HTC Wildfire

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Odgovori
Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

hirurg, moras da flesujes iz rikaverija gApps, odnosno google apps, tako dobijas market...
za gmail imas zamo da se ulogujes, to je to, bez gmail-a, zaboravi na android telefon... :uhuh:

ja sam bio jako dugo bio na WildPuzzle-u [2.2] verzija 8 cini mi se... InsertCoin [2.2] je isto bio odlican, to su Sense Rom-ovi, a AOSP, ja mislim da je CM najbolji... mada 7ica [2.3] je bila malo nepouzdna i nestabilna, dok je 6ica [2.2] odlicno sljakala...
mozda su do sad ispeglali i sedmicu... a cini mi se da sam video sad da ima jos novih stvari... ali ne znam, vec mesec i po - dva, nemam WildFire... pa ne znam, najbolje da isprobas vise njih pa vidis sta ti odgovara... ;) :D
Samo nek se rolaju....sarme.

hirurg
Banned
Postovi: 753
Pridružio se: Sub, 19. Dec 2009. 23:51
:: Samsung Galaxy Note
:: Samsung Galaxy Tab 2
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Post od hirurg »

hvala na savjetima skontao to za google aplik....radi fino 7 ca za sad....na koju si sada masinicu presao? sta je sa ostalim ljudima ovde? nije valjda da niko vise nema WF???

kakav je Wpuzzle po trosenju baterije...

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

presao na Dell Streak :D pise u potpsu.
valjda ima jos ljudi ovde...
e wildpuzzle mi je bio najbolji po pitanju baterije... uglavnom mi je trajala po 3 DANA ! ! a nekad i do 4... a maximum 5 dana, to mi se dva puta samo desilo... ali mi slim da je to jedna od najvecih prednosti WF... naravno sve ovo uz setCPU ! bez njega nista... kada radim sa telefonom radio je na 710mHz, a kad je ugasen ekran, na najvise 356mHz cini mi se.... :wink: i malo smanjis osvetljenje ekrana u zavisnosti od situacije..posto onaj njegov auto senzor nesto malo promeni, sto i nema neki uticaj na bateriju....

nemoj da te brine to ako su ljudi promenili telefone... u principu 90% andrida su isti, sem po hardveru... a pomazemo i mi koji smo imali... :)
Samo nek se rolaju....sarme.

hirurg
Banned
Postovi: 753
Pridružio se: Sub, 19. Dec 2009. 23:51
:: Samsung Galaxy Note
:: Samsung Galaxy Tab 2
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Post od hirurg »

znaci ti preporucujes vise Wpuzzle nego CM7?? Ok testiracu ga...recimo nedostatak CM je sto kad neko zove i kad okrenes telefon da bude silent on to ne odradi i tako jos neke sitnice...
SAMSUNG GALAXY NOTE N7000

nemanja198
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 33
Pridružio se: Pet, 16. Apr 2010. 00:18

Post od nemanja198 »

E cao drugari, imam ovaj fon par dana i nije los, ali imam i par pitanja pa ako mozete pomozite

1. Nisam menjao ROM al planiram pa me interesuje koji je dobar (najvise se kosristi, nema bagova...)
2. Da li valja podici procesor na 700+Mhz, vidim da svi pricate o tome(mada ja nzm kako se to radi, jel isto kao rom ili kako vec) i da li ce vise trositi bateriju i ima li nekih posledica, a meni baterija i ovako jedva izdrzava i to ako ga cackam solidno jedva sastavi pola dana...mozda ja treba da iskljucim neke stvari koje crpe bateriju ali ne znam...pomoc! :)

hirurg
Banned
Postovi: 753
Pridružio se: Sub, 19. Dec 2009. 23:51
:: Samsung Galaxy Note
:: Samsung Galaxy Tab 2
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Post od hirurg »

http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1029318 tu ti je sve...nije preporuka da se dize cpu do max....koristim joker rom...jer ima sense...inace ko nije ljubitelj sensa preporuka CM

moras malo prelistas ovu temu ko i mi svi i vidis kako i sta radi...takodje prelistaj najkorisnije teme za android
SAMSUNG GALAXY NOTE N7000

extra
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 32
Pridružio se: Sre, 14. Jul 2010. 21:08

Post od extra »

Samo da vam svima javim! Poslao sam HTC meilu, kako smo, kao korisnici, veoma ne zadovoljno sto nema apdejta za HTC Wildfire, i stigao mi je odogovor, da se na apdejtu za HTC Wildfire radi vec odredjeno vreme ida uskoro mozemo da ga ocekujemo! Kako ja pretpostavljam, to bi trebalo da bude sa sense 3.5 jer on e moci da radi, zvanicno, i na single-core procesorima! Tako da se polako pripremate za bum! Jeva cekam :))

hirurg
Banned
Postovi: 753
Pridružio se: Sub, 19. Dec 2009. 23:51
:: Samsung Galaxy Note
:: Samsung Galaxy Tab 2
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Post od hirurg »

heheh svaka cast, nisam se tog ni sjetio...sta li mudruju toliko boze dragi?? al svakako ce biti bum vjerujem i nadam se da nije obecanje ludom radovanje, sad sam na CM al imam osjecaj da mi jako jede bateriju.
SAMSUNG GALAXY NOTE N7000

extra
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 32
Pridružio se: Sre, 14. Jul 2010. 21:08

Post od extra »

Ne bi bilo lepo od njih da su me slagali! Jer ako je tako nema vise HTCa u mojim rukama. Od ozbiljne firme kao sto je HTC ocekujem i iskrenost tako da imam puno poverenje u njih.

Cleo
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 49
Pridružio se: Pet, 27. Maj 2011. 17:56

Post od Cleo »

cekaj, cekaj,jer ce da bude update na 2.3??
ili ce samo da promene sense,a ostaje na verziji 2.1 ili 2.2???

extra
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 32
Pridružio se: Sre, 14. Jul 2010. 21:08

Post od extra »

Kako su mi rekli, bice update na noviju verziju OSa, sada samo to da ispune i mi, korisnici "pozara" bicemo veri hepi :lol:

nemanja198
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 33
Pridružio se: Pet, 16. Apr 2010. 00:18

Post od nemanja198 »

jel moze jedno pitanje. moguce da je u pogresnoj temi ali nemam gde jer u temi za parametre niko ne odgovara vec par meseci. Koristim htc wildfire i podesio sam parametre rucno kako je i navedeno na ovom sajtu medjutim internet mi radi sasvim ok ali mms nece nikako i izbacuje mi stalno neke greske(GENERIC NETWORK FAILURE). Probao sam sve da vratim na fabricka podesavanja pa opet a ubacim nova i opet mi internet radi ali mms nece. Ima li leka ovom ili ako neko zna nek pomogne...verzija mi je 2.2.1. zaboravio sam da kazem da sam korisnik mts-a.
poz i hvala unapred

Njegovan
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 600
Pridružio se: Čet, 28. Jun 2007. 17:43
Lokacija: Republika Srpska

Post od Njegovan »

E, dobro da si pomenuo to u vezi MMS-a. Kod mene nekad radi OK MMS, a nekada takodje izbacuje to obavjestenje. To mi se zna desiti kad ja saljem MMS, a i kad trebam dobiti od nekog. :smutny: I još nešto da pitam... ima li mogućnost na ovom telefonu da stavis opciju ofline tako da nisi na mobilnoj mrezi, a upaljen ti telefon. To je mogla kod mene Nokia N70, pa da li ima sanse na njemu to podesiti? Unaprijed hvala. :roll:
МТЕЛ - СРПСКА МРЕЖА У РЕПУБЛИЦИ СРПСКОЈ

Evil_Zo
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 220
Pridružio se: Pet, 23. Sep 2005. 13:54
Lokacija: Beograd i Herceg Novi
Kontakt:

Post od Evil_Zo »

Narode, da li svima radi Market aplikacija?

Prije sedam dana je drugar uzeo Wildfire, instalirali sve aplikacije koje smo htjeli, nista pretjerano, samo 10-ak osnovnih i provjerenih koje ce on koristiti. Sve je radilo super i od juce Market aplikacija jednostavno nece da radi, izbacuje obavjestenje da nesto nije u redu sa internet konekcijom i da probamo ponovo i jednostavno nece :(

I tako dva dana. Probali smo da uradimo uninstal updates-a za Market aplikaciju ali nista, i dalje ista stvar. Telefon nije cackan, rutovan, ROM je dakle fabricki 2.2, kupljen preko mts-a i sve ovo se desava na mts internetu, nismo probali da li bi mozda na nekom WiFi uspio da udje u aplikaciju. Ali opet ne bi trebalo da je do mts-ovog neta jer za sve ostale aplikacije radi, cak otvori Market sajt u Operi i sve radi, ali aplikacija corak :(

Njegovan
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 600
Pridružio se: Čet, 28. Jun 2007. 17:43
Lokacija: Republika Srpska

Post od Njegovan »

Koliko sam primjetio novi je izgled marketa. Nije kao onaj projašnji. I sad ko zna iz kojih razloga, ali ovaj novi totalno usporenije radi. :/
МТЕЛ - СРПСКА МРЕЖА У РЕПУБЛИЦИ СРПСКОЈ

Cleo
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 49
Pridružio se: Pet, 27. Maj 2011. 17:56

Post od Cleo »

@Njegovan

Ukljuci airplane mod. To ti je da telefon bude upaljen,a nisi na mrezi (koliko znam)

Stari izgled marketa mozes da vratis. Idi u manage aplications i udji na market i unistaliraj apdejt za market

sasabor
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 262
Pridružio se: Pon, 08. Mar 2010. 18:47

Post od sasabor »

drugari jel ima neko wildfire crveni,zanimaju me utisci postao imam ponudu za kupovinu bas crvenog pa me zanima kako deluje da nije suvise zenski?Pozz :D

hirurg
Banned
Postovi: 753
Pridružio se: Sub, 19. Dec 2009. 23:51
:: Samsung Galaxy Note
:: Samsung Galaxy Tab 2
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Post od hirurg »

ja sam imao bas crveni...po meni je ljepsi nego sivi i crni...al ipak preporuka ti ej ako mozes da uzmes bijeli...extra izgleda...doduse ako ti smeta sto je crveni gel maska sve pokrije i bude boje koju ti zelis ;) i jos nesto ako vec hoces da kupis telefon za te pare koje ces dati za WF mozes da kupis bolji telefon...iskreno sam razocaran u podrsku aplikacija i rezoluciju...surfanje jako lose...i tako ima nekih izbijanja...po meni precjenjen telefon..i5800 je sa slabijom kamerom ali ostalim mogucnostima bolji i jaci..ili p500...
SAMSUNG GALAXY NOTE N7000

Njegovan
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 600
Pridružio se: Čet, 28. Jun 2007. 17:43
Lokacija: Republika Srpska

Post od Njegovan »

Cleo, svaka čast. U pravu si bio za Air mod, a i stari izgled marketa sam povratio. 8) Hvala još jednom. Veliki pozdrav. :roll:
МТЕЛ - СРПСКА МРЕЖА У РЕПУБЛИЦИ СРПСКОЈ

sasabor
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 262
Pridružio se: Pon, 08. Mar 2010. 18:47

Post od sasabor »

drugari ima li neko uputstvo kako da rutujem wildfire,ima android 2.2.1..................neka mi javi hitno je :D

Odgovori