HTC TyTN II

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Oblachic
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Sre, 29. Jun 2005. 14:24

Post od Oblachic »

tomas.hokenberi , hvala ti puno. snasla sam se! nasla sam i jos dva programa sa kojima moze isto da se uradi. tako da ako neko bude imao slican problem moze da se posluzi programima PIMBackup i Turbo Contact Backup ontact Backup.
Ugledam i okomim se!!!

Vladishah
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2008. 21:31
Lokacija: Pancevo
Kontakt:

Post od Vladishah »

zanima me kako da zategnem slider na ovom telefonu, posto se bas dosta rasklimao?

pozdrav i hvala u napred. :)
nokia e61i + kingston 2gb

duleludak
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Sre, 14. Okt 2009. 23:47

Post od duleludak »

kako da oznacim sva imena u imeniku, hocu sve da ih obrisem? zvuci lako, ali verujte nije! mislim da sam sve probao!? ko zna nek pomogne?

unapred zahvalan

Grandpa
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 303
Pridružio se: Sub, 30. Jul 2005. 12:36

Post od Grandpa »

duleludak, ako nemas opciju select all za kontakte (zavisi od verzije Wina koju imas), onda jednostavno obrisi pim.vol file iz roota ili ga samo renameuj, pa ce posle restarta da ti napravi novi bez kontakata. Mozes i da obrises i ovim programcicem.
Mozes i da sinhronizujes sa outlookom, pa da pobrises sve iz njega i onda da sinhronizujes ponovo, a mozes i da uradis hard reset ;) Jesi siguran da si sve probao? :D

Freyr
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 457
Pridružio se: Sub, 14. Avg 2004. 09:57
:: iphone 4
Lokacija: Zemun 88

Post od Freyr »

Imas program sim manager,trebalo bi da je ukuvan u vecini rom-ova,njime regulises sve u vezi sa kontaktima
12 godina na forumu!

duleludak
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Sre, 14. Okt 2009. 23:47

Post od duleludak »

Grandpa hvala, puno si pomogao, (imam tytn, a na njemu je fabricki win5) na kome nema opcija select all za kontakte, mozda bi trebalo da instaliram win6, mada ni to ne znam kako bih...
u svakom slucaju veliko hvala

Oblachic
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Sre, 29. Jun 2005. 14:24

Post od Oblachic »

moze li neko da mi pomogne kako da namestim da kada prikljucim tel na komp preko USB-a ( a na kompu mi je ADSL) da mogu na tel da koristim taj internet. To mi normalno radi na Sony Ericson-u Experia, ali ne znam kako da namestim na Tytn II

ima li neko ideju?
Ugledam i okomim se!!!

Grandpa
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 303
Pridružio se: Sub, 30. Jul 2005. 12:36

Post od Grandpa »

Samo ga povezi na komp preko ActiveSync tj. ako ti iskoci meni da biras koji mod ces da koristis ti odaberi ActiceSync. Ako te ne pita nista onda vidi da iskljucis da se prijavljuje kao flash drive. Treba malo bolje da objasnis kako ga koristis kad ga nakacis na USB da bi ti tacno rekli.

Oblachic
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Sre, 29. Jun 2005. 14:24

Post od Oblachic »

pa kad ga prikacim na USB ne dobijam izbor mod-a. jednostavno mi ga registruje kao USB flash drive, ali ne znam kako to da iskljucim. sve ostalo radim preko Windows Mobile Device Center.

kod Experie - samo ga prikljucim i mogu preko telefona da idem na internet a ne da koristim gprs...

Granpa hvala u svakom slucaju, jutros sam instalirala novi rom i WM6.1 i sad mi radi sve kako treba, nemam pojma sta nije bilo u redu...

Izmenila Ninolina:: koristi opciju Izmeni... Nemoj u kratkom vremenskom razmaku da pišeš poruke jednu za drugom..
Ugledam i okomim se!!!

Grandpa
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 303
Pridružio se: Sub, 30. Jul 2005. 12:36

Post od Grandpa »

Sve je bilo ok, samo ti je bilo namesteno da ti se po defaultu prijavljuje kao flash, a ne kao AS uredjaj. Moglo je to da se promeni, ali je bitno da nema problema vise :)

markos1985
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sub, 30. Jan 2010. 06:39

Post od markos1985 »

Prvi problem :

Svaki program koji pokrenem,ma sta god radio na telefonu,on se uvek sam prebaci na standby mode automatski,nakon sto prodje 15-ak sekundi a da nisam kliknuo nigde.
Na primer,koristim iGo8,i naravno,na svakih 30 sekundi mi se zamraci ekran i moram da pritisnem ono dugme sa strane kako bih ga ponovo vratio iz tog stand by moda,ili kako god se vec zove.

Kako da se resim tog problem ?pa chak da iskljuchim to skroz,da samo kada ja pritisnem dugme sa strane on se prebaci u taj mod,i nikako drugachije ?

Molim za postupno objasnjenje gde se to iskljucuje...


drugi problem :

slucajno sam pritisnuo da mi ubaci kontakte od MSN korisnika u imenik,i sada imam i msn korisnike i telefonske korisnike zajdeno,i nikako ne mogu ,sem da brisem jednog po jednog da ih izbacim ? da li postoji nacin ? ja sam nasao neku opciju,ali je ona stiklirana i zasivljena,ne moze da se unstiklira...


Da li neko zna neki dobar program za budilnik,posto je onaj na HTC-u najvece g.... koje sam video,em sto zvoni jednom,em je mnogo tiho,em se debilno podesava... ?

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Prebačeno iz teme koja je uklonjena:
markos napisao:Da li neko zna kako mogu da iskljucim automatsko zakljucavanje pa odlazenje u sleep mode odmah nakon toga ?

desava mi se da ukljucim GPS i da dok vozim posle minut mi se telefon zakjuca i ode u sleep mode,tako da moram tokom voznje na svakih minut da pritisnem power dugme,a zatim i da ga otkljucam.

Sve sam pretrazio medjutim ne znam gde se nalazi opcija za to automatsko zakljucavanje i odlazak u sleep mode,nakon bukvalno minut ne korisecenja telefona.

molim ako moze detaljno objasnjenje

unapred hvala.
ItalijaN napisao:Za to ti je potrebno da na GPS-u podesis da ti backlight bude namesten da bude uvek upaljen...nema veze sa zakljucavanjem...

peky@n93
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 366
Pridružio se: Sub, 01. Sep 2007. 21:24
Lokacija: ruma
Kontakt:

Post od peky@n93 »

ljudi imam problem.znaci prilikom ubacivanja novog rom-a stao na 15% i sad je ostao cinimi se u bootloaderu ili onaj trobojan ekran.i sad nemogu da mu ubacim novi rom.ima li neko resenje?ubacivao sam i ranije rom-ove i nije mi se ranije to desavalo.radi se o htc tytn ll :)
note n7100 note 9005 honor 8x asus zx551ml zoom honor 8x note9 nikond7200
https://www.flickr.com/photos/30207060@ ... nelayout=1

Grandpa
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 303
Pridružio se: Sub, 30. Jul 2005. 12:36

Post od Grandpa »

Procitaj ovu temu: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=423486

U sustini treba da na nadjes odgovarajuci originalni rom za tvog Kaisera, ukljucis ga, ubodes USB i flashujes. Ako nece da prepozna USB u bootloaderu, probaj da disable-ujes USB konekciju u Active Sync / WMDC pre nego stopokusas da ga povezes na USB.
Posle toga treba ponovo da stavis HardSPL.

peky@n93
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 366
Pridružio se: Sub, 01. Sep 2007. 21:24
Lokacija: ruma
Kontakt:

Post od peky@n93 »

evo ovako i meni isto se desava sa fonom Slika
posle toga opet krenem da ubacim rom i nece.krene da ucitava i onda prijavi gresku.
note n7100 note 9005 honor 8x asus zx551ml zoom honor 8x note9 nikond7200
https://www.flickr.com/photos/30207060@ ... nelayout=1

Grandpa
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 303
Pridružio se: Sub, 30. Jul 2005. 12:36

Post od Grandpa »

Verovatno ti je problem napravio matori HardSPL koji ne radi za novije ROMove.

Moras da nadjes originalni (dakle official, ni slucajno neki custom) ROM za tvoj model. Najlakse ti je da se registrujes na www.htc.com i da uneses IMEI i skines neki od ponudjenih.
Obrati paznju i pre nego krenes sa flashovanjem da posto ubacis kablic (i eventualno se instaliraju driveri) umesto tog Serial mora da pise USB.

Edit: ime ROMa treba ide od prilike ovako: RUU_Kaiser_HTC_WWE_1.56.405.5_radio_sign_22.45.88.07_1.27.12.11_Ship.exe

peky@n93
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 366
Pridružio se: Sub, 01. Sep 2007. 21:24
Lokacija: ruma
Kontakt:

Post od peky@n93 »

Grandpa, pa kad ga nakacim na usb nepise serial vec usb.probao sam sa jednim romom i pocne da ucitava 1% i prekine.ali mislim da nije radio isti.sad skidam neki sa istim radio koji je i moj tj kao official pa cu da probam sa tim.uf nadam se da cu zavrsiti posao.

EDIT:Grandpa, nece skinuo sam bas ovaj sto si ti okacio.krene do jedan posto i restruje se.sta mi je ciniti?bio sam i na htc-om sajtu izbacuje mi Sorry, this software download is not suitable for your device.
note n7100 note 9005 honor 8x asus zx551ml zoom honor 8x note9 nikond7200
https://www.flickr.com/photos/30207060@ ... nelayout=1

Grandpa
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 303
Pridružio se: Sub, 30. Jul 2005. 12:36

Post od Grandpa »

OK, provalio si za pocetak kako da ga prepozna USB. Sad moras da nadjes ROM koji je bas za tvoj uredjaj, znaci ne za bilo koji Kaiser, nego za podvarijantu koju ti imas, onaj primer je bio cisto da vidis koja je nomenklatura takozvanih shipped ROMova.

Ako je, recimo, sa Swisscoma, onda moras da nadjes njihov ROM, koji se nalazi na sajtu provajdera: http://www.swisscom-mobile.ch/scm/dlc-e ... eAndManual

Inace, nemoj da obracas paznju na verziju Radio ROMa, ona ce svakako odgovarati tvom uredjaju, jer je to manje opste od koda na osnovu kog proverava da li sme da flashuje taj uredjaj.

peky@n93
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 366
Pridružio se: Sub, 01. Sep 2007. 21:24
Lokacija: ruma
Kontakt:

Post od peky@n93 »

Grandpa, nevredi drug :( nece krene do 1% i izbaci invalid vendor id.inace jeste moj tytn ll sa swisscoma.probacu jos par puta ili da probam na starom racunaru?neznam ni sam :(
note n7100 note 9005 honor 8x asus zx551ml zoom honor 8x note9 nikond7200
https://www.flickr.com/photos/30207060@ ... nelayout=1

ognjenr
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Uto, 16. Jan 2007. 19:39

Post od ognjenr »

Nije problem u racunaru. Odradi hard spl, a zatim probaj sa tim romom, mora da radi. Istu situaciju sam imao i ja sa svojim Qtek S200 (HTC Prophet).

Odgovori