HTC Desire HD

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Odgovori
Krile007
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 343
Pridružio se: Ned, 02. Okt 2005. 17:40
:: Apple iPhone X
:: Samsung Galaxy Alpha

Post od Krile007 »

Kamiondzija napisao:U suštini, u pitanju je drastično usavršena verzija HD2 modela, ja sam i više nego zadovoljan, bar za sada.
Šta je tu drastično usavršeno? :uhuh:
■■■■■ Apple iPhone X■■■■■Samsung Galaxy A5 2016■■■■■

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Ako telefon izgura samo 9 sati osrednje intenzivne upotrebe, onda je to po meni malo. To znači da kad krenem ujutru na posao, moram obavezno da se setim da ponesem punjač sa sobom, jer u suprotnom neće izdržati do kraja radnog dana. Nikako mi nije jasno zašto ne ubacuju jače baterije? Meni ni Desire ne drži koliko bih hteo u nekim situacijama, tako da HD svakako preskačem zbog toga....

Krile007
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 343
Pridružio se: Ned, 02. Okt 2005. 17:40
:: Apple iPhone X
:: Samsung Galaxy Alpha

Post od Krile007 »

araphel, ja na HD2 isto imam žešći problem sa baterijom, s tim što se ja manje više "iživljavam" na telefonu, net, YT, igre na FB, FB bla bla, poruke, pozivi.......kada ga baš mučim tako mi traje....7,8,9 sati ali kada nisam puno po netu onda mi opušteno izgura dan

Za svaki slučaj juče sam kupio još jednu bateriju 8) još kada bi imao neki ( barem i budženi ) spoljni punjač....da ne moram sa telefonom da punim tu bateriju :dry:
Najbolje bi definitnivno bilo kao na 8800.....stoni punjač koji odvojeno puni i bateriju i telefon ( sa drugom baterijom ) :wink:
■■■■■ Apple iPhone X■■■■■Samsung Galaxy A5 2016■■■■■

Kamiondzija
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 220
Pridružio se: Sre, 16. Avg 2006. 00:59

Post od Kamiondzija »

[quote="Krile007"]Å ta je tu drastiÄ
iPhone 4 16GB SIM Free

spasa
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 145
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 17:48

Post od spasa »

Kamiondzija, ako ti nije tesko da snimis klip nocu, npr. pod ulicnim svetlima, znaci bez flesh, a drugi sa fleshom i zakacis na youtube ili dignes na rapid?

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

...da nisi neki manijak koji ide noću pa snima? Šalim se spasa, :wink:
2 glavna "problema",
1. baterija - načitah se raznih komentara, nekom je ok nekom ne, jbg ja ni za "običan" Desire ne znam šta da kažem kad me pitaju...
2. lcd tip ekrana - not real big deal :uhuh:
Interesantno koliko je techradar sajt popi...poludeo zbog trajanja baterije, na takmičenju "20 best mobile phones in the world today" Desire je ispred svog HD brata - LINK :o
pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Kamiondzija
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 220
Pridružio se: Sre, 16. Avg 2006. 00:59

Post od Kamiondzija »

spasa, odradiću to sutra uveÄ
iPhone 4 16GB SIM Free

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Kamiondzija, normalno je da se posle par ciklusa baterija "ustali", narodski rečeno - treba joj malo da se zaleti. :wink:
Isto pravilo važi i kada se dugo ne koristi.

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Kako se pokazao ekran? Kontam da LCD i AMOLED ne mogu da se porede - kad stavis jedan pored drugog. Ali dok ga koristis kakav utisak ostavljaju boje i kontrast? Da li uopste moze da se kaze da je to neka mana ili ekrancina odusevljava na prvi utisak? Iskreno.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Nisam stigao da pogledam uživo, sudeći po youtube klipovima nije to tolika razlika koliko se "pljuje" lcd. Deluje malo "ispranije", al'što će ponosni vlasnici verovatno reći - ima realnije boje (jes malo boje "vrište" na amoledu). Ovde se recimo i ne vidi neka razlika...
Slika
Slika
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Kamiondzija
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 220
Pridružio se: Sre, 16. Avg 2006. 00:59

Post od Kamiondzija »

Mislim da slika iznad sve pokazuje. Možda je AMOLED "bolji" u smislu uverljivijih boja, ali verujte mi, kada uzmete Desire HD u ruke, i spazite onoliki ekran, u momentu zaboravite na sve tehniÄ
iPhone 4 16GB SIM Free

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Mmm, zapravo bi na tvom slcd ekranu boje trebale biti realnije (osim crne :D )??? Meni će (ako kupim Desire HD) realno možda malo faliti odlična vidljivost pod oštrijim uglovima i naravno manja potrošnja amoleda (uz ionako slabu bateriju na HD).
pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

madness99
Expert
Expert
Postovi: 2190
Pridružio se: Uto, 07. Mar 2006. 20:40
Lokacija: Sabac

Post od madness99 »

Vlada Zem,

Uporedjivao sam ga sa Desireom i Galaxy S, sa Desirom ajde jos i nekako nije bas velika razlika ali se lepo vidi da su zivlje bolje i ostrije (ovo moze da bude i zbog manjeg ekrana). Ali sa Galaxy S ima bas lepe razlike u svemu i to je bas lep fail po meni.

Nisam imao puno vremena pa da sada detaljno uporedim, trebalo bi da mi uskoro stigne Omnia 7 pa cu videti da postavim slike razlike.

Moj ti je savet da preskocis Desire HD jer cu ja moj verovatno prodati i uzeti Nexus S (iako ga pravi Samsung) :)
iPad 3G + Samsung Galaxy Tab 10.1 9 + iPhone 4 32gb White + HTC Evo 3D

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Omnia 7? Ima li "odmora" za tebe :D To je meni pomalo "fail".
Što veći ekran mi je jednostavno potreba i veliki + kod mobilnih (razmišljam i o Dell Streak...). Šta bi sa obećanim review, možda me i ubediš, shvatam da se ne dobija ništa "revolucionarno" :wink:
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Vlada Zem, uporedjivao sam danas ekrane Desire Z i Galaxy S u vipu... I hm...
Crna je svakako bolja na Galaxy S...
Uglovi i to, maltene isto u praksi. U svakom slucaju sigurno ne toliko odlucujuc faktor jer je odlican na oba.
Boje i kontrast... tu je cela prica- samsung je "bolji" na prvi utisak (tehnoloski napredniji). Ali kad se oladis malo- boje, sto ti kazes, VRISTEEE!!! :) kao i na Wave-u. Dok na Desireu Z su onako- opustajuce i prijatne. A opet lepe za oko. Realne, a ne isprane kako ovi na netu to nazivaju. Prijatnije mi je bilo da gledam u Desire Zedov S-LCD ekran iako njegovo crno nije dovoljno crno :) Interesantno.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Lobachewsky napisao:Uglovi i to, maltene isto u praksi. U svakom slucaju sigurno ne toliko odlucujuc faktor jer je odlican na oba.
E pa super, (to je na Desire stvarno bilo za 10) ja sam to napisao jer sam gledao dosta klipova gde se vidljivost ekrana dosta magli kako se DHD "vrti" po ruci, ali ako tako tvrdiš - uživo je uživo :)
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Vlada Zem, pa posle svega sto sam video zakljucak je da AMOLED i LCD razlicito deluju na kameru (kad ih snimas). Mozda i ima vece razlike u mrklom mraku, u "normalnim" uslovima nema.
Jedino mozda ako je Desire HD LCD, a Desire Z S-LCD, pa da to ima neke veze.
U svakom slucaju i Galaxy S i Desire Z su prikazali svoj tip displeja u najboljem svetlu.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

U pravu si (mada sam i ja postovao "slcd", nastavljajući "prepisku"), Desire HD je LCD a Desire Z SLCD (običan Desire bez amoleda je isto SLCD), koja je razlika nemam pojma :)
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

madness99
Expert
Expert
Postovi: 2190
Pridružio se: Uto, 07. Mar 2006. 20:40
Lokacija: Sabac

Post od madness99 »

Vlada Zem napisao:Omnia 7? Ima li "odmora" za tebe :D To je meni pomalo "fail".
Što veći ekran mi je jednostavno potreba i veliki + kod mobilnih (razmišljam i o Dell Streak...). Šta bi sa obećanim review, možda me i ubediš, shvatam da se ne dobija ništa "revolucionarno" :wink:
Jurim neki "savrsen" telefon, ali slabo ide u zadnje vreme. Po svemu sudeci to bi mogao da bude Nexus S jer on ima sve ono sto mi fali na Galaxy S.

Omnia jeste malo fail, ali to jedino mogu da uzmem od operatera ako ih imaju jos na stanju.
Dell Streak sam drzao u ruci, i ono je jednostavno preveliko :D Mislim da je maximum maximuma 4.3-4.5" + neki tablet tipa iPad ili tako nesto je winwin kombinacija.

Review sam odradio jos pre nekoliko dana, ali cekam da se malo slegnu prvi utisci pa da jos jednom budem siguran. Da ne bude da previse pljujem telefon.

Po meni, 500-550e vredi, ali sve preko toga nikako. Kopka me cena Nexus S, ali mislim da ce biti preko 600e na veliku zalost zbog nasih preprodavaca i cena u UK.


Sto se tice ekrana, slazem se, ali ako dajem 550e za telefon zasto da nema S-Amoled?
iPad 3G + Samsung Galaxy Tab 10.1 9 + iPhone 4 32gb White + HTC Evo 3D

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

To za pare jeste, opet, nisam video taj lcd ekran uživo...
"Da ne bude da previse pljujem telefon." - Ma samo pljuj, obrati pažnju na poklopce pozadi, koliko izgledaju "dugotrajno". Ekran bi trebao biti zaštićen nekim "plastičnim premazom" ako se ne varam.
pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Odgovori