Jeste, al senzori navodno rade zajedno pa su i fotke u koloru dobre. E sad ne znam zasto su malo bolje monohromatske na Huawei telefonima ako je tako.
Poslato sa DUK-L09 uz pomoć Tapatoka
XIAOMI Mi 11 midnight grey HUAWEI P40 Pro classic black HUAWEI P40 Pro + ceramic white HUAWEI P30 Pro breathing crystal XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey HUAWEI P20 Pro twilight violet
Nije isto nabaciti filter na sliku koja je izvorno bila u boji i uslikati crno belu sliku kroz monohromatski senzor.
Negde sam čitao o tome, može se potražiti na Guglu.
Da, nije to baš za široke mase.
Vidim da se time oduševljavaju ljudi koji se razumeju i mahom bave fotografijom.
Dobra stvar je što taj monohromatski senzor upija više svetla pa pomaže pri slikanju u uslovima slabijeg osvetljenja.
Chobby88 napisao:Nije isto nabaciti filter na sliku koja je izvorno bila u boji i uslikati crno belu sliku kroz monohromatski senzor.
Nije isto, ali dobra slika u koloru pa crno beli filter preko nje, rekao bih da se razlika ne bi videla u odnosu na taj monohromatski senzor. Ne znam, mozda i gresim, neka me ispravi neko ko se bolje razume...
Nije isto valjda,jer monohromatska daje bolje detaljei kontrast inace.
XIAOMI Mi 11 midnight grey HUAWEI P40 Pro classic black HUAWEI P40 Pro + ceramic white HUAWEI P30 Pro breathing crystal XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey HUAWEI P20 Pro twilight violet
Dve kamere su standard i mnogo znaci siroki ugao, a ako mi verujes da njega vide koristim na planinarenju i kada sam negde u gradu, jer mogu na blizini da uhvatim veci ugao ako za to nemam prostora... Dve kamere su standard i nervira me to sto naprave dobar telefon, a uvek zakinu na necemu..
Iako posedujem ovaj model, ne bih rekao da je najbolji u protekloj godini. Jedan od, svakako. Najveca mana je nedovoljan "brightness" nivo. Posebno napolju na dnevnom svetlu.
Očigledno su nešto zeznuli pri proizvodnji novog Super LCD 6, pa otuda veoma nizak nivo osvetljenja, ili jednostavno sofverski nije tako omogućeno. Ne vidim razlog da LCD ne može jače da svetli. Nije to veliki problem, ja u zatvorenom prostoru držim na pola i vidi se odlično. Napolju na dnevnom svetlu mora do kraja, a i tada se slabo vidi. Druga stvar je i sivkast tint kad se u ekran gleda pod uglom. Opet, nije velik problem.
Mislim da nisu zeznuli, nego namerno rade kao i ostali proizvodjaci. Nikad nece napraviti telefoni koji sve ima cakum pakum. To je ozbiljna firma i sve se testira najsavremenijom tehnikom i najboljim inzinjerima. Tako da, cisto sumnjam da su napravili kiks. Ako mi obicni korisnici mozemo da primetimo problem nakon 5 dana koriscenja, onda oni ne bi trebali da rade u toj fabrici.
Nije to NASA nego HTC Pa cak i NASA zezne stvar pa joj eksplodira satl sto 500 puta pre lansiranja prodju sve. Mozda je do proizvodjaca panela ? Kad se na masovno proizvodi najmanja stvar moze da zezne ceo uredjaj. Pitajte LG
Green napisao:Očigledno su nešto zeznuli pri proizvodnji novog Super LCD 6, pa otuda veoma nizak nivo osvetljenja, ili jednostavno sofverski nije tako omogućeno. Ne vidim razlog da LCD ne može jače da svetli. Nije to veliki problem, ja u zatvorenom prostoru držim na pola i vidi se odlično. Napolju na dnevnom svetlu mora do kraja, a i tada se slabo vidi. Druga stvar je i sivkast tint kad se u ekran gleda pod uglom. Opet, nije velik problem.
Jesi li probao da nadjes neko softversko resenje? Mozda nesto ima na XDA?
Ko je proizvodjac ekrana? Trebalo bi da taj podatak ima u onim aplikacijama sto pokazuju informacije u telefonu, ili pak ako postoji neki kod pa se ukuca i izadju sve info.
* maloprodajna cena sa uključenim PDV-om. Dinarske cene modela se dele sa prodajnim efektivnim kursom NBS koji se ažurira na svakih nekoliko dana. Plaćanje ISKLJUČIVO u dinarskoj protivvrednosti.