HTC HD2

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Odgovori
nemanjale
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 268
Pridružio se: Pet, 26. Mar 2010. 22:50

Post od nemanjale »

jel moze neko da mi da linkove nekih DOBRIH igrica za WM, jer ovo je prvo razocarenje od kako sam zamenio iphone za hd2.....ili mozda postoje dobre igrice i aplikacije ali ih ja nisam naso??? pregledao sam temu NAJKORISNIJE IGRE I APP ZA WM ali ipak nista ni priblizno iphone-u....
SGS2, iPhone 4 32GB

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

Ovaj ima jedan dobar emulator za igre sa sonija uz dzojstik neki fpsce se zove, a od igra koje su priblizne iphonu real football 2010, assassins creed, ima neka igrica slicna crash-u samo samo zaboravio kako se zove, onda asphalt 4 , catcha mouse, filedrunners, huff and puff slicno angry birds igrici. To je za one sto ja znam da su slicne igrama na iphonu, ali ti preporucujem ovaj gore navedeni emulator i romove za sony i neki bezican dzojstik i to je to

Win6.1x
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 122
Pridružio se: Ned, 21. Nov 2010. 11:41
Lokacija: Srbija

Post od Win6.1x »

Windows OS ,od svih OS-a,ima najgore igrice.Bolji od njega su Iphone i Android za 10 svetlosnih godina.Imas emulatore,ali ukoliko nemas tastaturu,zaboravi na igranje.

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Sad nemam vremena da ;itam svih 37 strana (mada ću to uraditi ovih dana) ali da li se nekome dešavalo da mu se malo pregreva telefon za vreme punjenja? Android beleži nekih 49 stepeni (ne zanm da li stvarno ima termetar na procesoru ili nešto računa), dok u Windowsu nemam ništa čime bih izmerio, ali imam utisak da je ista stvar, i to tačno tamo gde i svi ostali prijavljuju pregrevanje izmešu SIM i mSD kartice, malo ispod baterije (tu bi trebalo da je procesor) - ne na bateriji. I to svejedno je da li je u Androidu ili u Windowsu, i kad se to desi posle, od prilike, 10-15 minuta počnu da svetle zelena i narandžasta diodica, i pretpostavljam da je to neki odbrambeni mehanizam i da od tada prestaje da puni. Kad se malo ohladi sve iz početka. Malo su bolji rezultati kada se puni ugašen. I tada se prilično zagreva ali barem se napuni do kraja.

Any idea? Ovo je juče počelo da se dešava, znači nije do verzije sistema ili radija.

Izvinjavam se adminima, ovde pitam korisnike za iskustva, a postaviću ovo isto i u temu servisiranje.

Edit:
Našao sam moguće rešenje na: http://forum.xda-developers.com/showthr ... 477&page=3
a isprobaću ga danas kad se vratim kući pa ukoliko se nekome isto to desi.......

i konkretan citat:
I too have seen this issue after allowing the battery to go flat in Android.

The battery level drops too low and the charging system thinks the battery is faulty.
To resolve the issue, disconnect the charger and remove the battery for a minute.
Then replace the battery and reconnect the charger. Do Not power up the phone yet.
Leave the handset on charge for 10 minutes then you should be able to boot the phone.

The power level in the battery should now be within the normal use limits of the battery monitor.

To prevent this happening don't allow the battery to run completly flat in Android.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

drgrabez
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 69
Pridružio se: Ned, 17. Dec 2006. 16:06

Post od drgrabez »

darkstoneov android,pokrece se s rama! verzija 18.dec,apsolutno isti android kao na desireu,bez laga i buga!topla preporuka
live long and prosper

Grandpa
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 303
Pridružio se: Sub, 30. Jul 2005. 12:36

Post od Grandpa »

gargamel4, da li koristis originalnu ili neku drugu bateriju? Meni se to desava sa kineskim baterijama ponekad kada punim neposredno posle igranja kad temperatura baterije skoci. Sa originalnom mi se to nije desavalo, ali je nisam ni koristio nesto dugo pre nego je spakovana da suvo i hladno mesto.
Glavno pitanje je koji Radio imas? Neki ranije verzije su se bas pregrevale, nesto tipa 2.07 ili 2.08. Meni se sad sa 2.15 ne desava skoro uopste, ali on u odnosu na prethodni 2.12 trosi malkice vise baterije u standby.Reci prvo to, pa onda idemo dalje. Inace izbegavaj da ti baterija pada ispod 15-20%, jer je to nezdravo za LiIon, kao i da stalno bude 100% puna.
Imas tBattery za WM gde mozes da vidis temperaturu. Meni su u WM 3-10 stepeni nize temperature.

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Baterija je originalna ali uzeću i onu kopiju od 1350 sa e-bay-a, radio je 2.15.50.14.

Ovo za preterano pražnjenje razumem i pročitao sam negde da Android ne prikazuje to baš 100% tačno nego malo laže na više, što je ok sad kad znam, ali šta znači stalno 100% puna? Jel to ono da ga stavim na punjenje i legnem da spavam a on se napuni za 2-3 sata a onda čim sam malo opadne ponovo se toliko i dopuni........ mislim nije valjda da ću morati da kupujem tajmer za punjenej telefona :blinky:
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Grandpa
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 303
Pridružio se: Sub, 30. Jul 2005. 12:36

Post od Grandpa »

Ma ne, nego ima ljudi cim im padne na ispod 70-80% oni dopune i to relativno brzo poremeti hemiju u bateriji. najbolje je ako bateriju drzis oko 60-80%, ali svakako ne treba biti opterecen time. Za punjenje kad legnes svakako nije poblem - kad se napuni do kraja, on iskljuci kolo za punjenje i onda mislim da vuce struju sa punjaca i trebalo bi da ne dopunjuje dok ne padne ispod odredjenog procenta.

Krile007
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 343
Pridružio se: Ned, 02. Okt 2005. 17:40
:: Apple iPhone X
:: Samsung Galaxy Alpha

Post od Krile007 »

gargamel4, ja sam uzeo kopiju u NS kod jednog lika za 1200 din i radi dobro....ista je kao original s' tim što je ono sve što je poštampano po original bateriji na ovoj zapravo zalepljeno ali ne smeta niti se nešto primećuje....plus što nisam ni uspeo da nadjem original

Inaće meni se desilo da mi se zapuca telefon na ponjaču kada ga ostavim preko noći....ali je stojao na frotiru ( kao neko ćebe )....što se greje malo i rešio sam to tako što ga stavim na stakleni sto pošto se staklo ne greje i nije mi se više to desilo ( inače punim ga upaljenog )
■■■■■ Apple iPhone X■■■■■Samsung Galaxy A5 2016■■■■■

sanjke
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 184
Pridružio se: Čet, 11. Dec 2008. 01:43
Lokacija: Kostolac

Post od sanjke »

Grandpa, nemam instalaciju,ja sam samo prekopirala ceo folder sa Igo podacima na telefon.Možda zbog toga nije napravio prečicu.Gde da nađem taj folder 2577?
HTC HD2 ANDROID

Grandpa
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 303
Pridružio se: Sub, 30. Jul 2005. 12:36

Post od Grandpa »

Nisi skinula instalaciju, sa njom dolazi taj folder. Uzmi prekopiraj onda rucno precicu kao sto je gore napisano. Taman tako mozes i da gurnes precicu u neki folder.

sanjke
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 184
Pridružio se: Čet, 11. Dec 2008. 01:43
Lokacija: Kostolac

Post od sanjke »

Grandpa, Probala sam kao gore navedeno ali mi neuspeva.Još nešto,kako da dodam prečice na ekran?Ja sam dodala 3 prečice ali neznam kako da ih promenim i dodam.
HTC HD2 ANDROID

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Posle onoga kad je uspeo normlano da ga napuni ugašenog je sve ponovo kako treba :)

Probajete da vidite za folije i silikonska leđa u www.svezamob.......
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Grandpa
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 303
Pridružio se: Sub, 30. Jul 2005. 12:36

Post od Grandpa »

sanjke, sta ti ne uspeva? Probaj neki od od sw koji prave precice ako ne mozes ovako, samo ce morati neko drugi da ti kaze kako se zovu :D Valjda resco explorer ima opciju copy shortcut.

gargamel4, verovatno ce to i ponovo da ti se desi, ali nemoj mnogo da se cimas oko toga. Samo pusti da se ohladi, pa ga onda stavi na punjac.

sanjke
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 184
Pridružio se: Čet, 11. Dec 2008. 01:43
Lokacija: Kostolac

Post od sanjke »

Uspela sam da instaliram program za filmove i da napravim prečicu,ali IGO neće.
Treba mi još jedna pomoć od vas:napravila sam 9 prečica na ekranu pa me sad interesuje kako se one menjaju?
I još nešto,danas mi je dva puta promeni sam datum,zna li neko zašto?Šta trebam da odradim da se to više neponavlja?
HTC HD2 ANDROID

nemanjale
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 268
Pridružio se: Pet, 26. Mar 2010. 22:50

Post od nemanjale »

Kako ste zadovoljni sa reprodukcijom zvuka na HD2? naravno odnosi se na zvuk preko slusalica....
Ja sam licno razocaran u odnosu na iphone....iste slusalice koje sam koristio na iphone(bolele su me usi od jacine :) ) koristim i na hd2 ali je zvuk dosta,dosta slabiji.
Dali treba mozda neko dodatno podesavanje? ja sam petljao nesto oko onogo ekvilajzera ali nista posebno nisam dobio..
Mozda treba instalirati neke dodatne drajvere za muziku??

Mislim i da imam problem sa acceleratorom. U igrici nfsshift uopste ne reaguje , a u asphalt4 reaguje ali veoma lose. A kada udjem u dig.compas odlicno radi. sta bi to moglo da bude?

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

nemanjale, sto se tice zvuka na slusalicama nije bas nesto, ekvilajzeri mogu malo da pojacaju glasnocu ali ne nesto narocito a da se ne izgubi na kvalitetu zvuka.

U igrici nfsshift g senzor je odlicno radio (kako pomeram telefon levo-desno tako ide i auto) ali je odjednom prestao da radi, ne reaguje a u igrici teeter radi odlicno. :cry:
I mene zanima zbog cega i da li postoji resenje??
and justice for all...

borkes
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 59
Pridružio se: Čet, 31. Mar 2005. 11:09
Lokacija: srbija

Post od borkes »

Pozdrav svima ne znam vise gde da trazim niti gde da postavim pitanje pa se izvinjavam svima ako sam neke korake izostavio ali imam stvarno nereseiv problem sa HD2 mozda je bilo i price na ovu temu ali sam sada zbunjen i treba mi pomoc,sta se desava:

HD2 je zakucao i poceo da se greje malo vise i nece da udje u windows udje ali svake prestupne godine i mislim da kad je hladan nekako i udje ali kad je onako malo zagrejan nema sanse i izbacuje samo:

flash type 5510bcad

power reason 6

Boot_w_warm_reset

Pomagajte!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

borkes, ne verujem da je u pitanju softverski problem, daklem preporucujem da ovo pitanje postavis u podforumu Servisiranje. Bojim se, mada nisam 100% siguran, da je ovo za servis ili barem zamenu baterije.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

nemanjale
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 268
Pridružio se: Pet, 26. Mar 2010. 22:50

Post od nemanjale »

Ja sam svoj problem sa muzikom resio :D
Instalirao sam program SRS WOWHD i dobio ono sto sam trazio. Ponovo me bole usi kao kod iphone-a :lol:
Skroz dobar program za podesavanje zvuka, razlika izmedju fabrickog EQ i ovog je nebo i zemlja.

Ali pazljivo sa podesavanjem, moze se i unistiti zvuk nacisto ako se lose podesi, ja sam jedva moj podesio da se cuje prilicno dobro.

I obavezno iskljuciti ova podesavanja prilikom slusanja muzike na zvucniku telefona, jer hoce da krci zvucnik pa moze doci i do probijanja zvucnika. pozz

Odgovori