Tesla Smartphone 6.1 / Ulefone Paris 4G

Diogenes985
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 106
Pridružio se: Sub, 16. Nov 2013. 02:19
:: LG G4
:: Tesla 6.1

Re: Tesla Smartphone 6.1 / Ulefone Paris 4G

Post od Diogenes985 »

Moram ope da se ukljucim u raspravu....imam androide od 2009.Trenutno posedujem G4,i o tom andoridu znam vise od 4/5 gradjana Srbije..Ovaj fon sam uzeo u mts-u za dinar jer nije cigla i trebalo mi je nesto dual,zbog posla.Vrsi mi posao za ono za sta sam planirao da ga uzmem.Kao primarni telefon ga ne bih kupio u zivotu,jer sam prezahtevan korisnik.E sad,ljudi koji ga kupuju kao primarni,a pritom su zahtevni,ima prvo da se slikaju sa baterijom,msm da je preslaba,ali posto ja koristim telefon samo za pozive ,eeventualno koji sms,i viber,meni je dovoljno.Da ga akam ko G4,baterija bi mi trajala od prilike 2h..a kes se ne isplati uzeti ovo,bolje je uzeti lumiu 640 i da te Bog vidi.Sto se tice dizajna ,nista ne krcka i slicno,sto je meni bilo jako bitno..kad,i ako pocne da se kvari,tu je mts,neka mi daju zamenski za posao,isto dual,pa neka se bakcu sa njim,ali se nadam da nece da dodje do toga...Zakljucak: Dizajn kopija IPhone-a,softver ne baguje za sada,e sada podrska i ostalo,ne bih znao...za sada.Za kes se ne isplati uzeti,sem ako se neko ne lozi na dizajn,jer za te pare imas polovan telefon da padnes na d....u sustini,kako kome sta treba,to neka pazari...nema sta tu bilo ko da se mesa..svako svojim novcem barata...svi mi pricamo subjektivno,i ovom decku ste ocrnili telefon,a mozda je on za njegabas to sto mu treba..sem sto mora da kupi jos jednu bateriju...tolliko :)
Diogenes985

Lobo84
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 61
Pridružio se: Pon, 22. Jun 2015. 20:52
:: Microsoft lumia 640

Re: Tesla Smartphone 6.1 / Ulefone Paris 4G

Post od Lobo84 »

Imam slabi model Tesla smartphone 3 sto se tice rada ja sam zadovoljan gura real racing 3 bez ikakvih problema. Sto se tice baterije nije neka al moze dan ili dan ipo zavisi koliko se koristi,kamera je losa.......e sad pominje se cesto lumia 640(imao sam je do skoro) telefon jeste bolji i kamera je x10 puta bolja nego na tesla al su zato aplikacije sakate stravicno samo viber pa se azurira jednom u godinu dana tako microsoft dok ne sredi aplikacije sve im je uzalud.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Tesla Smartphone 6.1 / Ulefone Paris 4G

Post od sugarcoated_ass »

Za Tesla 3 još nisam provalio ko je proizvođač... Hmmm....
Inače Ulefone je grana Shenzhen Gotron Electronics Co.Ltd i tačan model Tesla 6.1/Ulefone Paris je GQ3025.
Gotron je inače samo dno dna proizvođača pa eto...

Lobo84, i šta onda? Voliš da živiš rizično. :) Naravno da će svako prema svojim potrebama. Mene WP služi odlično, a Microsoft pljujem na svakom koraku jer su konji jedni nesposobni ™. :D

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Tesla Smartphone 6.1 / Ulefone Paris 4G

Post od Green »

Što ljudi ne skupe neke poštene pare pa kupe nešto što je već dovoljno pouzdano. Što padaju na cenu, a o kvalitetu i pouzdanosti ni reči? I posle kad se naduva baterija ili fon sam od sebe rikne (ne daj bože eksplodira), jer šmokljavi kinez stavi najjeftiniju moguću elektroniku u telefon, đavo bude kriv.

srdjanyo
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 236
Pridružio se: Ned, 31. Avg 2014. 09:04
Kontakt:

Re: Tesla Smartphone 6.1 / Ulefone Paris 4G

Post od srdjanyo »

Nisam zahtevan korisnik.Baterija gura dan u proseku.Ne greje se,nema bagova i nije do sada eksplodirao. :)
Gura sve aplikacije koje sam instalirao,pravi odlične slike.
Za sada toliko.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Tesla Smartphone 6.1 / Ulefone Paris 4G

Post od Evindzer »

srdjanyo, baš mi je drago da si zadovoljan. Ako budeš mogao, daj neke slike telefona iz ruke, da vidimo kako izgleda. :)

srdjanyo
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 236
Pridružio se: Ned, 31. Avg 2014. 09:04
Kontakt:

Re: Tesla Smartphone 6.1 / Ulefone Paris 4G

Post od srdjanyo »


sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Tesla Smartphone 6.1 / Ulefone Paris 4G

Post od sugarcoated_ass »

srdjanyo, nemoj kačiti slike direktno preko TTa. Forum ne prihvata slike većih formata tako da se preko browsera na računaru ne vide već samo linkovi na koje se ne može ni kliknuti. Okači ih na neki image host site pa nakači thumbnail.

Mislim da su mogli neki malo lepši model da izaberu. Gotron ima mnogo lepših modela od GQ3025: http://www.gotron.hk/en/product.php

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Tesla Smartphone 6.1 / Ulefone Paris 4G

Post od Evindzer »

U ruci skroz lepo izgleda. Moraću da ga potražim, da ga negde vidim i uporedim sa Teslom 6. :)

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Tesla Smartphone 6.1 / Ulefone Paris 4G

Post od Evindzer »

https://www.youtube.com/watch?v=smrmUTQFZfE
https://www.youtube.com/watch?v=wNi--7lu6fE
https://www.youtube.com/watch?v=c_Ki90DvUY0
https://www.youtube.com/watch?v=Ofm_ptAzOzA
https://www.youtube.com/watch?v=lJJs35htBMs
Evo nečega od našeg povremenog forumljanina Probotzora, pa kad neće on da okači, ja ću. :wink:
Na ovim klipovima ekran izgleda vrlo svetao i pristojan, zvuk je jak, ali škriputav i iritirajući (mada je moguće da je to do snimka), a najveće prijatno iznenađenje je što vrlo fino pokreće jače igrice. Naravno, pitanje je kako bi se pokazao posle sat vremena igranja, ili još bolje, kako će se za iste igre pokazati posle pola godine korišćenja, recimo. Antutu rezultat mu je visok - očekivo sam niže.
Sve u svemu, lepo ozgleda, jedino me nervira što tasteri ne svetle, to nije neki veliki izdatak da bi zakidali na tome.
Eto, uživajte. :)
A posebno naš ekspert za Teslu, sugarcoated_ass. :D :D
Opet samo za našeg eksperta, ako neće Teslu, evo originala:
https://www.youtube.com/watch?v=cqwEr-YPfgY
;) :lol: ;) :lol: ;)

srdjanyo
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 236
Pridružio se: Ned, 31. Avg 2014. 09:04
Kontakt:

Re: Tesla Smartphone 6.1 / Ulefone Paris 4G

Post od srdjanyo »

Instalirao sam NFS,na GPlay je posle Real Racing 3.Pokrenuo je igricu,ali se procesor jako zagrejao.Mislim da su te jake igrice malo veći zalogaj.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Tesla Smartphone 6.1 / Ulefone Paris 4G

Post od Evindzer »

^ Vrlo verovatno, ali mislim da bi se i jači telefoni zagrejali prilikom iole dužeg igranja RR3.

srdjanyo
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 236
Pridružio se: Ned, 31. Avg 2014. 09:04
Kontakt:

Re: Tesla Smartphone 6.1 / Ulefone Paris 4G

Post od srdjanyo »

Evo odgovora iz Comtrade na moj mejl:
....Kao prvu stvar zelimo da Vas upoznamo sa podatkom da se svaki pametni uredjaj, bio on tablet ili telefon sastoji od velikog broja komponenti (u proseku 70), koje cine jednu celinu. Kroz odabir tih komponenti mi ulazemo sve nase znanje, a u procesu kontrole kvaliteta i samog procesa proizvodnje ulazemo sve ono sto posedujemo kao vodeca IT kompanija na ovim prostorima. Na taj nacin mi zelimo da spremimo najbolji proizvod za svoje korisnike i ukoliko on podseca na neke druge uredjaje, to nije nesto sto se moze upotrebiti kao argument da je taj uredjaj isti. Dacemo jedan kratak primer:
Nedavno smo na jednoj internet stranici imali iskren post jednog korisnika koji je imao prilike da uporedi pomenuti model Ulefone sa Tesla smartphone 6.1. Testovi su pokazali da je Tesla smartphone 6.1 daleko bolji od Ulefone sto samim time razjasnjava da nije u pitanju isti uredjaj.

Sto se tice servisa uveravamo Vas da nas servis za mobilne telefone pored potrebne strucnosti i iskustva poseduje i kapacitete da sve probleme resava u najkracem mogucem roku, upravo na zadovoljstvo nasih korisnika.
I na kraju moramo Vas obavestiti da se, na zalost, veca baterija od ove koju 6.1 trenutno koristi, ne moze nabaviti.

Ukoliko imate dodatnih pitanja, stojimo Vam na raspolaganju,

Pozdrav/Best regards.....

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Tesla Smartphone 6.1 / Ulefone Paris 4G

Post od sugarcoated_ass »

Hahahahahaha!!!! Jooooj kako su namazani.... Ja i dalje ne verujem da mogu ovako da lažu! :lol:

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Tesla Smartphone 6.1 / Ulefone Paris 4G

Post od Evindzer »

Zapravo, nije da su u mejlu nešto slagali - već je stvar u tome da ništa konkretno nisu rekli. Trebalo je da daju link sa tim rezultatima poređenja Tesle i Ulefona, a zatim i obrazloženje za uočene razlike u testu: ekrani različite matrice, rezolucije i/ili proizvođača, različiti procesori, baterije različitog kapaciteta, kamere različitog proizvođača, rezolucije i/ili sa različitim softverom, i tako dalje - na kraju krajeva, po njihovoj sopstvenoj tvrdnji, telefon ima 70 i više komponenti, i mogli su da biraju koje od tih komponenti će uzeti kao razlikovnu referencu između pomenuta dva modela.
Ukoliko je kućište oba telefona isto, ali se većina (ili barem velik deo) komponenti razlikuje, onda nemam nikakav problem da prihvatim da se radi o različitim modelima (svejedno što bi, u tom slučaju jedan nastao "na platformi drugoga, rečeno automobilskim rečnikom), ali onda to treba da kažu jasno i navedu detaljno, pa da na tome zasnivaju tvrdnju da je Tesla dizajniran od strane njihovog tima - ali, na žalost, na njihovom sajtu nisam našao ništa slično, a ovakvim mejlovima u stilu "napad je najbolja odbrana", a bez argumenata, samo štete sebi, jer takav mejl može da proizvede revolt kod potencijalnog kupca.
Srđane, na kraju krajeva, sve to nije ni važno ako tebi telefon dobro radi i ako si ti njime zadovoljan, a nadam se i želim ti da je tako.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Tesla Smartphone 6.1 / Ulefone Paris 4G

Post od sugarcoated_ass »

A šta je drugo nego laž to što su napisali? :P Lepo na RATELovom spisku piše da je proizvođač Gotron, taj i taj model. Ako me ne bude mrzelo sklopiću im mail sa svim linkovima i tražiti dokaze njihovih tvrdnji jer telefoni su u svemu identični. Bar da je takt procesora pomeren za 0.1 GHz pa da kažu da je drugačiji, ali sve je identično.

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Tesla Smartphone 6.1 / Ulefone Paris 4G

Post od bata bogdan »

Stvarno za ne poverovati da neko ko se vodi kao neka jaka IT firma napise takav odgovor ... Sramota, sami sebe budalama prave, zar stvarno misle da su ljudi kod nas toliko glupi i ne informisani... Boze sačuvaj...
Huawei

srdjanyo
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 236
Pridružio se: Ned, 31. Avg 2014. 09:04
Kontakt:

Re: Tesla Smartphone 6.1 / Ulefone Paris 4G

Post od srdjanyo »

Ja im napisao mejl,oni mi odgovorili.I istina je da ništa konkretno nisu odgovorili.
Nisam očekivao ni grafikone niti neku podrobniju analizu od njih,ipak su oni trgovačka firma.
Mislim da je kolega @sugarcoated dao dobar predlog.Napisati im mejlbsa relevantnim podacima i testovima.

srdjanyo
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 236
Pridružio se: Ned, 31. Avg 2014. 09:04
Kontakt:

Re: Tesla Smartphone 6.1 / Ulefone Paris 4G

Post od srdjanyo »

Prošlo je mesec dana od korišćenja.
Utisci.
Bio sam skeptik,priznajem,puno čitam forum,pa i komentare na YT i recenzije o ovom telefonu.Čak sam razmišljao da pre septembra produžim ugovor sa MTS i uzmem "kršteni" telefon i izbegnem riknjavanje Tesle ili neku eksploziju.Međutim,prilikom svakodnevnog korišćenja i upoznavanja sve više je dobijao moje simpatije.Opet napominjem,nisam zahtevan korisnik,a ovaj telefon je zaista zadovoljio moje skromne potrebe.
Većinu aplikacija koju sam imao na LG L80 instalirao sam i na Tesli.I sve do jedne rade savršeno.2GB RAM je sada dovoljno da telefon fluidno radi,bez bagova i kočenja i zapinjanja.Ima puno customize fora koje još uvek provaljujem i tu je kao svaki Android.
Prijatno me je iznenadilo što ima minimalan broj sistemskih aplikacija,Telegraf su ubacili jer je ComTrade vlasnik,a od Google aplikacija je tu Gmail i PlayStore.Nema FB,YT što je odlično ako ga ne koristite.Ima i Swiftkey tastaturu.
Kamera je Z2 stock,odlična,čak i noću.Selfie kamera od 5 mpix radi posao.Posebno mi se sviđaju opcije koje nudi kamera:od rafalnog slikanja do vrhunskog autofokusa.
Od igrica probao sam NFS,a trenutno je na telefonu SONIC i Hill Racing.Rade odlično.
Ekran je HD i odličan je.Gledanje TV je pravo uživanje,a čitljiv je i pod velikim uglovima.Piksele nisam "brojao" jer se ne vide,čak ni na starim klipovima.Telefon ima duplo staklo.Fabrički zalepljena folija je jako kvalitetna čak i prilikom brisanja alkoholom.
Telefon ima slot za dve mikro sim kartice koje rade istovremeno,tj.dostupni ste na obe u isto vreme.
Dizajn je svima poznat kao kopija iPhone i tu ne treba trošiti reči.Ili volite ili ne.
Punjenje telefona traje do 2 i po sata,a ako je u avionskom modu dosta brže.
Mane:baterija,traje do 14 sati u wi-fi režimu.Slušalice su grozne i još goreg kvaliteta zvuka.Stock launcher siromašan vidžetima ili ih blokira.Ali ko to još koristi sem mene. :)
Prodajni paket TESLA 6.1 je izdašan.Dobijate 2 folije,silikonsku masku koja "ne deblja" telefon,slušalice,USB/Punjač koji je razumne dužine.

zokowmali
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 170
Pridružio se: Pon, 04. Feb 2008. 01:17

Re: Tesla Smartphone 6.1 / Ulefone Paris 4G

Post od zokowmali »

Imam jos od novembra prosle godine obican Tesla 6,ali imam i pozamasnu kolekciju telefona,sta cu,uslo u krv.... 6.1 je ogroman iskorak u odnosu na 6,mnogo stabilnije radi,jedina slicnost izmedju ova dva je kamera koja je ista,samo na 6.1 je staklo kamere za nijansu kvalitetnije pa nema onaj plavi tint,ali je harver na kameri isti,sve ostalo se zavrsava tu. Evo,meni 6 radi najnormalnije i dan danas..kad ga koristim.. mislim da je generalni problem kod ljudi uopste "ocekivanje"..Ja kada sam uzeo obicnu 6cu sam znao sta da ocekujem,ne mozes ocekivati 6S ili S7 ni za full cenu tesle,a da ne pricamo ako ga uzmu uz paket i doplate 10-30e. Po onome sto sam ja procackao za par dana na 6.1 mogu da zakljucim da je ovo sasvim solidan midrange telefon,kvalitetne izrade, fluidnog rada i koji ce nekom prosecnom korisniku izvuci 1 dan baterije... Ako imas nerealna ocekivanja, u startu si osudjen na razocarenje. Evo vam primer, imam Yamahu Virago 250 kubika iz 1995 godine i Hondu CBR1000F iz 1991, Po ceni skoro iste...ali kad sednem na 250cc znam da ne mogu da ocekujem da idem 250kmh i vozikam se super,tako je i kad sednem na 1000cc,znas da imas snage i da zveknes po gasu i da ima snage da ide 250kmh! Tako je i sa telefonima,nije isto uzeti tel sa mediatekom u tesli 6.1 i u meizu mx5.. A cene iste skoro. Opet naglasavam,ko vec kupuje telefon zbog pomodarstva je idiot,a kome treba smartphone neka ga kupi prema potrebama. pa neka je i rebrendirani kineski telefon na kilo... Morao sam da se raspisem jer mi je dosta prepucavanja da li je srpski tel ili nije, izvinite drugari :roll:
Molim da udje u zapisnik!

Odgovori