HP Falcon, aka Elite x3

Odgovori
znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: HP Falcon, aka Elite x3

Post od znemanja »

Pre svega trebalo bi da odrediš cifru koju si spremna da platiš za takav uređaj, jer 2in1 uređaja ima dosta sa cenama od 200€ pa do preko 1000€.
Recimo ovako nešto predstavlja 2in1 uređaj tableti i laptop sa pen-om, dijagonale 12 inča.

https://www.amazon.com/Acer-Pentium-Sto ... 11a390410f

Sent from my Samsung Galaxy S9 using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

ShaNa
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 84
Pridružio se: Sre, 24. Jan 2018. 18:56
:: HTC

Re: HP Falcon, aka Elite x3

Post od ShaNa »

Prvo, hvala na predlogu.
Da, veoma mi je potreban jer stalno nosim komp tamo-ovamo, i ne mogu vise tu tezinu da podnesem.
Drugo, ovo je sa Amazona, kako mi odavde da narucimo nesto preko Amazona? Nisam nikad narucivala, cula sam da se placa carina i shiping, ne znam koliko to dodje na kraju sve zajedno. Ima li neka jednostavnija varijanta, neki predlog ovde kod nas?

Sto se tice ovog predloga kompa:
- Ne znam sta to znaci 2 u 1 - tablet i laptop ili mobil i laptop? Ne treba mi nista od toga - mob & tab, treba mi samo mali tj lagan prenosni kompjuter, odlican mobilni vec imam.
- Ovo je Ok sto se tezine tice, neki maximum koji bih mogla da podnesem: 2.76 pounds = 1.2519 kilograms (moj 2,5 kg). Manja je dijagonala (15,6 : 12.2 = i to je ok), ali iako je moj bas star komp, ovom su procesor i graficka karta slabiji od mog (npr. 2,53 Ghz : 1.1 GHz; Intel HD 5700mhd : Intel HD 505), RAM je veci (3 : 4). Ne razumem zasto mu je toliko mali HD, pise 64GB (to je jako malo za komp).
- Sve u svemu, thx na predlogu, ako nije problem, moze li predlog laptopa koji moze ovde da se kupi a da je malo jace konfiguracije, velicina mi je OK? Stvarno ne gledam kompjutere pa ne znam ni sta ima, samo znam da ne mogu vise da vucem ovaj moj LT. :(

........
Sory, znam da je ovo forum mobilni svet, ali kad smo se vec dotakli teme kompjutera a vidim, razumes se... :)

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: HP Falcon, aka Elite x3

Post od znemanja »

2in1 je kombinacija tableta i laptopa. Primer koji sam postavio jeste acer-ov uređaj koji predstavlja tablet od 12 inča naravno sa ekranom osetljivim na dodir i punom verzijom Win OS-a. Takav uređaj ima i svoju tastaturu koja se konektuje sa tabletom i kada se ta dva dela spoje dobiješ pun funkcionalan laptop. Ti, naravno možeš da koristiš uređaj i samo kao tablet bez potrebe da ikada koristiš tastaturu.
Ako želiš laptop u punom smislu reči onda pogledaj Ultrabook računare, njihova odlika je da su dosta lagani sa ekranom od 12 do 14 inča (naravno postoje modeli i sa većom dijagonalom ekrkana).Mana je što su dosta skupi, kvalitetan ultrabook košta i do 1000€.

Da ne bismo u ovoj temi išli u off, otvori posebnu temu u sekciji Kafić. Da bi mogli da ti damo predloge moraš da navedeš u toj temi za šta bi koristila tablet/ultrabook, šta ti je najbitnije kod istog i naravno sa kolikim budžetom raspolažeš. Bez tih informacija ne možemo da ti damo kvalitetne predloge.

Sent from my Samsung Galaxy S9 using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

ShaNa
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 84
Pridružio se: Sre, 24. Jan 2018. 18:56
:: HTC

Re: HP Falcon, aka Elite x3

Post od ShaNa »

OK, necu da skrecem sa teme.
Nisam razmisljala o ovome sto si sad napisao, 2u1, ne znam samo je l' to komp ili tab, tj. je l' korisiti apk i neki play store ili normalne programe, moracu malo i o tome da procitam, mozda mi i odgovara tj. svidja mi se touch opcija po ekranu i odvojivost istog od tastature, ali da je komp a ne da ima apk i play store. Svakako cu postaviti temu ovih dana, sa pitanjem preporuke lakog prenosnog ??? (racunara ili 2u1). Thx. :)

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: HP Falcon, aka Elite x3

Post od novak »

Za kakav rad tebi uopste treba taj uredjaj?


Sent from my iPhone using Tapatalk

ShaNa
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 84
Pridružio se: Sre, 24. Jan 2018. 18:56
:: HTC

Re: HP Falcon, aka Elite x3

Post od ShaNa »

znemanja, novak, postavila sam temu u kafić. :)

Odgovori