HTC Tattoo

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Odgovori
Nikola023
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Sre, 09. Dec 2009. 00:40
Lokacija: Srbija

Post od Nikola023 »

peky@n93, ja sam juce uzeo dao sam 2din,1din za telefon,1din za broj,u tarifi postpaid 900,mesecno placam 1990din + pdv na 24meseca.
....

peky@n93
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 366
Pridružio se: Sub, 01. Sep 2007. 21:24
Lokacija: ruma
Kontakt:

Post od peky@n93 »

pa neznam stvarno zasto meni nisu dali?prvo su rekli da mogi,a posle kao nemogu.bezveze. :dry:dal nema neke veze sa bankom i tim glupostima?
note n7100 note 9005 honor 8x asus zx551ml zoom honor 8x note9 nikond7200
https://www.flickr.com/photos/30207060@ ... nelayout=1

Nikola023
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Sre, 09. Dec 2009. 00:40
Lokacija: Srbija

Post od Nikola023 »

peky@n93, nema to veze,predpostavljam da nisi uzimao na tebe,ali nebitno je u banci...onisamo uzmu broj racu da a neinteresuje ih stanje,mozda to zavisi od poslovnice,ovde kod mene u zr je tako,mozda je u drugom gradu drugacije.
....

Marko_NS
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 456
Pridružio se: Pet, 08. Maj 2009. 18:06

Post od Marko_NS »

peky@n93, bitno je u banci. kreditni racun ti to ne dozvoljava. :dry:
Nikola023, lago vama u zrenjaninu :roll:
iPhone 4.

Nikola023
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Sre, 09. Dec 2009. 00:40
Lokacija: Srbija

Post od Nikola023 »

Marko_NS, pa bez uvrede ali ja mislim da bas nisi u pravu,ja imam platu 22000,i samo 10000 dobijam (tj pola plate mi je tacnije 5200din) posto imam nekoliko kredita,a to je da mi je plata mnogo opterecena (oni u vip-u i svi ostali kazu da je potrebno licna karta,jos jedan dokumenat sa slikom i kreditna kartica i da ti plata nije oterecana vise od 30%,ja sam juce krenuo na sve ili nista,nisam imao sta da izgubim,otisao sam u vip u rekao sam da ocu HTC Tattoo i da mi kazu kako to sve ide...poso sam i ja kontao da oni lazu n areklami i da cu morati da platim mnogo vise od 1din. I rekli su mi da placam 2din,(1din za tel. i 1din za 060 br po izboru) trazili su sva dokumenta,dao sam licnu,vozacku i karticu iz banke.popunio formular i onda su oni usli u kreditni biro da vide da li ce kreditni biro to da odobri.to se saceka 1-2min i onda mi ovaj kaze da je kreditni biro odobrio (ja se nisam nadao i kad je reko nisam verovao ) mozda to zavisi od banke ali mislim da oni traze karticu samo da bi imali broj racuna i da taj kreditni biro to svima odobri.sve formulare (ugovor i sve sto treba ) sam popunio i dali su mi telefon (u pakovalju ide telefon sa slusalicama,2gb memo,punjac i usb),na memoriskoj se nalaze neki programi i drajver za PC...I mesecna pretplata mi je 1990din+pdv. a imam 900min,900 sms/mms,900mb i pozivi prema vip-u besplatni u neogranicenim kolicinama... E sad evo ja sam vam napisao kako sam ja prosao,mozda to nije svuda tako ili je mozda do banke,mozda ne daju sve banke tako lako... Ako vas jos nesto zanima pitajte ja cu vam reci sve sto znam iz licnog iskustva... :) :)
....

zatoichi
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 55
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 11:24

Post od zatoichi »

Ja sam uzeo Tatoo na paketu 325, samo sa licnom kartom i vozackom. Imam postapaid u VIPu godinu dana sigurno, mozda i vise, ne znam da li to ima neke veze.

Marko_NS
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 456
Pridružio se: Pet, 08. Maj 2009. 18:06

Post od Marko_NS »

Oni imaju obavezu da provere kreditni biro i uvek to urade. Na osnovu toga oni ponude kombinacijee. Npr ako ti nisi mogao za dinar uz postpaid 900 [vec si morao da platis avans od 7hiljada i onda prvih 6 meseci umesto 2000 placas 1000 a trosis 2000 - prakticki te caste zbog avansa] znaci da ti kreditni iro nije dovoljno jak za tu tarifu.Pa onda mozes da uzmes na 10 hiljada uz postpaid 325.
Proverena informacija na osnovu licnog iskustva. :wink:
iPhone 4.

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Kreditni biro služi da u suštini proceni vašu platežnu sposobnost, a operater to koristi da stekne predstavu o tome koliko ste rizični ili ne kao budući platiša/neplatiša.

Marko_NS, Upravo zato, ako je rezultat kreditnog biroa loš, ili neće ponuditi ništa,ili će ponuditi željeni telefon i paket uz avans koji se posle vraća kroz račun. Tako su meni objasnili kad sam sklapao ugovor, i ja lično nisam imao problema, ali recimo drug mog brata koji ima relativno malu platu i nema kreditne kartice, uglavnom samo primi platu na račun u banci i odmah je podigne, dakle slab mu je promet po tekućem računu, imao je loš rezultat u kreditnom birou i nije mogao da uzme nijedan postpaid paket.

zatoichi, ti već duže vreme imaš očigledno postpaid broj, a nisi ranije uzimao telefon, i plaćaš svoje račune, pa su ti verovatno zato samo dodali telefon i ugovornu obavezu na taj broj, i nisu pravili mnogo problema, jer si većč dokazan kao korisnik koji plaća svoje račune.

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Nikola023, to da "kreditni biro svima odobri" uopste nije tacno. Prvo kreditni biro nista ne odobrava ili brani. Kreditni biro je nezavisna agencija koja procenjuje kreditnu sposobnost. Pri oceni kreditne sposobnosti trenutna opterecenost primanja kreditima nije jedini parametar, vec se prati tzv. "kreditna istorija" i na osnovu toga se daje neka vrsta ocene. Elem kreditni biro vodi evidenciju i o npr. ulascima u nedozvoljeni minus, ranijim kasnjenjima u otplati kredita, da li koristis dozvoljeni minus, istorijat redovnosti tvojih primanja itd. Neko moze imati platu od 100 000 din, opterecenu sa samo 20% kredita i biti odbijen zato sto je zabelezeno da je ranije kasnio sa otplatama kredita preko kreditne kartice ili ulazio u nedozvoljeni minus itd. A neko sa platom od 40 000 din ce dobiti povoljnu ocenu zato sto je uvek redovno otplacivao rate i nije ulazio u nedozvoljeni minus.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

Ukoliko koristis postpaid broj najmanje 6 meseci,stices pravo da uzmes telefon bez prethodne provere u kreditnom birou...tako su meni objasnili u Vip-u...
D500&E71

Marko_NS
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 456
Pridružio se: Pet, 08. Maj 2009. 18:06

Post od Marko_NS »

ali samo paket uz cenu paketa koji kuristis ili jedan vise ili jedan manje. Ako koristis postpaid 150, mozes da uzmes uz 150, 60 i 325, dok su ti 900 i 1800 onemoguceni.
iPhone 4.

Dilan Dog
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Ned, 11. Okt 2009. 13:42

Post od Dilan Dog »

Marko_NS napisao:ali samo paket uz cenu paketa koji kuristis ili jedan vise ili jedan manje. Ako koristis postpaid 150, mozes da uzmes uz 150, 60 i 325, dok su ti 900 i 1800 onemoguceni.
Nije tacno. Ja sam imao 60 dve godine. Pa sam ga podigao na 325 a onda sam uzeo drugi ugovor sa tarifom 900 + MAGIC(znaci sada imam 325 i 900-dva 060 broja). A vodim se kao nezaposleno lice.

Hocu da kazem,ako je neko u VIP-u napravio ugovor ranije i bio je redovan platisa,nema nikakve prepreke da uzme tarifu sa bilo kojim mesecnim opterecenjem. Moze da uzme(kao i ja) i dva broja pri kome je opet nebitno koja je tarifa u pitanju 8)

Opet,moguce je i da se razlikuje nesto od poslovnice do poslovnice(mada ne verujem da se u ovom slucaju nesto razlikuje). Kao primer navodim problem sa garancijom. Neko je rekao da su mu u VIP-u odbili garanciju jer se ugovor ne vodi na njega. Dok to kod mene nije slucaj. Ljudi primaju garanciju na cije god ime da se vodi i ko god da donese i reklamira telefon.

Marko_NS
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 456
Pridružio se: Pet, 08. Maj 2009. 18:06

Post od Marko_NS »

Dilan Dog, nije tacno.
Imao sam postpaid broj u vipu na 150 [sestra koristila] i sve se redovno placalo. i posle 7 meseci odem [pravilo je da moze posle 6 meseci da se uzme i drugi broj] i oni mi kazu u redu, mozete da uzmete ili postpaid 60, ili 150 ili 325 zbog toga sto vec imate broj na 150.
moze ili isti paket, ili jedan ispod/iznad posle 6 meseci, a kada prodju 24 meseca-koliko traje ugovor-moze bilo koji ;)

LimunBG
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 153
Pridružio se: Sre, 19. Sep 2007. 16:11

Post od LimunBG »

Marko_NS, koja glupost, ne mogu da verujem da se kriterijumi razlikuju po gradovima. :shock: Ja sam uzeo pre 8 meseci postpaid 60 na svoje ime za zenu i pre par dana su mi rekli da mogu da uzmem bilo koji novi telefon uz koji god zelim paket, naravno uz proveru u kreditnom birou.

Dilan Dog
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Ned, 11. Okt 2009. 13:42

Post od Dilan Dog »

Ako ti tako kazes,onda mora da je tako :roll:

Onda sam verovatno sanjao da sam sa 60 posle 2.5 godina ugovora presao na 325 :D A posle dva(ili tri) meseca uzeo i drugi broj sa tarifom 900 :lol:

Marko_NS
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 456
Pridružio se: Pet, 08. Maj 2009. 18:06

Post od Marko_NS »

LimunBG, uz proveru kreditnog biroa mozes bilo koji, ja sam se nadovezao na post clana loki13 koji je spomenuo to bez kreditnog biroa.
Dilan Dog, kada isteknu 2 godine mozes da uzmes uz bilo koji tarifni paket. a posle sa 325 mozes da uzmes, ako imas 325, 900.
tako je u Novom Sadu.
;)
iPhone 4.

zatoichi
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 55
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 11:24

Post od zatoichi »

E ljudi... manite se paketa i kreditnih biroa, tema je htc tattoo...

Jel imao neko "neobicna" iskustva sa alarmom?

Ja sam nekoliko puta navio alarm da me budi ujutru, ali se on nije oglasio :?
(napravio sam novi, koji se ne ponavlja).
Posle sam probao da napravim alarm, recimo za 15minuta. Sedim za kompom..pogledam na sat..vidim proslo oko 20...uzmem telefon, otkljucam ekran i on krene da zvoni..kao da se opasuljio da je proslo to vreme za alarm, tj. kao da mu je bilo "zaglavljeno" vreme kada sam zakljucao ekran...

Posle sam samo izmenio vreme na jednom od postojecih alarma, koji se ponavljaju svaki radni dan, i tako radi..

Cudno... :?

fanste
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Sre, 10. Maj 2006. 21:29

Post od fanste »

E ljudi sta mislite jel dobra ponuda, lik mi nudi ovaj fon nov iz vip-a, dobio valjda vishe komada za fimru, za 200 Eur!?

Marko_NS
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 456
Pridružio se: Pet, 08. Maj 2009. 18:06

Post od Marko_NS »

Jako je dobra ponuda, uzmi obavezno, ali proveri da sve radi i da nije neki fejk [mada ne znam da li ima tattoo fejkova] ...
iPhone 4.

LimunBG
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 153
Pridružio se: Sre, 19. Sep 2007. 16:11

Post od LimunBG »

fanste, nije losa ponuda, mada vidjao sam ovde na oglasima htc magic nov za 220-230e sto je ipak bolja ponuda :wink:

Odgovori