HTC Desire

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Odgovori
scele
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 20
Pridružio se: Pon, 02. Avg 2010. 10:13

Post od scele »

za @mrkixxx:

Instalirao sam samo Move2SD Enabler, ima ga na Marketu. Samo mi je to i bilo potrebno, program prebacuje sve što se instalira na SD mada...vidim da programi ipak zauzimaju nešto interne memorije tj. ne prebacuju se u kompletu na SD.

Za garanciju nemam pojma, videh na istom forumu da se može uraditi unroot tako da...

Za @Anony:
1. ja nisam imao nikakvih problema. Samo prati uputstva sa foruma i sve bi trebalo da prođe OK. Slobodno pošalji private poruku ako nešto zatreba...
2. Ništa od toga nisam radio.
3. Nisam probao unroot, mada mi sami postupak izgleda jednostavno.

P.S. Izvinjavam se na kašnjenju u odgovaranju, 3 dana nisam uključio komp...čudo! :)
HTC Desire

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

Nikako ne mogu da nadjem kako se na motonav-u trazi npr ulica i broj.Da li mi neko moze pomoci?Mislim da se negde vec pisalo o ovome,alinikako da pronadjem taj post.Da li postoji meni na srpskom jeziku za motonav?
Note IV N9100 dual

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

toda81, pa nista lakse od toga.. kad pokrenes program izaberi Destinations od zatim Find Adress i to je to.. :-)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Evo ima da se skine i iGo za Desire rezoluciju, kako radi ne znam.
iGO My way for Android v8.4.2.139242 - 800x480
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

toda81, nije uopste problem u mrezi, kod onog mog problema, signala ima gde god da se uputim... nebitno, Desire ide u ponedeljak u servis, jos je pod garancijom tako da ce popravka biti za dz.

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

scele, bravo za ovaj Move2SD enabler! To mi je baš trebalo! Rešilo mi je problem sa prebacivanjem nekih većih aplikacija, a da ne moram da se petrljam sa pravljenjem particija i ostalo! Thanx 8)

scele
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 20
Pridružio se: Pon, 02. Avg 2010. 10:13

Post od scele »

No problemo araphel 8) ali i dalje nisam siguran da li kompletnu aplikaciju prebacuje na SD. Probao sam da instaliram Firefox za Android, instalacija teška 11MB, i navodno ga instalira na SD ali ipak primetim da se interna memorija smanjila za nekih 2-3MB. Izgleda da aplikacije ipak moraju da zauzmu malo interne memorije...šteta.

P.S. Firefox sam naravno odmah deinstalirao, beskoristan browser još u beta fazi i teška instalacija...bespotrebno.
HTC Desire

scele
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 20
Pridružio se: Pon, 02. Avg 2010. 10:13

Post od scele »

telep napisao:Evo ima da se skine i iGo za Desire rezoluciju, kako radi ne znam.
iGO My way for Android v8.4.2.139242 - 800x480
Skinuo sam odavde http://anonym.to/?http://ul.to/qt9t67

Forum: http://forum.mobilism.org/viewtopic.php ... &start=135

APK fajl sa već ubačenim data fajlom za rezoluciju 800x480 za Desire.

Meni radi odlično! Sve mape čita fino, glasovno navođenje...extra. Radi istom brzinom kao i MotoNav, stim što možeš ubaciti međuodredište...to na MotoNav-u nikako nisam moga da nađem. I važno: MORA DA SE UNINSTALIRA MOTONAV. Jer prepoznaju se kao isti programi...nemam pojma zašto.
Samo nemojte da se iznenadite što su mape crno-bele, to je tako dok se ne ubaci ruta. U pregledu su mape u boji. Vidim da su po forumima ljudi se žalili kako im nešto nije u redu sa mapama...ali to je normalno.
HTC Desire

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

scele, prepoznaju se kao isti programi zato što to i jesu. Motonav je samo Igo sa drugačijim skinom.

Što se aplikacija tiče, istina je, izgleda da neki do aplikacije mora da ostane na kartici, ali mni je bolje da mi stoji recimo samo 10mb za Motonav, umesto celih 30.

Baš ću i ja da probam Igo, pošto mi se sviđa njegov skin više nego Motonav.

IvanP
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 96
Pridružio se: Pon, 02. Avg 2010. 22:34

Post od IvanP »

nadjoh neku najavu, onaj HTCSense.com, kao i novi Sense za Desire, pravo od proizvodjaca, u decembru. valjda ce i kamera da radi, o ona gomila developera koja pokusava da portuje kameru na DHD romove je dobila deadline..
Samsung Galaxy S III, Omega v23 (JellyBean test version)

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

scele, jesi morao i folder sa mapama da preimenujes iz Motonav u Igo, ili si ga prosto ostavio istog?

scele
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 20
Pridružio se: Pon, 02. Avg 2010. 10:13

Post od scele »

araphel, izbrisao sam Motonav u cijelosti, tako da su mi mape, poi i ostalo u folderu Igo.

Inače, danas sam krenuo da detaljnije testiram Igo. Definitivno radi poprilično sporije od Motonav-a, bar kad je u pitanju pregled mapa. Motonav mi je radio bez ikakvih seckanja...evo sad recimo Igo-u treba oko 20-tak sekundi da učita puteve po Rimu, ili Berlinu. Šta znam...testiraću ga još u realnim uslovima pa da vidim kako će se pokazati. Čim napravim auto-držač za Desire, ali sa ugrađenim punjačem, kao neki docking. O tome kad nabavim sve djelove ;-)

Izmenila Ninolina:: nemoj da citiras poruku koja je odmah iznad tvoje.. Podrazumeva se da na nju odgovaras.. Obavezno procitaj pravila foruma..
HTC Desire

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

scele, ja sam Motonav recimo testirao i po zemlji i po inostranstvu, doduse u kolima samo kod nas. I mnogo mi se dopada kako radi. Igo sam istestirao debelo na legendu, i tamo je odlicno radio. AKo kazes da je sporiji nego Motonav, onda bolje da nista i ne menjam. :wink:


Edit: instalirao Igo, i nista ne koci niti secka. Sve radi kako treba, jedina zamerka je sto je slika malcice pikselizovana, kad se bas dobro zagleda, primecuje se, predpostavljam da je promena rezolucije kriva za to. u svakom slucaju isprobacu ga malo detaljnije ovih dana, pa ukoliko ne budem zadovoljan vracam se na Motonav, koji mozda ruznije izgleda sto se skina tice, ali bar nema pikselizacije :D

de.marko
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 52
Pridružio se: Pon, 08. Jan 2007. 10:58

Post od de.marko »

Gledam ovaj desire vec neko vreme i merkam.Mislim da je sad pravo vreme da se uzme ,odnosno kada bude dosao i desire hd i kad htc bude dosao zvanicno na nase trziste.Kazu da ce i cene biti nize...
Citao sam negde na netu da se javljaju poroblemi sa glasovnim navodjenjem za navigaciju. :blinky: ,a to mi je prosto neverovatno,pa ako neko moze da opovrgne ili potvrdi ovo.Prosto mi je neverovatno.Da li postoji mogucnost stavljanja garmina u ovaj uredjaj??Da li neko moze da napise koje su mane ovog uredjaja a koje bi vrline izdvojili u odnosu na druge iz te klase telefona,smart uredjaja.Hvala svima.

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

de.marko, garmin ne postoji za Android. Koristi se konkretno u slucaju Desire-a ili Igo ili Motonav, sto je u sustini ista stvar, samo sa razlicitim skinom. I jedan i drugi rade odlicno, i nema nikakvih problema sa turn-by-turn navigacijom. To sto na nekim sajtovima neuki ljudi pisu da postoji problem u tome sto Google maps ne nudi glasovnu navigaciju, to je njihov problem. Google maps je ionako sumanutio koristiti u tu svrhu kad skida mape sa neta.

Sam telefon nema nikakvih posebnih problema osim cinjenice da ovakvom telefonu treba jaca baterija, ali uz malo igranja moze da se postigne da baterija cepa i cela dva dana. meni konkretno je jedan dan sasvim dovoljno. Imam punjac i u autu i kod kuce i kraj price. O manama i vrlinama smo se debelo ispricali na ovih 89 strana, tako da slobodno prelistaj, nacices sigurno sve sto te zanima.

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

Uspeo sam da se snadjem sa motonav-om i sada mogu da kucam ulicu,ali ne mogu u pojedinim mestima br,tj nisu dostupni npr brojevi ulica za Veliku Planu,a na Garminu ih imaTo je bas bez veze,a znam da sam cuo da su mape za igo mnogo bolje odradjene nego ove za garmin
Note IV N9100 dual

milos1
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Sub, 16. Okt 2010. 19:55

Post od milos1 »

Razmišljam da uzmem HTC Desire u telenoru, pa mi treba vaša pomoć oko updateovanja na froyo.
Dakle, zanima me da li se telefon može updateovati na oficijalni froyo 2.2 bez ikakvog rootovanja?
Ako nije, koji je najbezbolniji način to uraditi?
Bilo kakva pomoć je dobrodošla.

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

milos1, naravno da moze. Dobices obavestenje da je update raspoloziv, i direktno na telefonu sve odradis.

milos1
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Sub, 16. Okt 2010. 19:55

Post od milos1 »

Nisam pratio baš topic, pa me zanima da li je update već sada raspoloživ ili će biti tek za neko vreme (pošto sam čitao da neke strane mreže još nisu izbacile update)?
Hvala.

Izmenila Ninolina:: nemoj da citiras poruku koja je odmah iznad tvoje.. Podrazumeva se da na nju odgovaras.. Obavezno procitaj pravila foruma..

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

milos1, update zvanican je pusten jos krajem avgusta ako se ne varam. Nemas apsolutno nikakvih problema sa time. Ipak, ono sto ja predlazem je stavljanje rootovane verzije, a ni to samo po sebi nije ni strasan ni dug postupak. na xda forumu imas bezbroj detaljnih postova o tome. Naravno, ako ti to nije neophodno, nabacis zvanican update i cepas.

Odgovori