HTC 7 Mozart

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

IGO navigacija ne postoji za WP7,bar ne jos,za nju je potrebno da telefon podrzava mass storage,i naravno da IGO izbaci aplikaciju za ovaj OS...tako da jedino preostaje NAVIGON,cije su mape za SRB ocajne i jadne,i za instalaciju moras da imas otkljucan telefon i Xplorer!

vesna.beograd
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Pet, 18. Nov 2011. 12:43
Lokacija: Beograd

Post od vesna.beograd »

Aha, tako znaci, nisam znala......hvala....
Imam otkljucan tel ali ne znam onda vredi li da instaliram tu mapu ako je jadna kao sto kazes ?
:blinky:

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

nisam mislio na otkljucan,sim free.nego jaibrekovan,znaci da mozes da instaliras krekovane aplikacije..o tome govorim,ocigledno se nismo dobro sporazumeli!

rotkod
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 22. Jan 2010. 20:45
:: Lumia 920
:: Asus NX90
Lokacija: BGD

Post od rotkod »

Meni je posle mango update-a ponudio novi update, htc update... Sve je odradio, samo što sam sada primetio da mi prilikom povezivanja na wifi (uključena data connection u cellular, settings) ostaje i dalje na gprs (E)... :( Onda isključim data conn. i sve radi bez greške... Pre se to nije dešavalo, poslao sam i htc-u opis problema...

:dry:

rotkod
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 22. Jan 2010. 20:45
:: Lumia 920
:: Asus NX90
Lokacija: BGD

Post od rotkod »

Danas sam uradio još jedan up date, ovaj put od strane WP7 MS (OS update 7.10.7744.16).
Prethodni problem nije bio do telefona, već do wifi modema, nakon restarta modema, sve radi ok!

Update 7.10.7740.16
Email threads. Fixes an email issue related to Microsoft Exchange Server 2003. With this fix, when you reply to or forward a message, the original message is now included in your response.

Voicemail. Fixes a voicemail notification display issue that occurs on some European and Asian networks under certain conditions.

This update is available only in certain markets.



:roll:

Spitliver
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Sub, 15. Okt 2011. 16:54
:: Nokia Lumia 820

Post od Spitliver »

Kako da namestim parametre za internet (mts mreza pripejd) tj.kako da idem na internet i bez wi fi-a???

rotkod
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 22. Jan 2010. 20:45
:: Lumia 920
:: Asus NX90
Lokacija: BGD

Post od rotkod »

Spitliver, Settings, cellular, data connection (stavi na ON) i onda se spusti dole, u edit apn ("pipni" i ukucaj parametre, u apn stavi gprswap, user name mts, pass 064 i potvrdi na "kvačicu", snimi!!!

To je to, zavisno od želje ispod data conn. ima i 3G prekidač, kojim pališ ili gasiš isti, za potreba 3G (H 7.2Mbit).

Kad ne želiš koristiti data conn. samo ga isključi i to je to, ima i opcija za roaming, vidi dolje "don't rooooooom" ;)

Izmenila Ninolina:: nemoj da citiraš post koji se nalazi odmah iznad tvog jer se podrazumeva da na njega odgovaraš. Pročitaj pravila Foruma.

Spitliver
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Sub, 15. Okt 2011. 16:54
:: Nokia Lumia 820

Post od Spitliver »

E super. Hvala ti puno. :) A jel imam opciju da se iskljuce slike u pretrazivacu? Slike brzo pojedu kredit. :)

rotkod
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 22. Jan 2010. 20:45
:: Lumia 920
:: Asus NX90
Lokacija: BGD

Post od rotkod »

Spitliver, pripejd da... U postpaidu, za mesec dana nisam uspeo potrošiti više od 400MB, a jašio sam non-stop! :)

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

mene ovo fonce pocinje polako da razocarava,sto je najbrze sto je jedan WP7 uradio
iskreno i sa pogasenim updateovima maila i vremenske prognoze,on i dalje pojede bateriju za jedan dan..
ne znam kako ste vi zadovoljni al muzika na njemu mi je ocajna!

rotkod
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 22. Jan 2010. 20:45
:: Lumia 920
:: Asus NX90
Lokacija: BGD

Post od rotkod »

jbg... kakvo čudo čovek da očekuje od 1300mAh... Inače nisam zadovoljan sa baterijom, telefonom jesam, a opet... i na voćki sam bockao na dva dana, bez obzira...

1800mAh bi odradilo posao, ali košta 45€...

Vidi ovo... :)

http://www.youtube.com/watch?v=audIpFTq ... AAAAAAAFAA

Spitliver
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Sub, 15. Okt 2011. 16:54
:: Nokia Lumia 820

Post od Spitliver »

Pa meni baterija traje dan-dva, ali ne idem na net ili samo jako retko. Slusam muziku samo kada idem do faxa i to na 20min tamo i 20min.nazad, skoro svaki dan. Ostalo su pozivi i poruke. I nisam maksimalno ali sam zadovoljan koliko drzi. Najvaznije mi je da izdrzi od jutra do mraka. Sto se tice muzike, ne koristim Htc slusalice jer su veoma slabe. Imam neke Nokijine i one mogu reci da su dosta dobre i glasne. :) Nisam se pokajao sto sam uzeo wp7. Telefon je extra. Istina da se malo mucim za Zune-om i sa sinhronizacijom ali skontacu i to. Uglavnom je bio problem da muziku sto sam stavljao na fon, prvo sam stavio na desktop pa posle na fon. I ja sam obrisao to sa desktopa. I sledeci put kada sam se povezao izbrisake su mi se te pesme..
Evo vam sajt za baterije :) http://www.mugenpoweronline.com/zaspx/default.aspx

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

pretpostavljam da mora da bude jailbreakovan,Ja mog nisam uspeo da odradim :smutny:
tako da sam stuck in mud....sa mangom :uhuh:

rotkod
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 22. Jan 2010. 20:45
:: Lumia 920
:: Asus NX90
Lokacija: BGD

Post od rotkod »

Polako, rešiće se i taj mango... treba malo vremena... biće jailbreakovan... :roll:
8)

Spitliver
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Sub, 15. Okt 2011. 16:54
:: Nokia Lumia 820

Post od Spitliver »

Evo jedne korisne aplikacije za skidanje muzike i postavljanje za zvono. Skinite sa marketa Free mp3 downloader. Uzmite bilo koji program za iscecanje pesama i bilo koji server za share-ovanje. U programu idite na sajt gde ste postavili pesmu i skinite je i postavite za melodiju. 8)

Spitliver
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Sub, 15. Okt 2011. 16:54
:: Nokia Lumia 820

Post od Spitliver »

Pomoc.. Mislim da imam mrtav pixel. Danas kada sam brisao ekran primetio sam da ispod maske, nesto malo ispot H slova se nalazi neka "cestica" koja se vidi (svetli belo) pod odredjenim uglom, i kada je telefon ugasen. Kada se upali i udjem u meni onda je crna tackica, jako je mala a pod uglom isto svtluca belo. Jel to sad prasina, mrtav pixel? Gledao sam na netu kao postoje aplikacije koje pronalaze te pixele. A sad da vracam telefon to bi bilo malo tesko jer je Beograd daleko od mene i nemam bas neke mogucnosti za to!

rotkod
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 22. Jan 2010. 20:45
:: Lumia 920
:: Asus NX90
Lokacija: BGD

Post od rotkod »

Vidi malo bolje... ili je prašina ("zrnce"), ili je ogrebotina... Mrtav piksel se ne vidi na ugašenom ekranu! Tako da ne verujem da je pixel u pitanju, verovatno je nešto drugo...

colossus1167
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Čet, 11. Okt 2007. 23:34
Lokacija: The Zone

Post od colossus1167 »

Pozdrav ljudi, uzeo sam Mozart pre 3 dana, prvi telefon sa WP i blago receno dosao je kao osvezenje elem ako bi neko bio voljan da mi pomogne sa uputstvima kako da ga otkljucam tj odradim jailbrake, telefon nije radio update, cak nije bio ni konektovan na moj pc jos... citam na ovom forumu teme vezane za JB, puno varijanti, postovi od prosle godine i interesuje me da li neko moze konstruktivnim postom pomoci :wink:
Qui desiderat pacem praeparet bellum

BoZ@
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Ned, 22. Jan 2012. 23:03

Post od BoZ@ »

Jel zna neko sta se to desava da li je to do telefona ili do mts-a jer prilikom poziva kad hocu da proverim kredit ukucam *100# ali mi on izbaci nesto tipa "server trenutno nije dosputam" ili da je "greska" u pitanju...jel imao mozda neko slican problem ??

Spitliver
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Sub, 15. Okt 2011. 16:54
:: Nokia Lumia 820

Post od Spitliver »

To je kod svakog tako jer Wp7 ne podrzava ussd. A u sustini imas u ovoj temi objasnjeno pa pogledaj. Mozda nadjes jos nesto sto te zanima. :)

Odgovori