HP Falcon, aka Elite x3

Odgovori
Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: HP Falcon, aka Elite x3

Post od Apolo »

гари napisao:Svakako se slažem da ga je baš mali broj ljudi kupio, to je sigurno. Sad, bez obzira što je Windows, ovaj telefon nudi nešto posebno, isto kao što i Note nudi nešto posebno što drugi ne nude, i to je definitivno moglo nekome da se svidi. Recimo, ako se od nečijeg službenog telefona traži samo da može da proverava mejl, i da kuca nešto u Wordu i Excelu, ili nešto tog tipa, i da mu sve što radi bude bez potrebe za ikakvom sinhronizacijom tu na telefonu, u džepu. Onda bi ovaj telefon čak bio i idealan. A jeste i overkill, ali jednako koliko i S7 kao službeni telefon.

U svakom slučaju, sa normalnijom cenom, a i da Microsoft nije Microsoft, sigurno bi se daleko bolje prodavao. :D
I da nekom samo to treba za te novce moze da se uzme S7, Note ili sta vec, i samim tim shvataš zasto se ne uzima HP. Super sto nudi sve osnovne funkcije ali cena mora da bude drastično niza, inace zdrav razum nalaze da se za te pare uzme uzme kompletan uredjaj kao ove sto si naveo. Ja prvi kada sam kupovao L950 sam cekao da cena padne na neki razumni nivo jer ko je lud dati 500e za telefon kome je vec tad OS poceo odumirari. Kakvih 500, neki nisu hteli ni 300e da daju xD

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Festina lente.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: HP Falcon, aka Elite x3

Post od гари »

Ipak, ovo što X3 nudi sa lapdockom i sa Continuumom S7 nije nudio. Tek je sad Samsung počeo sa Dexom, ali mi se čini da je na Windowsu to ipak bolje realizovano. Ima prednosti i mana. Jes' da je X3 bušan po mnogim tačkama gde je S7 jak, ali je po tom pitanju odnos snaga bio drugačiji.

Odlično je i to što ima sad taj Dex, ali je u toj priči mi je loše što će Samsung to verovatno stalno čuvati za najskuplje telefone, kao što i olovku prodaje samo uz najskuplji telefon. Tako da raja od toga neće imati neke vajde, osim da čeka da kupi takav neki polovan telefon za godinu i po dana. :dry: No dobro, to je sad već priča vezana za w10m, ne za X3. Ali bilo bi dobro da Google počne da radi na tako nečemu, i da razvije Android u sličnom smeru tako da svi dovoljno jaki telefoni imaju nešto slično Dexu ili Continuumu. Zapravo, takav njihov potez bi sahranio Microsoft.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: HP Falcon, aka Elite x3

Post od Apolo »

Pa i dock kod MS se budio za 950/XL. To je logično, nece ti sigurno pustiti da kupiš najjeftiniji telefon onda ti radi kao računar, pa to je cist marketing to si dosad valjda shvatio. Da bi dobio full opremu i sam uređaj mora biti skup. HP je obećavao ali sad vidis i sam da i izbacivanje novih modela ne znaci nista kada je sistem osakaćen. Verujem da je i sam HP uvideo da su napravili gresku.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Festina lente.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: HP Falcon, aka Elite x3

Post od Green »

I to malo komada sto je prodato je sada sigurno preprodato. A i taj ko je kupio polovno se zaje*ao, osim ako nije neki WP sektas "sladokusac", koji ide po forumima i trtlja o tome kako je Win i dalje konkurentan.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: HP Falcon, aka Elite x3

Post od Evindzer »

Znate šta je nabolje od svega: to što se nakon vesti o ukidanju prodaje više postova ovde ispisalo, nego dok se prodavao. :lol: :lol: :lol:

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: HP Falcon, aka Elite x3

Post od гари »

Uz ovakvu brigu o sistemu kakvu w10m ima od strane Microsofta zaista dodatni modeli nisu dovoljni... Jedino što X3 nije model koji bi tu bilo šta promenio. Ono što sam ja govorio da bi pomoglo su različiti telefoni, nešto jeftinijih, nešto srednjih, da im cena bude konkurentna, i slično. Hoću reći: jeftini telefoni da naduvaju bazu korisnika, i ovu bolji telefoni - iz očiglednih razloga. Ali da, pored ovolike Microsoftove nebrige ne bi pomogli i takvi telefoni.

A za Continuum, verujem da bi, da nije sve to otišlo nizbrdo, Continuum ipak postao prisutan i na telefonima srednje klase. No to je i nebitno.

Čitao sam i da će Huawei Mate 10 imati nešto slično Dexu inače...

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: HP Falcon, aka Elite x3

Post od 1808 »

гари napisao:.....takav njihov potez bi sahranio Microsoft.
....koji je zbog toga baš živnuo na tržištu mobilne telefonije (kad bi se zajebavali). :lol: :lol: :lol:

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: HP Falcon, aka Elite x3

Post od miodrage »

Danas gledam, daju ovaj telefon za $399. Po meni ovo je fenomenalna cena i jako zalim sto nemam nekoga da mi donese.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: HP Falcon, aka Elite x3

Post od гари »

Fenomenalna cena, ali kompjuter bez programa je samo gomila dvožđa. Isto tako i telefon bez aplikacija. I meni su trenutne aplikacije na Windowsu dovoljne, nalazim alternative za sve što mi treba sem za mBanking koji obavim kad treba preko browsera, ali je neizvesno kako bi taj telefon od 400 dolara radio za godinu dana. Ovi iz Microsofta više ne rade ni po principu "korak napred, nazad dva", sad samo prave tri koraka unazad. Ne ispravljaju greške u svojim sopstvenim aplikacijama, ne ispravljaju bagove u samom sistemu, servisi im baguju...

Može da se koristi, ali nije to to, nije u redu isporučivati korisnicima nove verzije softvera sa ničim suštinski novim osim bagova.

Mislim da je taj telefon koji ti trenutno imaš najbolja opcija, i da se njega treba držati, pa dok ne dođu bolji dani, ili dok se ne pređe na drugu platformu.

A meni lično bi HP mogao biti bolji od Lumije 950 jedino u slučaju da ga dobijem zajedno sa lapdockom. 8)

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: HP Falcon, aka Elite x3

Post od Evindzer »

Guru, raspitaj se, sigurno možeš naći nekog da ti ga donese otud.
PS: ja bih ipak radije birao 950xl, da biram za sebe.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: HP Falcon, aka Elite x3

Post od гари »

Da, Lumia 950XL deluje kao bolja opcija, a drugo, bolje ne žuriti sa tom kupovinom zbog stanja na platformi. Možda bi ti već za godinu dana bilo krivo što nisi još malo ostao na Lumiji 950XL, pa da bi sledeće prešao na Iphone, ili šta ti je već odgovarajuća alternativa.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: HP Falcon, aka Elite x3

Post od Evindzer »

Stanje sa platformom je takvo kakvo je i neće se popravljati - a verovatno ni pogoršavati u sledećih 10 - 12 meseci. Zato, kome takvo stanje ne smeta, a ne treba mu odlična kamera, mislim da je ovaj HP za 400$ sasvim prihvatljiv izbor. :)

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: HP Falcon, aka Elite x3

Post od brankisha »

Ima ga kumashin. Jedino jos on nije od svih mojih odustao od wp.
Telefon je odlican. Kamera mu je onako. Ima i iris skener i pre samsunga ali to ipak nije revolucija [emoji23][emoji23]

Sent from my MI 5 using Tapatalk

ShaNa
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 84
Pridružio se: Sre, 24. Jan 2018. 18:56
:: HTC

Re: HP Falcon, aka Elite x3

Post od ShaNa »

Da li mozete reci koliko se ovaj mob (komp) isplati uzimati sada, i to polovan naravno (napominjem zbog toga sto ne znam sta polovnom moze da nedostaje sa OS Win); pitam zbog toga sto je Microsoft ukinuo podrsku Win mobilnim uredjajima? Pitam se, na kom OS ce taj uredjaj da radi na dalje (ako ce da radi uopste)? Jer meni je upravo OS Win bitan (ako bih ga uzela) i sve apk koje on moze da ima u sebi (ne znam ni kako ih ima, ugradjene ili se placaju?);
Ono sto mene privlaci kod ovog modela (da bih ga uzela) je to sto je to prakticno mali kompjuter (a ne mobilni tj android&ios tablet), mislim zbog Win Os-a koji dopusta (ili vec ima?) instalaciju ozbiljnih programa kao na kompu.
Ima li neko ovaj mob (komp) i znate li da li ce tj koliko dugo da traje Win podrska tom modelu, ako vec nije obustavljena? Jednom recju, isplati li se uzeti taj mob (komp) da se koristi kao win komp duze vreme? Hvala.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: HP Falcon, aka Elite x3

Post od Green »

Da li se isplati windows telefon sada? Salis se ili ozbiljno mislis?
I koji strucnjak ti je rekao da su win telefoni ustvari mali kompjuteri?

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: HP Falcon, aka Elite x3

Post od sugarcoated_ass »

Pukao je Win Mobile totalno. Bolje neki full Win tablet pogledaj ako ti je baš bitan prenosni uređaj sa Win OS.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

ShaNa
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 84
Pridružio se: Sre, 24. Jan 2018. 18:56
:: HTC

Re: HP Falcon, aka Elite x3

Post od ShaNa »

Ne salim se, ozbiljno pitam. :) To da su win telefoni mali kompjuteri su mi rekli poznanici koji se kao malo vise razumeju... kako sad da ti objasnim... :( poenta je da mi je vise njih reklo da meni ustvari ne treba android (ili ios svejedno) tablet (za moje potrebe), vec nesto kao "mali laptop"; i bili su u pravu; uzela sam neki tablet da kao vidim "sta je to" i to je stvarno, za moje potrebe, skroz bezveze. Znaci, u tom smislu pominjem Win mobil (ovo u temi bas i nije mobil, pre ce biti manji tablet ili veliki mob). Ok, znam, mozes mi reci kao i nekoliko mojih poznanika "kupi mali laptop", jer poenta je da imam potrebu za prenosnim racunarom, a laptop mi je mnogo tezak i velik (bar ovaj koji imam), a ne vidim ni da su drugi nesto mnogo laksi... te otuda moje pitanje za ovaj telefon. Thx unapred na odgovoru.

ShaNa
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 84
Pridružio se: Sre, 24. Jan 2018. 18:56
:: HTC

Re: HP Falcon, aka Elite x3

Post od ShaNa »

sugarcoated_ass napisao:Pukao je Win Mobile totalno. Bolje neki full Win tablet pogledaj ako ti je baš bitan prenosni uređaj sa Win OS.
Tvoju poruku sam videla tek nakon sto sam poslala svoju. Da, to je poenta. Znaci da zaboravim ovaj mobilni...
Edit:
Pa imate li predlog za manji laptop a da nije pretezak i da ima neku ozbiljnu konfiguraciju?
Moj laptop je 15,6", Fujitsu, tezak 2.5 kg !!!

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: HP Falcon, aka Elite x3

Post od znemanja »

@ShaNa, pogleda jna netu neki tablet sa full Win OS-om. Vrlo verovatno da postoje neki modeli sa ekranom od 8 inča.
Win mobile na telefonima zaboravi, to je mrtav OS.

Sent from my Samsung Galaxy S9 using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

ShaNa
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 84
Pridružio se: Sre, 24. Jan 2018. 18:56
:: HTC

Re: HP Falcon, aka Elite x3

Post od ShaNa »

da, pogledacu, bitno mi je da ste mi rekli da zaboravim ovaj mob. A bilo bi mi dobrodoslo kada biste mi i preporucili neki manji, mada nije poenta u manjem, ne mora da bude manji ako bas ne mora... neko u laksem laptopu. Thx.

Odgovori