Tesla SP 6.2 ---> Ulefone Metal !!!

neogeo
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 418
Pridružio se: Čet, 23. Feb 2006. 10:15
:: Huawei P30
Lokacija: Kruševac

Tesla SP 6.2 ---> Ulefone Metal !!!

Post od neogeo »

Koristeći IMEI Check sajt (na osnovu IMEI-a Tesle) potrvđujem da je SP6.2 model u stvari Ulefone Metal što je, u stvari, pomenuti sajt potvrdio!!!
Da ne bih dužio evo uputstva da vaš Tesla SP 6.2 preflešujete u Ulefone Metal sa totalnom funkcionalnošću Metal ROMa (nema FingerPrint-a naravno) ali zato imate kakve god Gestures na nivou Kernela!

KOMPLETAN POSTUPAK FLEŠOVANJA IZVODITE ISKLJUČIVO NA VAŠU (SOPSTVENU) ODGOVORNOST!!!

Skinite kompletnu (za WIN10 su drajveri a ima i za druge sisteme) ULEFONE arhivu i raspakujte je:
0. Isključite fon (pre svega)
1. Instalirajte VCOM drajver tako što ćete dovesti WIN10 u Driver Signature Off mode->Device manager->na vrhu Dev.Man. kliknite na naziv vaše mašine pa desni klik i Add Legacy Hardvare->Next->Install the hardvare that i manually select (Advanced)->Next->Show All Devices->Next->Have a disk i odatle navedite explorer na "Windows_10_MTK_VCOM_USB_Preloader_Drivers_tehnotone.com" folder odakle birate instalaciju verzije drajvera za vašu verziju WIN10, sve to potvrdite (koliko god se komp opire :D )->nakon instalacije drajvera pod opcijom Ports u Dev.Manageru otvoriće se nova opcija sa žutim trouglićem i COM (x) na kraju->desni klik na to i obrišite drajver (ne dirajte ček box)
2. Pokrenite SPFlashTool v5...exe fajl (iz postojećeg foldera).U Option->Connection (od SPFlash Tool-a) namestite USB Full Speed i With Battery. Izađite iz Options i izaberite pod Download Agent sledeći fajl "MTK_AllInOne_DA.bin" koji se nalazi u SPFlashTool folderu. Ispod njega izaberite "MT6753_Android_scatter" fajl koji se nalazi u folderu sa Ulefone Metal ROM-om.
Ispod Scatter izbora kliknite na jezičak i izaberite Firmware Upgrade opciju (inače neće da odflešuje).
Kliknite na gornje "dugme" DOWNLOAD i brzo povežite vašu Teslu USB kablom na komp... Ako je sve odrađeno po PS-u flešovanje počinje i traje par minuta (2-3-4).
Nakon uspešnog flešovanja pojaviće se kvadrat sa velikom zelenom "štiklom" što znači da je flešovanje proteklo uspešno.
3. Otkačite Vašu bivšu Teslu sa USBa, stisnite Power dugme na par sekundi i eto ULEFONE-a posle par mi nuta :)

UŽIVAJTE!

P.S. U ULEFONE folderu nalazi se podfolder "Driver_Auto_Installer_v1.352.00" čiju sadržinu pokrećete dvoklikom na .bat fajl install a, inače, instalira potrebne drajvere. Kako to kod mene nije radilo ja sam instalirao ručno, gore opisanom metodom.
Jedina mana svega ovoga je ta što nisam odradio bekap Teslinog ROMa tako da se flešovanje vrši nepovratno (za sada) i ovim postupkom definitivno gubite garanciju na mobilni!

ULEFONE_FILES_LINK
Iacta Alea Est

DarkoT994
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pet, 30. Jun 2017. 22:16
:: Tesla Smartphone 6.2

Re: Tesla SP 6.2 ---> Ulefone Metal !!!

Post od DarkoT994 »

Pozdrav, imam teslu 6.2 i telefon bas troši bateriju u standby. Da li bi ovo flešovanje malo pomoglo? Takođe, ako me malo uputis, mogao bih da napravim taj backup originalnog ROM-a, ako ti je i dalje potreban

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Re: Tesla SP 6.2 ---> Ulefone Metal !!!

Post od zavodnick »

Pozdrav ljudi. Da li je mogu ona tri dugmeta, HOME, BACK i MENI dugme da svijetle? Supruga mi ima ovaj tel, ali ti dugmici ne svijetle i to ti je.
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

vstefan
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pon, 08. Okt 2018. 13:03
:: Tesla 6.2

Re: Tesla SP 6.2 ---> Ulefone Metal !!!

Post od vstefan »

Pozdrav, ULEFONE_FILES_LINK vise nije dostupan za skidanje, ali sam ima na sajtu Ulefona zvanican stock rom.. Medjutim, naravno, nisam bekapovao, sad imam probleme sa IMEI-em i NVRAM-om, pa sam hteo da pitam da li je neko uspeo naci NVRAM za flesovanje za teslu ili ulefone?

Odgovori