HTC Wildfire

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Odgovori
skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

sta donosi 2.2 novo za divlju vatru sem wifi hot spot...
evo gledam i ne vidim neku razliku u odnosu na 2.1!

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

froyo ima kao bolji sistem sa ciscenjem RAM memorije, tako da je samim tim telefon brzi, osim toga, fabricki Apps 2 SD, koji vazi samo za neke apps... mada se to da srediti... :roll: generalno, fluidnija vezija androida, bolje tece po Wildfire-u.... :wink:

nego, svakako nemoj raditi OTA update, vec nabaci neku 'safe' verziju... u slucaju da kasnije pozelis da promenis... ;)
Samo nek se rolaju....sarme.

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

ma ne covece,to uglavnom sa froyom se dobije npr.live wallpapers,i tako neki sminkeraj,
a ovde koliko vidim na prvi pogled nista..
sasvim lepo radi,nemam zamerku! al opet ide na oglas!

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Post od sugarcoated_ass »

Izvinjavam se ako je neko ovo vec napisao.... Citao sam pre neki dan na XDA forumu da se instalacijom official 2.2 na nerutovani wildfire gubi mogucnost rootovanja, shta ne moze da ispravi ni vracanje na 2.1....

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

psyhound, pa ne moze da se rutuje taj froyo (jos), pa samim tim ne mozes da radis neke od 'naprednih' opcija dobijenih rutovanjem, kao sto je npr. vracanje na prethodnu verziju androida...
A to sto jos nisu uspeli da ga rutuju, mislim da ima neke veze sa novim hBoot-om... :?
Samo nek se rolaju....sarme.

v.nikson
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Uto, 15. Mar 2011. 18:12

Post od v.nikson »

Lljudi, instalirao sam CoPilot prema preporukama na forumu. Sve radi ok, osim kljucne stvari - navigacije: Kada zelim da unesem adresu u opciji "odrediste" - nista se ne desava! U cemu je problem?

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

Jel pohvatao satelite? mislim da nece dok ne pohvata gps signal, sto je malo bzvz, al dobro...
Samo nek se rolaju....sarme.

v.nikson
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Uto, 15. Mar 2011. 18:12

Post od v.nikson »

Nisam bio precizan: CoPilot pronadje satelite i sve funkcije rade, mozes pratiti svoje kretanje, pregledati ulice u bilo kom mestu u Srbiji, sve, ali jedino ne radi kljucna funkcija: da ukucam adresu do koje bih da me navigacija vodi! Naime, u ponudjenom polju za unos adrese stoji: ukucaj naziv grada ili post. broj. Sta god da sam probao da unesem (cak i cirilicni naziv sa ruskom tastaturom) ne funkcionise :smutny:

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

v.nikson, pronadji drugu verziju .apk mozda je ta bolesna... :wink:
Samo nek se rolaju....sarme.

v_slobo
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 52
Pridružio se: Pon, 27. Avg 2007. 12:08

Post od v_slobo »

Moze li se namestiti da se pri otkljucavanju fona ne koristi power dugme nego npr ono okruglo opticko i da se otkljucava kao iphone. I jeli moguce ukljuciti izvestaje za sms ?

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

v_slobo, za izvestaj ides messaging pa kada udjes tu pritisni manu i izbacice ti settings udji tu i izaberi izvestaj, za otkljucavanje kao iphone widgetlocker, A ovo za dugme mislim da moze ali da zavisi od launchera koji koristis.

v_slobo
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 52
Pridružio se: Pon, 27. Avg 2007. 12:08

Post od v_slobo »

Bas mi to za dugme treba, volio bi da se umesto power bude ono senzorsko okruglo, trazio sam po opcijama na fonu pa i po netu ali nisam nasao...

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Post od sugarcoated_ass »

v_slobo, mislim da sam tu opciju za otkljucavanje trackballom video na widget lockeru ali nisam u potpunosti siguran. Znam da CyanogenMod nudi tu mogucnost...

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

v_slobo, instaliraj LockBot app, imaces otkljucavanje kao iPhone i sto se tice stila, i "trackball-a"... Samo pokusaj da nadjes Pro verziju... :wink:
Samo nek se rolaju....sarme.

Draco
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 375
Pridružio se: Čet, 25. Feb 2010. 13:32
:: iPhone 11
:: ???

Post od Draco »

Widgetlocker има могућност за trackball откључавање, ја је користим.

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

evo isprobavam malo CM7 / Dzindzerbred. za sada dobro sljaka... nego voleo bih onu originalnu HTC-ovu tastaturu nazad. ova je dosta neprecizna i jos nema one 'precice' za znakove na svakom slovu. bezveze... ili ako imate neku drugu da preporucite? ali prvenstveno mi treba ova gore pomenuta! thanx in advance. :D
Samo nek se rolaju....sarme.

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

drugari, treba mi neko sa CM7 iskustvom, kada prikacim na USB, fon je u modu za punjenje, i ne izbaci mi u notif. bar-u da izaberem koji cu mod povezivanja, ajd to, nego nigde u podesavanjima se ni ne pominje PC konekcija, a kamoli ona opcija da izaberem default mod za mass storage...kao sto sam mogao na predhodnom romovima... dakle uopste ne mogu da koristim file transfer sa PC-ja, jer ga komp ni ne registruje... a telefon se uredno puni... :uhuh: nesam pametan sta da rabotim...?
bilo kakav info je od pomoci... :roll:
Samo nek se rolaju....sarme.

fax
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Uto, 27. Mar 2007. 22:19

Post od fax »

Korisnicima mts-a na sajtu monda postoji mogucnost da prate live stream sa ulica većih gradova. E sad na Wildfire-u to uopšte ne radi, ne znam kako je sa drugim telefonima, ali radi prikazivanje slajdova, e sad ne mogu da gledam ni slajdove koji su aktuelni nego mi stalno učitava slajdove od pre par dana koje sam i pogledao prvi put. Brisao sam i istoriju, menjao pretraživače, pokušavao sve da vidim aktuelne slajdove ali ne vredi, prikazuje stare, zna li neko o čemu se radi

tolero
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 231
Pridružio se: Čet, 18. Nov 2010. 15:09

Post od tolero »

Pera Detlic, nemoj da koristis ove zadnje nightly-e , menjali su nesto kernele , imaju par bagova kao sto je gubljenje signala i usb, probaj npr rc2 ili rc1 koji ti vise odgovara ,ali kad ih srede bice bas dobar cm. Mozes rc2 u kombinciji sa 4.1 kernelom koji je po meni stabilniji od 4.2 b koji dolazi po defaultu. A mozes ako si instalirao 29 ili 30 nightly da probas ovo http://forum.xda-developers.com/showpos ... stcount=10 ali kao sto rekoh najsigurnije rc2 sa 4.1

Skini sa xda teme i mozes da koristis preko theme choser , e da angry birds rio odlicno rade .

crni6
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 30
Pridružio se: Pon, 09. Avg 2010. 22:30

Post od crni6 »

Da li neko zna da li moze da se instalira Igo primo v1.2 na Wildfire? Ja sam nesto trazio ali nisam bio siguran kako radi i uglavnom su to bile starije verzije... Jel ima neko iskustva sa tim?

Odgovori