HTC HD2 sa Android OS-om

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Odgovori
gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

E da, na tako nešto sam mislio. Thx for the tip. Sutra se igram s tim a sad na lečenje slinusa i spavanje.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Krile007
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 343
Pridružio se: Ned, 02. Okt 2005. 17:40
:: Apple iPhone X
:: Samsung Galaxy Alpha

Post od Krile007 »

Jel moze neko da mi posalje na pp ili ovde da postavi neki link za skidanje androida za hd2? Ubih se trazeci na netu i nista a ne bih da dajem 2000 servisu za tu uslugu
■■■■■ Apple iPhone X■■■■■Samsung Galaxy A5 2016■■■■■

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

Krile007, xda-developers.com pa odes na forum pa nadjes HD2, pa android development, i tu mozes da biras sta ces i kako ces, tu imas SVE. :wink:
Samo nek se rolaju....sarme.

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

Krile007, kako bre nista nisi nasao :D. Evo ti ovde prvo nadji sve sto ti treba ubacvi to pa onda ubaci android

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=928

coalj
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Ned, 05. Feb 2012. 17:11

Post od coalj »

Pozdrav svima,
I mene kao i vecinu muci baterija pa sam razmisljao da kupim novu (postu ovu drndam preko godinu dana) i naletim ja na bateriju pojacanog kapaciteta 1850mAh staje u originalan poklopac i kosta 1000 din,ali meni je to malo sumnjivo jer sam googlao i apsolutno se nigde ne prodaje ta baterija sem na par sajtova u srbiji...
pa sta mislite dali ta baterija zaista ima bolji kapacitet i vredi li je kupovati umesto obicne...
(a one debele me ne zanimaju jer ti fon bude 3 puta deblji i ruzniji -.-)

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

E, uzeo sam i ja HD2, naravno, ne znam odakle da pocnem... odnosno znam, ali ne mogu da se snadjem...

koliko sam shvatio treba mi HSPL 2.08, pa onda MAGLDR, pa onda dalje sta zelim...
e sad da bih ubacio hspl 2.08, treba mi verzija SPL 1.42.0000, a meni je 1.66.0000
sad, na XDA sam procitao da to mogu da sredim fleshovanjem nekog od stock ROMova... ali ja ne mogu da nadjem nijedan sa verzijom SPL 1.42.0000....?

help? trebace mi bogami pomoc sad u pocetku dok se snadjem malo... :unsure:
Samo nek se rolaju....sarme.

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Post od Behemoth »

Nadji WWE, world wide english sa 576 mb rama. Od njega sve krece.
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

a gde da nadjem... ?

dajte neki link, i kako se to radi na WM?
Samo nek se rolaju....sarme.

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

Pa gde ste ljudi sad? Moram ovo brzo da resavam.... Wm6.5 mi opasno skace po zivcima....

gargamel4, Dream Weaver, lesa0208... Bilo ko...?
Samo nek se rolaju....sarme.

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

Pera Detlic, jesi mozda pogledao ovde?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=893948

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

hvala za link, pomogao mi je...

ali sad mi hitno treba pomoc!!!! ali stvarno hitno!! uradio sam i HSPL i MAGLDR, ali nisam znao da magldr automatski brise WinMo iz fona, e sad sam zaglavljen u MAGLDR-u, i ne znam kako da butujem android, ? ili u krajnjem slucaju WinMo opet...samo sto pre da imam telefon koji mogu da koristim...!!

imam i nand i sd ROM androida [nexusHD2-ICS] na XDA sam procitao da treba preko usb flasher-a iz magldr-a, pa na kompu da pokrenem DAF.exe, koji ce da instalira NAND android, ali mi DAF prijavljuje gresku: Readme.txt for this release is missing. kad kliknem na next kaze
status:

An error has occurred
Read below for more information

Error Description: Config load failed.
Info: .\RSPL\RSPL.cpp (725)

Error Description: CONFIG: can't open config file
Info: .\RSPL\RSPL.cpp (304)

i sta sad, probao sam i kako inace ide na androidu, ubacio sam rom .zip, i isao na boot ad sd, nece, boot ad NAND, nece... stvarno ne znam sta da radim sad..
dajte pomagajte sad da ga sto pre osposobim za rad!!! hvala!




edit:

izvukao sam se, ubacio sam mu ClockWorkMod recovery, i flesovao rom, samo jos uvek ga boot-uje vec nekih 15ak minuta, mozda i vise...?! :unsure: obicno to traje do 10ak minuta?
Samo nek se rolaju....sarme.

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

Pera Detlic, ako ne flesuje recovery te zeza pogledaj dobro sta pise u prvom postu koliki recovery treba da bude i tako ga podesi.

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

sta koliki recovery treba da bude?


e a sad sam izgleda jos vece sranje napravio, ne znam kako, ne mogu da udjem u magldr!!!
flesovao sam opet magldr i nista, kad drzim VolDown i Power, dovede me do 'ekrana sa tri boje' i nece do magldr-a...??? ako ne drzim vol.down on udje u magldr, ali krene da bootuje rom koji sam mu stavio, ali ne moze da ga podigne.... :cry: jao bre koji sam baksuz... sta sad da radim... ?
nikako ne mogu da mu izbrisem iz sistema taj rom, jer bi onda morao da me dovede do magldra, jer nema gde dalje...?

pomagajte ljudiiii... :cry: :cry: :cry:
Samo nek se rolaju....sarme.

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

Pera Detlic, u magldr ulazis tako sto drzis power dugme dok se magldr ne pojavi...
Recovery ti je za svaki rom drugaciji...
I kada se bootujes u magldr ides na recovery pa radis wipe ali pre toga ces morati da ubacis u storidz mod da bi mogao da prekopiras rom na sd karticu.

Ja sam koristio ovaj MIUI na HD2
http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1010498

Recovery koji ti treba za taj rom je ovaj
http://www.box.com/s/g49m7rugigztcuk3hx3y

Ubaci telefon u usb flasher mod odzipuj recovery pokreni DAF fajl kada se zavrsi sve butuj se u magldr ubaci se u storage mod prekopiraj rom posle u recovery-u odradi wipe-ove. i flesuj rom.

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

e hvala puuuno na pomoci, sredio sam sve! :D
napokon!
Samo nek se rolaju....sarme.

sasabor
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 262
Pridružio se: Pon, 08. Mar 2010. 18:47

Post od sasabor »

kupio sam danas htc hd2 polovan i na njemu je android,pa me zanima kako mogu da ga vratim na fabricko stanje,znaci na windows?

djeno
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Uto, 16. Dec 2008. 19:34

Post od djeno »

Postoji li mogućnost na fonu HTC HD 2 da se kucaju poruke kao na standardnoj tastaturi sa 12 tipki, a ne samo android. I šta treba uraditi na fonu ako je to moguće?
Unapred hvala

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

sasabor, za početak ti treba ovo. TO je tema o Win 6.5 HD2 ROMovima. Počni da čitaš pa kad si siguran da si sve iščitao i nešto ti nije jasno onda se javi :)

djeno, probaj Go keyboard, besplatna je na marketu, ali inače ih ima gomila drugih od kojih samo neke imaju i tu opciju.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

djeno
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Uto, 16. Dec 2008. 19:34

Post od djeno »

Hvala na pomoći, problem je rešen e sada samo treba da se igram kako bi namestio kako meni odgovara.
Pozdrav :) :) :)

juka89
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Pet, 17. Jun 2011. 21:25
Lokacija: BiH

Post od juka89 »

pozdrav svim ljudima voljnim da mi pomognu oko dileme jedne...ovako imaam iphone 3g i sad imam ponudu da ga zamjenim sa htc hd2 al posto nisam imao htc nikad ne znam jel dobar taj mob.jel iskreno bolji od iphone 3g jer je ponuda 1 za 1...kakav je za skidanje aplikacija sa neta jel jednostavno kao i u iphone...android je u njemu tak da...ako ima neko voljan da mi pomogne malo bit cu mu zahvalan samo mi iskreno kazite kako ste zuadovoljni sa tim mobom jel ima koja mana i kako baterija traje,itd...pozdrav

Odgovori