HTC Hero

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Odgovori
antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: HTC Hero

Post od antec »

99% posto nisi lepo flesovao recovery image. Ako nemas, skini sa marketa terminal emulator, zatim skini recovery (fajl treba da je u .img formatu) i stavi ga u koreni folder kartice (u prevodu ni u jedan folder nego samo kopiraj na karticu) i preimenuj ga u nesto bez razmaka (clockwork.img na primer).
Udji u terminal emulator i otkucaj (bez navodnika)
"su" - da dobijes privilegije a zatim

"flash_image recovery /mnt/sdcard/IME_RECOVERY_FAJLA.img".
Onda probaj da udjes u recovery.

nidzo_bb
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 45
Pridružio se: Ned, 21. Feb 2010. 20:19
Lokacija: Bajina Basta

Re: HTC Hero

Post od nidzo_bb »

Jel moze neko da mi da uputstvo za flesovanje HTC Hero? Da li je potrebno pre toga odraditi root telefona?
Inace, trenutna verzija softwera je 2.3.7 u pitanju je drugov telefon i pre par dana je poceo opasno da baguje. Uradio mu je reset ili vracanje na fabricka podesavanja i nije pomoglo... Jel moze da se instalira neka starija verzija softwera, koja provereno radi. Nije mu bitan izgled i neke posebne funkcije softwera, koliko je bitno da fon radi normalno... Potrebno mi je sto detaljnije uputstvo, zato sto bi flesovanje radili nas dvojica, a nemamo bas nesto iskustva sa HTC modelima.

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: HTC Hero

Post od antec »

Ako ima 2.3.7 onda je telefon vec rutovan I ubacen mu je recovery posto nema nacina da se ubaci ako nije.

Ugasi telefon, drzi home dugme i ne pustaj i pritisni power dugme. Drzi home dugme dokle god ne udje u recovery. Ako udje u recovery pola posla ti je vec odradjeno, ostaje jos samo da flesujes zeljeni rom koji ces skinuti sa xda foruma u sekciji hero android development. Ima tamo gomile romova, videces. Iz recoverya izlazis opcijom reboot system now, kreces se kroz meni kuglicom ili volume dugmicima a biras klikom na kuglicu ili home tasterom.

Proveri da li mozes u recovery pa cu ti napisati ostatak, sa telefona kucam pa sporo ide.

nidzo_bb
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 45
Pridružio se: Ned, 21. Feb 2010. 20:19
Lokacija: Bajina Basta

Re: HTC Hero

Post od nidzo_bb »

antec
uspesno uso u recovery, daj uputstvo :D :D :D :D :D

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: HTC Hero

Post od antec »

Odlicno, sad je laganica. Sve sto trebas da uradis je da skines zeljeni rom i kopiras ga na memorijsku karticu a potom iz recovery moda flesujes isti.

Skines rom u zip formatu, prebacis na mem card i udjes u recovery. Posto kazes da se telefon zaglupeo, odradis wipe data, wipe cache i wipe dalvik cache (ovo se nalazi u advanced options ).Nakon toga biras "flash zip from sd card ", nadjes zip na kartici i samo kliknes na njega. Cekas da zavrsi i onda ides na reboot system. Kraj :smile:
Prvi put mu treba malo vise vremena da podigne sistem, nemoj da se uplasis, ipak je to deka Hero :grin:.

Preporuka za sledece romove: Schpongle 2.3.7

Decked - najstabilniji, ja ga koristim.

Uostalom, vidi sta ti se svidja pa flesuj, procedura je ista.

nidzo_bb
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 45
Pridružio se: Ned, 21. Feb 2010. 20:19
Lokacija: Bajina Basta

Re: HTC Hero

Post od nidzo_bb »

odlicno, ovo je 2 minuta posla :D videh i neke klipove na youtube, pa mi izgleda kao da sam skontao ;)
inace, nisam naveo kakav je problem. touchscreen s vremena na vreme zaglupi, a ponekad i zakuje telefon. mada ovo sa touchom je malo veci problem, pa se nadamo da ce flesovanje pomoci.


EDIT:
Instalirao sam software kao tvoj, Decked_X -------- Deodexed Version.
Samo mi kazi, kako jezike da ubacim, posto ima samo engleski. Drug navalio da mu i srpski namestim, pa to ti je :D
Inace, sad sljaka odlicno, videcemo kako ce touchscreen da se ponasa sad.
Hvala

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: HTC Hero

Post od antec »

E za jezik vec moras da moljakas developera koji je napravio rom. Ne postoji jednostavna procedura ili je ja nisam nasao.
Probaj da izguglas nesto.

Na sta mislis kad kazes da mu se blokira touch screen? Ako je u pitanju donji deo ekrana (1-2 cm ekrana ne reaguje) onda ce uskoro najverovatnije da se pokvari ceo. To je ucestali problem kod Heroja nazalost.

nidzo_bb
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 45
Pridružio se: Ned, 21. Feb 2010. 20:19
Lokacija: Bajina Basta

Re: HTC Hero

Post od nidzo_bb »

e bas to, zablokira samo donji deo toucha. koliko kosta popravka?

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: HTC Hero

Post od antec »

Znaci sem same brzine telefona to se nije popravilo?

Raspitivao sam se pre jedno pola godine i bilo je oko 40 eura. I meni se desila potpuno ista stvar i nisam ga popravljao jer ga cak i ispravnog tesko mozes prodati. Jednostavno se ne isplati. Sad ga koristim tako kljakavog jer mi je zao da ga bacim. Preporucujem kupovinu polovnog telefona za taj novac tj. do 60 eura neki android.

nidzo_bb
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 45
Pridružio se: Ned, 21. Feb 2010. 20:19
Lokacija: Bajina Basta

Re: HTC Hero

Post od nidzo_bb »

Sto se tice brzine, nmg da ga uporedim sa onim od malo pre, sto je dobra stvar :D
A mislili smo i da ce touch da dodje sebi, al nista... Tebi u svakom slucaju hvala puno, javljam se ako jos nesto zatreba :wink:

Odgovori