HTC Desire

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Odgovori
toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

Ninolina, znaci u tome je fora sa kljucem sto ne da da se revede svaka rec.Nisam koristio slovo ed na androidu pa nisam zno za ovo ogranicenje
Note IV N9100 dual

IvanP
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 96
Pridružio se: Pon, 02. Avg 2010. 22:34

Post od IvanP »

@toda81, Ninolina
LeeDroid V2.2b koji ja trpim treci dan trosi ko volga, a ima isti bootloop problem kao V2.2c, i zato ih verovatno i nema (V2.2c je bila dostupna samo od 6 sinoc do negde nocas) . Kako vam se ponasa baterija sa V2.2d? Koristite li SetCPU?
Samsung Galaxy S III, Omega v23 (JellyBean test version)

scele
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 20
Pridružio se: Pon, 02. Avg 2010. 10:13

Post od scele »

Danas instalirao MarketEnabler. Najzad mogu da kupujem aplikacije preko marketa :D . Kad li će Srbiju da ubace među zemlje za kupovinu...ko zna :smutny: . Do tad, koristim Croatia ;)
HTC Desire

feelgood333
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 40
Pridružio se: Uto, 12. Okt 2004. 22:18
:: htc desire

Post od feelgood333 »

moze li pomoc?treba bi app za desire koja lici na cyberon voice dialer za wm.Ubih se po netu trazeci ali nist a ne nadjoh.Ovo mi treba zbog zvanja kontakata iz phone book-a u kolima.Ima li nesta tako za android-desire :ohmy:

acambas
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 93
Pridružio se: Čet, 08. Jul 2010. 01:05

Post od acambas »

IvanP, I ja sam primetio da novi LeeDroid trosi mnogo pa sam uzeo malo da se zezam sa HDsensom i za sada mi se cini da je sve dobro osim kamere(koju ce ovih dana konacno da srede)

IvanP
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 96
Pridružio se: Pon, 02. Avg 2010. 22:34

Post od IvanP »

Pratim i ja taj thread (mada nista ne razumem), valjda ce da rese pre zvanicnog update-a. Mene brine to sto pricaju da HD Sense ne staje na Desire, to je zbunjujuce... Valjda su mu neku dijetu odradili, slim down. Off topic, cini mi se da 36 sati dnevno imam slobodno opet bih propustao vesti, tako brzo se vrti sve oko ovog telefona. Nego dajte neke utiske sa Lee...d, radi li sve, zeza li instalacija, potrosnja kakva je?
Samsung Galaxy S III, Omega v23 (JellyBean test version)

cvrle_bg
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Pet, 17. Feb 2006. 16:46

Post od cvrle_bg »

Pozdrav drugari, od sinoc sam postao vlasnik ovog telefona, pa sam se bacio na citanje foruma, ali ima mnooooogoooooo. Pa mi treba par saveta, Kada slikam i snimam gde on ubacuje te slike na memoriju telefona ili kartice? Da li postoji neka kvalitetna file manager aplikacija? Da li neko koristi aplikaciju za Yahoo! mail, slicno kao GMail? Da li se vremenom trajanje baterije, kako se vise koristi i puni, povecava?

Toliko od mene za pocetak, bice sigurno tu jos nekoliko pitanja.

IvanP
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 96
Pridružio se: Pon, 02. Avg 2010. 22:34

Post od IvanP »

SD/DCIM/100MEDIA
Astro file manager
Ne koristim yahoo aplikaciju.
Ne, baterija je uzas. Spremi se za mnooogo citanja.
I, dobrodosao:)
Samsung Galaxy S III, Omega v23 (JellyBean test version)

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

za yahoo ima na marketu aplikacija yahoo ja je koristim zadovoljan sam radi kako treba.

cvrle_bg
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Pet, 17. Feb 2006. 16:46

Post od cvrle_bg »

@IvanP & @lesa0208
Hvala vam!! I ja sam hteo da skinem tu aplikaciju sa Market-a, ali nisam bio siguran, zbog privatnosti, ipak mi je taj nalog veoma vazan. Da li je dovoljan onaj program HTC Sync za sinhronizaciju i backup telefona ili ima neka bolja aplikacija?

vanjuska
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 404
Pridružio se: Pon, 31. Avg 2009. 00:45
Lokacija: Novi Sad

Post od vanjuska »

cvrle_bg, mozes i fabricku aplikaciju za mail da namestis da prima mailove sa yahoo-a, kao i ostalih mail klijenata a i sa pop3 servera. I radi skroz ok. Ja konkretno koristim gmail ali sam isprobao tu mail aplikaciju i radi super.
Life is not the amount of breaths you take, it's the moments that take your breath away! HTC DESIRE!

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

IvanP, ja sam sinoc instalirao Lee DrOiD 2.2d i od jutros u 7h kada sam ga skinuo malo sam ga koristio na net-u,tj oko sat vremena i sada u 23:39h mi je bateruja na 60%.To nista ne znaci jer gotovo da nisam dirao tel jer sam danas gledao drugi deo Kum-a koji mi je oduzeo 3h i 30min,ali je vredelo osveziti secanja kada je to remek delo u pitanju.Nadam se da ce Lee Droid jos da unapredi svoj rom jer je za mene najbolji////
EDIT:Ovo je sada previse sto mi se sada desilo!Hteo sam da iskopiram neke fontove u System/Fonts i nije htelo da ih kopira.Kada sam usao u quick system info imao sam sta da vidim u System storage.Od 250mb free je samo 2,7 mb.Postoji li neko resenje kako da oslobodim nenoriju jer ne mogu da ubacim fontove?Ovo je stvarno bez veze
Note IV N9100 dual

IvanP
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 96
Pridružio se: Pon, 02. Avg 2010. 22:34

Post od IvanP »

Ne znam, bre, ne znam :( Skinuo sam i 2.2d i neki "budzeni" 2.1a koji bi trebalo manje da trosi, i kad nadjem vremena za flash planiram da koji god da flashujem, prvo poskidam neke apk iz zip fajla, na kompu, da bih smanjio malo system. Da ne jede tebi neka aplikacija memoriju? Uradi Titanium backup svih aplikacija koje si sam instalirao, i skini ih, sve. Onda vracaj, po npr 2 dnevno, i prati memorije. Ako je uvece isto stanje ko ujutru kad si uradio titanium restore, idi dalje, ako nije znas koje dve su sumnjive...
Samsung Galaxy S III, Omega v23 (JellyBean test version)

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

Pa to. I bio bas mucan proces.Muka mije od ovih zajebancija vise.Stalno neki problem i nikako da vezem par dana da mogu da seopustim i da uzivam.Odradicu titanium backup pa cu da ubacim ponovo lee droid 2.2d ali necu sveapp da sacuvam,tj one sumnjive necu da cuvam.Samo da mi je proslo ovo sa fontom nista ne bih dirao,ali ne mogu da gledam ovaj fabricki font.Moze li neko da mi kaze koliko mu pokazuje free memorije u System storage posle instalacije rom-a Lee Droid 2.2d?Kod mene pise da imam free samo 19,92mb.Mislim da opet necu moci da instaliram font i da ubacm sve fontove koje imam ,a koje sam bez problema imao na Lee DrOiD-u 2.2a :smutny:
///Edit:Ove je sada previse.Instalirao sam font preko recovery-a i ne mogu da verujem da mi sada u System storage pise da sada imam free 20,28mb.Da li mi se ovo moj tel podsmeva ili kakva je ovo zajebancija da prostite na mom odrazavanju///
Edit:Sada sam se bas iznervirao!Kopirao sam fontove u folder System/Fonts i smanjila mi se memorija u System storage na 3mb.Ok,to mogu i da prebolim,ali nikako ne mogu da se pomirim sa tim da kada udjem u app preko koje menjam fontobve ne prepoznaje mi da uopste imam fontove u njoj.Sta li se ovo desava kod mene vise?Ovo je prava zona sumraka
Note IV N9100 dual

ZmajDragon
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sub, 16. Jul 2005. 15:15

Post od ZmajDragon »

Kolege desireovci, verujem da mozda i postoji u ovoj temi odgovor na pitanje koje me zanima, ali ga posle 30 procitanih stranica nisam nasao, a mozak vec slabije obradjuje informacije :wacko:

Dakle, koji je najbrzi nacin stici do futrole koja bi bila odgovarajuca za ovaj telefon, da li je ima negde u bg u prodaji? Dakle zanima me izkljucivo futrola, ne ovi silikonski ili kristalni oklopi.

Molim da mi posaljete ime i adresu prodavnice ili adresu sajta, na pp naravno.

Hvala puno unapred, svaka pomoc je dobrodosla

zlivan
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 138
Pridružio se: Ned, 14. Nov 2004. 17:06

Post od zlivan »

@toda81
Što si bre navalio na te fontove kad vidiš da je to očigledan problem? :)
Elem, ako bi da koristiš Font Changer, prvo flešuješ onaj zip (FontChanger_update_full_v1.2) sa fontovima, onda instaliraš aplikaciju (FontChanger_v1.4.apk), onda u aplikaciji podesiš da prebaci fontove na sd karticu, a onda, ako ti već nije dovoljno njegovih jedno trideset fontova, nove kopiraš na karticu u folder .fontchanger. Ostavi sistemske foldere na miru.

Znači, pobriši sve, pa ponovo. Kad instaliraš čist rom i ako imaš ext particiju, a2sd će automatski da odradi posao i trebalo bi da imaš u startu jedno 140mb slobodno. E sad, ako instaliraš tonu aplikacija, i taj broj će se pomalo smanjivati bez obzira što aplikacije idu na sd. I malo manje flešovanja, aman :D

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

zlivan, ma nisam mogao da se pomirim sa tim da nece da radi,a radio mi je na prethodnoj verziji LeeDrOiD-a.Sve sam ovo radio sto si mi rekao,ali nisam samo znao da treba da se pravi ovaj folder .fontchanger. Hvala ti na pomoci
Note IV N9100 dual

zlivan
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 138
Pridružio se: Ned, 14. Nov 2004. 17:06

Post od zlivan »

Kad u font changeru namestis da prebaci sve fontove na karticu, on ce ti sam napraviti taj folder i u njega natrpati svoje fontove. Ne znam da li je vidljiv iz nekog file explorera u telefonu, ali kad se prikaci na usb bice sigurno. inace, zezam se za font, i ja sam ga promenio :-)

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

ZmajDragon, najlakse je da nadjes futrolu od HD2, ona odlicno pase, i ja je koristim vec dosta dugo, kad sam raspolozen za futrolu. Paralelno s njom imam i neke silikonske futrolice pa menjam, ali ona je zakon. Mislim da ima da se nadje po shopovima za oko 1500 rsd. Ne ynam tacno gde, posto sam svoju uzeo jednom prilikom kad sam svracao do NS.

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

zlivan, kod mene je poceo da se javlja jedan problem kada namestim da mi se font ovi prebace na mmc.Tada nece da mi se otvori app font changer :dry:
Note IV N9100 dual

Odgovori