HTC Sensation

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Odgovori
Layne_Staley
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1768
Pridružio se: Čet, 16. Feb 2006. 18:41
:: iPhone 6 64gb SG
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Layne_Staley »

Baraba, Ne greje se mnogo.. :)
luca, tako je.. samo iskljucis mobile network i ukljucis wifi.. ili odes u "setup" i podesis wifi only..

Wifi ne konzumira mnogo baterije kad ga ne koristis zbog sleep policy..

Jel ste probali moj guide ?
There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't...
-- iPhone 6 space gray, 64 GB --

nikola987
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 28
Pridružio se: Čet, 31. Mar 2005. 19:02

Post od nikola987 »

Vidim da si koristio bump charge u guidu, a poznato je da on skracuje vek trajanja baterije :cry:
To uglavnom rade oni ljudi koji imaju u planu kroz par meseci da menjaju bateriju, pa eto da iskoriste max trenutno dok je imaju.

Layne_Staley
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1768
Pridružio se: Čet, 16. Feb 2006. 18:41
:: iPhone 6 64gb SG
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Layne_Staley »

Da, bump charging to radi. Ako ga ponavljas vise puta.. Ako ga uradis 1 u 1 - 2 meseca, ne moze da naskodi..
There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't...
-- iPhone 6 space gray, 64 GB --

IvanP
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 96
Pridružio se: Pon, 02. Avg 2010. 22:34

Post od IvanP »

Moj Sensation ne prikazuje cirilicna slova, ђ,ј,љ,њ,џ,ћ. Ostala prikazuje. :?
U meniju ima srpkog jezika (ali radi na engleskom) a za drugi jezik imam ponudjenu opciju Srpski, ali latinicu, i to je odabrano. Ima neko rešenje, ili da molim chefa ROM-a da nešto dodaje? T-Mobile verzija inace, kupljena u SAD.

Едит 2: Дошао сам до закључка да остала слова препознаје јер има штиклиран руски, који има остале ћириличне знаке (одало га Ј). Ја колико знам математику, других језика који имају ћ, ђ, љ, њ, џ - нема (македонски се није пробио у hTC). Како год, има ли ко предлог?

и, едит 3: проблем делимично решен реинсталацијом РОМ-а (тј. мало новији InsertCoin 3.3.0, Sense 3,5, мени одличан), сад разуме ћирилицу, иако не уме да је куца. Проблем је недостатак у framework, тврди аутор РОМ-а, јер је у питању leak а не званична верзија произвођача. На ранијим РОМовима са Sense 3.0 не би требало да се јавља (тј. ово не би требало да смета вама који нисте чачкали систем). Као компензацију, имам Amaze камеру са HDR модом, требало би и Beats Audio.

Lepa je cirilica al kad treba nesto da napises o tehnici, ubistveno....i ne lici ni na sta rezultat.

nikolay
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Sre, 17. Jun 2009. 06:02

Post od nikolay »

Da li je neko koristio navigaciju, ali u inostranstvu. Isao sam kolima do Beca i navigacija je bila skoro pa beskorisna. Trebalo mu je jedno pola sata da nadje poziciju,onda cim mi se ekran ugasi, izgubi poziciju,pa posle opet prodje neko vreme dok je ne nadje. Koristio sam programe sto fabricki dolaze sa njim, nisam nista dodavao. Po kom principu radi ovaj GPS, posto kad ga ukacim i na WiFi, pronalazi mi lokaciju u sekundi, funkocionise besprekorno,ali samo uz WiFi. Da li je potrebno da se instalira neki drugi program?

nikola987
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 28
Pridružio se: Čet, 31. Mar 2005. 19:02

Post od nikola987 »

Fabricki dolazi google maps koje ne valja bas bez neta... skini igo, ndrive ili copilot i miran si... :)

lovd
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 196
Pridružio se: Čet, 30. Sep 2004. 19:33
Lokacija: Bgd
Kontakt:

Post od lovd »

gde se gasi zvuk prilikom otljucavanja telefona ... ono sto se cuje 2-3 sek .. bio sam na podesavanje/zvuk/zvuci zakljucavanja otkljucavanje ekrava , destiklirano .... i dalje se cuje ... :chytry: :disgust:

Progreziv
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 59
Pridružio se: Čet, 27. Avg 2009. 03:02

Post od Progreziv »

to ti se cuje ustvari zvuk iz aplikacije vremenska prognoza, koja ti je na home screenu, samo klikni na sunce ili oblak, zavisno kakvo je vreme :op i onda udji u podesavanja i videces tamo Sound Effect, i samo destikliraj...to je to...

lovd
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 196
Pridružio se: Čet, 30. Sep 2004. 19:33
Lokacija: Bgd
Kontakt:

Post od lovd »

i dalje se cuje :dry: , nije mi jasno ...
da nije neka softverska greska :blinky:

nikola987
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 28
Pridružio se: Čet, 31. Mar 2005. 19:02

Post od nikola987 »

Udji u vremensku prognozu i u okviru njenih podesavanja iskljuci zvucne efekte i radice kako zelis :D

String Of Life
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 41
Pridružio se: Ned, 24. Feb 2008. 22:56

Post od String Of Life »

Moze li neka dobra dusa da mi pomogne da uparim radio i RIL? :) Elem,imam Sensation 4g,na miui rom-u sam,pa bih zeleo da uparim ril i radio,da vidim da li ce i koliko da utice na signal,brzinu prenosa podataka i bateriju..Interesuje me koji radio je aktuelan na vip/telenor aparatima posle poslednjeg update-a,kao i koji RIL.
Za radio,moze se videti pod system,pa baseband verzija (molio bih ceo onaj broj) a za ril potrebno je u terminal emulatoru(ima ga na marketu free) ukucati getprop "gsm.version.ril-impl" sa sve ovim navodnicima :) Puno bi mi znacilo posto mi je brzina mobile neta cesto jako losa. Inace sam na mts-u..
Hvala puno!

nikola987
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 28
Pridružio se: Čet, 31. Mar 2005. 19:02

Post od nikola987 »

Sensation iz Telenora:

Baseband version:
10.56.9035.00U_10.14.9035.01_M

HTC-RIL 2.2.0169HMQ (Jul 8 2011, 14:36:49)

String Of Life
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 41
Pridružio se: Ned, 24. Feb 2008. 22:56

Post od String Of Life »

@nikola987
Hvala puno!Iako sam na mts-u,pretpostavljam da su konfiguracije mreza slicne ako ne i iste,probacu,pa da vidim razliku :)

hirurg
Banned
Postovi: 753
Pridružio se: Sub, 19. Dec 2009. 23:51
:: Samsung Galaxy Note
:: Samsung Galaxy Tab 2
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Post od hirurg »

zdravo, evo i ja sam si kupio ovu igrackicu, uradio ics i telefon leti, medjutim slusalice sam dobio inovation, nikako mi nisu prakticne...da se stave u uho...jel imao jos ko problem ovakav :) preglomazne...jel ko stavljao neki kuvani rom? ima li se sta proporuciti? jel ovaj telefon nema niko kad je tema mrtva ili je toliko dobar da nema problema?
SAMSUNG GALAXY NOTE N7000

hirurg
Banned
Postovi: 753
Pridružio se: Sub, 19. Dec 2009. 23:51
:: Samsung Galaxy Note
:: Samsung Galaxy Tab 2
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Post od hirurg »

ima li zivih na temi...treba mi pomoc hitnoooooooooooooooooooooooooooooo znaci hocu skinem ics i stavim stariji rom....
SAMSUNG GALAXY NOTE N7000

HerZika
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Čet, 23. Jun 2011. 05:19

Post od HerZika »

Da li neko zna gde bih mogao da kupim bateriju za ovaj telefon? Original, kopija, sve jedno. Hvala.

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Post od bachika »

hirurg, Ali što bi se vraćao na stariji android? Jesi gledao na xda da li ima neko uputstvo ?
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

hirurg
Banned
Postovi: 753
Pridružio se: Sub, 19. Dec 2009. 23:51
:: Samsung Galaxy Note
:: Samsung Galaxy Tab 2
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Post od hirurg »

jesam gledao al je staro za stariju verziju h boota, kod mene 1.20 zakljucan. vracam se jer mi se ova verzija pyramide ne svidja ne radi mi navigacija na njemu, ne radi mi viber, i tako neke cake, mislim da i malo usporenije radi, jede bateriju jako
SAMSUNG GALAXY NOTE N7000

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Post od bachika »

hirurg, ima nešto i na xda ali malo sam guglao i naišao na ovo: http://www.htcdev.com/bootloader/
To sam našao na nekom forumu i piše čovek da je otključao hboot 1.20 i da ova vrsta otključavanja radi factory reset. Tako da ako budeš pokušavao bekapuj obavezno podatke! ;)
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

hirurg
Banned
Postovi: 753
Pridružio se: Sub, 19. Dec 2009. 23:51
:: Samsung Galaxy Note
:: Samsung Galaxy Tab 2
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Post od hirurg »

bachika, hvala brate na trudu, vec sam odradio sinoc, tako da ako kome zapne neka se javi sve sam prostudirao vise puta, jedino ako ima neko navigaciju igo za ovaj telefon nek mi sibne PP nigdje naci kako su oni fasisti ukinuli mega
SAMSUNG GALAXY NOTE N7000

Odgovori