HTC Touch Diamond

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Odgovori
Grandpa
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 303
Pridružio se: Sub, 30. Jul 2005. 12:36

Post od Grandpa »

Ima 5 podforuma, a tebe interesuju svi osim CDMA. I ako u bilo kojoj temi vidis da se govori o CDMA varijanti, slobodno to preskoci.
ROMove trazis u ROM Development sekciji, a ako se odlucis na promenu ROMa, OBAVEZNO pogledaj sticky teme.

Milos84
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pon, 24. Maj 2010. 10:30

Post od Milos84 »

da li je moguce da kompletno reinstaliram os na mom telefonu kao sto se to radi na obicnom kompijuteru? ako je to moguce kako se to radi?

Grandpa
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 303
Pridružio se: Sub, 30. Jul 2005. 12:36

Post od Grandpa »

Ono sto tebi treba je Hard Reset: na ovoj strani pri dnu imas dva nacina da to uradis: http://www.hardreset.eu/htc_touch_diamo ... et_en.html
Ova procedura ce ti obrisati SVE sa telefona osim samog OSa (programi,kontakti,poruke...), a u drugoj varijanti mozes i da formatiras memoriju od 4GB, koja se varijantom sa pritiskanjem dugmica ne brise.

Ako hoces da menjas verziju OSa, to je samo malo komplikovanije, imas detaljan uputstva na xda-developers.com

Milos84
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pon, 24. Maj 2010. 10:30

Post od Milos84 »

hvala na savetu :D . menjao bih os zato sto kada ga ukljucim ima i wm i android pa mi se cini da se brze trosi baterija zbog toga a i stalno mi pokazuje da je ram memorija na 80% stu cenim da je puno.

Grandpa
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 303
Pridružio se: Sub, 30. Jul 2005. 12:36

Post od Grandpa »

Ne trosi ti Android bateriju, osim ako ga ne podignes, tad pojede za par h.
Ako hoces manje zauzece RAMa iskljuci tabove koje ne koristis u Sense.

Milos84
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pon, 24. Maj 2010. 10:30

Post od Milos84 »

moguce ovo mi je prvi wm, nisam imao ranijeg iskustva sa tim os. probacu i to . Hvala na savetima! mada za ovo sto sam ja hteo da radim traze mi u radnjama 25-30eura, ako ja to radim sam kao sto je objasnjeno na sajtu koji si mi preporucio da li mobu da trajno ostetim aparat ako nesto krene po zlu?

Grandpa
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 303
Pridružio se: Sub, 30. Jul 2005. 12:36

Post od Grandpa »

Ako se strogo drzis uputstva, sanse da trajno ostetis aparat su minimalne, a u te minimalne ulazi i da ti nestane struja u toku flashovanja... Samo vidi da stavis poslednji HardSPL, a neku stariju verziju.

bokija
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Pet, 28. Maj 2010. 12:41

Post od bokija »

Posto mi je owo prvi oblik windowsa u zivotu,stvarmo sam se potrudio da ga upoznam....Ipak neke mi stvari nisu jasne.Nikako ne mogu na mom Diamondu I da nadjem opciju da mi se telefon pali i gasi u odredjeno vreme.Tu opciju imaju cak i glupi klonovi...Da li nisam dobro gledao ili postoji dodatna aplikacija koja bi mogla da resi ovo,i time produzi zivot baterije?Hvala.

Grandpa
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 303
Pridružio se: Sub, 30. Jul 2005. 12:36

Post od Grandpa »

Mozes da imas aplikaciju koja ga gasi u odredjeno vreme, ali ne i da ga ukljucuje.
Pametnije ti je da nadjes neki program koji u odredjeno vreme ukljucuje/iskljucuje Airplane mode tj. gasi sve radio funkcije. Trebalo bi da to radi program koji se zove Autoflight i da je verzija kompatibilna sa WM6 5.2.
Meni potrosi par % za noc, a reset trosi 2-3%, tako da se svede na isto. Verzija Radio ROMa 1.17.25.09

bokija
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Pet, 28. Maj 2010. 12:41

Post od bokija »

Jedno vreme sam imao podeseno paljenje i gasenje na klonu i98+.Baterija je trajala po 8-9 dana.Doduse mislim da je kod njega kopija nekog Samsung OS-a,e razumem se bas mnogo.Samo mi bilo malo glupo da ta opcija ne postoji sistemski.Ne volimo svi da nas nocu cimaju,a nisam vredan da svako vece rucno gasim i ujutro palim telefon.Ovo je kao kad ti prodaju luksuzan auto bez pixle jer pusenje steti....

Grandpa
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 303
Pridružio se: Sub, 30. Jul 2005. 12:36

Post od Grandpa »

Ne moras da gasis telefon uopste. Samo iskljuci Phone tj. stavi telefon u Airplane mode. Ako ga tako ostavis da prenoci niko ne moze da te cima, a posto ti ne rade ekran i bezicne komunikacije (najveci potrosaci) trebalo bi da potrosi neku minimalnu kolicinu.

bokija
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Pet, 28. Maj 2010. 12:41

Post od bokija »

Moracu tako,kad nema drugog nacina da to radi po casovniku.Ima jos jedna stvar koja me izludjuje...Kopirao sam IGO u memoriju telefona,i radi.Da bi pristupio aplikaciji,moram da dizem FileExplorer pa onda.....IGO.Pokusavao sam na razne nacine da kreiram alias,ali kad podignem sa aliasa,on mi izbaci neku gresku.Ima li neka shema kako se kreira alias aplikacije i gde se stavlja?Hvala

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

bokija, pomocu total commander-a za windows mobile napravi shortcut i prebaci ga u \Windows\Start Menu\Programs i to bi bilo to.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

bokija
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Pet, 28. Maj 2010. 12:41

Post od bokija »

Pa prebacio sam u \Windows\Start Menu\Programs ali kad pokusam da pokrenem aplikaciju kaze da ne moze da nadje database.A total commander nemam,cak ne znam sta je to.Ovo mi je prvi windows u zivotu.Imam Apple od 90-te i u nas nema tih...komandira :roll: Otvorim ja telefon na kompu kao externi HD i napravim alias ali opet ponavlja da ne moze da nadje database.

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

bokija, sta si prebacio? Ako si prebacio exe fajl onda naravno da nece da radi, treba da napravis i prebacis shortcut (precicu). Total commander je zamena za file manager koju ces morati da skines i instaliras ako zelis da je koristis. Ne mozes da napravis precicu na kompu - ta nicemu ne sluzi. Moras je napraviti na samom mobilnom. Daklem skini total commander za Windows Mobile, instaliraj ga na telefonu, a zatim pomocu njega napravi precicu.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

bokija
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Pet, 28. Maj 2010. 12:41

Post od bokija »

Pa u folderu sam nasao IGO8 aplikaciju i drzao olovku dok mi nije otvorio podmeni i ondas sam copirao,zatim otisao u program i napravio paste.To je izgleda kopiralo celu aplikaciju koja sad nema resorce.Znaci treba mi komander za WM 6.1 da bi napravio alias?

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

bokija, da tako nisi napravio precicu (odnosno alias u Mac/Apple terminologiji) vec si prosto kopirao ceo exe fajl. Sa Total Commanderom za WM ces najlakse napraviti precicu/shortcut.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

bokija
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Pet, 28. Maj 2010. 12:41

Post od bokija »

Skinuo commander....Kakva nocna mora,kad odes napred ne mozes da se vratis,ne vidi sve u hijerarhiji....ludilo.Smejao sam se od muke,svaka cast ljudima koji koriste windows,ja bi izbacio kom kroz prozor posle dva dana.Inace,potpuno si u pravu,ovo radi poso,ako pre toga ne slomis telefon :D :D

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

bokija, naravno da mozes da se vratis u total commanderu - zar nisi u gornjem desnom uglu primetio dve tacke .. ? Mozda tebe kao visegodisnjeg Mac korisnika ne asocira automatski, ali svako ko je iz Dos/Windows, ali i iz Linux sveta tu odmah prepoznaje folder iznad u hijerarhiji. A do dve tacke ti se nalazi \ sto oznacava root folder.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

bokija
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Pet, 28. Maj 2010. 12:41

Post od bokija »

Ah,nisam primetio.Svaki put sam isao u podmenu pa na tree-view,cudeci se kako nesto moze da bude tako glupo,kad eto,nije.To sam ja ispo glup :wacko: Sreca da je neko napravio i za nas tupave operativni sistem koji je pregledniji i intuitivniji,(OSX).Hvala svima na strpljenju,verovatno su moja pitanja cudna i glupa za nekog ko koristi windows.Ja od 90-te imam Mac i uvek sam bezao od PC-a,a sad mi se to vraca.Pod stare dane ucim rad na kompjuteru... :dry: :lol:

Odgovori