao sam resenje za pozadinu...mora da se stavljaju slike 240x320.
Ali sa shake control ne mogu da se izborim,pomagajte ako za Boga znate.Necu da mi on stavlja one njegove suntave pozadine....tipa mona liza i kamenje....sve zivo sam probao i nista.sigurno i drugi imaju ovaj problem,cekacu resenje,a za to vreme cu da se potrudim i ja sam da ga namestim...e da touch screen je stvarno fenomenalan. :lol:

Fery11
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 51
Pridružio se: Pon, 22. Sep 2008. 19:50

Post od Fery11 »

Setings=>Phone setup=>Gsensor switch wallpapper=>Off :)
Ovako iskljucis za pozadinu i postavis sliku koju oces.
Isto ovako mozes da iskljucis i za muziku(Gsensor switch song=>Off) u plejeru da ti nesalta pesme na pomeranje telefona.

bobans1983
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Sre, 08. Okt 2008. 01:54

Post od bobans1983 »

Ma bruka je phone. Moj radi pa je** mamu. i msn sam nabacao. Meni pise iza a518?? Model a valjda je sciphone. A na vasim (ispod baterije)

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Radisa Rasa, idi wap browserom telefona na http://mini.opera.com i skini jednu od najkorisnijih java aplikacija i videces zasto ti treba java.

Ako ti treba ICQ idi (isto internim browserom) na http://wap.jimm.org.

Mnogo zanimljivih aplikacija ces naci na http://www.getjar.com (odnosno http://wap.getjar.com ako koristis wap browser telefona).

Nemoj se obeshrabriti ako ne nadjes aplikacije bas za tvoj model telefona - probaj java aplikacije predvidjene za 240x320 ekran drugih telefona (odnosno one koje rade na bilo kom 240x320 telefonu).
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Radisa Rasa
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 191
Pridružio se: Sub, 15. Nov 2008. 23:14
Lokacija: Kragujevac

Post od Radisa Rasa »

Idemo redom prvo da se zahvalim Fery11 jer mi je pomogo da iskljucim shake control.Mnogo hvala nisam video tu opciju jer nisam nikad do kraja scrolovao. :uhuh: ali sad je i to reseno.
2.Slazem se sa bobans1983,stvarno je telefon korektno odredjen....toliko da ne moze da se prepozna da je u Kini radjen,medjutim mnogi telefoni su tamo sklapani i bice sklapani tako da se bas radujem sto kinezi(nasi prijatelji)prave telefone sa vrhunskim funkcijama za male pare pa makar bile i kopije.Bobans1983 i kod mene pise a518,ali rece mi covek,da su oni pogresili nalepnice na celoj seriji pa se sad prodaju po malo nizoj ceni...u stvari to su isti telefoni.Izgleda da je sciphone i68,mada moze da bude i i9+....kinezi su to pa mu sve dodje na isto,bitno je da mi imamo iphone :D a da nema potrebe za persiranjem...

3.Tomas.hokenberi veoma bih se zahvalio na ovim informacijama,ali bih bio jos zahvalniji ako stignes da mi odgovoris na jos nekoliko pitanja.... :)
1.Da li mozes da mi kazes sta je to ICQ i cemu sluzi,cuo sam za to pre ali sam zaboravio(davno bese)?
2.Mini operu sam skinuo i on me pita da li hocu nesto da uradim,a da mi prilikom toga uzme novce.Mislim nije da sam stipsa ali stvarno ne znam po koliko uzima,a i ne znam cemu sluzi? :)
3.Da li puno kosta kad idem po internetu mobilnim?
4.Rece Bobans da mogu da koristim MSN,mislim ja ga imam na kompu,ali na mobilnom? :? Jel i to kosta ili je za dz(sta da radim kad sam se istrosio za fon,pa sad moram svaki dinar da cuvam),i kako funkcionise?
Nadam se da ces odgovoriti na ova moja pitanja :roll: koja su za tebe mozda i smesna,al meni puno znace....pozzz cekam :wink:

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Radisa Rasa, (2)Ajde prvo opera mini - NECE ti uzeti nikakve novce. Samo te opominje da ako koristis GPRS za surfovanje da ce ti provajder naplatiti prenete podatke (kao da i sam to nisi znao ;-)).

Opera Mini je web browser koji je puno napredniji od ugradjenog wap browsera u telefonu. Npr. iz Opere Mini mozes sasvim pristojno pregledati sajt i forum mobilnog sveta.

(1) ICQ je jedan od najpopularnijih "Instant Messaging" programa (poput MSN Messnger-a, YAhoo Messenger-a, IRC-a, ...) pomocu koga mozes razmenjivati poruke preko interneta sa poznanicima itd. Kako pitas cemu sluzi ocigledno je da ga ne koristis na PC-u i da nemas kontakte na ICQ pa ti znaci najverovatnije nije ni potreban.

(3) Tacan cenovnik zavisi od provajdera i tarifnog profila. Krece se u opsegu od oko 3 do 6 din/100kB (GPRS). Za citanje elektronske poste i slicno uopste nije skupo. Za surfovanje preporucujem Operu Mini zato sto server preko koga pristupa internetu "komprimuje" web stranice tako da se manje prenosi. U principu je skuplje nego preko PC-a ali nije preskupo. Za detalje o GPRS-u pogledaj ovde:http://www.mts064.telekom.yu/index.php?ID=2245&Type=1 ili ovde: http://www.telenor.rs/?section=private&page=80 ili ovde: http://www.vipmobile.rs/cm/services/data_services.php

(4) Da bi koristio MSN na mobilnom moras instalirati odgovarajucu Java aplikaciju npr. eMSN. Mozes da koristis isti nalog kao na PC-u. Jedini troskovi su troskovi GPRS saobracaja.

http://m.ebuddy.com/
http://imhere.en.softonic.com/java
http://handheld.softpedia.com/get/Inter ... 5734.shtml
http://www.ebuddy.com/mobile.php
http://www.getjar.com/products/10717/eB ... eMessenger
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Radisa Rasa
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 191
Pridružio se: Sub, 15. Nov 2008. 23:14
Lokacija: Kragujevac

Post od Radisa Rasa »

Ok hvala Tomas.Hokenberi....bice mi ovo od koristi,eh da malopre cuh od druga da mogu da citam i word,exel dokumenta,i tako to,jel to tacno?pozzz

blaster90
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 198
Pridružio se: Sre, 06. Jun 2007. 19:32
Lokacija: Beograd - Vozdovac
Kontakt:

Post od blaster90 »

Cestitam na kupovini. Je l' mozes da okacis neke slike telefona?

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Radisa Rasa, Na telefonu koji podrzava iskljucivo Javu to nije sasvim tacno. Postoje neke Java aplikacije koje mogu da otvore word, excel (Pise se excel sa C ne exel) i pdf dokumente ali to uglavnom rade prilicno kilavo. O tome vise ovde: viewtopic.php?t=10544
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Radisa Rasa
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 191
Pridružio se: Sub, 15. Nov 2008. 23:14
Lokacija: Kragujevac

Post od Radisa Rasa »

Znam kako se pise,ali zurba sta da se radi :wink: Za Blaster90....hvala...okacicu ih sutra,mislim sutra cu da ga slikam...a sad bi mogli da mi objasnite kako te slike da ostavim ovde? :oops: puno ne znam ali trudim se...da naucim...

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Radisa Rasa, Za slike nadjes neki free web hosting sajt npr. http://www.imageshack.us/.

Tamo uploaduj svoje fotografije. Posle uspesnog uploada ce ti se otvoriti stranica na kojoj ces naci "forumski" link ("Link" codes pa "Forum"). Kopiraj taj link u poruku i pojavice se slika. Pazi da kopiras CEO link a ne samo deo koji se vidi u prozorcetu (klikni pa Ctrl-A pa Ctrl-C da sigurno kopiras ceo link).
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

bOOdala
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 640
Pridružio se: Sre, 28. Nov 2007. 22:40
:: Sony Xperia Z ultra
:: Nokia 7600
Lokacija: Pozarevac

Post od bOOdala »

Radisa Rasa, zanima me kucanje poruka??? Da li izbacuje qwerty tastaturu ili obicnu abc??? I kakav je odziv na touchscreen (da li je potrebno jace da se stisne ekran ili slabije). Kakav je zvucnik (jacina) i kakav je ulaz za sluske???

:wink:

Radisa Rasa
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 191
Pridružio se: Sub, 15. Nov 2008. 23:14
Lokacija: Kragujevac

Post od Radisa Rasa »

Evo i odgovora,a nesto kasnije i slika....Touch screen je stvarno perfektno odradjen....Ako si nekad imao priliku da drzis original iphone...onda mozes i napraviti malo veca razlika...al nije nista strasno.Naime kod iphona original nezan dodir na primer ga otkljucava(slide to unlock)isto tako je i ovde to slucaj,ali za nekih 6-7%jace moras stisnuti....kao sto rekoh nista strasno.Ja imam i Gps i to Mio-v,koji je vrlo kvalitetan...pa zahteva malo jaci pritisak)Sve u svemu...touch screenu se nema sta zameriti...a to mogu da potvrde i ostali korisnici "popularnih kineza".Ulaz za slusalice nije odvojen,vec se prikljucuju tamo gde i usb,odnosno punjac....A ZVUK je FENOMENALAN,znaci za nekih 45-50%bolji nego kod original iphona....em sto je cist em sto je jak,mnogi skuplji modeli bi ga pozeleli za sebe(ima jedan jedini zvucnik bas kao i na originalnom iphonu).Znaci jacina je ekstra...necu te slagati da cak i kad odes u diskoteku,stavis na max.cuces ga veruj mi 100%.Eh da i kucanje poruka nije nista tesko posle 3-4 otkucane poruke,navicices se.znaci moz da kucas preko que ili da sam pises slovo po slovo(olovcicom)-sto ja obozavam da radim.Moram napomenuti da je finalna(zavrsna)odrada uradjena extra.Nije kao kod onih na primer kineskih automobila gde je spolja zmaj(kao mercedes)a unutra nista.Znaci plastika je extra,ne krcka,lepo se otvara,zatvara.E da ne kazete da sam subjektivan,i da kao samo pricam da je telefon odlican,mana mu je kamera...moglo je to mnogo mnogo bolje...ali dobro koliko para toliko muzike kao sto vec rekoh.Nadam se da ste zadovoljni odgo? :wink:

bOOdala
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 640
Pridružio se: Sre, 28. Nov 2007. 22:40
:: Sony Xperia Z ultra
:: Nokia 7600
Lokacija: Pozarevac

Post od bOOdala »

Radisa Rasa, hvala na opsirnom odgovoru. Gledam ove cene od 140e po netu i mislim da je mnogo za taj fon...koliko si ti platio??? U poslednje vreme me bas zainteresovali "kinezi",mada se plasim kvarova. Citao sam po raznim forumima i mnogima se kvario za 5-6 meseci... Da je nekih 70-80 evra,pa i da ne zalim ako se pokvari...ali ovako,ne znam,sacekacu koji mesec.

8)

Fery11
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 51
Pridružio se: Pon, 22. Sep 2008. 19:50

Post od Fery11 »

bOOdala sto se tice poruka izbacuje qwerty tastaturu,dovoljno veliku i izuzetno osetljivu da mozes ladno da kuckas rukom tj.prstom bez olovcice,koju inace ja uopste ne upotrebljavam.Sto se tice kvarova,gledaj na to ovako,kada crkne nokia,crkla je ali to je ipak odlican telefon,medjutim kada crkne kinez on je crko zato sto je kinez.E vidis velika zabluda.Citao si o kvarovima zato sto si to i trazio,probaj da samo na ovom forumu citas o kvarovima kod ostalih modela i videces da se ne kvare samo kinezi.Ja samo njih koristim i imao sam dosta modela,i dosta ljudi znam koji ih koriste ili su ih koristili i nikad nije bilo nikakvih problema.Naravno ko sumnja i ima neke predrasude (i prevelike zahteve) o ovim telefonima,nemora da ih kupuje,toliko drugih modela ima na trzistu .Sto se tice cene,vidi sta imas da kupis za 70-80e pa uporedi sta je bolje pa to kupi,cene im nisu velike sem ako ih kupujes kod"zvanicnog distributera" :)

Radisa Rasa
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 191
Pridružio se: Sub, 15. Nov 2008. 23:14
Lokacija: Kragujevac

Post od Radisa Rasa »

U potpunosti se slazem sa Fery11,vidi se da covek zna sta prica.A sto se tice kvarova ili kvarenja,pa pokvari se i nokia n96,jeli tako?Pa koliko para prsnes dokga popravis?I ja sam citao po kojekakvim forumima gluposti te ovo te ono....u svakom slucaju tu se radi o ljudima koji nikad nisu ni imali "kineza",a slucajno su culi pricu kako se kvari kako ovo kako ono.Uzasavam se takvih ljudi :cry:A sto se tice cene,tu moram da ti kazem Boodala da se nimalo ne slazemo.Daj nadji mi sony ericsona ili nokiu ili lg ili samsunga sa svime onime sto ima moje kinesce,i kazi mi koliko kosta?Ti za 70-80 evra ne mozes da kupis ni biciklu kakvu treba a kamoli mobilni telefon.E sad kad si me naveo na pricu moram i da filozofiram.Postavimo stvari ovako:Ti imas 200.000 evra i kupis nekog besnog mercedesa,kad te slucajno cukne neko...za jedno svetlo 500 evra,a ja posto nemam kintu uzmem lepo kinesku verziju mercedeca za 70000 evra(lupam sad oko cena)i kad me neko cukne ja cu za 500 evra da kupim i branik i 2 svetla.Poenta je u tome sto kod nas u Srbiji,ljudi tripuju da se ispruze vise nego sto mogu.U svetu to nije tako....Navijam za kineze samo tako neka nastave pa za 5-6 meseci da uzmem neki novi model.E da ja sam platio 135 evra,i da sam platio 150 ne bi mi bilo zao.Pozzz svima i izvinite na malo duzem obrazlozenju. :)

bobans1983
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Sre, 08. Okt 2008. 01:54

Post od bobans1983 »

i ja mislim da je i 150e malo za ovaj tel.. Kome ne treba macOSx nek kupi ovo i nek usteka pare,. p.s. meni radi sa 4gb hc Transflash bez ijednog problema .

p.s2. koristim igrice od uiq3 (java) I Lg Prada (java) Fullscreen

Zaključana tema