HTC Wildfire

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Odgovori
v_slobo
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 52
Pridružio se: Pon, 27. Avg 2007. 12:08

Post od v_slobo »

Njegovan, tvoj je obican Wildfire, nije S :D
Nego hoce li meni neko odgovoriti na ona pitanja koja sam gore postavio :dry:

Cleo
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 49
Pridružio se: Pet, 27. Maj 2011. 17:56

Post od Cleo »

Njegovan napisao:Cleo, imam to kao dugmence sa kojim se mozes kretati po meniju i kad snimas koristis njega da pocnes snimanje. Jel to znaci da nije moj S? :D A sto se tice reklame koka kole ja sam taj lijevi. :lol:
pa tebe su ladno zeznuli. oni pricaju da je nagrada wildfire S,a tebi su dali obican wildfire. zeznuli te..

@v_slobo
ja mogu samo da ti kazem za browser. koristim operu mini i radi super

Njegovan
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 600
Pridružio se: Čet, 28. Jun 2007. 17:43
Lokacija: Republika Srpska

Post od Njegovan »

Ovdje kod nas je Wildfire, mozda kod vas je S. Sve u svemu za dzabaka je.
E sad da vas pitam, cini mi se da sam da mi malo usporenije radi na primjer kad udjem u sms poruke pa kad ih listam kao da malo zastajkuje. U cemu je problem, a nema nesto puno poruka.
I jos nesto kada udjem da pozivam nekog na ono Phone kako da kucam ime tamo nekog iz imenika i da brze dodjem do broja? A ne da listam cijeli imenik da bi dodao do slova R na primjer.
МТЕЛ - СРПСКА МРЕЖА У РЕПУБЛИЦИ СРПСКОЈ

Cleo
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 49
Pridružio se: Pet, 27. Maj 2011. 17:56

Post od Cleo »

kad udjes na phone,ides posle na desno od CALL i tu nadji sve kontakte i kad ti je izbacio sve,pritisni lupu i ukucaj ime

v_slobo
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 52
Pridružio se: Pon, 27. Avg 2007. 12:08

Post od v_slobo »

Njegovan, najjednostavnije i najbrze ti je npr ako hoces nekoga cije ime ili prezime pocinje na R da pritisnes 7 i onda ti on nadje sve koji pocinju sa P, Q, R, S. Ako hoces da nadjes kontakt koji se zove Njegovan kucaj 6534....

Njegovan
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 600
Pridružio se: Čet, 28. Jun 2007. 17:43
Lokacija: Republika Srpska

Post od Njegovan »

Hvala Cleo, hvala Slobo. E recite mi jel bolje gasiti wi fi kad zavrsim sa netom ili bolje ostaviti upaljen? To pitam zato sto ja uvijek gasim a na primjer poslije pola sata opet idem na net pa ponovo palim pa kontam jel skodi to telefonu? I da li treba sa vremena na vrijeme nesto cistiti sa telefona u vezi skupljanja sajtova mislim na one kolacice itd?
МТЕЛ - СРПСКА МРЕЖА У РЕПУБЛИЦИ СРПСКОЈ

kopitaneskita
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 428
Pridružio se: Ned, 16. Jan 2011. 01:28

Post od kopitaneskita »

kad pročitam koliko loših stvari ste napisali o ovom modelu, više i ne pomišljam da ga uzmem :).

znači ima problema sa signalnom, ekran može početi da zeza, usporavanje brzine rada, problemi s navigacijom, itd... neka, hvala. izgleda da mi opet ne gine nokia, jer za neki bolji htc model jednostavno nemam love.

bc84
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Uto, 21. Apr 2009. 22:07

Post od bc84 »

zna li neko gde mogu da zamenim zastitno staklo za kameru? tel. je odlican ali sam nekako izgrebao stako pa su slike malo mutne

tolero
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 231
Pridružio se: Čet, 18. Nov 2010. 15:09

Post od tolero »

@ kopitaneskita

Telefon nema nijedan od tih problema koji si nabrojao, jedino slabiju rezoluciju ovo ostalo je sve ok.
Telefon je već zastareo uzmi wildfire s , on nije mnogo skupli :)

N-tchbl
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 219
Pridružio se: Čet, 13. Dec 2007. 19:54

Post od N-tchbl »

Potvrdjujem problem sa signalom, permanentan i konstantan.
Mozda je samo moj aparat takav mada sumnjam, zali se dosta ljudi, pogotovo ljudi koji se zbog doticnog aparata vezu ugovorom na dve godine po principu dok ima ovaca.. od strane nasih volimo-skart operatera :roll:
Ekran je fantastican sto se osetljivosti i responzivnosti tice, rezolucija je blagi uzas za svakoga ko je video bolje, pri cemu ne mislim na amolede, super amolede vec prosecan tft ekran normalne rezolucije ali opet, za nezahtevne korisnike nista sto moze ugroziti, osim osetljiva oka..
Lep k'o slika, meni lepsi od 90% trenutno aktuelnih modela ali za nezahtevne korisnike, i one koje ne smara prilicno cesta nedostupnost :roll:
I5700 Galaxy Spica w/ CM a8.3 | Kingston 4gb | Sennheiser CX 300

tolero
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 231
Pridružio se: Čet, 18. Nov 2010. 15:09

Post od tolero »

@N-tchbl

Koji rom koristiš ? Ja sam stock koristio samo nedelju dana kad sam ga uzeo septembra, od tada sam promenio dosta romova i nisam imao problema sa signalom.

Najvise sam koristio cm i nisam imao problema , evo sad sam ubacio joker zbog sensa i za nedelju dana nisam imao problema.

Kod signala bitna je radio verzija pa ako si rutovao a zeza te mozes da reflasujes radio .

A za izgled se potpuno slazem mnogo mi se dopada, razmišljao sam da uzmem wildfire s ali sam odustao zbog izgleda , obican wildfire je mnogo lepsi.


Edit: Vidim da si spominjao na predhodnim stranama da koristis mts, dosta ljudi se zali na signal mts-a, evo bas sinoc drug imao problema a ima neki obican samsung.

v_slobo
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 52
Pridružio se: Pon, 27. Avg 2007. 12:08

Post od v_slobo »

tolero, vidim iskusan si sa romovima, pa koji preporucujes a da nema bagova i ima sve sto treba... I da li je pametno procesor podic na 700+ Mhz ?

tolero
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 231
Pridružio se: Čet, 18. Nov 2010. 15:09

Post od tolero »

Zavisi , ako ti nije bitan sense najbolji je cm skini stable. Nisam u zadnje vreme eksperementisao ali cm mi je odlicno radio.Sense rom kao sto rekoh ubacio sam skoro JokerDroid_4.2 i za sada odlicno radi nemam nikakav problem, clokovan na 710 mhz, cak je bolji i od WildPuzzleROM_2.2.1 v0.8, New Base, ta dva sam koristio i dobra su . Imas jos par komada ali njih nisam koristio mozes probati.

Što se tice clokovanja procesora meni je stalno na 710 mhz od oktobra i odlicno je i stabilno radio.

Najbolja podesavanja na set cpu je 710 352 ili ili 691 352 , ne valja ova najniza da se stavlja malo onda telefon ima problema kad je zakljucan prilikom poziva... eto ako sam malo pomogao :wink:

kopitaneskita
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 428
Pridružio se: Ned, 16. Jan 2011. 01:28

Post od kopitaneskita »

zašto nigde ne piše koja je SAR vrednost ovog modela za evropu? može se lepo naći podatak o SAR-u za ameriku (koji se dosta po parametrima razlikuje od evropskog), ali za evropu nigde.

ima li neko tačan podatak koliki je evropski SAR za wildfire?

N-tchbl
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 219
Pridružio se: Čet, 13. Dec 2007. 19:54

Post od N-tchbl »

tolero, jos uvek sam na stock rom-u. htela sam da uzmem telefon koji ce biti lep, dovoljno "pametan" i izdrzljiv da izdrzi neke osnovne stvari i da ne moram tu ja nista da menjam, kao kod prethodne Spica-e koja je svakog dana pila flash :oops: ..ali vidim da to nije moguce sa Wildfire-om.
Ili je prosto problem do mreze, secam se da sam ranije koristila mt:s karticu oko dve godine i bacila je, bukvalno, zbog problema sa mrezom.. cas stizu poruke, cas ne.. cas je nedostupna, vidim da se nista tu nije promenilo a moguce i da ima veze sa modelom, ko zna, ili prosto negde ti problemi dolaze manje ili vise do izrazaja.

Ono sto mene zanima je, da li cu ja postici nesto root-flash akcijom, ukoliko je problem u samom mt:s-u? Ako ce pomoci, uradicu.. u suprotnom ne bih dirala nista jer hocu da prodam telefon u fabrickom stanju (a da ne moram da bekapujem/vracam nazad fabricki rom, znaci - cist posao).
I ako ce ista pomoci, koja je tvoja preporuka za kombinaciju roma i radio verzije?
Hvala unapred :)
I5700 Galaxy Spica w/ CM a8.3 | Kingston 4gb | Sennheiser CX 300

tolero
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 231
Pridružio se: Čet, 18. Nov 2010. 15:09

Post od tolero »

Ne znam sta da ti kazem sto se tice signala, kao sto rekoh nisam imao problema do sada. Ako ti nije zakljucan telefon na mrezu bilo bi dobro da ga testiras nekoliko dana npr na telenor, pa da vidis da li je problem do telekoma ili ti uvalili neki falerican telefon.

Ako je problem do mts ne verujem da ce nesto promeniti root i zamena radia ili ubacivanja novog roma.

Vidi prvo da eliminises da li je problem do mreze pa onda mozes da ubacis neki rom, evo gore sam predlozio nekom. U principu radio verzije se koriste dve za wildfire ja koristim ovu zadnju , sigurno je i ti imas.

Ja koristim JokerDroid_4.2 i radio verziju Radio_13.55.55.24H_3.35.20.10. i nemam problema , na telenoru sam.
a starije radio verzije su
Radio_13.53.55.24H_3.35.19.25.
Radio_13.45.55.24_3.35.15.31.

Dakle prvo probaj neku karticu drugu, pa posle ces videti sta dalje.
Da se ne cimas sa rootom odmah

Kako ti je podeseno network mode , ja retko koristim mobil network pa mi je na gsm samo, zato sto koristim wi-fi.

Vidi pa javi , pozz

N-tchbl
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 219
Pridružio se: Čet, 13. Dec 2007. 19:54

Post od N-tchbl »

Koristim i ja GSM only, iako mi je stalno telefon na netu nije mi neophodan 3g i HDSPA vec samo cist pristup zbog sinhronizacije mejla, pre svega. Ostalo i nemam, eventualno sense prognoza.
Sim free je, pokusacu sa Telenor karticom par dana pa javim, hvala puno ;)
I5700 Galaxy Spica w/ CM a8.3 | Kingston 4gb | Sennheiser CX 300

v_slobo
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 52
Pridružio se: Pon, 27. Avg 2007. 12:08

Post od v_slobo »

Jel jos uvek nije moguce odraditi root za 2.2 verziju androida na ovaj nacin viewtopic.php?t=22421

kopitaneskita
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 428
Pridružio se: Ned, 16. Jan 2011. 01:28

Post od kopitaneskita »

zar niko ne zna ništa u vezi SAR vrednosti za evropu ovog modela?

nije valjda da niko ne zna? :|

Dzeki Cen
Banned
Postovi: 60
Pridružio se: Čet, 11. Nov 2010. 14:53

Post od Dzeki Cen »

Vrednosti ti idu os 0,754w/kg pa do 1,31w/kg .Sve zavisi kako koristis i sta koristis. Ovo su merenja na 1,5cm od tela i glave. To su maksimalne vrednosti i kazu da su,inace,manje.

Odgovori