HTC Desire

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Odgovori
ausu
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Čet, 12. Avg 2010. 08:06
:: Samsung Galaxy S4
:: Samsung Galaxy S 2
Lokacija: australia adelaide

Post od ausu »

evo da vas razveselim ipak ce biti Gingerbread for the desire

http://www.androidcentral.com/htc-now-s ... ingerbread

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Postavljeno već...
Koja smejurija, verovatno im je neko iz borda natrljao nos, tipa, kad već niste našli pametne razloge sad puštajte, da se ne blamiramo više.
Možda lupam, ali verovatno preko 50% vlasnika ne zna šta je rut ili neće da se bakće.
pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

cubrovic
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 57
Pridružio se: Čet, 04. Feb 2010. 02:43
Kontakt:

Post od cubrovic »

ausu napisao:evo da vas razveselim ipak ce biti Gingerbread for the desire

http://www.androidcentral.com/htc-now-s ... ingerbread
Da me razveselis vraga ;)

Iznerviraju me juce sa saopstenjem, ja uzmem stavim CM7 sa Gingerbreadom (koji je odlican btw) i izgubim podesavanja aplikacija sva i cega vec sve ne da bi danas me sacekalo saopstenje "Mnogo ste nas napljuvali juce pa su se nasi inzinjeri predomislili tako da je ipak moguce napraviti update i mi cemo to uraditi (doduse ne kazu kada)"

I sta onda ja opet da se cimam da se vratim na stock?

Neozbiljno od jedne firme njihovog kalibra. Ja od loseg iskustva sa originalnim Galaxyjem svima privcam kako je HTC mnogo bolji od Samsunga po pitanju softverske podrske ali izgleda da je to sve isto pa samo zavisi kako ti se zalomi za koji model telefona.

Inace CM7 fantasticno deluje za sada. Lepa je promena ne biti stalno pri kraju slobodne interne memorije. Mnogo brze mi radi iako imam isti, nenormalno veleiki, broj aplikacija (sto je mozda i posledica vise Gingera nego CM-a ne znam). Malo mi nedostaje Sense i par HTC widgeta ali i to je sve stvar navike verovatno.

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

"Iako je najpre rečeno da su programeri neuspešno mesecima radili na tome da omoguće prelazak na verziju 2.3, izgleda da je glasno nezadovoljstvo korisnika učinilo da se odluka promeni." :roll: :lol: :D
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

Konacno lepa vest :wink:
Note IV N9100 dual

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Hajde da priupitam, malo sam zardjao sa Desire u poslednje vreme, pa izvinite ako pitam gluposti: sta je trenutno najbolje od romova u varijanti gingerbread plus sense? ima li ista da je 100% stabilno, ili bolje da cekam zvanican update?

Ceftriaxone
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1212
Pridružio se: Pon, 01. Dec 2008. 23:07
:: XZs
:: S7e
Lokacija: Reggio Emilia/Нови Београд

Post od Ceftriaxone »

RC mixHD je poprilicno stabilan i brz. Ja koristim verziju 1.8.2,a poslednja je 2.0. Ima nekih sitnih razlika,jedina krupnija je drugacija skripta za apps2sd. Imas u temi na xda. Takodje imas i leedroid. Meni se on ne svidja. Ali je jako popularan
ex ivan87

Dejan_Zr
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Čet, 07. Okt 2010. 12:08

Post od Dejan_Zr »

Ljudi, hocu da kupim Desire Z, pre 2 dana sam prodao Xperiu X2 jer sam pukao sa zhivcima sa njom koliko je bagovala i zakucavala. Da li Desire Z ima slichan problem kao shto Xperia X2 ima ili ne? Hvala na odgovoru.
Dejan

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Dejan_Zr, postoji druga tema o Desire Z... viewtopic.php?t=21705, ova je o običnom Desire-u

Tamo postavi pitanje...:) Ubuduće koristio opciju Traži..:)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

Meni se svidja kako radi RCMixS_v2.0,ali ne znam sta se desava pa mi baterija padne od kad je skinem sa punjaca u 7h pa do 14h na 50%,a bukvlno ne pipnem tel za to vreme.To sam posebno primetio juce i danas kada sma dezurao na prijemnom tako da sa sigurnoscu mogu da kazem da tel nisam ni pipnuo.Da li jos neko ima isti problem ako se ovo moze uopste nazvati problemom?
Note IV N9100 dual

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

ima li iko da koristi MIUI rom? pola stvari mi je na engleskom, a pola a kineskom.. postoji li neki nacin na koji to mze da se resi?

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

araphel, probaj InsertCoin GB rom, ne znam koja je sada trenutna verzija, ali ja sam koristio v45 koja se pokazala kao ekstra fluidna i stabilna.

Mirko BGD, koristim ja MIUI 1.6.10, a to sto ti je pola engleski pola kineski je mozda zato sto nisi skinuo i flesovao odgovarajuci "language pack". Jedna od losijih strana MIUI-ja je i ta sto su skoro svi nazivi tema na kineskom, i sto je u nekim opcijama kod tih tema takodje pola engleski pola kineski.
Postoji i verzija MIUI_au, koja je skroz prevedena na engleski (australijski), ali mislim da ima par default aplikacija vezanih za AU mobilne mreze, sto nekima moze smetati...

vanjuska
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 404
Pridružio se: Pon, 31. Avg 2009. 00:45
Lokacija: Novi Sad

Post od vanjuska »

araphel, kao sto rece Green, imas InsertCoin GB romove koji su ja mislim i najbolji sto se toga tice. E sad jedino imas dve verzije roma - nightly i stable. To sto ti je Green rekao je nightly verzija, iako stvarno jeste brza i stabilna moze se desiti da ima nekih bzvz bagova. Stable verzija poslednja je ja mislim 1.0.8, nisam gledao jedno nedelju dve, mozda ima novo nesto, potrazi na xda topic pa iscitaj :)
Life is not the amount of breaths you take, it's the moments that take your breath away! HTC DESIRE!

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

Da li je bolji InsertCoin GB stable od RCMixS_v2.0 ?Ja sumnjam da mi je problem sa baterijom direktno povezan sa ovim rom-om koji sada koristim,tj sa RCMixS_v2.0
Note IV N9100 dual

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

ja imam problema sa LeeDroidom 3.0.7 stalno mi izlecu neke notifikacije, ja iskljucime neke stvari, bez obzira sto sam ih iskljucio one su i dalje aktivne... uzas
jedva cekam oficijalni GB i ako nam se posreci pa dobijemo i novi sense :)

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

Ja sma upravo presao na InsertCoin GB stable i pocinjem sa restore backup-om.I kod mene je poceo da zeza LeeDroido 3.0.7 pa sma onda poceo da experimentisem sa novim rom-ovima
Note IV N9100 dual

acambas
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 93
Pridružio se: Čet, 08. Jul 2010. 01:05

Post od acambas »

Ma verujte ljudi predjite na neki stock ROM, svaki widget koji ima u sensu ima bolji da se skine sa marketa za dzabe, launchera ima mnogo boljih od sensovog(GO launcher zakon) i sve aplikacije imaju bolju zamenu(Osim alarma koji je sensu najbolji :) ), a na sve to dobijete rom sa duzim trajanjem baterije i vecom brzinom rada.

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

slazem se sa acambas, rom na kome sam se NAJDUZE zadrzao je stock froyo uz instaliran mod za cuvanje baterije :) ovima ostalima nesto fali....

nemanjale
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 268
Pridružio se: Pet, 26. Mar 2010. 22:50

Post od nemanjale »

acambas, i ja se slazem da sve zamenske widgete mozemo skinuti sa marketa ali nikako da pronadjem onaj PEOPLE widget koji ce raditi sinhronizaciju sa mail-on, fb-om...
SGS2, iPhone 4 32GB

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

acambas, Mirko BGD, ja se ne bih slozio sto se tice duzeg trajanja baterije, jer po mom iskustvu se desilo upravo suprotno. Autonomija je na mom Desire-u bila bolja sa nekim od custom rom-ova. Najveci napredak sam osetio po instalaciji InsertCoin rom-a, ali ovo je slucaj kod mene, neko drugi bi mozda bio razocaran...

Odgovori