HTC Desire

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Odgovori
jboban
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Čet, 19. Avg 2010. 00:39
Lokacija: Arilje

Post od jboban »

Koristim LeeDrOiD V3.0.8.2 (GB 2.3.3) i Radio 32.56.00.32U_5.17.05.08. Medjutim, imam problem sa Bluetooth slušalicama, komada više :roll:
Probao sam nekoliko, Nokia BH-801, Sony-Ericsson i Plantronics (Discovery 925 i Voyager 835) i sa svakom sagovornik me loše čuje, uglavnom tiho i nekad nerazumno.

Pokušao sam da smanjim pa pojačam jačinu zvuka u slušalici kako bih je "kalibrisao", ali isto je. Napravio sam i test da izgovaram "jedan, dva... jedan, dva...", a na drugom telefonu slušam. Najčešće čujem samo prvu reč, a druga bude odsečena kao da proradi neki Power Saver.

Ima li neko ideju šta može biti ili preporuku za slušalicu koja će normalno raditi sa Desire-om? Napominjem da sve ove slušalice sa npr. Nokia N73 rade odlično i čuju se odlično.

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

Upravo je izasao LeeDrOiD HD V3.3.1-Port-R2 .Da li neko zna kako u fabrickoj tastaturi da iskljucim ono sto se sa desne strane pojave one strelice na samoj tastaturi koje sluze za brze kretanje kroz text?U pocetku to nisam imao i odjednom se pojavilo i nikako ne mogu to da iskljucim pa sada pravim puno gresaka prilikom kucanja bas zbog tih strelica

EDIT: Strava izgleda ovaj novi leedroid i ima dobre efekte kada se ide krecete kroz programe.Dosta je i brzi od Reflex S 2.1.7.Jedino sto mi se ne svidja na ovom novom Leedroid-u je to sto nemam onaj skin sa prstenom jer mi se on svideo na prethodnim rom-ovima i onaj efekat sa vremenskom prognozom kada se klikne na dugme za paljenje
Note IV N9100 dual

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Hmm, imam jedan dosadan bug na telefonu, koji se pojavio pre par dana. Kad sam na nekom sajtu gde su nasi fontovi (š, č, ž...), uopste ih ne prikazuje, vec su umesto karaktera samo dva prazna mesta. Kad je nesto napisano na cirilici, izmedju svakog karaktera je po razmak, a cirilicna slova "j" i "lj" takodje uopste ne prikazuje... :?
Da stvar bude jos cudnija, ako je tekst podebljan (boldovan), svi karakteri se vide savrseno...

Jel imao neko slican problem? Kako ga resiti? :dry:

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Green, jesi li menjao font u tel? Meni se to desavalo kad promenim font a on nema u sebi te znakove pa ih i ne prikazuje ili ih prikazuje na cudan nacin..:-)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

vnugo
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 42
Pridružio se: Ned, 09. Maj 2010. 14:34

Post od vnugo »

Jedno pitanje... Verujem da ste svi iskusili smaranje sa "low on space" upozorenjem, pa me interesuje da li je root otklonio taj problem kod vas u nekoj vecoj meri? Dakle, da li se oslobodi znacajnija kolicina memorije? Ili je kontrola instaliranih aplikacija i dalje jedini nacin da se problem izbegne... Meni licno je to najveci problem na fonu, zbog kojeg bi se eventualno odlucio za root...

dakiza
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 140
Pridružio se: Pon, 02. Nov 2009. 20:35

Post od dakiza »

Ako nije problem neka neko napiše kolika mu je temperatura posle pola sata neta na nekom gingerbread romu. Hvala!

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

vnugo, ukoliko pored root-a odradiš i S-Off možeš da menjaš HBoot na telefonu i time promeniš particionisanje interne memorije i oslobodiš više memorije za instaliranje aplikacija...:)

dakiza, evo, posle otprilike pola sata (nisam baš brojala minute) korišćenja WiFi-ja temperatura baterije je oko 34 stepena...:)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Ninolina, u pravu si, otkrio sam da je font u pitanju, jer se pri promeni nekih tema menja i font (tema dolazi sa drugim fontom). Ali, i ranije sam stavljao tu temu i problema nije bilo. Mozda sAm ROM sada nesto brljavi...!? :dry:

dakiza
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 140
Pridružio se: Pon, 02. Nov 2009. 20:35

Post od dakiza »

Ninolina napisao:dakiza, evo, posle otprilike pola sata (nisam baš brojala minute) korišćenja WiFi-ja temperatura baterije je oko 34 stepena...:)
Hvala ninolina, nego sam zaboravio da napišem, da me zanima kada se koristi 3g? Kod mene bez problema ode na 39 stepeni. Poz

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

Kada se tel puni i ako se tada koristi wifi bude i u crvenom temperatura,tj 41 :wink:
Note IV N9100 dual

dakiza
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 140
Pridružio se: Pon, 02. Nov 2009. 20:35

Post od dakiza »

Juče sam baš uspeo da ga doteram do 46 stepeni. Ali sam razgovarao sa tehničkom podrškom HTC-a(imaju čet preko oficijalnog sajta), i rekli su mi da je do 50 stepeni normalno, preko toga ne. Pozdrav!

Boban N.P.
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 62
Pridružio se: Čet, 04. Nov 2010. 18:52

Post od Boban N.P. »

POZ - ako nije problem moze li mi neko ostaviti neki program za merenje temperature baterije ili fona uopste, da i ja proverim malo kako to kod mene funkcionise pogotovo kad mi radi navigacija tada de mislim ful opterecenje ... hvala unapred !

dakiza
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 140
Pridružio se: Pon, 02. Nov 2009. 20:35

Post od dakiza »

Ja koristim elixir u njemu ima između svega ostalog i temp. takođe koristim Temp+cpu v2 i na kraju može se proveriti i ukucavanjem *#*#4636#*#* Pozdrav!

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Imaju i neki widgeti sa satom i vremenskom prognozom koji imaju i opciju prikazivanja ostalih parametara. Izmedju ostalih i temperature baterije. Jedan od tih widgeta je Sense Analog Small Clock 4x1. Free...

Boban N.P.
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 62
Pridružio se: Čet, 04. Nov 2010. 18:52

Post od Boban N.P. »

o k , momci , hvala na predlozima, ubacio sam za sada taj Elixir pa cu videti da li je to dovoljno ...

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

Battery Booster koristim ja u te svrhe,a pored temperature baterije ima i merac nivoa napunjenostki bakterije :wink:
Note IV N9100 dual

vnugo
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 42
Pridružio se: Ned, 09. Maj 2010. 14:34

Post od vnugo »

vnugo, ukoliko pored root-a odradiš i S-Off možeš da menjaš HBoot na telefonu i time promeniš particionisanje interne memorije i oslobodiš više memorije za instaliranje aplikacija...:)

Ali kako menjas Hboot na telefonu? Hvala u svakom slucaju

Za merenje temperature, stanja baterije etc. dobra aplikacija je i minimalistic text, sa tonom opcija... (npr. widget...) :)

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

ima li neko neku informaciju kad ce da izadje 2.3 za desire?! :blinky:

dakiza
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 140
Pridružio se: Pon, 02. Nov 2009. 20:35

Post od dakiza »

Htc je objavio vest da do kraja jula dolazi update, trenutno ga testiraju. Pozdrav!

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

Bilo bi lepo da nas sto pre obraduju
.Na koliko ste postavili takt procesora?Da li je uopste dobro to raditi?
Note IV N9100 dual

Odgovori