ZOPO ZP330 review

Daki_81
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 117
Pridružio se: Sub, 01. Feb 2014. 15:32
:: Xiaomi Redmi 5 Plus
:: Redmi 5, Redmi 9
Lokacija: Beograd / Voždovac

ZOPO ZP330 review

Post od Daki_81 »

Posle par dana korišćenja sumiram utiske o ovom telefonu i nekajem se što sam ga kupio. Privukla me odlična konfiguracija i pristupačna cena pa sam ga kupio na "slepo" :shock:

Radi stabilno i brzo sa ovim procesorom, rama ima dovoljno za verujem svačije potrebe. Nisam iprobao 4G mrežu, ali na 3G i Wi-Fi odlično otvara i skida fajlove - instalacije. Dual-sim radi normalno, stim što je varijanta "stanby" pa je jedna kartica nedostupna kada se razgovara na drugoj ali to mu je to, jer varijante sa aktivnim dual-sim su dosta skuplje... Ekran je odličan za gledanje, super boje i oštrina, odziv odličan ali malo slabije (ne preciznije) reaguje u ćoškovima. Kamera solidna, za pohvalu je što ima i prednji blic, video snima u 720p. Interna memorija je 8gb ali čisto za upotrebu ostane oko 5gb. Lolipop dobro radi, samo dok se malo navikne na male novitete. Micro USB priključak je tipa OTG i podržava dodatke kao tastaturu i micro usb flash. Dosta je lagan i tanak iako piše zvanično 145g na mojoj vagi kaže 115g koja je sigurno tačna...

Sve u svemu odličan telefon koji se nudi i u 5 inča varijanti (ZP 350) sa istom konfiguracijom i malo većom rezolucijom ekrana po isto super ceni.
Beast From The East

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: ZOPO ZP330 review

Post od Evindzer »

Baci par slika telefona i par slika slikanih telefonom. ;)

Daki_81
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 117
Pridružio se: Sub, 01. Feb 2014. 15:32
:: Xiaomi Redmi 5 Plus
:: Redmi 5, Redmi 9
Lokacija: Beograd / Voždovac

Re: ZOPO ZP330 review

Post od Daki_81 »

Da dodam utisak o bateriji, mogla bi da ima malo veći kapacitet... Bez problema izgura dan sa maksimalnim korišćenjem i celim danom na wi-fi sa svim mogućim aplikacijama a dva dana može ako se malo vodi računa pa se povremeno ugasi net. Inače kada se napuni dosta dugo se drži do nekih 50% a onda ubrzava padanje i kada dođe na 15% to mu je kraj :smutny: Isto sam viđao na Gigabyte telefonima... dok na ZTE Blade Q je obrnuto :D
Beast From The East

Daki_81
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 117
Pridružio se: Sub, 01. Feb 2014. 15:32
:: Xiaomi Redmi 5 Plus
:: Redmi 5, Redmi 9
Lokacija: Beograd / Voždovac

Re: ZOPO ZP330 review

Post od Daki_81 »

Malo da osvežim temu, pojavio se prvi problem... Baterija koja inače nije baš sjajna (jedina slaba tačka ovog telefona) je dodatno oslabila i sad teško izgura ceo dan, ali to smo rešili sa power bank-om a veći problem je što gubi kontakt pri punjenju, probano više kablova i punjača tako da je problem u ulazu na telefonu i mora pažljivo da se priključuje i bez mrdanja dok se puni...

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Beast From The East

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: ZOPO ZP330 review

Post od Green »

Već više od godinu i po koristiš taj kineski đubar? Svaka čast majstore.
"Problem" sa slabljenjem baterije nije problem, to je normalan proces svake baterije.

Daki_81
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 117
Pridružio se: Sub, 01. Feb 2014. 15:32
:: Xiaomi Redmi 5 Plus
:: Redmi 5, Redmi 9
Lokacija: Beograd / Voždovac

Re: ZOPO ZP330 review

Post od Daki_81 »

Koristi ga žena od početka ali mogu ti reći da odlično radi bez zastoja a non stop je na netu sa brdo sinhronizacija i aplikacija, pa onda deca sa igricama...

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Beast From The East

Odgovori