Dual Sim telefoni i ostali Kinezi

Odgovori
Pera Kojot
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pon, 02. Nov 2009. 13:31

Post od Pera Kojot »

LittlePrince napisao: Pera Kojot, 226$ је 150€ што уопште није пуно за такву справицу, питање је сад квалитета. Колико добро ради ГПС, какав домет има бежична конекција а и сам квалитет израде и употребљених материјала, колико се кваре, како га поправити.... Може то да испадне поприлично скупо а 150€ није много јер за те паре нема ни приближно такав телефон да се купи.
Ne može biti drastično lošiji nego kod ostalih telefona. Da ne navodim baš sve.... ali Nokia 5800 baš i nema neki kvalitetan prijem GPS signala.

Najveći problem je što čovek mora da se dobro pomuči kako bi našao dobru kopiju iPhona jer zavisno od proizvodjača kopija može imati:

- Bateriju od 1200/1600/1800/2000/2800mAh (normalno za ove veće je pitanje da li samo tako piše :) )
- Ekrani se šetaju od 2.8 do 3.5"
- Neki imaju Javu neki nemaju
- Neki imaju specifične funkcije (slide to unlock, shake...) a mnogi nemaju
- Neki imaju i digitalni kompas kao 3G S :)
- Zavisno od modela (i sreće kupca) podržavaju microSD od 4-8-16-32Mb
- Takodje nije jasno da li će imati 300/500/800/1000 brojeva u imeniku


Jednostavno toliko različitih modela bez ikakve vidljive platforme oko koje se grade je užas pri kupovini više nego kvalitet komponenti od kojih su napravljeni. Po tom pitanju uvek se setim mog drugara koji je slatko ispljuvao i izpsovao Nokiu 8800 koliko je šugavo uradjena da je zbog problema sa njenom kamerom bečio oči do besvesti opravljajući ih :).

Čisto da ne ispadne da sam WM zaljubljenik.... Ciphone je izbacio i N19/N21 modele, normalno na Android platformi.

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Post od fannY »

Pera Kojot, jel ima Ciphone da se uzme negde u Srbiji?Jel postoji ovlasceni distributer ili samo polovnjaci?

Pera Kojot
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pon, 02. Nov 2009. 13:31

Post od Pera Kojot »

Ne, samo Anycool telefoni imaju kod nas zvaničnog distributera. Jedina opcija je da se juri karticom preko neta :(.

Što se ciphona tiče natrčao sam na zvaničnu prezentaciju: www.mysciphone.com sa sve forumom i DL-om novih firmwera :)

zox
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 43
Pridružio se: Čet, 17. Mar 2005. 16:44
Kontakt:

Post od zox »

Ja sam nabavio dva komada t3+ (mini iphone) za 120e po komadu koristim ga već dve nedelje i mogu reći da sam prilično iznenađen i zadovoljan.
Pre njega sam dve godine koristio anycool t818,i još uvek ga koristim, i stvarno ne znam šta bi me sad nateralo da kupim neki nazovi brendirani telefon koji košta gomilu para a koristi samo jednu karticu a da ne govorimo o ostalim pozitivnim stvarima!
Dakle T3+ je kopija iphone ali malo manja i vrlo zgodna, lepo leži u ruci i vrlo lako se koristi.
Ono što me je privuklo da ga uzmem pre svega je WIFI i java koju ovaj telefon podržava!!!
Pored toga ima tv koji radi odlično i naravno dve kartice!
Ja stvarno ne znam šta neko može više da traži od jednog telefona!?
http://www.solomobi.com/viewproduct.asp?pro_id=3005
Evo linka pa se uverite sami kako izgleda ovaj fon.

stanic
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pon, 02. Nov 2009. 20:29

Post od stanic »

Poz ljudi!!! Interesuje me da li neko zna koja je cena kineskog Blackberry Curve 8900? Kod nas naravno...
Koliko se ja razumem dobro su uradjeni, ali ipak nisam strucan da govorim bilo sta jer original nisam nikada drzao u rukama...

zox
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 43
Pridružio se: Čet, 17. Mar 2005. 16:44
Kontakt:

Post od zox »

Cena im je oko 90-100e u Novom Sadu,ako te interesuje javi se na pp za detalje,imam jedan na raspolaganju.

kishe_traceur
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Čet, 12. Nov 2009. 22:03
Lokacija: Srbija

Post od kishe_traceur »

pozz...trazim neki model,da ima touch screen,min 2 mpx cameru,wifi...kineza naravno...ove ili neke slicne ovim modelima: Cool N97W , iphone X9 , CoolM009 , Touch Diamond2 T5353 , Cesim V800i , Cool E1000 , Dopod S1+ , Satio- Idou copy-H801- WIFI- JAVA 2.0- DUAL SIM- TV, BLACKBERRY A9530, pa me interesuje da li neki od ovih modela moze da se nabavi kod nas i kolika mu je cena,ja sam iz Bg-a?? hvala unapred... ;)

aleksaa
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 189
Pridružio se: Sub, 03. Okt 2009. 15:58

Post od aleksaa »

Sciphone i9+++ dual sim???

Ljudi imam ponudu za ovaj telefon,prvi put sam ga danas cuo za ove telefone,pa sam malo pogledao po netu,ne izgleda lose.
Jel se isplati dati 90 evra,za ovaj telefon,naravno nov?
Sony Xperia P

vlada207
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Uto, 25. Nov 2008. 02:14

Post od vlada207 »

Na sajtu http://www.2simbg.com/I89.php izasla su dva nova modela telefona od kojih jedan ima JAVA aplikacije, a drugi pored toga i Wifi.
Vredi pogledati:)

Diter
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Sre, 22. Jul 2009. 03:04
Lokacija: End of the World

Post od Diter »

Telefoni izgledaju extra ali mi se vise svidja V869, i za divno cudo imaju WiFi i Javu :o i sto je najbolje imas garanciju 12 meseci, jedva cekam cene da izbace, uzimam odma'! :D

vlada1970
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1297
Pridružio se: Pon, 20. Nov 2006. 14:06
:: Blackberry Q5
:: Nokia 8310
Lokacija: Beograd

Post od vlada1970 »

I89 bas izgleda mocno sa svim ovim funkcijama.Samo me zanima sta li im ovo znaci HD pixels camera? HD je inace rezolucija 1920x1080. Ako je toliko velika slika koju kamera pravi,onda je to manje od 3 Mpix. :?
Samsung P850 , Nokia 8310 (my precious)® - pomozimo zivotinjama oko nas

Nikola023
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Sre, 09. Dec 2009. 00:40
Lokacija: Srbija

Post od Nikola023 »

ajd molim vas da mi kazete da li vredi uzimati kineske telefone,i zasto je cena niska...Hvala unapred...
....

Vtec
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 111
Pridružio se: Sre, 21. Sep 2005. 08:30
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Vtec »

I ja se razmisljam da kupim ponovo kineza, bas tog T3+ ili cak i ovaj kao noviji naslednik J3000. Imaju Wifi, javu, dual sim, to je sve sto mi je potrebno.

Jesu li resili kucanje poruke i napravili jednostavniji prelazak sa malog na veliko slovo!? To me je najvise nerviralo kod mog kineza sto sam imao jos pre 2 godine.

sheemcity
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Ned, 07. Feb 2010. 21:48
Kontakt:

Post od sheemcity »

pozdrav!
Imam Anycool v869 TV i imam problem sa internet browserom fabrickim i sa operom i sa windows live mesendzerom..
Umesto slova mi se pojavljuju neke kockice...
Da li je neko imao slican problem?

jocam
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Pon, 08. Feb 2010. 08:13

Post od jocam »

Evo jedne pozadine od mene za one koji koriste analogni prikaz sata na T808
http://img515.imageshack.us/img515/6540 ... sclock.jpg

sheemcity
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Ned, 07. Feb 2010. 21:48
Kontakt:

Post od sheemcity »

pozz imam anycool v869 i pre neki dan mi je prestao da radi internet na njemu
izbacuje mi gresku gprs authentication error

Vtec
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 111
Pridružio se: Sre, 21. Sep 2005. 08:30
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Vtec »

Probaj sa master resetom, kod kineza pomogne u vecini slucajeva...
A posle toga ponovo ukucaj sve parametre za gprs i mms.

sheemcity
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Ned, 07. Feb 2010. 21:48
Kontakt:

Post od sheemcity »

nece opet izbacuje isto :S
Sve sam ponovo editovao kao i prvi put is ad nece da sljaka...
ima li jos neko neku ideju?

richpe
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Pet, 26. Mar 2010. 13:37

Post od richpe »

Pomoc! Dobio sam jednog od ovih kineza(e71tv+) i blic pozadi mi je uvek ukljucen(sem kad treba tj.kad upalim kameru). Probao sam sva podesavanja i nista. Ako neko zna resenje za ovaj specifican problem... :?

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

richpe, na jednom modelu sam video sličan problem.
Ispostavilo se da ima neko dugme sa strane koje treba da držiš par sec i LED blic se pali da simulira bat. lampu.
Probaj .. možda i kod tebe?
Ili možda nije sa strane kod tebe.
Probaj ne košta ništa.
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

Odgovori