HTC Sensation

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Odgovori
melink
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Uto, 03. Apr 2007. 21:41
Lokacija: novi sad

Re: HTC Sensation

Post od melink »

Eto mene opet sa problemom koji mi se vraca i ponavlja ali isto tako i sa jos nekim .Kao sto sam pre izvesnog vremena pisao imam htc sensation i gasi mi se iz cista mira i nikako ne mogu da provalim iz kog razloga se gasi .Nekada se ugasi dok gledam film,nekada u toku surfovanja netom,nekada u toku razgovora tj.uspostave veze,slusanja muzike ali i dok je na stand by.Nekada se ugasi i po nekoliko puta u toku dana pa se onda ne gasi po nekoliko dana ,zaista nema pravila.Takodje u poslednje vreme sam primetio da mu treba i do osam sati da napuni bateriju sa nekih 10% do 100%.Menjao sam bateriju i obe su ispravne i proverene ,promenio par punjaca i isto se desava .I juce sam prometio da ona lampica kontrolna pored slusalice kada se puni sija zuto a kada se napuni je zelena ,e u toku punjenja je nekako cudno blinkala (par sekundi sija zuto pa se ugasi na par sec.i tako u krug).Lagano ali sigurno gubim zivce i dolazim na ideju da ga munem o zid ili zemlju.
Molim Vas ako neko ima neku pametnu ideju kako ovo resiti i sta se desava ili ako je neko imao slican problem neka se javi.
Da li u Novom Sadu postoji ovlascen servis za htc da li je neko upoznat.
Zahvaljujem na citanju i nadam se brzim odgovorima!!!

faki85
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 33
Pridružio se: Uto, 12. Okt 2010. 18:16
Lokacija: beograd

Re: HTC Sensation

Post od faki85 »

mislim da je slab napon na pujacu, probaj sa drugim punjacem da napunis bateriju,ako se posle master reseta gasi i dalje iz cista mira ima neki problem

melink
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Uto, 03. Apr 2007. 21:41
Lokacija: novi sad

Re: HTC Sensation

Post od melink »

Probao sam već tri komada.Prvi njegov originalni,drugi od motorole i sada poslednji od samsunga galaxy.Naravno Sva tri telefona su androidi.I sa svi punjačima se ponaša isto.Baš sam gledao na widgetima za bateriju,recimo do nekog momenta radi normalno ,znači postepeno troši bateriju i onda iz nekog razloga na skali ima nagli pad.Zaista nemam predstavu šta može biti problem!?

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: HTC Sensation

Post od Sale_M »

Kvar je 90 posto na ploci...tesko ces to resiti,dal se isplati zameniti plocu...jbg...
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

melink
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Uto, 03. Apr 2007. 21:41
Lokacija: novi sad

Re: HTC Sensation

Post od melink »

Sada si me razocarao ...nadam se da nisi u pravu ali ne sumnjam u tvoje misljenje

Misel92
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Sre, 30. Jan 2013. 17:22
:: sensation
:: Wildfire

Re: HTC Sensation

Post od Misel92 »

melink, zainteresovan sam da li si uspeo da resis problem,meni se isto to desavalo i sad ne mogu ni da ga upalim,sta moze biti problem?

melink
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Uto, 03. Apr 2007. 21:41
Lokacija: novi sad

Re: HTC Sensation

Post od melink »

Pa iskreno nista nisam uradio jer kao sto sam rekao nekada zeza pa onda po nekoliko dana sve ok.Pojma nemam sta moze biti.Ovih dana radi ok.Da li si ti svoj nosio negde u servis,da li si pokusavao da ga sredis?

Misel92
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Sre, 30. Jan 2013. 17:22
:: sensation
:: Wildfire

Re: HTC Sensation

Post od Misel92 »

Danas sam ga odneo u servis,ali kazu tamo da ne znaju sta moze biti problem...Jako bi mi pomoglo ako bi se neko javio ko je imao ovaj problem i kako ga je resio.

melink
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Uto, 03. Apr 2007. 21:41
Lokacija: novi sad

Re: HTC Sensation

Post od melink »

Pa i meni bi pomoglo ali izgleda da smo mi jedinstveni slucajevi.Inace nisam svoj nosio u servis samo iz razloga sto nemam poverenja u ove takozvane servise mobilnih a ovlasceni servis htc-a ovde u NS-u nema koliko ja znam .Ili mozda ima a da ne znam !!!

Chobby88
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1247
Pridružio se: Uto, 12. Jun 2012. 22:27
:: LG Nexus 5X

Re: HTC Sensation

Post od Chobby88 »

Ovlasceni za htc je begram u beogradu,u ns mogu da ti preporucim servis preko puta masinske skole:-)

melink
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Uto, 03. Apr 2007. 21:41
Lokacija: novi sad

Re: HTC Sensation

Post od melink »

Predpostavljam da mislis na servis Čonč preko puta masinske skole !!!Na 100 m od tog servisa i zivim i bio sam i ona ljubazna teta mi rece da samo moze da mi ubace novi rom ,sto mogu i sam !!!Misljenja sam da nije do rom-a.

Chobby88
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1247
Pridružio se: Uto, 12. Jun 2012. 22:27
:: LG Nexus 5X

Re: HTC Sensation

Post od Chobby88 »

Na njih sam mislio,do sad imam dobra iskustva s njima.
Jedino da nazoves begram,ali bojim se da cena popravke ne bude skoro kao vrednost telefona.

melink
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Uto, 03. Apr 2007. 21:41
Lokacija: novi sad

Re: HTC Sensation

Post od melink »

To je malo bolesna cena popravke ako je tako!!!U svakom slucaju hvala na pomoci!!!

Misel92
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Sre, 30. Jan 2013. 17:22
:: sensation
:: Wildfire

Re: HTC Sensation

Post od Misel92 »

A sta ja da radim sa mojim,kad ne mogu da ga upalim,iz servisa su mi javili da ne znaju sta moze da mu bude problem i da idem po njega.

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: HTC Sensation

Post od toda81 »

Resio sam problem sa rezolucijom za igo za sensation tako da ako nekome treba moze da se javi ;) Sada igo savrseno radi na ovom telefonu sa ovim fajlovima sto ja imam
Note IV N9100 dual

melink
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Uto, 03. Apr 2007. 21:41
Lokacija: novi sad

Re: HTC Sensation

Post od melink »

Predpostavljam da je neko vec instalirao na htc sensation neke od mnogobrojnih launchera poput go launcher ,smart....itd da ih ne nabrajam .Isto sam radio i na svom telefonu a mogu da kazem da sve to lepo izgleda ali moj telefon jako uspori kada instaliram bilo koji od ovih launchera.Da li i ostali imaju takav problem kao ja tj.moj telefon ili sam usamljen slucaj...ili postoji nesto sto treba da se uradi dodatno na telefonu da bi lepo radilo a da ja to ne znam .

belacsn
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sub, 14. Sep 2013. 16:43
:: htc sensation
:: lg optimus g540

Re: HTC Sensation

Post od belacsn »

Treba mi pomoc, ako je neko imao slican problem.naime imam htc sensation sa stock romom, android verzija 4.0.3, htc sense verzija 3.6. telefon je pre nekih 20 meseci kupljen, donesen je is svajcerske. vremenom se javljaju problemi sa potrosnjom memorije. pored stock programa koji se pokrecu, i pored par programa koje sam instalirao i redovno koristim, posle par minuta od ciscenja ili restarta od 572 mb memorije ostane mi max slobodno 80 mb. malo je smorno ubijati procese na svakih 15 min, jer tele nkad se ponasa toliko sporo da je nemoguce obaviti poziv. trazio al nisam nasao kako da sprecim automatsko pokretanje programa, koji nisu potrebni. e sad, ako bi neko mogao da mi kaze u cemu je problem, a dobrodosao bi i savet kako da sprecim automatsko pokretanje programa ( recim facebook i sl) da bi imao vise memorije slobodne i da bi se tel normalno ponasao?

Hvala unapred

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: HTC Sensation

Post od Behemoth »

To je problem tog telefona.Javlja se jos restartovanje, pregrevanje.Dva drugara imaju ovaj tel I imaju iste probleme.
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: HTC Sensation

Post od sugarcoated_ass »

Meni je Sensation (XE) radio normalno tek kad sam mu nabacio custom ROM bez SenseTa i ostalih gluposti. Onda je ostalo samo pregrevanje...

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: HTC Sensation

Post od ~Arkan~ »

psyhound, zar se toliko grejao pa kažeš pregrevanje???? :blinky:

Odgovori