HTC Desire

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Odgovori
zlivan
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 138
Pridružio se: Ned, 14. Nov 2004. 17:06

Post od zlivan »

Pa onda možda nešto kao Windows Phone 7 ;) Malo pomenute kreativnosti i fotošopa i ko zna šta može da se napravi :D

Šalu na stranu, pravljenje bilo čega, a u ovom slučaju kastom juzer interfejsa zahteva dosta posla, počev od dizajna pa do gomila linija koda i kopanja po sistemu, a isplativost je vrlo neizvesna. Mislim da malo ljudi koji imaju znanja da to izvedu, imaju i vremena i želje da to odrade "čisto dokazivanja radi". Drugo, stvarno imam utisak da većinu apsolutno zadovoljavaju trenutni izgled i stepen prilagođavanja sistema, inače bi se nešto bitno drugačije već pojavilo. Veći napori na tom polju mogu da se vide uglavnom tamo gde je UI mršav, a postoje mogućnosti da se nešto uradi, kao što je npr. Nokia 5800. Gomila houmskrinova, tema, hakova, a tu je i Gdesk, pa ko voli nek izvoli.

Ali eto, da ne bude da ja samo širim pesimizam, uvek možeš da pokreneš temu na XDA, možda iskopaš nekog manje kreativnog programera sa viškom vremena i napraviš tim koji će promeniti Android koji sada poznajemo :)

Edit: Mogućnosti su sigurno velike. Mislim, to je ipak procesor na gigaherc, dosta memorije, uz malo pažnje na optimizovanju koda može sigurno svašta da se napravi.

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Sve si lepo rekao. Zadovoljan sam i ja ovime sto imam, ali cisto iz radoznalosti hteo bih da probam i neke radikalno drugacije stvari.

Harthouse
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 172
Pridružio se: Uto, 13. Nov 2007. 06:06
Lokacija: Zrenjanin

Post od Harthouse »

araphel, pošto vidim da si se baš zainteresovao za MIUI, moram ti ga toplo preporučiti ! Ne slušaj ti ovog zlog ivana iliti zlivana (no hard feelings, zlivane)... MIUI je dobar, možda ne najbolji (što se podrazumeva), ali je sasvim ok, posle 2 dana korišćenja. Spucao mi se dva puta Titanium Backup, pošto sam bezuspešno pokušao da sklonim neku sistemsku aplikaciju, što je i jasno :roll:
Što se tiče kineskih slova, kao što si mogao pročitati po forumima, prevedeno je oko 99% toga... Nešto tih "hijeroglifa" ima na totalno beznačajnim mestima i to najviše u imeniku, gde se "mali žuti" "učačkaju" ispod broja telefona ili se dodaju kao neki "note" na čudnom mestu. Složićeš se sa mnom da je to zanemarljivo. Moram da istaknem da mi se mnogo (ali zaista, mnogo) dopada upravo aplikacija za kontakte, gde je ujednom objedinjena aplikacija sa brojčanikom - za pozivanje željenog broja, call log i sam imenik; dalje, messaging je fascinantan... Nema potrebe za korišćenjem chompSMS ili Handsent SMS, pošto je sve najbolje od pomenute dve, pretočeno u ovu jednu aplikaciju !!! Na kraju, dopada mi se i kako je osmišljen Lockscreen (ali mi se ne dopada otključavanje istog, pošto je izvedba ista kao i na Stock - Sense ROM-u) :wink:

Sve u svemu, još jednom ti ga preporučujem ! :)

Na kraju, sve šljaka kako treba... GPS, 3G, WiFi... Ne znam šta te još zanima ? :D
HTC Desire + MIUI 0.11.12

zlivan
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 138
Pridružio se: Ned, 14. Nov 2004. 17:06

Post od zlivan »

Ma kakva uvreda, tako me svi zovu :)

Rekoh ja već, ima u MIUI nekoliko zgodnih momenata, ali je generalno prenabudžen pa tu i tamo usporava skrolovanje, a to što tovari aplikacije na houmskrinove je horor. Na njima bre može da se nađe samo ono što ja odobrim ;) Nek proba čovek, ništa ne košta, lako se vraća na staro ako mu se ne svidi.

Harthouse
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 172
Pridružio se: Uto, 13. Nov 2007. 06:06
Lokacija: Zrenjanin

Post od Harthouse »

zlivan, potpuno se slažem s ovim što si rekao. Meni je to jako smetalo, kao što sam već pomenuo u jednom od mojih prethodnih postova. Problem, ako se to može tako definisati, sam rešio tako, što sam stavio Launcher 0.8.1.0. Čik probaj sa njim da skroluješ aplikacije ! Ostaćeš bez text-a, koliko on to brzo radi i to bez ikakvog laga !!! :wink:
HTC Desire + MIUI 0.11.12

AckoFacko
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pon, 18. Okt 2010. 19:49

Post od AckoFacko »

Da li je jos neko imao problema sa prijemom na HTC Desire?
Kupio sam ga pre dve nedelje i primecujem da mu je signal mnogo slabiji nego kod Sony Erricson telefona koje sam ranije koristio...
Ljudi mi govore da sam bio nedostupan, a ja se nisam nalazio ni na kakvim nedostupnim mestima.

Pri tom, nakon toga, niti ja dobjem poruku o propustenom pozivu, niti osoba koja me je zvala ne dobije poruku da sam ponovo dostupan.

Ako neko ima iskustvo sa ovakvim problemima, pomoc bi mi dobrodosla...

dakiza
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 140
Pridružio se: Pon, 02. Nov 2009. 20:35

Post od dakiza »

Ima li neko ovo? http://www.youtube.com/watch?v=jDP6VGRRmWM Nisam uspeo da nadjem, a kao zaljubljenik u elektroniku bih baš želeo da posedujem takav wallpaper.Hvala unapred na informacijama!

zlivan
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 138
Pridružio se: Ned, 14. Nov 2004. 17:06

Post od zlivan »

@harthouse
Ja bez LP ne mogu da živim, oduvek ga koristim ;) A ti si ga instalirao na MIUI? Pa dobro, nije to tako loša ideja :)

Evo ima taj wallpaper recimo ovde.

mrkixxx
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1170
Pridružio se: Uto, 12. Dec 2006. 12:09
:: Xperia Z2
:: android...
Kontakt:

Post od mrkixxx »

AckoFacko, ocigledno fabricki rom ( i radio) ne sljaka kako treba.

ja bih na tvom mestu rootovao fon i instalirao neki novi rom sa najnovijim radiom.

mislim da je telefon hardwear-ski extra odradjen, ali ocigledno da je potrebno dodatnog sredjivanja i maximalne optimizacije softwear-a.

u drugom slucaju, ako ne zelis da radis pomenuto, proveri sa servisom u cemu je greska.

Harthouse
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 172
Pridružio se: Uto, 13. Nov 2007. 06:06
Lokacija: Zrenjanin

Post od Harthouse »

zlivan, koliko sam samo pokušao da nahvalim MIUI... Ha ha ha... Hmmm... Koliko mi se čini, ovaj ROM je popriličan proždrljivac baterije ili kako bi Engleskinje rekle "battery drain" :dry:
Koristio sam poslednji Radio, pa sam danas ubacio onaj, koji svi preporučuju, a i sam autor MIUI-a, a zašto, nisam uspeo da pronađem odgovor po forumima... :roll:
HTC Desire + MIUI 0.11.12

zlivan
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 138
Pridružio se: Ned, 14. Nov 2004. 17:06

Post od zlivan »

Ja koristim radio 30_2 i to je valjda poslednji koji je bio dostupan svima. Ovih par novijih su čupani iz onih azijskih romova, pa kao može da bude problema sa prijemom, wifi, itd. jer su navodno optimizovani za njihove mreže.
Ja nešto nisam primetio bilo kakve razlike koji god da sam flešovao, al ajde, koristim taj koji je kao "recommended" :)

Najmanji drain mi i dalje ima Cyanogen, mada bi sada i Sense romovi, koji nisu natrpani glupostima i sa novim UV kernelom, trebalo da rade bolje, tj. duže. Inače mi je CM kul jer nema nepotrebnih gluposti, a stalno se dodaju neke nove zanimljive stvari. Konačno radi i FM radio, ima autofokus dok se snima video, power widget praktično integrisan u notification roletnu, itd, ima dosta toga.

IvanP
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 96
Pridružio se: Pon, 02. Avg 2010. 22:34

Post od IvanP »

OK, kontam da je glupo pitanje, al nesto mi se ne slazu kockice posle visesatnog citanja po netu... Da nema neka free aplikacija koja radi ono sto radi SetCPU, ovde gde sam strancima ne daju kartice za placanje preko neta, te ne mogu da platim bedna 2$ :disgust:
Samsung Galaxy S III, Omega v23 (JellyBean test version)

zlivan
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 138
Pridružio se: Ned, 14. Nov 2004. 17:06

Post od zlivan »

The program is free here for XDA members. It costs 1.99 on the Android Market.
Please buy it on the Market to donate if you like it.

Tako kaže autor...

A ako baš nećeš SetCpu, onda Overclock Widget, ima na Marketu...

Harthouse
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 172
Pridružio se: Uto, 13. Nov 2007. 06:06
Lokacija: Zrenjanin

Post od Harthouse »

IvanP, možeš pokušati i sa Juice Defender Ultimate, koji je takođe dž. Iskreno, SetCPU sam batalio nakon par sati korišćenja, jer mi se phone često spucavao, što može biti i od ne baš najstručnijeg podešavanja, ali nisam želeo previše sa njim da se "igram" . Pomenutu dž aplikaciju (JDU) sam do juče imao instaliranu i posle par meseci korišćenja sam zaključio da mi to apsolutno ne treba. Procesor je sam po sebi dosta brz, pa mi overclock ništa ne znači, jer mi phone ne služi da bi se preko njega (s)igrao, a sve ostalo u nastojanju da produžim vek baterije mogu i sam, ručno da podesim... Sve ovo pišem, pošto nisam primetio da sa dotičnom aplikacijom produžavam trajanje baterije :wink:
HTC Desire + MIUI 0.11.12

IvanP
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 96
Pridružio se: Pon, 02. Avg 2010. 22:34

Post od IvanP »

Hvala, zlivan, resio si mi problem. Sta li sam ja citao :~ Ja koristim LeeDrOiD, koji ima vec governore za pomenuti SetCPU, pa mi bas nesto bilo doslo da probam, obzirom da mi svaki dan potrosnja izgleda isto - do 13h sam na 60-65%, od silnog razgovaranja (gde ovaj program i da hoce ne moze da pomogne, al mozda moze u retkim trenutcima kad ne razgovaram a telefon sedi u dzepu). Upravo sam imao svoj prvi bootloop pa neprepoznavanje SD kartice, ali se iscupah nekako, zahvaljujuci dovoljnoj kolicini back-upova i narocito citacu kartice na kompu.. menjam potpis:) Ne treba meni overclock, meni je i sa Sense ovaj telefon brz ko munja, nego undervolt, sa kojim se Lee igrao na 2.2a pa se ljudi zalili na malo cesce FC.. Sad je (2.2b) malo podig'o voltazu na kriticnim mestima, videcemo koliko je to pomoglo...
Samsung Galaxy S III, Omega v23 (JellyBean test version)

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

Imam jedno pitanjce.Do sada mi je uvek u weather pisalo npr Velika Plana ili Pozarevac,ali nikad mi nije pisao naziv sela u kome sam lociran.Juce mi se nekim cudom pojavio naziv sela u kome zivotarim pa me interesuje kako se to desilo.Da li mi neko moze objasniti kako moze uvek da mi pokaze naziv mesta u kome se nalazim bez ob zira da li je grad ili neko malo selo u pitanju?
Note IV N9100 dual

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

Verovatno ti je ostalo stiklirano da lokaciju trazi preko GPS-a pa te je tako nasao i jos ako je ostalo ono da preko baznih stanica tj onih antena tj repetitora cekira...eto ti odgovora :wink: Tako je i mene nasao, doduse, samo NS kao takav :D

IvanP
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 96
Pridružio se: Pon, 02. Avg 2010. 22:34

Post od IvanP »

Moje selo weather nije mogao da nadje ni uz GPS. Cak ga ni na maps nema:) A nije im neka muka bila da urade street view, inace, snimili bi obe ulice za cirka 3min. Onoliki New York snimili, a nigde Vrtovca.
Samsung Galaxy S III, Omega v23 (JellyBean test version)

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

Azimuth, verovatno je to u pitanju sto si ti rekao.
Imam jos jedan problem koji mi do danas nije bio problem,ali sam se danas bas iznervirao jer uopste ne znam da li nekome stigne moja poruka koju posaljem jer ja uopste ne viidm izvestaj nigde u telefonu o tome da li je neka poruka isporucena ili nije isporucena,a stiklirao sam u podesavanju poruka delivery reports.O cemu se ovde adi i da li postoji resenje za ovaj problem?
Drugi probem je vezan za igo..Do malopre sam u tel imao instaliran motonav,ali sam skinuo igo sa rezolucijim za desire koji je link ostavio jedan kolega na nekoj od prethodnih strana ove teme.Uninstalirao sam motonav i izbrisao foldermotonav sa memorijske kartice,pa sam kopirao folder igo na mmc i instalacioni fajl za igo.Kada okusam da instaliram igo uvek mi izbaci info Application not installed.Kako mogu da resim taj problem?Na symbianu su se javljali isti problemi,ali sam ih lako resavao jer sam znao da cackam po systemu i tako izbrisem neki repic koji je ostao posle brisanja neke app koji je pravio probleme i posle toga bez problema mogu da instaliram tu app.oje je misljenje da je opet problem u nekom repicu koji je ostao posle brisanja motonav-a,a mozda i gresim.Da li neko ima ideju kako mogu da rsim ovaj problem?Znam da je miodrage isto instalirao igo pa me interesuje da li je i on imao isti probem i kako ga je resio ako ga je imaao,a ako ga nije imao kako je on odradio ceo ovaj proces zamne motonavv-a sa igo-om
Note IV N9100 dual

Draco
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 375
Pridružio se: Čet, 25. Feb 2010. 13:32
:: iPhone 11
:: ???

Post od Draco »

toda81, инсталирај Handcent SMS, подеси нотификације (послате, непослате, извјештаје...) како ти одговара и уживај :wink:

Odgovori