HP Falcon, aka Elite x3

Odgovori
Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: HP Falcon, aka Elite x3

Post od Evindzer »

Juče, pre odlaska u bioskop (Vondervumenka razočarenje, ne bacajte pare, nagovorite nekog da vas vodi, kao što sam i ja uradio :lol:), prošetao po HP-ovoj prodavnici u Ušću, i nisu imali izložen ovaj telefon.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: HP Falcon, aka Elite x3

Post od гари »

A jel si ih pitao da li ja imaju generalno, ili si samo prošetao po radnji?

Sent from mTalk on Windows phone

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: HP Falcon, aka Elite x3

Post od Evindzer »

Samo prošetao, žurio na promašaj od filma.
Mada, HP ima taj jedan jedini telefon u svom portfoliju, računam da bi bio izložen da ga imaju, i to na vrlo vidnom mestu.

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: HP Falcon, aka Elite x3

Post od brankisha »

Ja sam bio prekjuce i nije mi palo na pamet da udjem u njihovu radnji, otisao u Xiaomi. Jbg. Moj kum se kurobeca kako je odlican, stvarno jeste ali win ipak jbg.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: HP Falcon, aka Elite x3

Post od гари »

Ali ček, zbog čega dobar ako nije zbog stvari koje mu dolaze sa Windowsom? :) Mada se slažem da, iako je dobar zbog tih stvari koje mu Windows pruža, problem je i dalje što platforma lagano umire jer nema novih telefona za širu masu. Ili si i ti na tako nešto mislio?

Sent from mTalk on Windows phone

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: HP Falcon, aka Elite x3

Post od brankisha »

Pazi taj telefon je imao toliko stvari pre s8. Recimo on je model od pre 2-3 godine, ima SD820/1, dovoljno rama, ima citac otiska prsta, skener oka ili iris. Kamera mu je onako. W10 fercera kao p. dim. Niko ni ne zna za taj skener, a svi se hvale kao samsung ovo, samsung ono ili apple.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: HP Falcon, aka Elite x3

Post od гари »

Jeste. Kome kamera nije prioritet, ovaj telefon je fantastičan. Šteta što Microsoft nije ostao posvećeniji Windows 10 mobilu. Inače je to sad jedina bitna mana ovog telefona. Ne znamo kakva će biti situacija sa UWP aplikacijama za godinu dve.

Ali sam skener otiska prsta i iris skener mi me bi značile mnogo sarmu za sebe, meni je više dobar zbog svih tih fazona koje mu dolaze sa Windowsom i Continuumom, i HPovim servisima.

Sent from mTalk on Windows phone

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: HP Falcon, aka Elite x3

Post od Evindzer »

гари napisao: Ali sam skener otiska prsta i iris skener mi me bi značile mnogo sarmu za sebe (...)
Ja volim sarmu, tako da ne smeta. ;) :D
Šteta što nisu zaokružili kameru, tada bih radije birao njega nego 950xl: veći (a isto tako dobar) ekran, skener otiska prsta, bolji kvalitet izrade (nisam čuo da plastika krcka, kao u slučaju maske na 950xl), i noviji procesor. Jedino mu fali Mozoova kožna maska, ali dobro..

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: HP Falcon, aka Elite x3

Post od Evindzer »


brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: HP Falcon, aka Elite x3

Post od brankisha »

Al su lepo uvalili onu stvar ljudima koji su kupili, ne toliko jeftin, telefon.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: HP Falcon, aka Elite x3

Post od Apolo »

Da li iko mislio da će epilog biti išta drugačiji? Windows gotovo da više niko i ne pominje u javnosti... Osim kada se neko od proizvođača odluči da prekine proizvodnju modela sa W10M.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Festina lente.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: HP Falcon, aka Elite x3

Post od гари »

O ljudi božiji... Here we go again.
Update: HP has responded with the following statement:

>HP is always responding to customer feedback to deliver the best product experiences. We remain committed to our mobility strategy and vision and will sell the Elite x3 through 2019 while continuing to enhance our portfolio delivering multi-OS devices, accessories and workflow transformation solutions. Mobility is an exciting and rapidly evolving area, and HP will continue to explore ways to address our customers' mobile computing needs.

Original article follows.

A new report suggests that HP is planning to kill the Elite x3 with Windows 10 Mobile in November, after just a year of sales.

It appears HP is planning to end sales of its flagship Windows 10 Mobile smartphone on November 1st, according to a new report. Windows United claims that on November 1, HP will stop selling the Elite x3 in stores, with support for the device ending almost a year later in October 2018.

The cancelation of the Elite x3 isn't much of a surprise considering Microsoft's lack of interest or care for Windows 10 Mobile in 2017. After carting off development into the feature2 branch, Windows 10 Mobile itself has been left out to die as the rest of Windows 10 development continues on through Redstone 3, Redstone 4 and beyond.

It's a shame, too, as the HP Elite x3 is one of the best Windows phones ever to be available on the market. Unfortunately, due to Microsoft not caring about Windows 10 Mobile, and the Elite x3 itself costing $700 at launch, the device appears to have underperformed for HP internally.
Ni u prvom tekstu nisu rekli da ga ubijaju, iako tako piše u URL, već da obustavljaju prodaju, a da će telefon imati podršku tokom 2018. Međutim, oni su odgovorili da će izgleda ipak nastaviti da ga prodaju do 2019. godine, mada sam već prema toj tvrdnji ipak sumnjičav.

PS. Naravno da Microsoft vode goveda, ali ovde nije bila reč o tome što ste pomislili.

Sent from mTalk on Windows PC

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: HP Falcon, aka Elite x3

Post od novak »

Bilo bi interesantno naci podatak koliko su komada prodali.


Sent from my iPhone using Tapatalk

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: HP Falcon, aka Elite x3

Post od brankisha »

Cirka 1000 komada, ako je i toliko.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: HP Falcon, aka Elite x3

Post od гари »

Čisto sumnjam da je baš tako malo. Da je tako, sigurno bi spustili cene, i zaradili bi višestruko više. Mada ko zna... Ali kontam da su ga kupovali na one fore preko firmi. Kad nije iz svog džepa, onda može da se kupi i S7, S8, iPhone 7... pa i Elite X3. Ne misli se što je on preskup, ili što uopšte možda i nije neophodan toliko skup uređaj. Lako mogu da zamislim nekog garija koji je u nekoj firmi pre godinu dana rekao da bi mu Elite X3 sa lapdockom baš dobro došao. :D

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: HP Falcon, aka Elite x3

Post od Apolo »

Ne moze bas elite da se poredi sa ovim proverenim telefonima, ja licno ne znam nikog ko je Windows telefone uzimao kao sluzbene, a nikog ni da ima ovaj HP model. Slazem se da je 1.000 komada mala brojka ali generalno jako mali broj primeraka je prodat, to je sigurno.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Festina lente.

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: HP Falcon, aka Elite x3

Post od brankisha »

Kum je kupio ove godine, platio 850$. Sa win sajta.
To je i dalje ludacka cena za taj uredjaj. Koliko znam kod nas i nije bio u ponudi kod operatera.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: HP Falcon, aka Elite x3

Post od гари »

Svakako se slažem da ga je baš mali broj ljudi kupio, to je sigurno. Sad, bez obzira što je Windows, ovaj telefon nudi nešto posebno, isto kao što i Note nudi nešto posebno što drugi ne nude, i to je definitivno moglo nekome da se svidi. Recimo, ako se od nečijeg službenog telefona traži samo da može da proverava mejl, i da kuca nešto u Wordu i Excelu, ili nešto tog tipa, i da mu sve što radi bude bez potrebe za ikakvom sinhronizacijom tu na telefonu, u džepu. Onda bi ovaj telefon čak bio i idealan. A jeste i overkill, ali jednako koliko i S7 kao službeni telefon.

U svakom slučaju, sa normalnijom cenom, a i da Microsoft nije Microsoft, sigurno bi se daleko bolje prodavao. :D

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: HP Falcon, aka Elite x3

Post od brankisha »

Nije cena koliko mu je marketing los

Sent from my MI 5 using Tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: HP Falcon, aka Elite x3

Post od гари »

A da, to mi nije ni palo na pamet...

Sent from Mozilla Firefox on Windows 10

Odgovori