HTC Desire

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Odgovori
Harthouse
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 172
Pridružio se: Uto, 13. Nov 2007. 06:06
Lokacija: Zrenjanin

Post od Harthouse »

Skinuo sam malo noise i podesio contrast. Fotkica izgleda malo bolje, a evo i rezultata:

http://i44.tinypic.com/2pqvq7b.jpg

Igrao sam se malo i sa mojom kamericom, ali u zatvorenom prostoru, sa redukovanim prirodnim osvetljenjem nisam uspeo da dobijem bolje rezultate. Možda grešim, ali čini mi se da kamera na Desire daje nešto bolje fotkice nego na Samsung S8000, koji takođe ima 5 Mpix kameru ! Toliko sam uspeo da zaključim. Mišljenja sam da kamere na ovim telefonima ne mogu da priđu kameri na N82, koji sam prodao, da bi kupio Jet ! :oops:

Nevezano za sve ovo, kod Desire, odnosno na ovoj Android platformi mi se nikako ne dopada, što je sve usmereno ka Google servisima (što je donekle i razumljivo), kao na primer GMail-u ! Pored toga, sa sistemom mi se podiže i Market, nekakav Updater, Settings, kao i Messages ?! Ova poslednja 2 mi uopšte nisu jasna, šta traže u startup-u ???!!! :angry:

Da li neko ima link, gde bi mogao da pročitam neke "Tips & Tricks" za Desire :wink:

Hvala, unapred ! :)
Poslednja izmena od Harthouse u Čet, 06. Maj 2010. 13:57, izmenjeno 1 put ukupno.
HTC Desire + MIUI 0.11.12

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Harthouse, posto postoji tema sa Android programima tamo postavi svoje pitanje ali prethodno je prelistaj, jer moguce je da je vec neko od forumasa predlozio neki program koji bi tebi odgovarao. Svaka dalja prica o programima se nastavlja u toj temi.
Tema: viewtopic.php?t=19066

z10
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 88
Pridružio se: Uto, 20. Apr 2010. 18:00

Post od z10 »

Harthouse : ..i meni se cini da je malo bolja . Nekako je bila previse osvetljena . Boje se i dalje ne prenose verno sa tek slikane slike na slike koje kasnije budu sacuvane u galeriji . Mozda ce neki kasniji update resiti to.

Harthouse
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 172
Pridružio se: Uto, 13. Nov 2007. 06:06
Lokacija: Zrenjanin

Post od Harthouse »

Slažem se ! Kada pritisneš trackball, fotka koja ti se prikaže trenutno na ekranu je (skoro) savršena, ali kad odeš u galeriju, tamo što vidiš je daleko od toga... Da li je to neki bug ili to jednostavno tako treba da bude, ne bih znao ?! :unsure:
HTC Desire + MIUI 0.11.12

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Nemojte slikati preko trackpada, vec bocnite prstom tamo gde zelite fokus i zadrzite prst dok kvadrat ne pozeleni, i onda skljocne. meni su slike tako bolje, uostalom, okacio sam par primeraka u odgovarajucoj temi. Pozdrav... 8)

Harthouse
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 172
Pridružio se: Uto, 13. Nov 2007. 06:06
Lokacija: Zrenjanin

Post od Harthouse »

Kako se mogu aplikacije instalirati (ili neke prebaciti) na SD card, pošto od danas više ne mogu ništa ubaciti u phone, jer prijavljuje manjak slobodnog prostora ? Imam "kreiranu" ikonicu "Superuser Permissions" :wink:
HTC Desire + MIUI 0.11.12

z10
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 88
Pridružio se: Uto, 20. Apr 2010. 18:00

Post od z10 »

Harthouse : Ja mislim da aplikacije ne mogu da se instaliraju na memorijsku karticu bez rootovanja telefona .
Tako mu je sistemski podeseno .

Araphel : Ajde mi objasni gde si to postavio svoje fotografije slikane mobilnim . Ne mogu da ih nadjem . Bas bih hteo da vidim kako su ispale .

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Tema sa slikama (odmah ce ti prikazati araphelelove) -> KLIK

Harthouse
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 172
Pridružio se: Uto, 13. Nov 2007. 06:06
Lokacija: Zrenjanin

Post od Harthouse »

@z10

Nisi pažljivo pročitao šta sam napisao. Pročitaj ponovo drugu rečenicu. Dakle, mene samo zanima, kako se to radi ? 8)

Hvala ! :roll:
HTC Desire + MIUI 0.11.12

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Harthouse, Prvo moraš rutovati telefon a tek onda podesiti app2sd da bi mogao da imaš mogućnost instalacije programa na sd.
Ovde imaš objašnjeno http://android.modaco.com/content/htc-d ... or-desire/
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

Harthouse
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 172
Pridružio se: Uto, 13. Nov 2007. 06:06
Lokacija: Zrenjanin

Post od Harthouse »

I dalje sumiram utiske... Ono što mi poprilično smeta je to što slot za SD karticu nisu stavili negde spolja !? Pošto kvalitet plastike nije baš najbolji (da ne kažem da je loš, i uopšte nisam zadovoljan), pitanje je samo, koliko će poklopac još izdržati, dok ne bude počeo da "žvaće" , krcka i cvrči, a već je počeo da ispušta neke čudne zvuke ???!!! :o

Da li postoji neka solucija za multitasking ? Veći broj aplikacija u telefonu nema opciju za "exit" , pa ostaje aktivna u sistemu i mora se sa Task Killer-om "poubijati" . Recimo na Samsung-u S8000 je to lepo rešeno dužim pritiskom na centralni button, kada vam se u gornjem desnom uglu pojavi crveno "x" i onda lako rešite problem ! ;)
HTC Desire + MIUI 0.11.12

thePriest
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 35
Pridružio se: Sub, 01. Maj 2010. 10:55
Lokacija: Beograd

Post od thePriest »

@Harthouse kakva opcija za multitasking? sta to znaci?

imas aplikaciju advanced task manager... njom mozes da prebacujes sa jedne na drugu aktivnu aplikaciju, da ubijas ili deinstaliras i sve to vrlo, vrlo jednostavno... par toucheva...

imas i advanced task manager widget (ikona na home screenu) koji radi tako sto je dovoljan samo jedan tap na nju i automatski poubija sve aplikacije koje nisi predefinisao kao excluded... nema jednostavnije...

jos jedna stvar, aktivne aplikacije i nema potrebe da ubijas svaki cas... sta ima veze sto su aktivne sve dok ti ne uspori fon... evo, ja imam samo 10MB slobodne sistemske memorije, retko ubijam aplikacije i sve radi neverovatno brzo i glatko....

uzivaj u desire i ne opterecuj se necime sto procitas po forumima ako ti telefon dobro radi...

Harthouse
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 172
Pridružio se: Uto, 13. Nov 2007. 06:06
Lokacija: Zrenjanin

Post od Harthouse »

Multitasking, sama reč kaže. Ne znam kako to da ti pojasnim... Pokušaću ovako... Mislim na to, da ako imaš više aktivnih aplikacija, pristiskom na "nešto" možeš jednostavno da "skačeš" s jedne aktivne aplikacije, na drugu ! Kapiraš li sad ? :)
HTC Desire + MIUI 0.11.12

glume
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 47
Pridružio se: Sub, 23. Jan 2010. 20:43

Post od glume »

Jel zna neko, nesto o ovom update-u koji treba da se pojavi, navodno uskoro, da li ce podrzavati HD recording i DIVX???
Imate li informacija o ovome?
I jel uopste moguce da se doda mogucnost HD snimanja, samo sa softverskom nadogradnjom?
Za X10 je potvrdjeno ali Desire???

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Harthouse, drzis duze home taster,ili bese meni,i izlazi ti task switcher i tu lepo preskaces sa aplikacije na aplikaciju. Malo si nepravilno definisao pojam. Multitasking je sama mogucnost uredjaja da pokrece vise aplikacija istovremeno. Graficko resenje prelaza izmedju njih je vec pitanje user interface-a.

Ja od prvog dana koristim taj fabricki task switcher,i vrsi mi posao. Taskiller koristim samo za ubijanje aplikacija.

Harthouse
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 172
Pridružio se: Uto, 13. Nov 2007. 06:06
Lokacija: Zrenjanin

Post od Harthouse »

araphel, hvala ti puno na odgovoru ! Za mene je ovo veliko otkriće (jeste, u pitanju je "home" taster) !!! :D

pozz :D
HTC Desire + MIUI 0.11.12

viktorbgd
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Sub, 26. Sep 2009. 23:34

Post od viktorbgd »

evo, uzeo sam i ja desire, da se pridruzim srecnim vlasnicima istog:) Telefon je odlican, za obih desetak dana koliko ga imam. Slazem se sa nekim da je jedini propust zadnji poklopac. Jednom mi je izgubio mrezu pa sam morao da otvaram zadnji poklopac ne bi li pomerio karticu, verovatno je dosta stanjenja pa je izgubila kontakt. Odmah je proradila i sad radi. No ta plastika zadnja ako se duze skida, vise puta, stvarno se ima osecaj da ce nesto da se slomi ili da gubi cvrstocu. nekako je to propust poveliki za ovkavu klasu telefona. pre ovoga androida imao sam G1, ilit google phone, tako da mi je ovaj prelazak sa 1.6 verzije na 2.1 ko da predjem sa 98 na vistu. Mislim da sa ovim telefonom ne moze da se poredi nijedan drugi trenutno. Brzina, dostupnost programima, lakoca upravljanja, fantastican ekran, rezolucija. Iphone je za ovo igracka, barem 3gs, videcemo 4g sta ce da promeni. Imao sam 3gs mesec dana, imao sam i nokiu n900 nedelju dana, desire je sprava za sve to definitivno!

nikoola
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 280
Pridružio se: Pet, 10. Jun 2005. 02:06
Lokacija: Čačak

Post od nikoola »

araphel napisao:Harthouse, drzis duze home taster,ili bese meni,i izlazi ti task switcher i tu lepo preskaces sa aplikacije na aplikaciju.
Drzanje Home tastera sluzi da otvori listu sa poslednjih 6 otvaranih aplikacija (recently used):

Harthouse, da bi koristio prave cari multitaskinga moras koristiti neki program za to. Ujedno ces preko tog programa moci da prelazis na aplikacije koje su vec pokrenute i da ih iskljucujes.



ps. mene je samo razocarao ekran koji je pod direktnim suncevim zracima gotovo necitljiv i nevidljiv.
iPhone 3G[s] 16GB

lovd
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 196
Pridružio se: Čet, 30. Sep 2004. 19:33
Lokacija: Bgd
Kontakt:

Post od lovd »

..... kakvi su vam utisci o bateriji ??

Znam da zavisi od upotrebe ali opet , oko 30min razgovora 50tak sms ,wifi 5-6h uklucen u kancu tatto mi idrzi 2 dana, sta bi ste rekli za ovaj model ?

nikoola
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 280
Pridružio se: Pet, 10. Jun 2005. 02:06
Lokacija: Čačak

Post od nikoola »

lovd, u pocetku jako losi, ali kasnije dosta bolji. Smanjis malo kontrast. Iskljucis 3G i vec dobijas pola dana.
Sa tim koriscenjima, max dan ipo.
Takodje non-stop ukljucen GPRS dosta vuce.
iPhone 3G[s] 16GB

Odgovori