HTC Tattoo

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Odgovori
Jorda
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 421
Pridružio se: Uto, 12. Jan 2010. 22:42
:: Prism Blue S10
Lokacija: San Diego, CA

Post od Jorda »

@ MikibgMeni je ovaj gingerbread sasvim ok, gubi se garancija i mora da se rutuje da bi se isntalirao novi rom.
@ srdjoraj stisni prvo home pa power i drzi duze malo. I meni se tako desavalo par puta.

Mikibg
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Uto, 05. Okt 2010. 07:42

Post od Mikibg »

e onda nista,ne bih bas da izgubim garanciju :( ima jos godinu i nesto garancy pa bolje da nista ne diram :D:D:D
hvala u svakom slucaju

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

Mikibg, ma ta garancija i ne vredi nesto.... uvek mozes da se vratis na Oficijelni ROM i opet ti vazi garancija... (ako te brine prodaja telefona, bitno da imas taj list sa podacima, a za vracanje u fabricko stanje se ne brini) ja ti preporucujem da uradis ROOT i flash ROMa, i iskoristis pune mogucnosti svog telefona! :wink: :wink: :wink:
Samo nek se rolaju....sarme.

Mikibg
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Uto, 05. Okt 2010. 07:42

Post od Mikibg »

jel ima negde lepo objasnjeno sta je root a sta flash roma?Bas nemam pojma sta je to
KOji rom je najbolj?

Jorda
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 421
Pridružio se: Uto, 12. Jan 2010. 22:42
:: Prism Blue S10
Lokacija: San Diego, CA

Post od Jorda »

Probaj ovaj cyanogen mod sto je markonato objasnio detaljno na par stranica unazad, neces se pokajati.

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

Mikibg,
markonato napisao:Evo tutorijal koji sam našao na netu i po njemu upravo podigao novi rom... prvi utisak je :ohmy: strašno dobro odrađen posao 8)

I jedna preporuka kada flashujete Gingerbread ROM. Instalirajte i ovaj apk http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=967397 pojavice se u themechooser-u i pokrenite kao da je tema. To su sredjene status ikonice za tattoo ekran tako da su mnogo ostrije
mozda ti pomogne i ovo:
Pera Detlic napisao:ne znam ni ja kako tacno da objasnim, to mu dodje nesto slicno kao BIOS na kompu, (npr.) :?
recovery (oporavak na engleskom) i sama rec kaze da mozes da ga popravis, ako si nesto zeznuo... tj, kada root-ujes telefon, ubacuje se custom recovery, posto telefon fabricki ima neki svoj recovery (u kom naravno ne mozes da radis sve sto mozes u ovom) u tom custom recovery-ju (ClockworkMod) mozes da uradis Nandroid Backup, to ti je bukvalno majka svih Backup-ova, jer on bukvalno sacuva trenutnu sliku tvog fona, sve instalirane aplikacije, teme, wallpaperi, podaci, SVE!
ako neces da radis ovakav 'MASTER' backup, tu je uvek TitaniumBackup :D koji sacuvava samo applikacije i njihov data po zelji...

e sad, iz recovery-ja mozes da flesujes razne .zip fajlove... na primer:
-Romove
-Kernele (radi overklokovanja i downklokovanja procesora)
-teme
-fontove
ITD....
:D

;) ;) ;)
Samo nek se rolaju....sarme.

cenobite
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 187
Pridružio se: Pon, 26. Maj 2008. 05:45

Post od cenobite »

e 'vako...
instalirah ja nFinity v0.91, Gingerbread 2.3.3, kao što sam i rekao na predhodnoj strani...
pa potom skontao da mi fale neke aplikacije!!!
i među najbitnijima - gMaps!!!

kako da naknadno to 'zbudžim' u fon???

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

pa vidi da li ide uz rom gapps pa onda flesuj njih a ako ne nadji na netu maps pa skini .

Mikibg
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Uto, 05. Okt 2010. 07:42

Post od Mikibg »

@Pera Detlic
Hvala puno ali puno na infomacijama
@lesa0208 sta je gapps?
Dvoumim se oko tog rutovanja najvise zbog garancije,nego koje su prednosti rutovanog fona?sta on moze a nemoze ne rutovan?

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

Mikibg, nista. 8)
gapps-google apps, sto podrazumeva Market, Gmail, YouTube, Maps, Facebook [ne znam zasto je ovo google app, al dobro...]

rutovanjem dobijas bukvalno potpuno slobodan sistem, mozes da overklokujes procesor da radi na preko 700mhz, ubacis custom ROM [verzija androida po izboru sa modifikovanim stvarima, utice na rad telefona, trajanje baterije pa cak i izgled....] mozs da napravis A2SD [instaliranje apps na mem. karticu...]

cheers!
:wink:
Samo nek se rolaju....sarme.

cenobite
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 187
Pridružio se: Pon, 26. Maj 2008. 05:45

Post od cenobite »

ma znam sve to...
instalirao gApps - odmah pošto sam instalirao custoROM, on mi instalirao par appova, ali ne i gMaps...
malopre opet pokrenuo instalaciju gApps - opet nisam dobio mape...!?

Mikibg
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Uto, 05. Okt 2010. 07:42

Post od Mikibg »

@pere detlic
hvala puno na savetima mnogo si mi pomkagao i razjasnio neke moje nedoumice

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

cenobite, mislim da ima na marketu... :unsure:
Mikibg, kad kod mogu... 8)
Samo nek se rolaju....sarme.

Jorda
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 421
Pridružio se: Uto, 12. Jan 2010. 22:42
:: Prism Blue S10
Lokacija: San Diego, CA

Post od Jorda »

Ja i dalje ne mogu da se povezem sa kompom...
Sta da radim a da sacuvam sva ali sva podesavanja? Nemam zivaca ni vremena sve ponovo da podesavam...

Wizards
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 135
Pridružio se: Sre, 03. Mar 2010. 16:25

Post od Wizards »

Jedno pitanje... HTC Tatoo ne mogu uopte da povezem sa kompjuterom.
Povezem ga preko USB-a kompjuter odradi instalaciju kao mass storage i pojavi se redovno ikonica u Windows Comm. I kada kliknem na ikonicu ispise drive not found. Sta da radim? Jel imao neko slican problem?
LG G2 black

Savacar
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 45
Pridružio se: Ned, 16. Maj 2010. 16:38
Lokacija: Beograd

Post od Savacar »

Nisam formatirao karticu pre roota, probao sam da uradim root+recovery, on je odradio onaj deo u konzoli, zatim se restartovao i umro :(
Molim za pomoc, nece da se upali uopste, samo pokaze onaj pocetni TATTOO i ne ide dalje od toga.

Molim vas za pomoc, telefon mi je prekopotreban, danas sam 3 sata pokusavao da nesto uradim, ali nece kompjuter da ga uopste prepozna. Instalirao sam SDK i ABD ali ABD devices ne prepoznaje telefon uopste, ili ga prepozna kao Anrdroid 1.0 :wacko:
Dajte neki link ili bilo kakvo objasnjenje, prso sam totalno :(

Savacar
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 45
Pridružio se: Ned, 16. Maj 2010. 16:38
Lokacija: Beograd

Post od Savacar »

Ceo dan citanja :cry: samo mi treba info kako da pokrenem telefon i vratim fabricki rom :cry: posle cu da se snadjem, al ne mogu da ga vratim na staro...

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Post od antec »

Cekaj, jel si flashovao recovery image, da li ulazi u recovery mode pritiskom na HOME + END dugme? (ugasis telefon, drzis HOME dugme i onda pritisnes END dugme (i nastavis da drzis oba dok ne udje u recovery))

Savacar
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 45
Pridružio se: Ned, 16. Maj 2010. 16:38
Lokacija: Beograd

Post od Savacar »

Kad stisnem vol down + meny + end udje tamo gde mogu da biram Hboot, recovery i jos nesto, al sta god uradim, uvek ista prica... :(

Da li treba da formatiram sd karticu pa da na nju stavim nov recovery i onda pokrenem?

Casticu onog ko mi odgovori, jednostavno mi ne ide od rke sve ovo, nece u adb da mi izlista tattoo, nece nista da mi krene za rukom :(

Format sd?
Kuku mene majko sta da radim :(

Da objasnim sta sam uradio:
Pratio sam uputstvo i odradio ovaj deo
Nakacite opet telefon na USB kabl. Izaberite opet HTC Sync. Sada treba uraditi Root i Recovery telefona. Da bi vam radio ovaj ROM potreban je najnovija verzija ClockworkMod 3.0.0.5. Postoji vise verzija 3.0.0.5 tako da koristite ovu: http://www.multiupload.com/DB7L7BMPBS .
Skinite i http://www.megaupload.com/?d=4Z3F1UV5 . Kada ste skinuli taj zip fajl pod nazivom RootTattoo1Click_Recovery_2010-03-18_Mvx.zip otpakujte ga tako da rtattoo folder bude u root-u vaseg C: diska. Zatim ClockworkMod 3.0.0.5 recovery.img koji ste skinuli stavite u C:\rtattoo\sdcard i overwrite-ujte postojeci. Kada to zavrshite pokrenite rootTattoo.bat koji se nalazi u rtattoo folderu. Pratite uputstva dok vam odradi root i recovery telefona. Na kraju ako sve prodje kako treba telefon ce se restartovati.

Nakon toga telefon mi se restartovao i od tad sta god uradim stoji samo logo.

Nisam formatirao karticu pre ovoga, mozda sam tu zaebo..Boze kolko se nerviram

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Post od antec »

Ajd' samo polako, bitno je da telefon dolazi do logoa, to bi trebalo da je popravljivo. Udji u taj meni kombinacijom tastera koju si naveo i izaberi recovery mod i kazi sta se tacno desava.

I jos jedna stvar. Proveri da li si lepo instalirao usb drivere. Control panel>system>hardware>device manager pa vidi da li negde imas zuti znak uzvika. Koji operativni sistem koristis?

Poslao sam ti privatnu poruku.

Odgovori