htc wildfire s official system software

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
NightBird
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 110
Pridružio se: Ned, 18. Feb 2007. 03:45

htc wildfire s official system software

Post od NightBird »

danas sam probao da updatujem telefon posto je telefon nasao da ima nov update na 2.3.5, kada je telefon skinuo update ispisao je poruku da telefon koristi modified system version i da ne moze da updatuje novu verziju, please revert your phone to the official htc system software. Telefon je kupljen u telenoru tako da verovatno zbog toga nece updatuje novu verziju. Da li neko zna kako da vratim telefon u htc official system software?
htc wildfire s

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: htc wildfire s official system software

Post od m@c|-|oR »

Друже, твој телефон је рутован и вероватно има custom recovery. Апдејт који ти је стигао зато не може да се инсталира.
Треба негде (мој предлог на xda) да нађеш RUU за њега и решио си проблем.
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

NightBird
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 110
Pridružio se: Ned, 18. Feb 2007. 03:45

Re: htc wildfire s official system software

Post od NightBird »

sve je to super samo ja sam total noob sto se toga tice... i moj telefon je s-on... da li mozda ima negde video kako se to radi a ko se razume u takve stvari da mi da link tog videa na youtube... verovatno prvo mora da se skine s-on pa tek onda da se radi ruu.... da li ustvari to znaci da trebam da rutujem telefon ili... nasao sam na netu da to znaci rom update utility...
probao sam preko sajta htcdev.com da uradim unlock bootloader ali ne moze zato sto trazi zadnju verziju 2.3.5 da imam u telefonu i da odradim over the air update ali kao sto sam vec napisao meni to ne dozvoljava...
htc wildfire s

Android83
Banned
Postovi: 238
Pridružio se: Sub, 14. Dec 2013. 11:41
:: Note 3
:: Note 2

Re: Одг: htc wildfire s official system software

Post od Android83 »

Druze odnesi nekom ko zna oko tog nesto da ga ne brikujes. Jer ko zna mozda je s on a to uradjeno preko silnih partizanskih metoda...uostalom sa tim apdejtom nista ne dobijas a nakon sto ga instaliras moras hard reset uraditi i sve pobrisati tako da bolje uzivaj s mirom.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: htc wildfire s official system software

Post od Azimuth »

NightBird, to sto je sa Telenora nije prepreka apdejtu. Apdejt ce se odraditi bio on zakljucan na neku mrezu ili ne.
I meni se cini da je telefon rutovan pa da zato nece da odradi kako treba i prijavljuje ti "gresku".
Na XDA ces naci deo foruma bas za tvoj telefon pa tamo prelistaj. Ali pre nego sto se upustis u tu igrariju, jako dobro i pazljivo iscitaj sve, svaku rec. Ako imas i najmanje nedoumica, ako ti nesto nije jasno, bolje da ni ne pocinjes nego da brikujes telefon.

I ne znam odakle ljudima da treba raditi factory reset posle apdejta. Nema potrebe, a bogme nije bas ni logicno da svako malo kad izbace neki apdejt sve obrises iz telefona. Sistem se menje, nadogradjuje, aplikacije i podaci koje brises resetom bile su i bice izvan sistema.

Android83
Banned
Postovi: 238
Pridružio se: Sub, 14. Dec 2013. 11:41
:: Note 3
:: Note 2

Re: Одг: htc wildfire s official system software

Post od Android83 »

Mislum da kad prelazis sa 2.2 na 2.3 treba reset? Takodje kad prelazi sa stare na novije platforme

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: htc wildfire s official system software

Post od m@c|-|oR »

2.3.5 apdejt za desire je sam uradio hard reset, bez da me išta pitao :(
Doduse, RUU je uredno najavio šta će da uradi, ali neko je trebalo to da pročita.
U ovom slučaju mislim da samo treba da se zaključa bootloader i da se flešne stock recovery.
Nakon toga ne bi trebalo da izbacuje više tu grešku.
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: htc wildfire s official system software

Post od Azimuth »

m@c|-|oR napisao:U ovom slučaju mislim da samo treba da se zaključa bootloader i da se flešne stock recovery.
Nakon toga ne bi trebalo da izbacuje više tu grešku.
Pa da, i onda uradi OTA i to je to.
Sad je samo pitanje da li ce znati sam da uradi ovo sto si gore napisao.

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: htc wildfire s official system software

Post od m@c|-|oR »

Њему је ОТА већ у телефону, али не може да се ажурира због custom recovery-ја. Мада, може после да опет поене проверу и ... Све се играо само.
Да уради сам сигурно може, али треба мало да чита :)
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

NightBird
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 110
Pridružio se: Ned, 18. Feb 2007. 03:45

Re: htc wildfire s official system software

Post od NightBird »

cudno je to da izgleda da je rutovan a stoji s-on a iznad s-on ne pise unlocked... najvise sam hteo da updatujem telefon jer je iz cista mira poceo da zeza, nece da refresuje poruke iz twitera vec stoji kao da je uradio refres vreme se dole obnovi ali nista ne prikazuje to vazi samo za twitter for htc sense, i accuweather kao ne moze da odredi lokaciju a radio je kako treba... (odradio sam hard reset i sve je isto nije proradilo)
htc wildfire s

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: htc wildfire s official system software

Post od m@c|-|oR »

S-on i rutovanje nisu međusobno povezani.
Telefon može da bude s-on (kao moj hox na primer) a da bude rutovan.
Međutim, za rutovanje mora da bude otključan bootloader (tvoj slučaj).
Prepreka za automatsku instalaciju apdejta je custom recovery, koji se flešuje nakon što se otključa bootloader.
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: htc wildfire s official system software

Post od Azimuth »

Pod pretpostavkom da si uzeo nov telefon, ili su ti uvalili u Telenoru polovnjaka ili si se ti/neko igrao pa ga je rutovao i opalio mu custom recovery.

NightBird
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 110
Pridružio se: Ned, 18. Feb 2007. 03:45

Re: htc wildfire s official system software

Post od NightBird »

Da telefon je uzet nov u telenoru... izgleda kobajagi nov... ne mogu da verujem da se to jos desava kod nas narocito kao telenor ozbiljna firma...
htc wildfire s

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: htc wildfire s official system software

Post od m@c|-|oR »

NightBird napisao:cudno je to da izgleda da je rutovan a stoji s-on a iznad s-on ne pise unlocked
Čekaj, čekaj, tek sad sam ovo zapazio (do sada sam bio na telefonu i tabletu, pa nisam pažljivo čitao :oops: )

Ako u bootloaderu ne piše unlocked, onda si u redu. Nit si rutovan, nit otključan. Onda imaš neki drugi problem.

EDIT:
NightBird napisao:ispisao je poruku da telefon koristi modified system version i da ne moze da updatuje novu verziju, please revert your phone to the official htc system software.
A sad sam pažljivije i ovo pročitao.

Mislim da je tvoj problem upravo Telenor, koji je modifikovao stock na neki način i sprečava te da instaliraš apdejt.

Moj predlog - pretraži xda, nađi odgovarajući RUU i opali ga preko postojećeg sistema. Time ćeš obrisati i ono što te sada muči.

Za brljavljenje i kočenje treba da obrišeš keš. Za to je najbolje koristiti fastboot/adb, pa u command promptu kucati fastboot erase cache.
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Odgovori