HTC Incredible S

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Krlee88
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pet, 16. Sep 2011. 22:31

Post od Krlee88 »

zorancd napisao:HTC Incredible S - otklanjanje eha:
------------------------------------------
Koraci za podešavanje su sledeći (naravno potrebno je prethodno ubaciti SIM karticu):

1. Kad je telefon upaljen i registrovan na mt:s mrežu, na ekranu se unese kod *#*#4636#*#*

2. Dobija se ekran sa parametrima o telefonu, bateriji, statistike korišćenja, i drugo

3. Izabere se opcija Phone information (podaci o telefonu)

4. Ekran se skroluje do polja Set preferred network type i otvori se padajući meni

5. Izabere se opcija GSM Auto (PRL)

6. Aplikacija će se vratiti na prethodni ekran i ispod polja Set preferred network type se nalazi polje Toggle ciphering (parametar za šifriranje). On je u statusu ON a pritiskom na njega isti se isključuje i prelazi u status OFF. Pritisnite polje Toggle ciphering i isti će se isključiti.

7. Ispod polja Toggle ciphering se nalazi polje Turn of radio čime isključujete telefon sa mreže i potrebno ga je pritisnuti. Telefon će se diskonektovati sa mreže (u gornjem desnom uglu ekrana će se pojaviti X) i sada je potrebno krenuti ceo postupak unazad, odnosno kako sledi u narednim tačkama

8. Pritisnuti polje Turn on radio, telefon se konektuje na mrežu.

9. Kada dobijete signal od mt:s mreže, pritisne se taster Toggle ciphering (uključuje se šifriranje) i izađe se iz menija.

10. Telefon se resetuje (kada pritisnete dugme na vrhu telefona, aplikacija vam nudi Phone restart) i to je ceo postupak.
Pozdrav svima!

Ljudi treba mi hitno odgovor na sledece pitanje :)
Imam extra ponudu da uzemem HTC DROID Incredible 2 inace to je verzija evropskog HTC Incredible S samo sto je radjen iskljucivo za americko trziste u verziji Verizon Wireless kompanije.. Interesuje me da li ovaj telefon moze kod nas da funkcionise,covjek od kog bih kupio mi je rekao da je telefon otkljucao jos u USA i da radi na nasim mrezama.. Malo sam pretrazivao net i nisam nasao bas mnogo korisnih informacija o tome da li bi kod nas radio.. Ako ima neko strucan da se javi i kaze svoje misljenje bio bih mu zahvalan.. Evo i link o kojem se telefonu tacno radi:

http://www.gsmarena.com/htc_droid_incredible_2-3938.php

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Krlee88, ako zaista podrzava GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 i HSDPA 900 / 2100 kao sto pise, radice na svim evropskim mrezama. Isitina postoji mogucnost da je to CDMA telefon, bez SIM kartice, sa podrskom za GSM namenjenoj romingu. Ako ne koristi SIM kartice, onda nemas koristi od njega.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Krlee88
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pet, 16. Sep 2011. 22:31

Post od Krlee88 »

Gledao sam na you tube review telefona,ima card slot kao i karticu u njemu i ona je Verizon-ova na svakom od klipova koji sam pogledao

Tel izgleda ne posjeduje GPRS niti EDGE a ja se u to bas i ne razumem..
Ima li i ovo kakve veze sa ovim nasim evropskim uslovima?

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Post od iLuka »

da ne otvram novu temu, ima li neko sa iskustvima da nam kaze nesto o ovom modelu? kako se pokazao u praksi, brzina, kvalitet zvuka, kamere itd... :unsure: :unsure: :unsure:

xerosoft
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 352
Pridružio se: Sre, 09. Dec 2009. 17:41
:: Iphone 4s
:: Iphone 3gs
Lokacija: Novi Pazar
Kontakt:

Post od xerosoft »

Vidim da niko ne pise u ovoj temi da li zato sto slabo ima vlasnika ovog modela ili nemaju problema s njim .bilo kako bilo ja sam ponosni vlasnik ovog telefona i cisto bih voleo da znam ima li kakvih vesi o ICS update za njega
Iphone 4s white clear install

kopitaneskita
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 428
Pridružio se: Ned, 16. Jan 2011. 01:28

Post od kopitaneskita »

@xerosoft

kad si se već lepo sam javio, ajde nam fino prenesi sva iskustva i utiske koje imaš s ovim fonom.

ima li bilo kakve nedostatke (hardverske ili softverske), pati li od istih problema koje imaju i drugi htc modeli, koliko baterija traje, itd...

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Post od iLuka »

ja sam imao, telefon je odlican... veliki ekran, brz, nista ne baguje... kamera odlicna, video takodje... nisam imao nikakav problem sa zvukom ili ehom i slicno... baterija odlicna, dobra dva dana sa wi fi ukljucenim non stop ali iskljucenim mobile network...

inace, htc je stavio ovaj telefon na listu za ICS tako da je to zvanicno :wink:

igoreko
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Sub, 17. Mar 2012. 11:57

Post od igoreko »

Evo da prenesem utiske imam incredible 2 radi i kod nas bez problema samo mora de se otkljuca. Licno nisam imao nikakve probleme sa njim dok nisam poceo da se igram root, ubacivanje novih romova, radio-a...
Ps moja preporuka i ako neko ima neki dobar rom neka predlozi

xerosoft
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 352
Pridružio se: Sre, 09. Dec 2009. 17:41
:: Iphone 4s
:: Iphone 3gs
Lokacija: Novi Pazar
Kontakt:

Post od xerosoft »

kopitaneskita, drago mi je sto ova tema nije mrtva a sto se tice telefona dobio sam ga iz danske,bio je s-on ja sam ga root uradio s-off i stavio rom vrtuous affinity 2.3 sa 3.5 sense haos koliko je dobar i stabilan,baterija bas di+ugo traj jes da ja moj po ceo dan koristim sve zivo i igrice i net nikad nije ugasen i pozivi po 2 sata svaki dan i po 100 poruka minimum,znaci telwfon je za svaku pohvalu,jos mu nisam nasao ni jednu manu sve funkcionise perfektno
Iphone 4s white clear install

Wizards
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 135
Pridružio se: Sre, 03. Mar 2010. 16:25

Post od Wizards »

Pozdrav svima! Telefon je super! Ali imam jedan problem... Pokusao sam da abdejtujem telefon, skinuo softver od oko 32 MB , i krene telefon sam da se abdejtuje ( ona zelena ikonica na ekranu ).
I odjednom ''BUM'' otprilike na pola dodje i odjednom se pojavi crveni trougao sa uzvicnikom i nece dalje. Nije mi nista drugo preostalo nego da skinem bateriju i probam da ga ukljucim ponovo.
Hvala bogu on se ponovo ukljuci i digne sistem (onaj stari ), i sad opet sve radi kako treba, ali sa starim softverom.
Da li je neko imao slican problem ? Sta bi moglo biti u pitanju ? I kako da abdejtujem telefon ?
Da li da pokusavam uopste ponovo, jer se bojim da mi se ne srusi i ovaj postojeci softver ?
Hvala unapred na odgovorima.
LG G2 black

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Wizards, zanimljiv slucaj, jer se potpuno isto desilo jednom mom poznaniku sa njegovim Wildfire S. Sta je u pitanju ne znam i zaista pojma nemam kakav savet dati ljudima u vezi ovog, a da bude sve u redu sa telefonima. Mozda je najbolje resenje root i custom rom, ali mnogo ljudi to ipak ne zeli...

xerosoft
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 352
Pridružio se: Sre, 09. Dec 2009. 17:41
:: Iphone 4s
:: Iphone 3gs
Lokacija: Novi Pazar
Kontakt:

Post od xerosoft »

Wizards, slusaj desava se to na dosta vrsta telefona cak se meni desilo na dva,odradi ponovo zadnji poznati update je na 2.3.5 sense 3.0 do toga ima na netu podrska,a nece ti nista biti staromsoftveru zato sto to radis preko neta direktno update ne nesto preko kompa tu ako ukoci rizicno je,bar je meni tako bilo
Iphone 4s white clear install

Wizards
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 135
Pridružio se: Sre, 03. Mar 2010. 16:25

Post od Wizards »

xerosoft, slucaj resen.... prepustio sam stvar profesionalcu, odradjen je flesh i ubacen novi softver preko kompjutera i telefon sada radi perfektno. 8) Nije fabricka verzija softvera , ali radi jos bolje.
LG G2 black

xerosoft
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 352
Pridružio se: Sre, 09. Dec 2009. 17:41
:: Iphone 4s
:: Iphone 3gs
Lokacija: Novi Pazar
Kontakt:

Post od xerosoft »

Wizards, drago mi je da si resio problem ali ako vec koristis kuvane romove preporucio bih ti virtuos affinty rom koji radi na 2.3.5 3.5 sense haos koliko dobro radi nema greski itd ja ga koristim skoro 2 meseca u medju vremenu testiram ics ali jos nije potpun,tako da bih ti preporucio taj rom
Iphone 4s white clear install

xerosoft
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 352
Pridružio se: Sre, 09. Dec 2009. 17:41
:: Iphone 4s
:: Iphone 3gs
Lokacija: Novi Pazar
Kontakt:

Re: HTC Incredible S

Post od xerosoft »

Wizards, da nema kakvih naglasaka za ICS jer rekli su kao mart april??vidim sve prodje a nista o update?eto cisto da nisi sta cuo?hvala unapred
Iphone 4s white clear install

Motoman
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 522
Pridružio se: Ned, 11. Jan 2009. 05:46

Re: HTC Incredible S

Post od Motoman »

Koji je najlaksi nacin da se rutuje incredible s? ICS radi bas lepo, iako sam procitao dosta negativnih komentara..

Odgovori