HTC Tattoo

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Odgovori
mashan_perunovic
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pon, 30. Avg 2010. 20:07

Post od mashan_perunovic »

jel moze neko da mi posalje link za te foldere...
Mislim da sam apk skinuo

hvala

Edit:
Hvala Gago...
Ako nekom treba nek mi se javi na PP da rasteretim malo gagu...
Nisam jos instalirao ali nadam se da hocu

Edit:
Imam problem...
Zastane mi na odabiru jeyika kliknem na srpski i sta onda...
Molim pomoc hvala unapred...
  • ___________________________________________
    Izmenio Miškoni:: Obavezno pročitaj pravila foruma!
    - nemoj da pišeš postove jedan za drugim
    - ne ostavljaj e-mail, ovo je forum i sve prepiske se rade na PP

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Post od antec »

Evo ovde mozete da molite da upgrade-uju vas tattoo klik, u pitanju je neka peticija.
Kad dodjete do dela gde je bacen akcenat na vasu mogucu donaciju, pre nego sto odustanete i razocarate se u zivot jer niste sve uradili da dobijete upgrade :), zabuljite se dobro i nadjite link "no thanks, just sign the petition". Sanse su "veeelike" da puste update.

Sirite dalje mozda nam bace bombone!!!

Pozdrav

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

da li neko moze da mi posalje na pm sadrzaj za igo na Sd kartici za tatoo posto nigde ne mogu da nadjem.

shomey
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 30
Pridružio se: Sub, 27. Mar 2010. 13:10

Post od shomey »

Što se tiče dugmića i određenog preklapanja, tako vam je bilo da instalirate iGo za tattoo za koji je potreban root ili bez roota. Jednostavno, iGo je prilagođen rezoluciji 320 x 240, a rezolucija tattoo-a jeste tolika, medjutim, program ne zauzima ceo ekran (za razliku od N-drivea) nego ostavlja statusnu liniju nepokrivenu na vrhu. Samim tim, rezolucija je nešto manja pa dolazi do preklapanja. Ako vam je to najveći problem sa iGoom, dobro ste prošli. :D

pedjakl
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sre, 01. Sep 2010. 12:55

Post od pedjakl »

Ljudi jel zna neko gde mogu da skinem android 2.1, ili da li neko ima? I Igo???
Ja sam skinuo ECLIAR android 2.1 ali nece :(((((((

shomey
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 30
Pridružio se: Sub, 27. Mar 2010. 13:10

Post od shomey »

1000 puta se već pisalo o ovome, ali evo da ponovim.

Ne postoji zvanična verzija Eclair-a, Cupcake-a ili bilo koje verzije Androida za HTC Tattoo sem 1.6.
Ukoliko želiš da imaš 2.1, idi na sajt xda developers, ali znaj da ti neće raditi ni FM radio ni camera. Takođe ukoliko pogrešiš prilikom postupka instaliranja i flashovanja, može i da ti brickne (crkne) telefon.

Za iGo se piše zadnjih 3 strana, čitaj.

moonwalker13
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 30
Pridružio se: Čet, 18. Feb 2010. 01:08

Post od moonwalker13 »

Kako da podesim MMS? Zvao sam mts ali kazu da nemaju da posalju podesavanja za htc, pa moram rucno...

Marko.85
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 37
Pridružio se: Ned, 27. Jun 2010. 21:15

Post od Marko.85 »

hm...ne znam da li se ista i podesava. Meni su u Vipu rekli da je potrebno samo da aktiviram google accounte za internet, a mms mi radi bez ikakvih podesavanja.
HTC Tattoo

shomey
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 30
Pridružio se: Sub, 27. Mar 2010. 13:10

Post od shomey »

Naravno da ne treba ništa da se podešava za MMS kada si uzeo preko Vipa telefon. Za 064 mora da se podešava i mms i net.

Za MMS, probaj slanjem poruke MMS na broj 4777. Ako ne uspe probaj da konfigurišeš ručno.

Menu > Settings > Wireless controls> Mobile Networks > Access Point Names >
Menu > New APN.

Onda popunjavas polja:

Name: MTS-mms ili kako god hoces
APN: mms
Proxy: ništa
Port: ništa
Username: mts
Password: 064
Server: ništa
MMSC: http://mms.mts064.telekom.rs/mms/wapenc
MMS Proxy: 172.017.085.131
MMS Port: 8080
MMS Protocol: WAP 2.0
MMC 220
MNC 05
Authentication: CHAP
APN type: mms

I na kraju Meni pa Save.

pedjakl
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sre, 01. Sep 2010. 12:55

Post od pedjakl »

Jel moze neko da mi posalje link za igo?
Otvarao sam ono sto pise na predhodnim stranama ali ne mogu da nadjem, otvara mi neke grcke sajtove...
Hvala unapred

jooko
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 41
Pridružio se: Ned, 29. Nov 2009. 12:36

Post od jooko »

zdravo..jel moze jedna pomoc..!? Jel moze neko da mi da link gde mogu da namestim parametre za gprs i mms?? hvala

shomey
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 30
Pridružio se: Sub, 27. Mar 2010. 13:10

Post od shomey »

A mi treba da sanjamo koja si mreža. :roll:

Ako si VIP trebalo bi da su ti podešavanja već u telefonu.

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Sve potrebne parametre za GPRS i MMS imate u posebnoj temi u delu foruma koji je za to i predviđen!
Parametri za Android telefone

moonwalker13
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 30
Pridružio se: Čet, 18. Feb 2010. 01:08

Post od moonwalker13 »

Kada prikjlucim fon preko usba na komp, cuje se zvuk ali nista se ne dogadja, ni na fonu ni na kompu... Do juce je radilo kako treba, a danas nece da ga prepozna...Zna li neko u cemu je problem?

Marko.85
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 37
Pridružio se: Ned, 27. Jun 2010. 21:15

Post od Marko.85 »

Ides na USB to PC i izaberes disk drive.
HTC Tattoo

shomey
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 30
Pridružio se: Sub, 27. Mar 2010. 13:10

Post od shomey »

Moonwalker, ja sam imao sličan problem, birao sam disk drive, ali bez obzira komp nije hteo da mi prepozna. Kod mene je problem bio do TaskKillera koji mi je gasio proces koji je bio potreban da bi prepoznavanje bilo uspešno. Ako ga imaš isključi mu opciju autostart, isključi pa uključi fon i onda probaj da konektuješ. Ako tako radi, onda je to u pitanju.

os27270
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 18:27

Post od os27270 »

Pozdrav Svima!

Pratio sam sta ste svi pisali u vezi instalacije IGO MY Way ... i radio po uputstvu i dobio sledece ...

IGO je instaliran ... GPS radi i daje geografsku sirinu/visinu kao i nadmorsku visinu ... ali kao mapu koristi Madjarsku umesto Srbije? Od mapa sam instalirao sam ono sta mi treba: SRB, HR,SLO, HU, AT, MK i GR ...

Ima li neko ideju u cemu je stos?
Hvala i pozdrav
Boris

shomey
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 30
Pridružio se: Sub, 27. Mar 2010. 13:10

Post od shomey »

Konektuj telefon sa PC-om i sve mape osim Srbije premesti na kompjuter privremeno. Isključi telefon sa usb-a i onda pokreni iGo i vidi da li će da veže mapu Srbije kako treba. Ako i tada neće, onda reinstaliraj iGo i proveri da li GPS daje pravu geografsku širinu-dužinu. U tome će ti pomoći i program GPS status koji možeš da skineš s Marketa, a inače koji koristim uvek pre svakog uključivanja programa za navigaciju, pošto mi mnogo brže nađe GPS lock.

jojo
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sub, 14. Okt 2006. 18:47

Post od jojo »

Kupio sam Telenor pripejd paket(Tako lako), i javlja mi se cudan problem, ili bolje reci dva.
1. Kada mi je network mode podesen na wcdma only ili gsm/wcdma auto, ne mogu da ga prebacim na gsm only.Kada podesim na gsm only jednostavno izgubi mrezu i nikad je ne pronadje.Jedino sto pomaze je da stavim drugu karticu (mts) podesim gsm only, vratim telenor karticu i kada upalim telefon on nadje mrezu i mode je gsm only.Nadalje radi ok, cak i kada restarujem telefon ponovo nadje mrezu bez problema (gsm only).Ali ako prebacim sa gsm only na bilo sta drugo, povratka vise nema sem ako ne ponovim isti postupak ponovo.

2. Slicna stvar je i sa gprs-om, ne mogu da ostvarim data konekciju kada je telefon u wcdma only ili gsm/wcdma auto modu.Jedino pomaze gore navedeni postupak (mts kartica), i kada vratim telenor karticu i upalim telefon (gsm only mode) data konekcija radi.E sad to ne bi bio neki problem da kada restartujem telefon data konekcija vise ne radi (nije moguce ostvariti konekciju).Kada odem u settings->wireless controls i stikliram mobile network, ispod jednostavno ispise - Disconnected because service is unavailable, iako nije nista menjano samo je restartovan telefon.

Ako je bitno, telefon ima default rom (mada sam probao i sa drugim romovima 1.6 i 2.2).mts kartica nema tih problema.Gprs podesavanja su ok cim radi u onom slucaju.Kartica je kupljena nedavno i aktiviran je Telenor klik.
Da li neko koristi tattoo sa telenor pripejd karticom (po mogucstvu sa Tako lako paketom)?Da li mu se javlja ovakav problem?

jocabg011
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Uto, 19. Sep 2006. 00:01
Lokacija: Beograd

Post od jocabg011 »

Imam jednu nedoumicu i problem. Elem ubacivao sam 100 puta do sada kuvane romove na moj Tattoo, ali trenutno se nesto zabagovalo i ne dozvoljava mi da se vratim sa na stock rom 1.6 preko Nandroid restore-a. Narocito je to sto su stotine prebacivanja sa kuvanih na stock i obrnuto, ostavile milion foldera na SD kartici. E sad smem li ja obrisem SVE sa SD kartice i pomocu programa Unroot Tattoo vratim stock rom ili ne? To me buni non stop. Znaci klasican format SD kartice i onda unroot pa flash sa stock romom, jeli to izvodljivo. :P

A najveci problem mi je sto mi kaze sledece kad pokusam restore preko nandroid-a:

Error: run `nandroid-mobile.sh restore` via adb

Sta da radim sa tim? HELP!!! Prvi put me zeza ovako

Odgovori