HTC Tattoo

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Odgovori
cale
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1806
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:38
:: Google Nexus 6P
Lokacija: Vienna
Kontakt:

Post od cale »

Boyan89 vec si postovao ovo pitanje.
Nemoj biti nestrpljiv.
Ukoliko nema odgovora,a koliko vidim "odradio" si sve sto se moze uraditi,jedino resenje ti je-servis/reklamacija.
Srecno!
Slika

rogi991
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Sre, 18. Nov 2009. 21:34

Post od rogi991 »

i ja imam isti problem sa magicom...stalno mi gubi mrezu sa vipovom karticom i prebacuje se u roming!!! :x i tako vec tri cetiri dana... ukoliko se stanje ne popravi ide na reclamaciju... :(

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Pa to što ti se gubi mreža i prebacuje u roaming nije do telefona nego do vipa tj. tamo ne postoji pokrivenost vipovom mrežom.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

rogi991
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Sre, 18. Nov 2009. 21:34

Post od rogi991 »

postoji sto je najgore... nikada ranije nisam imao problema sa time.... telefon jednostavno pokazuje pun signal i odjednom izgubi mrezu i prebacise u roming.... odem na trazenje mreze i on pronalazi vip srb konektuje se i posle nekoliko minuta opet izbaci....a ta kartica u drugom fonu nema takvih problema... ili je softver u pitanju mada sumljam jer sam uradio sve sto se tice toga tako da verovatno zeza hardware... :angry:

sasabor
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 262
Pridružio se: Pon, 08. Mar 2010. 18:47

Post od sasabor »

i meni na tattoo gubi signal,dva put sam ga slao u vip,bio u servis i opet isto.Ne znam sta da radim?

vylota
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 47
Pridružio se: Sre, 11. Nov 2009. 14:17

Post od vylota »

Boyan89, sasabor, ja na poslu imam jako los signal kad stavim GSM only, MEDJUTIM, posto imamo pojacivac za 064 mrezu, jer su u firmi sve kartice umrezene uMTSu, koristim opciju GSM / WCDMA auto, JER MI JE KOLEGA OBJASNIO DA KAD JE LOS SIGNAL vipA, ONDA vip KORISTI BAZNE STANICE DRUGIH OPERATERA DA BI NJEGOV SIGNAL BIO BOLJI, I, STVARNO MI SE SIGNAL SA 0-1 CRTE, POJACA NA 2-4 CRTE! Izvinjavam se na velikim slovima, nisam video da mi je ostao ukljucen caps lock :), a mrzi me da prepisujem, nadam se da necete zameriti!
Probajte, pa javite!

Boyan89
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 62
Pridružio se: Uto, 23. Feb 2010. 01:01
Lokacija: Sabac

Post od Boyan89 »

rogi991, I ja mislim da je hardware u pitanju,jer sam jos njih cuo da to muci mada je sve do pokrivenosti VIP-a
Poslednja izmena od Boyan89 u Sre, 10. Mar 2010. 15:30, izmenjeno 1 put ukupno.

sasabor
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 262
Pridružio se: Pon, 08. Mar 2010. 18:47

Post od sasabor »

ja sam probao i sa mts i telenor karticom ali se isto desava,to i oni znaju u vip videli su,dva put je bio na servis danas ga opet
nosim u vip,ako mi ne nameste tuzicu ih

Boyan89
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 62
Pridružio se: Uto, 23. Feb 2010. 01:01
Lokacija: Sabac

Post od Boyan89 »

sasabor, Znaci ni servis nije pomogao ??? Koliko ti je bio na servisu dana ??? A da li je bar radio posle servisa malo bolje ili je bio ista prica ??

xerosoft
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 352
Pridružio se: Sre, 09. Dec 2009. 17:41
:: Iphone 4s
:: Iphone 3gs
Lokacija: Novi Pazar
Kontakt:

Post od xerosoft »

Je li na pomolu taj rom update za tattoo jer ovo stvarno bezobrazluk prvo nam uvale telefona sa mogucnoscu nadogradnje softwera posle toga cujemo da da toga i nece biti? Ima li sat na tom planu moderatori?
Iphone 4s white clear install

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

xerosoft, probaj kuvane ROMove....ima ih i za Tattoo.... A o tome kad će update sam već dao svoje mišljenje u temi o domaćim aplikacijama. Nemoj tako da bacaš isti hejt na svim temama, jer će te na kraju moderatori udaljiti sa foruma, a stvarno nema potrebe za time :wink:

Što si toliko nezadovoljan sa 1.6? Ja ne vidim da mu bilo šta bitno nedostaje, a što se ne može rešiti aplikacijama? Jedina ozbiljna zamerka koju ja imam na Tattoo je ekran koji na suncu postaje totalno beskoristan.

Boyan89
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 62
Pridružio se: Uto, 23. Feb 2010. 01:01
Lokacija: Sabac

Post od Boyan89 »

araphel, Kako se radi sa tim ROM-ovima itd...ja se u to ne razumem mozes nekako da mi pojasnis... cemu to sluzi itd ? Bio bih ti zahvalan....
Appple Iphone 3gs (16gb) - Nokia 5530 Xpress Music
Zapljuskujes glupostima bez potrebe talasas oduvace te famas 7-4 kalas.

sasabor
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 262
Pridružio se: Pon, 08. Mar 2010. 18:47

Post od sasabor »

prvi put je stajao u servisu jedno 4 nedelje,koristio sam ga dva dana i opet vratio nista se nije promenilo.sad ga opet saljem po treci put.

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Boyan89, ROM ti je verzija OS. Slično je kao za Windows telefone, u neku ruku. Imaš dosta o tome na xda developers, da ne pišem sada naširoko ovde.

Milos__
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Ned, 07. Mar 2010. 23:27

Post od Milos__ »

Drugari, pomagajte :D
Ne znam kako da unistalliram programe koje sam instalirao :)
Hvala unapred, instalirao sam gomilu nepotrebnih programa, ali sad ne mogu da ih obrisem :D

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Ili skini neki uninstaler sa marketa, ili u settings/ applications/ manage applications i tu ćeš imati uninstall.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

Milos__
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Ned, 07. Mar 2010. 23:27

Post od Milos__ »

Opet Ja, sta da radim, nov sam :)
Drugari, skinio sam ASTRO onaj file menager. Dok nisam imao njega samo nakacim fon na komp i on mi ga ocita kao removable disc, ja ga otvorim, napravim folder i prebacim sta god hocu. Medjutim, sada kada to uradim on mi opet prijavi kao removeble disc, ali kad hocu da ga otvorim, on ne da, tj pise insert disc in drive F :S
U cemu je problem?

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Milos__, Verovatno si otvorio program i nisi ga zatvorio,pa on koristi karticu i zato ne moze komp da je ocita kao drive. Pobij sve aplikacije preko task managera ili stagod koristis,pa onda probaj

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Koliko vidim, ovo još niko ovde nije objavio :) Od juče popodne, objavili su i omogućili Rootovanje Tattooa samo jednim klikom :)

Inače procedura je sledeća:

"ROOT in 1Click - Very easy ;)

- This changes the boot and recovery for those MAINFRAM3.
- If you know the risks - NO CONTINUES --.
- Use it at your liability.
- We changed our Tattoo's importants files.

Prerequisite:
- (PC) Close all programs / windows as possible, including Antivirus, firewall ..)
- (PC) rtattoo.zip Unzip in C:\ (must be C:\rtattoo)
- (TATTOO) All programs - USB to PC - HTC Sync
- (TATTOO) All programs - Settings - Applications - Development - USB debugging.

CONSIDERATIONS:
- You should have your functional goldcard before doing anything.
- The script takes your nCID.txt Cid and encrypted device number to nDEV.txt
(with the cid can make our goldcard)

START:
- When you're ready from windows opened MyComputer -> (C -> rtattoo
- Double click on rootTattoo. And do not touch anything, only when prompted to press a key.

If all goes well will have to restart our TATTOO.

Enjoy!!"

Izvor Xda-developers

Zaista je sada vrlo jednostavno Rootovati i Tattoo :) Evo, ja potvrdjujem da sam uspešno rootovala moj tel... Uspešno sam mu promenila font, i to bi bio tek početak mog igranja sa njim... Otvaraju se mnoge mogućnosti koje ću tek da ispitam... Fajlove za ovu proceduru ipak potražite na netu... neće ih biti teško naći... A sad uživajte u stojim Tattooima :)

p.s. Samo usput da spomenem, problem sa random sms i call ringtonovima se nije ponovio otkad sam isključila snimanje razgovora preko vRecorera :) Sad sve super radi :) Od danas me, za divno čudo, super služi i kućni wifi, iako sam do sada s njim imala nevidjenih problema... Stalno se rasakačinjao i nije ga bilo moguće stabilno povezati sa mojim kućnim wifi routerom... Ali danas nekako bas sve radi i to je super... :)
Sad već mogu da kažem da počinjem da uživam u ovom telefonu :)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

xerosoft
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 352
Pridružio se: Sre, 09. Dec 2009. 17:41
:: Iphone 4s
:: Iphone 3gs
Lokacija: Novi Pazar
Kontakt:

Post od xerosoft »

Ninolina vec vidjeno ali forumasi sa xda kazu da nista ne dobijamo root-om ni rad bluetotha koji je po meni najveci nedostatak.Plus rekao sam ti prosli put da te taj vrecorder zeza ali ti mi ne vjerujes.
Araphel hvala na postu ali ja koji god sam rom nasao zale se da nije komptabilan i da prijavljuje dosta greski plus sto je tesko odraditi to bez linuxa bar kako kazu na xda forumu?
Iphone 4s white clear install

Odgovori